Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vejo
15. aug 2014

Ahojte, pomáhala niektorej pri pôrode MUDr. Zboray? Nemá niekto na ňu kontakt ? Ďakujem pekne 😉

lulka78
18. aug 2014

ahojte,chcem sa spytat,ktora ste bola naposledy v Tn rodit, pozeram,ze tam maju aj vanu na predporodnu dobu?a vyuzivaju ju bezne?lebo vo viacerych porodniciach je,ale sa im nechce..............ked je volna tato oranzova porod.izba,je aj vyuzivana,resp.ked je volna a zena o nu poziada,vyhoveju jej? taktisto ked nechce oxytocin na urychlenie? samozrejme,ked vsetko ide ako ma....vdaka za odpovede.

lussi2
19. aug 2014

@lulka78 ahoj ja som rodila teraz v juli, bola som na oranzovej izbe a same sestricky my ponukli vanu. Ja som bola rada, ze so to vydrzala v sprche, tam mi bolo na odpadnutie z toho tepla a nie to este vo vani. Ved uvidis ako sa budes citit🙂. nech ti to dobre dopadne🙂.ň

lulka78
19. aug 2014

@lussi2 vdaka 🙂 takze ked je volna ta oranzova-ta mi pride taka ta nadstandardna,a si s manzelom,tak ti ju ponuknu,ci si ju mam sama pytat? ja som prveho rodila do vody 🙂 tak ja zasa vodu ano 🙂 a su tam fakt vsetci taki mili ako sa pise? lebo papier vela znesie.....najma ked fakt clovek napriklad nechce oxytocin,ked babo je ok,a vsetko ide ako ma a podobne.

lussi2
20. aug 2014

@lulka78 najskôr ked som prisla tak ma dali na modru lebo oranzova bola obasdena, ked sa uvolnila tak ma tam dali. Manzel bol somnou od samotného prichodu celu dobu. Na personal nemozem nic povedat vsetci boli mili a nozaj sa snazili mi pomoct ako vedeli...tak isto aj sestricky na novorodeneckom boli velmi zlate a ochotne...podla mna ta tam daju hned ked ju budu mat volu, ved im je to jedno...drzim ti palce🙂

zarica
20. aug 2014

@lulka78 ak je volna, tak ta tam dajú v pohodicke... Neurychluju ak nechces, ja som bola s muzom celu dobu sama v oranžovej, prisli ma skontrolovat len par krat, tak sme mali intimco 🙂 vela stastia prajem

lulka78
21. aug 2014

@lussi2 vdaka...preto sa pytam,lebo tu u nas v Za je jedna nadstandardna porod.izba,je menej nadstandardna ako tato oranzova,a nedavaju do nej :( ze sa IM,zdôraznujem IM,nie mamickam, zle rodi........ 😖 ako keby rodili oni,a nie my.........ach.......no comment.takze tam vobec nedavaju ,je to uplne nevyuzite...a ostatne porod.postele spred 100rokov. takze ono to asi az take samozrejme nie je 🙂 tak ale ked si Tn drzi prve miesto v rebricku,asi nieco pre nich uz samozrejme byt musi 🙂 este sa chcem opytat,ked nie si na nadstandarde,tak ako vyzeraju wecka a sprchy? kedze su spolocne? ja vzdy ked som bola v porodkach,tak sme mali dve a dve maminy /2izby/ spojene tieto dve izby wc kom a kupelkou,takze to bolo fajn.ale tu viem,ze v Tn je to spolocne. vdaka.

lulka78
21. aug 2014

@zarica super,vdaka! 🙂

lussi2
22. aug 2014

@lulka78 na izbách sú 2 mamicky...a spolocne sprchy su v pohode tak isto aj WC . Ja som bola na tej beznej izbe jednu noc potom som isla na nadstandradnu...ale poviem Ti vzdy som bola v sprche sama, ja som sa bala, ze tam nebude ziadne sukromie ale uplne v pohode..a co sa tyka čistoty tak je to tam na urovni, cistucke wc aj sprchy...

lulka78
23. aug 2014

@lussi2 vdaka 😉

vierka82
30. aug 2014

26.8 sa nam narodil nas 4ty synacik tomasko s mierami 4900g a 54cm prirodzenym sposobom. VELKA VDAKA celemu personalu gynekologicko porodnickeho oddelenia. Vsetci boli uzastni, proste absolutne dokonali. 🙂 pre mna Urcite TOP porodnica. Este raz dakujem 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierka82
2. sep 2014

@anetkaadamko ja som Dobry porod nemala ani jeden. Mala som aj vselijake komplikacie.Staci Vsak ludsky a ustretovy pristup a hned sa vsetko znasa lepsie 🙂 nedam na trenciansku porodnicu proste dopustit a nech si kazdy mysli co chce 🙂

giza
2. sep 2014

@vejo ano bola som pri Zboray (nie svoje porody, kedze som dula a kontakt viem na nu ziskat ale nespravim to, nakolko sa to da aj inak s nou stretnut a pokecat - ak len to treba)...marcipan (tu mam kamosku tak ju spropagujem ale da sa aj inde co viem tak aj v DCA): http://www.formickaren.sk/formickaren/eshop/2-1...

michaela2008
3. sep 2014

Maminky, co ste rodili v poslednej dobe v Tn... Da sa pri bezpdoblemovom porode, ked bude dieta aj ja v poriadku dohodnut, aby dieta nebrali po 2 hod. na porodnej sale na novorodenecke, ale previezli ho so mnou na odd. sestonedelia? Ak by to neislo, ci by manzel mohol ist s dietatom na novorodenecke, kym ho prevezu za mnou? Este ma zaujima, ci oxytocin podavaju v kazdom pripade, alebo je ho mozne odmietnut? Dakujem za vsetky informacie 🙂.

lussi2
4. sep 2014

@michaela2008 ja som rodila teraz v juli, maleho mi priniesli potom na izbu, a bolo to dobre aj na to, ze som mohla ist kludne do sprchy a dat sa do poriadku, asi ti ho nedaju hned, uvidis... Myslim, ze manzela na novorodencke urcite nepustia:(. Drzim palce nech Ti to dobre dopadne🙂

vejo
4. sep 2014

@michaela2008 - dost zvlastna otazka....ved to je TVOJE dieta, ty predsa rozhodnes, ci pojde s tebou na izbu alebo na novorodenecke....nemozu urobit nic bez tvojho suhlasu...maju BF Hospital....treba im to v pripade, ze ti ho budu chciet zobrat, velmi rychlo pripomenut....ja som rodila 2 roky dozadu, hned po 2 hodinach na sale sme spolu s mm isli na izbu aj s malickym, teraz ma to caka tento mesiac zas a neexistuje, aby som malinku dala na novorodenecke...samozrejme v pripade,ak bude vsetko ok....drzim palce a Zeny, mate svoje prava, vyzadujte ich!!! 😉

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vejula
5. sep 2014

@vejo nemyslím si, že je to zvláštna otázka. Nie každá žena ma po pôrode silu dupať a kričať, že chce svoje dieťa. Ano ma na to právo, ale nie vždy ma aj silu. JA som nastavená tiež bojovať o nonstop s mojim drobcom, ale pripravujem sa už teraz na to, že to vôbec nemusí byť lahké a v tak krehkom období ako je šestonedelie, to môže byť pre ženu skutočne namahave bojovať o niečo na čo ma absolutny narok. A hlavne, každá sme iná, jedna si dupne, ked sestričky pofrflu ma na haku, ina sa rozplače a nieje schopna niečo zo seba vymačknuť. 😒

daniela1983
5. sep 2014

@anetkaadamko ale nie kazda zena je rada ked jej dieta zoberu, ja si to neviem predstavit ani ze by bolo mimo mna ani na 5 minut. ked je zena po porode fit a citi sa super, preco by dieta malo byt kdekolvek inde?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela1983
5. sep 2014

@anetkaadamko sono obliciek mojmu nerobili. a akekolvek vysetrenia sa robili v pritomnosti matky. nikoho nenaadlo matku poslat prec. to je snad normalne ze matka je s dietatom nie?

daniela1983
5. sep 2014

@anetkaadamko som proti odnasaniu deti na akekolvek vysetria, matka ma pravo byt pri vsetkom

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela1983
5. sep 2014

@anetkaadamko v porodnici kde som rodila sa nic z toho nerobilo a keby sa robilo tak matka by bola automaticky pri tom. preco by tam nemala byt?

michaela2008
5. sep 2014

@vejo Rodila som v Tn pred siestimi rokmi, mna previezli na sestonedelie, dieta na novorodenecke a 2-3 hodiny som sa po neho nemohla dostat... Bojovala som v ramci mojich sil... Bolo mi povedane, ze len co nachystaju lozko, postielku... Na novorodenecke ma nepustili, bolo mi hrozne. Preto sa pytam.

michaela2008
5. sep 2014

@daniela1983 Tiez to tak citim...

daniela1983
5. sep 2014

@michaela2008 normalne by som sa im vyhorzila pravnikom a staznostou, takato arogancia nema obdobu

daniela1983
5. sep 2014

@michaela2008 vravim, nevidim dovod aby fyziologicky novorodenec bol co i len minutu mimo matky pokial si ona nezela vyslovene opak. prve dve hodiny koža na kožu, bez prerusenia by malo byt absolutny standart v dnesnej dobe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre