Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

chymenitta33
14. jan 2009

ahojte🙂)

Malý bol tiež PK a lekárka tak isto ako pri mary3 mi vravela že nech s tým nesúhlasím,, a mne to ani nenavrhli, lebo maly sa nemal kam otočiť ked mám vývojovú chybu maternice a mám hypertenziu a problémy zo srdcom takže sekcia bola plánovaná ale stále tvrdím že keby sa dalo radšej normálne☹)ale dalo sa to preži1 den po tom nanič qale to len další a další je lepšie a lepšie_🙂držím palčeky

miriam8
14. jan 2009

Ahojte, prepichovanie usiek mame za sebou. Plac bol teda poriadne velky, ale nastastie rychlo presiel.
Prepichovali jej ihlou, nastreluju zevraj iba v klenotnictvach a to az ked ma malicka najmenej sest mesiacov.
Teraz spinkame tak som zvedava, aka bude, ked sa zobudi.

Sue, drzim palceky a neboj, druhe sa urcite podari.

meggietn
14. jan 2009

sloto: ked som rodila pred 2 mesiacmi bola tam zena čo mala malinkú KP a nechceli jej spraviť sekciu, neviem na čo čakali až z toho dostala obličkovú koliku a jej manžel potom spravil poriadok s doktormi potom jej na druhý deň spravili konečne sekciu.
Ja sa na Lintnera nemôžem sťažovať, je to jeden milý a ludský človek vie čo robí.Vdaka mu za všetko. 🙂
My už máme týždeň prepichnuté ušká a je to v pohode. Už nie sú ani zapálené. 😀 Malá pri tom srtašne plakala 😅
sue: už sa ti to kráti , už len mesiac 😎

sloto
14. jan 2009

ďakujem Vám za odpovede, no ja budem teda naliehať radšej na ten cisársky. čítala som o rôznych komplikáciach a určite nechcem riskovať. meggietn a prečo mala tá baba obličkovú koliku? to nejak na to tá poloha dieťatka vplývala?

meggietn
14. jan 2009

sloto: neviem či to bolo tým že jej tam malinká tlačila... 😒 😕 oni sú za prirodzené porody a budú ťa chcieť určite odrodiť najkor prirodzene. 🙄 aj ked KP. 😅
Ale ten cisársky sa dá zvládnuť ja som už na 2 deň fungovala celkom ok, a na 3 deň už rooming-in. 😅

sloto
14. jan 2009

ďakujem meggie, si ma trošku ukludnila a prosím ťa ten cisársky prebiehal pod úplnou narkózou? musela si ležať v nemocnici už skôr? možno si to tu už písala, ale nechce sa mi spätne listovať.

meggietn
14. jan 2009

sloto: pichli mi do miechy spinálku a od polovice tela dole som necítila, no teda cítila som len také poťahovanie, ako keby to ani nebolo moje telo...čiže som bola pri vedomí čo bolo super, počúvala som o čom sa bavia doktori a rozprávala som sa s anesteziologičkou.Bola som tam už 2 dni pred porodom, lebo som myslela že mi odteká plodová voda. Rodila som normálne 2 hodiny a potom sa porod zastavil a šup ho rýchlo ma vliekli na operačku, nemala som ani predoperačné vyšetrenia, nič. Ešte aj krv mi narýchlo brali a takú modrinu mi spravila tá sestrička že no. A ako mi manžel dával dole z krku retiazku , ešte som stratila aj snubný prsteň 😢 No na to sme prišli až 3 dni po pôrode... 😎

sue13
14. jan 2009

Kala to myslis vazne? 😀 Dve deticky v jednom roku?? 😀 Tak to zase tak rychlo druhe nechcem 😀
Ja byvam na juhu 2 roky a chcem chodit s malou k Dr. Chudemu za mosty. Je to sice od ruky, ale ved mame auticko a tu na Juzanke som nepocula nic dobre na tie doktorky 😅 Ci mate iny nazor? 😅

lienka55
14. jan 2009

Ahojcek,
🙂
meggietn tak dnes som citala trenc.noviny a docitala som sa o tom Lintnerovi,je to pravda.Nie ze by som ti neverila ale bola to zaujimava informacia.

sue nemam hrozne spomienky na porod ani na tehotenstvo , prave naopak bol rychly a bezproblemovy na prvorodicku.Ale mam strach z druheho ako to bude a ako to dopadne.Nakolko sa potom u maleho vyskytli zdravot. problemy ktore sa vlecu doteraz s nami. ☹ 😢 Jednoducho sa bojim este viac ako prvy krat lebo viem do coho pojdem.

sloto,mam spoluz.ktora mala malicku opacne otocenu,Lintner ju nechal rodit normalne a sposobil malickej ze musela nosit na nozickach popruhy a ma problemy doterz a uz ma rok.Stale to nie je ono.Urob pre to vsetko aby to dopadlo co najlepsie. 😉

amatula je to individualne ako u koho ten druhy porod.Niektore co poznam mali aj druhy tazky.Bodaj by si mala pravdu.

katulka2709
14. jan 2009

Sue ja byvam na Sihoti a tiez chodim k Chudemu, je to strasne zlaty doktor a podla mna aj odbornik, vzdy sa k nemu tesim, tak my nevadi jazdit az za mosty 😉 Takze ja ho len mozem odporucit 🙂

dannynka
14. jan 2009

ahojte 🙂

sue aj ja byvam na juhu a tiez chodim s dcerkou k dr Chudemu a veru oplati sa mi dochadzat 😉 viem o com hovorim kedze som k nemu za mojho "mladí" sama chodila,sestricky si ma stale pametaju a oslovuju po mene,teda hlavne ta jedna...co je tam dlho 😉

tamarka
15. jan 2009

sloto, viem, že 37 týždeň už je dosť, ale niektoré deti sa otočia aj v deň pôrodu. Ja som ležala v 31 tt s Tamarkou, lebo som sa začala otvárať. Tamarka bola otočená zadočkom dole. Každý ma tam strašil, že ju nedonosím a že aj tak pôjde KP. Aj keď bola vizita, niektorý z lekárov sa na mňa pýtal a Fedorňák, že to je tá čo to má otočené, ona to asi nedonosí. No som si poplakala. Poslali ma ešte na posledné sono, to som šlapala pešo po schodoch, podotýkam, že celú dobu ma nútili ležať a zrazu som mohla chodiť po schodoch. Ako som prešla na to sono Tamarka sa otočila. Lintner ma prepúšťal, porýpal sa vo mne až mi slzy vyleteli a nakázal mi vyložené nohy, žiadne dlhé prechádzky a žiadna jazda autom. Tamarka už zostala hlavičkou dole až do pôrodu a to som ešte 2 dni prenášala. Hlavne, že ma tam strašili.

minami
15. jan 2009

ahojte, niektoré tu spomínate sekciu - ešte som o tom nepočula, poviete mi, čo to je? Vedela by som si to aj nájsť, ale.... ďakujem 😉

sue13
15. jan 2009

Minami myslim ze sekcia je cisarsky rez 😉
Dannynka ja som tam sice v mladi nechodila ale vraj je velmi profesionalny a mily zaroven 🙂
Katulka mi to tu tiez potvrdila. 🙂
Chystam sa tam v pondelok ze ci ma vobec zoberie. Lebo do porodnice uz musim ist s tym ze aj nahlasim kam bude nasa zabka patrit.... Hadam nas zoberie...

lienka55
15. jan 2009

minami, ano sekcia je cisarsky rez.

sue ked si mozes vybrat tak si len vyber a hned toho najlepsieho.Ja mam tak fantasticku dr.vzdy mi pomoze a je ochotna hocikedy.A do porodnice uz musis mat vybranu dr. pre baby. 😉

sue13
15. jan 2009

Baby a este taka intimna otazka. Treba ist do porodnice oholena na kompletku, resp. uplne???? 😅
Citala som ze v niektorych porodniciach na tom trvaju a v niektotych uz nie.
A klystir davaju vsetkym?

lienka55
15. jan 2009

sue ja som isla uz oholena myslim si ze je to lepsie aj pre teba.Urob tak!!!Nemusis sa potom stresovat zbytocne.A dohovie ako tam holia oni?Ci su citivi?
A mne klistir nedavali,chvalabohu toho som sa tak strasne bala!!!Ale uz asi ani nedavaju v TN.Neviem ci tu niekto je taky komu davali?

amatula
15. jan 2009

ahoj.......urcite oholena,co nieje problem v dnesnej dobe...nie
a klistir sa ta spytaju.je to cisto na tebe ci ho chces.....

lienka55
15. jan 2009

Mna sa nepytali. 😉

katulka2709
15. jan 2009

Ahojte, ja som sa na klistir pytala ze ci mi daju a sestricka odvrkla ze naco 😉 Tak som bola rada.
Inak som rodila neplanovane cisarskym, a Lintner bol pri nom ako dozor, alebo tak nieco, operoval ma Gajdosik a asistoval mu Jankovsky, a kde sa tam o 1 v noci vzal Lintner netusim, ale bol velmi mily, aj ma prekladal na postel, tak ja nemam ziadne zle slovo na neho 🙂

amatula
15. jan 2009

mna sa pytali 😉 ...........................ale aj tak som obe deti porodila bez klistiru........................

miriam8
15. jan 2009

Ahojte, ja som bola na izbe cakateliek od piatej rano, rodila som o piatej vecer a klistir mi nedali a ani ho nespominali, co som bola naozaj rada.

andreao
15. jan 2009

Ahojte, mne tiež klystir nedavali, ani ho nespominali, ale myslim, že na vlastnu žiadosť ho daju. Rodila so mnou jedna babena, ktorá si ho žiadala.

sue13
15. jan 2009

Tak to ste ma potesili s tym klystirom. Dakujem Vam za infosky 😉
A nebali ste sa pri tlaceni nejakej "nehody" bez klystiru? 😅
naozaj Vam dakujem, velmi mi to pomaha ked ze neviem do coho idem 🙂 Toto je skvela stranka 🙂

lienka55
15. jan 2009

sue za to sa nemusis hanbit ,,keby aj daco,,. 😀 Je to prirodzene!!!A pre nich normalne.Ja som naposledy doma obedovala a odvtedy som nic uz nejedla a ked som isla rodit tak trosku zo mna vyslo ale to mi pred porodom sestricka vytrela/prepacte za vyraz/.Mam kamosku ktorej sa vetri pustali.

dannynka
15. jan 2009

sue-mna sa nepytali a rovno mi ho dali 😅 😝 ,ale ako vidim baby maju uz ine skusenosti,uvidime co ma caka tentoraz 😒 😅

a drzim palce u dr.Chudeho,u mna to bude automaticky ze budeme chodit k nemu aj s druhym babetkom kedze tam chodim aj s Gabikou 🙂 😉

miriamkac
16. jan 2009

Caute....moja skusenost: na klistir sa ma pytali a chcela som ho. Dobre som spravila....nejde len o samotny porod, ale dalsie dni po tom...ono je lahsie ist na stolicu po dvoch az troch dnoch od porodu ako hned na dalsi den po nom. 😉 ...mala som kocku na izbe, ktora klistir odmietla a potom pol dna stonala ako ju to vsetko boli. 🙂
A co sa holenia tyka, 2xv TN nemocnici som ho zazila a nemozem napisat, ze to bol nejaky "drastak".
🙂

sloto
16. jan 2009

baby a mozem sa este spytat? ked sa nahlasuje pediater, tak to mate dopredu niekde vybavene? alebo proste len v porodnici nahlasite toho kam by ste chceli chodit? ide o to, ze ja som z BB ale rodit som prisla do TN, ale po porode sa planujem vratit do BB asi tak tyzden az dva po navrate z porodnice. Tak teraz neviem ci mam nahlasovat doktora z BB alebo z TN.

katulka2709
16. jan 2009

sloto my sme najskor pediatrovi volali ci nas vezme, povedal ze ano, tak sme to v porodnici nahlasili, a do 48 hod ked sme odchadzali z porodnice sme museli navstivit pediatra, alebo by prisiel k nam domov. My sme tam sli rovno z porodnice, sme mu volali a nikoho tam nemal tak sme sa mu boli hned ukazat 😉
Tak si asi budes musiet aj tu v TN niekoho nahlasit aspom na tu prvu prehliadku, neviem, aspom si myslim, a v porodnici musis nahlasit asi aj toho z BB lebo robili neake vysetrenia v porodnici a vzorky posielali niekam a ak by bol neaky problem kontaktuju potom pediatra, najlepsie budes ked sa spytas v TN na novodrodeneckom lekarky, ona ti vysvetli co a ako 😉

meggietn
16. jan 2009

sue13 nemusíš sa báť nehôd , ja som sa pri každej kontrakcii doslova posr.....nedávali mi klystýr.nikto sa ma nepýtal.

😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre