Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bibix25
14. júl 2016

Chcela by som sa spytat - tie co nie ste z TN a rodili ste tam, ako ste stihali dobehnut do porodnice ked ste zacali rodit? Napr. ja som z PN a ak sa rozhodnem rodit v TN bojim sa ako by som to stihala ked k tomu pride. Alebo bude lepsie ist sa tam ukazat skor?

luci2016
16. júl 2016

@bibix25 poznam zeny, ktore sli do TN rodit z BA aj zo Ziliny a stihli to 🙂 Niektore sa terigaju z BA aj do Breclavy, takze vzdialenosti PN - TN by som sa nebala. A uz vobec nie ak to bude tvoj 1. porod. Sama nad tym uvazujem.

bibix25
17. júl 2016

@luci2016 dakujem 🙂 Tak dufam ze by som to stihala 🙂 Este nie som uplne rozhodnuta ci rodit tu u nas alebo ist do TN.

lukamka
19. júl 2016

ahojte baby, zacinam zvazovat aj moznost porodu v trencine, hladam skor prirodzenejsiu formu, ak sa bude dat aj bez nastrihu a oxytocinu, len casto citam, ze je to vo viacerych nemocniciach rutina - nie vzdy konzultovana s rodickou. Ako je to v TN? zatial mam pocit, ze su skor za prirodzeny priebeh. Zelam prijemne mamkovanie

janifer
25. júl 2016

@lukamka ja som mala oxytocin ked ma presunuli na porodnu salu. aj nastrih. Po oxytocine sa musi pri porode lezat!!!! Vo vzdycharni mali hadam vsetky daku vyvolavacku, mozno zhoda nahod, boli tam baby co prenasali.
Mna skor zarazilo ze okamzite prestrihli pupocnik, ziadne dotepanie, ziadne prilozenie dietata na telo matky po porode...doniesli mi ho ukazat umyte zabalene v perinke... mozno je toto len moj pripad, lebo som rodila 36+4tt. A dieta malo potom problem s dychanim, slo do inkubatora. Ale v tej perinke bol na sale s nami min. 10 minut, mohli mi ho dat na prsnik...prvykrat som ho drzala az po 7dnoch, ziadne klokankovanie, nic ..ved je v inkubatore...ani potom ked uz bol na oddeleni len na infuzke som si hk nesmela vziat na ruky. Inak perinatologia vacdina sester boli 2 roky dozadu velmi mile, aj novorodenecke. Na gynekologii neriesia pomoc matkam, ani s laktaciou, to treba na novorodeneckom ziadat. Laktacna poradkyna - zozente si vlastnu. Ta co je v nemocnici nema kedy lebo robi si aj svoju robotu. Za 4 dni som sa jej dozadovala a nic.
@bibix25 myslim ze to stihnes, prva doba porodna trva aj 8 hodin, len si treba zobrat do auta uterak a igelit a vlozky...ak by ti vela tiekla plodova voda. No alebo ist hned ked zacnu kontrakcie. Znama takto prespala noc s kontrakciami (PV neodtekala) potom rano rychlo rychlo v poslednej hodine dobehla rodit. Ak ti PV odtecie, treba ist hned do porodnice.

123andy123
26. júl 2016

ahoj.. Poradi mi niekto? Nevie niekto dokedy ma pan gynekolog Chlapecka z Trencina dovolenku pripadne kto ho zastupuje? Neda sa mu dovolat. Vcera aj dnes mi vysli pozitivne tehu testy chcela by som ist na prehliadku ci je vsetko v poriadku. Mala by som byt v 5tt je to moje prve tehotenstvo tak neviem co a ako.

babucika
26. júl 2016

@123andy123 ahoj, ja som tam bola zaciatkom jula, a pocula som ako sestricka hovorila niekomu, ze od 18. maju volno do konca Jula. Ak si iba v 5tt, pravdepodobne este plod ani neni vidno, ak nemas ziadne tazkosti staci ako pojdes buduci tyzden na kontrolu,teda uz v auguste.

wewe22
26. júl 2016

@lukamka ja som bola v trencine pred troma rokmi bola som tam dva tyzdne tak som to videla viac a moj zaver je ze zalezi na akeho lekara natrafis ja som zrovna trafila primar a mala som malu hned na brucho polozenu nastrih nebol a mala takmer 4kg ale dalsie deti boli aj mensie a iny porodnik a boli aj nastrihy cize neviem porodny plan som nemala tak neviem

123andy123
26. júl 2016

ano ja som aj tak predpokladala ze tento tyzden este bude na dovolenke.. ale uz som sa tesila ze to budem vediet ale mam aj obyvy ci sa to dobre uchytilo v maternici... komplikacie zatial nemam akurat ma obcas pichne pri pravom vajecniku a take tlaky ako pred menzesom mam obcas.. nejaku vaznost tomu neprikladam ale ista som si neni este som tehotna nebola... a take priehladne vytoky ako pri ovulacii len miernejsie. Inak nic ani zle mi nebyva chuti mi stale to iste ziadne velke zmeny. Asi si budem musiet pockat no aj ked by som rada vedela ci je dobre zahniezdene v maternici ci nieje mimo :(

wewe22
26. júl 2016

@bibix25 ja som bola v PN na cisarskom a n TN som rodila prirodzene ale hlasujem pre TN co sa tyka ci stihnes tak urcite stihnes no treba sa vybrat hned a necakat ja som bola v porodnici uz tyzden pred porodom som prenasala 10dni

iveta1612
8. aug 2016

ahojte. ja mam z nemocnice v tn velmi zle skusenosti. rodila som tam v decembri 2014 ako prvorodicka prenasala som10 dni. pri prichode mi dali tabletku na vyvolavanie a s vecami som 2 hodiny cakala na chodbe lebo nebola volna postel. bolesti na mna prisli asi do hodiny. vo velkych bolestiach som tam bola 32 hodin mlade doktorky sa tam stale striedali a nic nikto mi nepomol dokonca sestricka mi orisla vynadat co tolko kricim ze kazdy ma bolesti ked ju manzel upozornil ako sa ku mne sprava tak uz za mnou posielala len praktikantky. v poslednej hodine prisiel doktor netusim ako sa vola a bol to jediny clovek ktory mi prisiel pomoct a musela som mat akutny cisarak. moja dcerka mala 4430g a kvoli uzkej panve som sa stale neotvarala. bola som totalne vycerpana a oni stale chceli aby som nejako porodila. proste nemocnica na 1 😃. niiikdy viac. dalsie dve zeny co tam so mnou rodili mali hororove porody a deti im skoncili na jiske. nemocnicu v tn chvalia len tie ktore maju porody bez komplikacii. inac si tam zenu v bolestiach nevsimaju. ved to svedci aj to co sa tam stalo nedavno zena tam sama porodila za zatvorenymi dvera a babo z nej doslova vypadlo. a este opita sestricka na novoredenckom. za mna nemocnica v tn niikdy viac

lussi2
4. sep 2016

@lukamka ahoj ja som povedala, ze by som nechcela nastrih, dr.povedal dobre ....ale pri porode mi ptotm povedal, ze bude musiet byt nastrih ale len min. mala som jeden steh🙂 staci len povedata pytat sa nie len cakat a potom sa stazovat. to je moj nazor🙂

lussi2
4. sep 2016

@iveta1612 ahoj netreba verit všetkemu co sa pise..bulvar si rad prifarbuje...aj ked ludia neveria...

katzfromsa
23. sep 2016

@lussi2 Suhlasim. A treba s respektom na nich. Caka ma teraz porod a viem, ze cokolveksa opytam bude zodpovedane. Lezala som tam tyzden a az na par vynimiek, vsetci slusny, ako dokotri tak aj sestricky.Tak uvidime ako pojde porod. Este vam poviem, ze som si 2 x odrodila v zahranici v krasnych super nemocniciach, ale pristup bol skoro rovnaky. Treba sa pytat, a ist za svojim

vevuskaa
6. okt 2016

Ahojte. Viete mi poradit? Tie, ktore ste rodili v TN. Poskytne nemocnica oblečenie pre bábätko? Mám pripravené oblečenie aj do nemocnice, ale na poslednej poradni mi doktor oznámil, ze ak maličká vydrží do termínu, bude mat určite 4 kg. A ja som nakúpila oblečenie 50/56 ☹
A ci ste si do nemocnice brali hned aj perinku, resp. zavinovacku.
Ďakujeeeem.

bretocek
6. okt 2016

@vevuskaa ahoj,veci pre babenko netreba,daju nemocnicne,perinku tiez netreba,babenko ti do nej daju ked ti ho prinesu.

bea52
23. nov 2016

@iveta1612 Ahoj, ja som rodila v rovnako čase ako ty, prirodzeným, spontánnym pôrodom, pôrodnica trpela v tom čase nedostatkom personálu, takže ma odrodili sestry, keby som nemala manžela pri pôrode, tak som takmer celý čas sama, ale horor u mňa nastal po hospitalizácii na oddelení, ktoré sa zastavilo v čase po materiálnej stránke, bohužiaľ po odbornej stránke to bola jedna veľká katastrofa, pričom zdravotník , ale som sa nepriznala, videla som nekvalifikovaný personál, nezáujem ... nechcela som sa pretláčať cez protekciu, i keď mnohých z personálu poznám a naozaj som z toho zo všetkého bola veľmi smutná ... byť milý a slušný, tak ako v mnohých iných oblastiach na SK nestačí

emilka01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luci2016
29. jan 2017

#emilka01 , tak ja sice nemam ako prvorodicka s cim porovnavat, ale mna rodila dr. Andrea Masarova v septembri a nemam si na co stazovat. Na poradniach som s nou mala tu cest 2x a uz vtedy som konstatovala, ze ma vysetrovala zo vsetkych 8gynekologov, ktorych som pocas tehotenstva stretla, najjemnejsie. Porod s nou bol dost v pohode, sitie sice ku koncu uz dost bolelo, ale ja som sa natrhla zvnutra, tak ma musela sit dlhsie a to napichanie analgetikami uz asi neposobilo. Zasila ma ale dobre a urcite z toho nemam ziadnu traumu. Este aj sestricku vedela doktorka spacifikovat velmi taktnym a pokojnym sposobom, ked jej v jednom momente odmietla pomoct pri siti. S manzelom sme sa zhodli, ze na to, aka je zrejme mlada, posobi velmi vyrovnane, profesionalne, prijemne a asertivne zaroven. No proste mam s nou totalne iny zazitok ako ty.

emilka01
30. jan 2017

@luci2016 tak teda beriem späť nechcem tu robiť rozbroje ani ohovárať ale podobné ako ja sa cítila aj pani čo rodila so mnou. Ozaj neviem či som ja len citlivka ale ozaj pri prvom pôrode to bolo úplne iné a nemyslím že to bolo pôrodom

matkaka
22. feb 2017

Ja som rodila v Trencine a uz NIKDY viac by som tam neisl,ani tuto porodnicu neodporucam.Mala som tazky,komplikovany porod,nechali ma vytrapit,dieta bolo velke a nakoniec ho zo mna vyrvali "pumpou",pretoze inak by sa zadusilo.Nakoniec ho ozivovali...Nastastie vsetko dobre dopadlo,ale psychicku traumu sme si odniesli obaja. Tam nikto ani len neuvazuje o porode cisarskym rezom,pretoze porody su ovela lepsie preplacane ako cisarsky rez,ktory je povazovany za chirurgicky vykon.Nechapem,kto um pridelil titul "najlepsia porodnica" a hlavne za co.

kristalova_slza
27. júl 2017

prosim vas, su v trencianskej porodnici este tie iste hrozne postele typu koryto, v ktorych sa babatko kotula do stredu?

lussi2
3. sep 2017

@kristalova_slza pokial viem babatka spinkaju na izbe s mamickou v tych vozíkoch a tie su v pohode.

fialka400
21. sep 2017

Bola som v porodnici v Trencine v juli. Na personal sa nemozen stazovat. Takmer vsetci ochotni
a slusni, aj na porodnici. Nevyhoda bola,ze akurat mali plne sestonedelie, mna dali na gynek. Oddelenie, bez babetka. Musela som cakat az sa seston. uvolni miesto, co bolo nastastie este v ten den a az potom bolo babetko so mnou v izbe.

zuzana194
23. sep 2017

Ahojte,
podelim sa s vami o "zazitok" z Tn porodnice.
Termin porodu som mala 29.9.2017, cele tehotenstvo prebiehalo bez problemov, bez jedinej odchylky. V utorok (12.9.2017) som bola rano na tehotenskej poradni v nemocnici, vsetko bolo v poriadku a doktorka povedala, ze babatko ma este cas, ze je vysoko. Ked som prisla domov tak mi po cca 2 hodinach odtiekla voda, ale bola sfarbena na hnedo-zeleno. Prisla som s manzelom do nemocnice a sestricka potvrdila zaciatok porodu.
Po formalitach a natoceni monitoru babatka ma umiestnili na vzdycharen, kde som bola do vecera. Od stredy rana som bola umiestnena na samostatnej izbe, kde do mna kazdy den dali dve tabletky na vyvolanie porodu, ktore ani po dvoch dnoch nicomu nepomohli, pretoze babatko sa nepohlo ani o pol centimetra a neotvorila som sa ani o prst. Vo stvrtok som dostala zapal, cize mi boli podane 2 infuzie penicilinu. Dalej som dostavala kazdy vecer injekcie a cipky od bolesti, pretoze kontrakcie prichadzali, ale bez postupu porodu.
Od utorka do piatka som spala dohromady cca 4 hodiny. Ked som sa pytala ci uvazuju o sekcii, vzhladom na to, ze som bola maximalne vycerpana a bala som sa, ze ho nevytlacim, doktori si zo mna robili srandu, resp si poklepali po cele pretoze podla nich robia vsetko preto aby babatko dostali von. V piatok som dostala este 2 vyvolavacky, ktore cca o 17tej hodine rozbehli konecne porod. Nasledne ma presunuli do porodneho boxu, kde ma umiestnili na postel, napojili na monitor a zacalo dalsie davkovanie chemie na urychlenie porodu. Priblizne o 23:15 som bola otvorena na 9 prstov takze som zacala s tlacenim. Poslednu pol hodinu si vobec nepamatam, ale manzel bol pri porode takze ma o vsetkom informoval. Bola som tak vycerpana, ze si to naozaj nepamatam. O 00:12 v sobotu sa narodilo nase dievcatko. Aj napriek tomuto 4-dnovemu chemickemu maratonu je zdrave a ja tiez. Hodnotenie personalu...arogancia a povysenectvo zo strany doktorov. Sestricky na oddeleni sestonedelia boli mile, napomocne, ochotne. Dni po porode som si tam uzivala.
Som rada, ze som doma a pri druhom babatku sa budem snazit TN porodnici urcite vyhnut.
Moj osobny nazor je, ze sa snazia za kazdu cenu zvysit statistiku prirodzenych porodov aj na ukor zdravia pacientov. Ved ak sa nieco stane, tak zalomia rukami a povedia: "Robili sme co sa dalo"....

montemotherone
23. sep 2017

@zuzana194 ☹ čo k tomu dodať...

adulikhs
29. sep 2017

Dievcata na poradnu do nemocnice sa treba vopred objednať?

ewka0012
5. dec 2017

ahojte,ja som z PN a tiez uvazujem nad porodom v TN,prveho syna som rodila v PN,bolo to hrozne,nechcem tam opat,mozete mi niekto v skratke opisat,ako to funguje,ked chcem ist rodit inam?opytam sa aj lekara,ale neviem ako to funguje,chodi sa tam na sona?lebo uz v 16tt tusim mam ist na sono do PN porodnice,a kedze tam nechcem rodit,neviem co dalej.ako funguje celkovo porod v TN?moze byt pri mne muz?kolko je tam VIP izieb?kolko zien je na standradnych izbach?ako funguju navstevy?moze sa ist s babom na chodbu?za kazdu odpoved dakujem moc

janinka14
9. dec 2017

@ewka0012 pridaj sa do skupiny Porodnica Trencin a tam najdes odpovede na svoje otazky 🙂

caribe9
9. dec 2017

@lukamka no neviem neviem. Asi si treba vyslovene povedať že oxitocin nechceš lebo mne ho pichli vždy a zbytočne a bez toho aby sa pýtali. Raz som pýtala niečo na bolesť a miesto toho som dostala oxi, pri poslednej dcére to stihli pichnúť chvalabohu až pri tlačeni. Sú za prirodzené pôrody , nechcú robiť cisárske to áno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre