Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

janifer
9. dec 2017

@ewka0012 ahoj len k tym beznym zalezitostiam z TN porodnice: na VIP izby je poradovnik, nespoliehaj sa na to. Normalne izby su po 2, da sa to vydrzat, aspon ma kto postrazit babo, ked ides na wc. Na novorodeneckom neodporucam nechavat dieta, pekne na rooming in nech je. postele su stare, wc aj sprcha je na chodbe, do sprchy treba slapky. Pri porode aby bol manzel sa plati tusim 10€? Ja som mala gynekologa Jankovskeho, Gyneka, na sono aj do poradne som chodila k nemu. Do nemocnice sa chodi na sono asi az ked sa prenasa. A potom inak az k porodu je prichod na prijem na gynekologiu, tam bud natocia na prijme CTG slebo ta poslu rovno na porodni salu. Saly su aj na webe nemocnice.

Navstevy: su na chodbe, su tam sedacky a automat na napoje, niektori si tam dovezu celu familiu a vysedavaju aj 2 hodiny, ale ja som dieta doniesla ukazat len raz a na chvilu, celkove tam bolo vzdy vela ludi a vydychany vzduch. Potom som dieta nechala na izbe spolubyvajucej a len som si vybehla pre to co mi muz doniesol.
Inac neviem preco TN? Odporucam skor porodnicu v Banovciach nad Bebravou, je tam viac individualny pristup, da sa povedat nebe a dudy. No a ten Oxytocin: oni ho pichnu ak porod nepostupuje, cize no stress, byt v teple, prechadzat sa... nie lezat.
idealne je pit na konci tehotenstva caj z maliny ostruzinovej, ta pripravi porodne cesty, ja som mala 2.porod za 4hod, 4kg dieta. Davali mi len lieky od bolesti. Ak pichaju oxytocin, tak treba lezat a byt na monitore CTG. A v leze byt je ukrutna bolest, menstruacna bolest krat 100.

peigge
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peigge
20. feb 2018

Skúsenosti s trenčianskou porodnicou? V PRVOM RADE SA JEJ OBLUKOM VYHNITE. Vyberte si hocikajú porodnicu, len nie v Trenčíne. Prijali ma na oddelenie v pondelok po tom, čo mi doma odtiekla plodová voda. Do utorka so mnou nič nerobili, že počkajú, či s porod nerozbehne. V utorok ráno na vyšetrení po zistení, že porod nepostupuje, mi dal zástupca primára na výber, či chcem rodiť prirodzene, mala bola otočená zadočkom, ale podľa nich boli splnené všetky podmienky na prirodzený porod a keď nie, sú pripravení hneď zasiahnuť a spraviť cisársky, alebo cisárskym. Na to som mu povedala, že čo chcem je, aby všetko dopadlo dobre a boli sme s malou v poriadku. Odpoveďou mi bolo, že sa mám rozhodnúť a nie je to pre mňa prvotná informácia, nakoľko ju viem už deň. Súhlasila som s prirodzeným porodom, na čo ma ubezpečil, že som sa veľmi dobre rozhodla. Ešte som sa spýtala, ak sa rozhodnem pre sekciu, či ju spravia, aj keď sa začal vyvolávať porod. Odpoveďou bolo, že to mi potom nemusia dávať tabletku za 80 eur. Na funkciu zastupu primara a na to, že si človek celý život platí zdravotné poistenie, je to veľmi relevantná odpoveď. Začali teda s vyvolávaním porodu. Do stredy sa opat nič nedialo. Ráno na vyšetreni opat otázka, či chcem sekciu alebo pokračujeme. Pokračovali teda ďalej vo vyvolávaní porodu. Dostala som bolesti, ale inak sa porod ďalej nepohol. Opať sa čakalo do štvrtka rána na vyšetrenie, kde opať skonštatovali, že sa nič nedeje, porod nepostupuje, znova tabletky, opať bolesti s tým, ak sa porod nezačne, v piatok spravia cisársky. Vo štvrtok okolo jednej po tom, čo sa mi niečo nezdalo, ma doktorka vyšetrila, zistila, že porod predsa len pokročil, ma dali na porodnú sálu. Ďalšie vyšetrenie o tri hodiny, ďalšie o dva, medzitým zmerali ozvy, tie merali aj počas celej doby ako som bola v nemocnici, dávali penicilín, všetko bolo v poriadku. Kontrakcie som mala približne každých 5 minút, potom zoslabovali, asi po 7 minútach, niekedy po 10-tich, čo sme aj personálu s priateľom povedali. Po ďalšej hodine a pol mi dali infúziu oxitocínu na rozbehnutie porodu, merali ozvy, medzitým odbehli do vedľajšej miestnosti k ďalšiemu porodu, nechali ma na sále úplne samú, nevedela som, čo sa deje, čo mám robiť. Keď sa vrátili, začali zmatene po sebe pozerať, malej slabli ozvy, rýchlo volali pre ďalšieho doktora, doktorka vravela, že porod postúpil, on, že nie a už sa začal kolotoč prípravy na cisársky a potom prebudenie, že naše bábo sa nepodarilo zachrániť, zadusila sa. Pritom možno stačilo trocha viac pozornosti, alebo nečakať do nekonečna, nestáť za každú cenu za prirodzené porody, lebo nie každý prirodzený porod je samozrejmosť, nestojí to za tie prvenstvá, čo majú, ktoré sú za to, že štatisticky majú najmenej cisárskych porodov. Za akú cenu? Za cenu života? Tie, ktoré si domov odnesú zdravé dieťa, na tie všetky traumy zabudnú a dobre si rozmyslia, či budú chcieť ďalšie dieťa alebo sa trenčianskej porodnici oblúkom vyhnú. Ale tie, ktoré sa rozhodnú zveriť do jej starostlivosti niekedy v budúcnosti, by som len chcela varovať. Pri odchode z nemocnice za mnou prišla MUDr. Masárová, že ma chcela ešte vidieť a povedať mi, že nevie, čo sa pri porode stalo. Čo jej viete na to povedať? Moja mama jej chcela niečo povedať, zbabelo ušla, neskor ešte zbabelejšie zložila telefón. Moje tehotenstvo bolo do poslednej chvíle v úplnom poriadku, všetko som zvládala, všetky výsledky boli v poriadku, proste všetko. Až niekoho ľahostajnosť nás pripravila o to najviac.

vevericka124
20. feb 2018

@peigge je mi luto co sa ti stali :( ale sama niekolko krat pises ze sa ta pytali ci chces sekciu, tak preco si si ju po 2 dnich nevypytala a teraz sa oborujes ze oni su za prirodzene porody, ved sami ti niekolko krat ponukali sekciu. Mozno keby si ju prihala bolo by vsetko inak

Ja nemozem povedat nic zle na porodnicu,ale urcite si vezmem aj tentoraz niekoho k sebe pri porod presne preto aby som neostala sama a nieco by som potrebovala. Kedze v noci ked som rodila ja sa narodilo asi 14 deti je jasne ze pri mbe nemoze nikto sedet cely cas
Ked pre nic ine pre vybavenie by som tam sla, ak by nastali komplikacie a rodim inde babo prevezu a ja ostanem inde? Abi napad.

peigge
20. feb 2018

Pretože vždy si pýtali súhlas, na všetko, ale oni sú doktori, nie ja, oni sú tam na rozhodovanie, nie pacient. Sekciu ponúkali ako variantu, pretože malá bola otočená zadočkom a preto mu ju museli ponúknuť. Stojím si za tým, že oni ako doktori majú vedieť, čo majú robiť a majú urobiť všetko pre to, aby prišlo na svet zdravé dieťa, pokiaľ je to v ich možnostiach. Toto v ich silách jednoznačne bolo, ale to ich večné čakanie na zázrak nás stálo naše bábo. Teraz je to všetko možno, možno.

thami
20. feb 2018

@peigge je to strasne co sa ti stalo a neuveritelne luto... toto musi cloveka psychicky znicit... a plne s tebou suhlasim, ze je to chyba personalu porodnice, ved oni maju vediet co robia a nie radit sa s pacientom... pokial bola nevyhnutna sekcia, mali ti spravit sekciu a nie cakat...
ja mam termin v maji a teraz som velmi ostala na pochybach... rozmyslam ci vobec ist rodit do Trencina... neviem ci radsej neskusim Banovce po tvojej skusenosti...

iveta1612
20. feb 2018

@vevericka124 uz som tu raz pisala svoj prispevok a musim sa opakovat.Vy ste bola spokojna lebo pri vas nenastali ziadne komplikacie. ja som mala porod podobny ukonceny bol akutnou sekciou. no mala som vacsie stastie a sme s dcerkou v poriadku. Vytrapili ma tam, ze som sa dlho z toho spamatavala. Akonahle sa nieco skomplikuje oni nevedia ako keby zhodnotit situaciu. 😒Teraz mam termin v maji a pojdem do Bn.

vevericka124
20. feb 2018

@iveta1612 nikto vas benuti rodit v TN ale ako pri vsetkom aj tu sa najdu mamicky ktore nedaju dopustit na tuto porodnicu, a ktirym tam dieta alebo aj ich zachranili, a najdu sa mamicky ktore ako vy maju zlu skusenost a uz tam nepojdu,
Ja som napisala svoju kladnu skusenost , vy zlu, vsade je to tak. nech sa uz pytajuca rozhodne sama.

peigge
20. feb 2018

Táto chyba, čo urobili, je neospravedlniteľná a my s tým budeme žiť do konca života. Jednu hodinu sa tešíte a druhú sa vám zrúti svet. Moja doktorka mi povedala, že za svoju 25-ročnú prax s takýmto prípadom nestretla. Nemajú sa pýtať, majú konať. Toto je jednoducho neospravedlniteľné. Ak sa nám podarí mať ďalšie dieťa, budú to strašne dlhé mesiace strachu. Ale rozhodne si už vyberiem inú porodnicu, do tej trenčianskej už nevstúpim nikdy a každému, komu sa bude dať, poviem, nech sa jej v žiadnom prípade nezverí do rúk. My sme za to zaplatili privysokú cenu a pokiaľ sa niečo v ich systéme nezmení, zďaleka nemusíme byť tí poslední.

liuka
20. feb 2018

Nebola som velmi spokojna,hlavne s personalom, sestricky na gynekologickom, ktore sa hrali na najmudrejsie, sestricky na novorodeneckom tiez otras

jan3007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelina1003
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paula1001
3. dec 2018

Ja som v trenčíne prežila horor...ako sa ku mne chovali počas a po pôrode..personál bol nepríjemný urážali ma nespravali sa vobec profesionálne.. na novorodenecké nemôžem povedať krivé slovo ale porodnica katastrofa!

paula1001
3. dec 2018

@peigge pane bože to mi je ľúto

paula1001
3. dec 2018

@peigge ked je dieťa v ohrozený nepytaju sa na názor proste konajú tu pochybili trenčín ide dolu vodou co raz viac a ze najlepšia porodnica mali by sa hanbit ako sa chovajú ku ženám

elis80
8. jan 2019

Ja som rodila 1.1.2019 a bola som s pôrodom veľmi spokojná. Rodil ma MUDr.Antal a bol veľmi príjemný, nemám žiadne námietky. Pôrodná sestra Janka Mrackova mi neustále pomáhala, kontrolovala ma, nútila ma chodiť, meniť polohy, aby pôrod postupoval čo najrýchlejšie. Musím sa jej poďakovať, pretože najmä vďaka nej som porodila prirodzene a bez komplikácií. Môj prvý pôrod v r. 2015 sa skončil akútnym cisárskym rezom a tentokrát som veľmi chcela rodiť prirodzene. Takže ja som v TN rodila už dvakrát a oba razy som bola spokojná. Prístup celého personálu bol milý, profesionálny, žiadny problém. Myslím, že je to aj o tom, ako sa chová sama rodička. Ak hysterci a kričí počas pôrodu, je možné, že sa k nej chovajú hrubšie ako k inej. Oni musia ku každej žene pristupovať tak, aby pôrod pohli ďalej a niektore ženy možno pohne dopredu len tvrdsi prístup. Pôrodnicu v Trencine môžem určite odporučiť, podľa mňa sú tam dobrí profesionáli, aspoň ja som mala len dobre skúsenosti.

zuzuleta99
11. jan 2019

@peigge je to hrozne a moc mi je luti, co sa vam stalo. S touto lekarkou mam aj ja skusenost, na ktoru nikdy nezabudnem. Vdakaboho mam zdravu dcerku, ale tato doktorka by podla mna mala vratit diplom.

caribe9
12. jan 2019

@zuzuleta99 no veru ani ja s nou nemám dobrú skusenost

konik26
15. júl 2019

Baby chcem sa spýtať či neviete náhodou či môže byť partner pri pôrode aj keď sa rodí cisárskym???

elis80
15. júl 2019

@konik26 priamo na sále určite nemôže byť. Veď to je veľká operácia. Ja som mala akútny cisársky rez v r.2015 a manžel zostal vonku na chodbe. Potom mu dali na ruky našu malú a mal ju v rukách pár minút.

nika282
21. okt 2019

Pôrodnica Trenčín je katastrofa. Dieťa, ktoré je otočené hlavičkou dolu, chcú otáčať hlavičkou dolu. To sú lekári?

zuzana194
22. okt 2019

Zbierajú len body za prirodzené pôrody, ale všetko ostatné ich nezaujíma. Hlavne ich nezaujíma bezpečnosť mamičky a dieťatka.

tinalova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
halasovadominika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinalova
17. jan 2020

Pani doktorka neviem, čo ste napísali asi nič dobre, keď ste to aj vymazala len som chcela povedal, že som to nemyslela v zlom len, že začiatok bol všelijakí, ale vašu prácu ste urobila dobre len vďaka tomu sme ja a môj syn v poriadku, a tak isto som len chcela napísať svoju pozitívnu skúsenosť, pretože je veľa negatívnych, čo som tu čítala a je ich veľa, aby sa mamičky nestresovali zbytočne a nebáli rodiť u nás v TN sú tu, aj také, ktoré si nedajú na ňu dopustiť s každým doktorom, aj sestričkou, s ktorými som prišla do kontaktu som bola spokojná nemôžem povedať ani pol krivého slova každý si urobil robotu, čo mal a pre mňa a malého môžem povedať, že veľmi dobre.

halasovadominika
18. jan 2020

@tinalova lenze ja som vas istotne nevysetrovala, nakolko ja nesluzim na ambulancii 🙂

laxxvita
2. feb 2020

@peigge je mi do plaču z toho, ako sa také čosi mohlo stať, a čím všetkým si si musela prejsť. Súcitim s tebou a prajem ti v živote, len to najlepšie❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre