Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

mmmarta
7. aug 2013

@lebo5 pred 2 rokmi som bola mentalne pripravena na to ze mi ho nedaju, nakoniec dali, a to asi aj preto ze ma rodil doktor ktoremu som chodila na poradne a uz sme sa poznali, tak nad tym nedumal, kocky co rodili po mne a bavili sme sa o tom, hovorili ze aj ziadali a Dr. Hlavacik sa akurat zasmial, ze druhorodicka nepotrebuje. Mozno je to uz lepsie ale vtedy ho davat nechceli a tym padom nemali s nim skusenosti a nastavali rozne neprijemne stavy.

mmmarta
7. aug 2013

@lucyvivien No ved, teraz to moze byt este v pohode ale ak zatvoria Ilavu tak dovi podo. Inak vela porodov tam nebolo. SOm sa rozpravala s kockou co tam 2x rodila a nevedela si vynachvalit.
Neviem sice ako vyzera porodnica v Brne v Bohnicich, avsak viem ako vyzera Trencin, 4 dni sa to da vydrzat, ale kolko krat so zatatymi zubami, podla mojho nazoru je to dost velka bieda, kolko krat nejde ani tak o vybavenie ale skor postoj zdravotnikov, alebo len blbe vynasanie smetneho kosa z WC, v noci uz vypadavaju vlozky z kosa a nevonia to tam tym padom moc lakavo, ak budu taketo tepla tak cisty pruser.
V tomto kraji asi aj tak nic ine nenajdes, ale skus sa popytyt na fore, mozno dostanes info ktore by sa ti hodilo, pre mna je zbytocne cestovat, takze asi zatnem zuby a budem dufat, ze nebudem rodit na chodbe medzi navstevami, lebo tu je vsetko mozne.

lucyvivien
7. aug 2013

@mmmarta hmm, no moc si a nepotešila, skusim tam zavolat a popýtat sa , ...inak neviem už kam ,budemaž za Ilavou a dalšia nemocnica je tuším v Bojniciach a to som zas čítala že to neni žiadna výhra

lebo5
7. aug 2013

@mmmarta no to si mala hned napísať že "doktor" Hlaváčik..... to je čistá chodiaca katastrofa...... ja mám na neho len zlé spomienky

@lucyvivien Bojnice určite nie.... kamošky čo tam rodili majú z toho fakt traumu

mmmarta
7. aug 2013

@lebo5 V jednom pripade to bol Hlavacik v ostatnych neviem, nepytala som sa. No HLavacika si niektore chvalia, kamaratka chcela len u neho rodit, nakoniec sa jej to vdaka nahode podarilo. Ja s nim vobec nemam skusenost.
A mozno ako dobre, ked som to niekedy citala.

@lucyvivien a Zilina, i ked netusim ako to vyzera tam, ak si az nad Ilavou tak to mas vzdialenostne rovnako. Ak je to v brne super, tak skus zvazit aj moznost ist do Brna a strazenie vyries inak, to tu budes od 37 TT trpezlivo cakat a potom zazijes slovenske zdravotnictvo v jeho plnej krase?

lucyvivien
7. aug 2013

@lebo5 ved práve a potom ešte Bánovce, ale to je tiež ževraj katastrofa..

lucyvivien
7. aug 2013

@mmmarta V Brne som rodila predtým, teraz keby som rodila podla miesta bydliska tak by som rodila v Zlíne, to je fajn nemocnica atd. Žilina je už moc daleko ,rodičia bývaju vo Valaskej Belej ..nie išla by som na SK v 39 tt

veva123
9. aug 2013

Ahojte, rodila som v TN porodnici. Den pred porodom som bola hospitalizovana, pretoze rano som sla na vyvolavacku. O bolestiach po vyvolavacke pisat nejdem, bolest si pretrpi kazda zena, ale mozem za seba povedat, ze som tam mala velmi mile sestricky, aj dve starsie, aj dve mlade kocky. Taktiez doktori, s ktorymi som sa tam pocas celeho pobytu stretla boli super. Pocas kontrakcii som mohla chodit do sprchy, na fitloptu, prechadzat sa... Utrpenim bolo CTG, kedy som musela lezat a to mi bolesti este zhorsovalo. Doktorka mi sama ponukla, ze keby som mala zaujem, mozem si dat epidural alebo rajsky plyn. Odrodil ma pan primar, malickeho mi hned prilozili, prisla velmi zlata sestricka z novorodeneckeho, pomohla mi s prisatim maleho a vysvetlovala mi vsetko ohladom dojcenia a babatka (aj ked som ju moc nevnimala 😀). Potom nas nechali - mna, mojho muza a malickeho samych hodnu chvilu. Maleho nakoniec zobrali na novorodenecke a boli sme tam dalsiu asi hodinu s mm sami. Previezli ma na izbu a maleho mi doniesli este vecer o desiatej na prilozenie a nechali mi ho do jedenastej (porodila som o stvrtej poobede) a na noc odniesli, aby som sa vyspala. Rano o piatej som ho uz mala naspat a odvtedy som ho mala stale pri sebe - okrem 4 dni, ked sa liecil pod lampou na zltacku... To som ho chodila len kojit kazde tri hodiny. Ja TN porodnicu chvalim, taktiez doktorky a pani primarka na novorodeneckom boli super. Teda aby som neprechvalila - nasli sa 2-3 neprijemne sestricky, ktore sa tam tvarili ako keby tam boli za trest, ale na 10 dnovy pobyt a take mnozstvo ludi co som tam za tu dobu stretla to je dobra statistika 😀

zuzzulka
11. aug 2013

Ja som v TN nemocnici strávila 10 dní za ten čas som spoznala personál a to ako to tam chodí. Musím povedať že maju právo tvrdiť že je to najlepšia pôrodnica v SR ... Chodila som tam aj do rizikove poradne od 2O tt a dr. Kopčan je fakt odborník na slovo vzatý . Všetko dokonca aj strava je na vysokej úrovni. Pôrod som mala krásny a rýchli ...sestričky boli super aj dr. tak že nemám čo by som komu vytkla. To že natrafíte aj tam na nevľúdnu osobu je samozrejmosť ale aj to je v pohode 😀 Ak by niekoho zaujímalo viac nech sa pýta. Bola som na 1 izbe, 6 izbe a po pôrode som si vybavila VIP určite doporučujem ...hlavne pre to súkromie

dulkagabulka
12. aug 2013

Porodnica v Ilave konci. Tato porodnica mala podla portalu sprievodca porodnicami (cisla su za rok 2011) 15% mieru cisarskych rezov, t.j. druhy najlepsi vysledok medzi porodnicami na Slovensku. S nastrihmi to az tak ruzove nebolo (70,20% - co je nad slovenksym priemerom), ale stale ste mali priblizne 25% sancu, ze skoncite bez chirurgickeho zakroku. Pre porovnanie Trencin, do ktoreho budu teraz rodicky spadovo patrit - miera CS 18,20%, miera nastrihov 62,2% (co je pod slovenskym priemerom) a celkova sanca, ze skoncite bez chirurgickeho zakroku cca 30%. Uvidime, aky dopad bude mat vyssia zataz na Trenciansku porodnicu (a sucasne presun financii a zdrojov do nemocnice), ci sa jej podari udrzat si (alebo v idealnom pripade zlepsit) tieto relativne nizke cisla alebo nie. Na zaver este dodame, ze podla WHO by nemala hranica nastrihov prekrocit 10%, preto 62% nie je dovod na oslavu, ale vyzva k poklesu a radikalnym zmenam. http://povazska.sme.sk/c/6896660/v-ilavskej-nem...

pav83
13. aug 2013

Nemozem dopustit na TN porodnicu. Bola som tam hospitalizovana vyse 2 tyzdnov, lezala som s vysokym tlakom a musim povedat, ze za ten cas som nemala ziadnu negativnu skusenost. Treba brat samozrejme v uvahu, ze kazdy mame sem-tam zly den...Mozem len pochvalit cistotu izieb, neskutocne dobru stravu (hlavne ryzovy nakyp 😉 ) a ochotu personalu. Co sa tyka lekarov su na spickovej urovni, profesionali a zaroven ludski. Sestricky taktiez skvele a mile. Do porodnice som sla s tym, ze si isto budem po porode vybavovat VIP izbu, ale nakoniec som zistila, ze ked sme viacere na izbe, predsalen ten cas plynie rychlejsie a vela veci sa clovek moze dozvediet. Vrelo odporucat TN porodnicu a ak tak tam urcite pojdem rodit znova. A stretla som tam kopec skvelych mamiciek🙂

dasiacik
17. aug 2013

Kočky,ako je to s pôrodnicou v Trenčíne?Nejaké stručné aktuálne info 🙂 Ako je to s návštevami?Môžem bábätko zobrať so sebou na chodbu,alebo ako to tam funguje?A manžel pri pôrode?Ďakujem.

zuzzulka
18. aug 2013

@dasiacik manžel pri pôrode môže byť , bábätko na návštevu môže ísť aj na chodbu, lekári aj personál sú na vysokej úrovni ja som 3 týždne po pôrode tak info sú čerstvé 😉 ja len TN odporúčam

dasiacik
18. aug 2013

@zuzzulka
Ďakujem 🙂

aluxka
18. aug 2013

@dasiacik s bábätkom môžeš ísť na návštevu na chodbu hocikedy pokial nieje vizita alebo nemáš ty alebo bábo nejaké vyšetrenie....manžel pri pôrode byť môže - ja som mala CR tak to byť nemohol a ani by som nechcela... 😅 Na pôrodníckom oddelení je to to parádička - doktori aj sestričky veľmi milý...no na novorodeneckom oddelení je to čistá katastrofa...2 sestričky milé inak samé fúrie. Ja som mala problém s kojením a keď som išla pýtať mliečko pre malú tak ma vždy zvozili ako malé decko...nakoniec mi z bradaviek išla krv a potom sa všetky tvárili milo a ústretovo...ale keď som potrebovala pomôcť nebolo nikoho....ja by som tam rozhodne nešla...toľko moja skúsenosť ☹ strava nič moc a rodila som pred týždnom.

dasiacik
18. aug 2013

@aluxka
Ano,o tom novorodeneckom som uz co to pocula.Skoda,ze
je to tak.A ako je to napr.s epiduralkou?Daju mi v pohode,
ak by som uz nezvladala bolesti?Kolko to tam stoji?

aluxka
18. aug 2013

@dasiacik to neviem...mala som cisársky ale daj si do googlu FN Trenčín a tam o epidurálke majú popísané dosť ale z vlastnej skúsenosti neviem....

zuzzulka
18. aug 2013

@dasiacik 100€ stoji EPI a dajú ti ju v pohode ak nemas zdravotne problemy. ja som bola v pohode zo sestričkami vôbec som ich neriešila ... treba si o kojeni n astudovat doma co najviac a zozen si cislo na laktacnu v tvojom okolí to pre istotu ... netreba cakat nic zle ved za 4 dni si doma aj s babatkom a vsetko si budes riadit podla seba ....

dasiacik
18. aug 2013

@zuzzulka
A netreba vopred nić podpisovať ohľadom tej epi?Teda,nemám v pláne si ju dať,ale ćlovek nikdy nevie... 🙂

zuzzulka
18. aug 2013

@dasiacik nie len to povedz ked pojdes na salu aby vedeli ze planujes EPI ja som ju tiez chcela ale nestihla som nevadi porod bol krasny a rýchli

dasiacik
18. aug 2013

@zuzzulka
A moc bolelo? 😖

aluxka
18. aug 2013

@zuzzulka to by ma veľmi zaujímalo v akej literatúre by som našla niečo o rýchlom nástupe a dostatku mlieka...asi si jedna z tých šťastných ktoré problémy s nástupom mliečka nemali...

hori
18. aug 2013

@dasiacik papiere k epi podpisovat musis... je dobre prist si ich zobrat na anesteziologiu vopred a do porodnice prist uz rovno s prestudovanymi, vypisanymi a podpisanymi... potom sa rozhodnes ci epi vyuzijes alebo nie...

zuzzulka
18. aug 2013

@aluxka www.mamila.sk http://dojcenie.wordpress.com/ máš pravdu nemala som problem s nástupom mliečka no myslím si že to bolo tým že som zo synom bola od narodenia už po pôrode krásne sal a tak tomu je dodnes určite mi pomohla aj istota ze keby co si mám sa na koho obrátiť a info čo som si naštudovala mi len pomohli k psychickej pohode co je asi najdolezitejsie. Este sme neni na slovensku tak daleko aby sme sa mohli spoliehat na pomoc v nemocnici cest výnimkam ...

zuzzulka
18. aug 2013

@dasiacik nieeee bolo to fakt krásne. Rodila som v nedelu večer v nemocnici som už ležala týžden a od pondelka by mi isli porod vyvolavat / zdr. problemy/ a tak som bola šťastna že sa to rozbehlo samo ... najskor mi o 18 praskla voda a do 21:30 bol môj maličký na svete ... bolesť som vnímala ako koniec resp začiatok niečoho nového je to naše vymodlené dieťa tak sme sa moc moc tešili....

aluxka
18. aug 2013

@zuzzulka veď to, že ja po cisárskom som 18 hodín len ležala a malú mi dali na ruky kde som mala napichnutú infúzku, tlakomer a ešte tú vec na prste 😅 a prvý krát som si ju priložila skoro po 24 hodinách a tiež pekne sala len naše drobátko vážilo 4300g a to spustenie mliečka po sekcií a ešte takému hladošovi sa nedalo vyhovieť aby mala plné bruško 🙂 a pomoci som sa tam nedočkala.... ☹

hruska5
24. aug 2013

@aluxka ahoj rada by som vedela kedze mam planovany cisar.rez a chcem ist do Tn rodit...bola si klasicky sita alebo si mala tie sponky namiesto stehov?a ak chcem aby muz fotil malinku po porode niekde vedla v miestnosti,ked ju budu merat,obliekat apod....dovolia mu?? dik 😉

brumca
24. aug 2013

@hruska5 ahoj 🙂 dufam, ye nevadi, ale odpisem ti aj ja. Ja som rodila sekciou v r. 2011v TN, bola som klasicky sita..baba co vedla mna lezala na pooperacke mala tie sponky, cize asi to zalezi od toho, ktory doktor ta rodi. Vobec me nanapadlo dopredu to zistovat, lebo som mala neplanovany cisarsky. Muzickovi som volala do prace, ledva stihol prist aj s fotakom a pocas porodu cakal hned vo vedlajsej miestnosti..malinku hned videl ako ju vybrali, obliekali a merali..vsetko pekne fotil 😉

hruska5
24. aug 2013

@brumca dakujeem tak to je super... 🙂

aluxka
25. aug 2013

@hruska5 ahoj, mala som klasické stehy - o cisárskom sa rozhodlo ráno a na obed som išla no a mamina čo bola somnou na pooperačke mala plánovaný a tiež mala klasické stehy. Manžel si môže nachystať foťák 🙂 určite mu dovolia pri vážení,meraní a tak všetko zdokumentovať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre