Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
9. apr 2009

Nana78, fajn rocnik a ktoru spoluziacku tu mam?? vies ja uz mam s tehulkovanim odkrutene (myslim na svoje osobne) ale co sa tyka ostatnych tehuliek dufam, ze este len zacinam s uspesnym konickom/jobom co sa vola DULA - som zatila len dulou vo vycviku a viem ze tu mam par kolegyn ale omrkavam TN a okolie nakolko je nas tu len ja a este jedna vo vycviku a nik iny na cely kraj...som totiz momentalne na tychto strankach pre omrknutie situacie a neviem ako to tu este funguje celkom presne (z inych for ti pride na mail info ze ti niekto v tej danej teme odpisal alebo si to tu treba nejako aktivovat a ja neviem este ako - porad prosim) a hlavne napis s kym mam tu cest...pod Gizou ma poznaju iba spoluziacky zo strednej a NMn/V to isti...ten moj blond robi svoje caro - muz nedal pokoja a tak som mu uz konecne vyhovela...i ked neviem na ako dlho nou este ostanem...tak pa

lubica33
10. apr 2009

Chymenitta a Simka, dakujem, rodila som na modrej, supli ma na prvu, ktoru mali nachystanu, kedze hrozilo, ze to bude o 5 dvanast 😀 , ale aj tak to nakoniec trvalo este dve hodinky, inak tu farbu porodnej saly a nic v nej by som si ani nevsimla, keby ju oni nenazvali farbou...mala som pred sebou kopu prace a uplne ine myslienky! 😉
Tak teraz si uzivam preplakane hodiny s nasim novorodencom, ma koliky, takze sa opakuje historia, moja prva dcerka bola tiez taka uplakana, tak ine nerobi cela rodina, len hojda a ja vkuse kojim, tak ale stoji to za to! Len uz sa neviem dockat, kedy zacnem cvicit, aby som sa dostala do formy.
Dannynka, daj vediet, co nove. Takze Dominik to bude?

giza
10. apr 2009

Lubica 33 aj simka 1 gratulujem vam...s tymi izbami som to zazila podobne, v tej rychlosti mi to bolo jedno a tiez som mala na vyber - vedela som ako ktora vyzera vsak uz popredu a zvolila som oranzovu kvoli porodu do vody, ktory som si vsak v zapati rozmyslela, nakolko u nas v tedy neodrodili do vody ale ta tam nechali iba po zacatie tlacenia a vtedy som sa mala odtial nejako preniest na to polohovatelne kreslo.... 😖 tak to som volilaradsej sprcha a volnost v pohybe....
Co sa tyka "formy" Lubica na fotke i ked je taka malicka vyzeras velmi dobre....no je to aj o pocite byt vo forme a plne chapem...vela sil ci nervov pri prekonavani kolik... 😉

dannynka
10. apr 2009

ahojte 🙂

lubica-joooj tak vy sa trapite s bruskom,prajem by to malinkej cim skvor preslo.... 😉
Ja zatial nic nove,len sa gulam a v noci nespim 😅

lienka55
10. apr 2009

Lubica tak presne viem o com hovoris?Nestastne koliky,ja som si uzila svoje s malym.Len sa cudujem,ze to mali/maju obidve tvoje dievcata?Vacsinou to mavaju chlapci.
Tak nech su rychlo prec!!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

chymenitta33
10. apr 2009

Ahojte🙂

Lubica--chudátenko, to inak väčšinou chlapci ale poznám aj dievčatká čo sa natrápili, nech čím skôr to je dobré🙂aby ste boli spokojné a štastné.

dannynka--pekná fotečka v pase🙂a aj Gabikine fotečky v albume, je peknáá a fajn urobené fotečky🙂

s.i.m.k.a1
10. apr 2009

lubica tak to mi je luuuto... Lilly nastastie je ok az na tie nozicky (klop, klop), a brusko ju bolelo iba raz, co tak hrozne silno kricala. drzim palce aby to co najrychlejsie preslo!!

lubica33
11. apr 2009

caute baby, vy ste hrozne zlate, dakujem za podporu, veru ma niekedy chytaju uz riadne depky pri tom malickom...ma fazy dna, ked vkuse spi, napr. 3 hodiny, nakojim a zas 3 hodiny spi, ale potom, ked sa to zacne, strasne place cele hodiny a nic nepomaha, skusam aj kvapky davat, z ktorych ju natahuje na vrackanie, ani tie velmi nezaberaju, ani feniklovy caj, jedine, co pomaha je prilozit na prsnik, to sa ale neda robit stale. A podla mojich skusenosti odbije 2 mes. veku babatka a po kolike ani chyru ani slychu...tak to vydrzime a este raz dakujeme!!!
Vyzera to tak, ze uz som v inej teme, ze? 😉

s.i.m.k.a1
11. apr 2009

lubica neboj, ono to rychlo utecie, uvidis... drzim palce... a mozno to prejde aj skor. a nema to z tohom ze by si zjedla nieco zle?? mne lilly hrozne plackala, ked som zjedla tatarsku... som nevedela ze sa to nesmie.

dannynka
11. apr 2009

lubica-teraz ma napadlo ze by si mohla dat nejake foto malinkej,co ty na to?som zvedava na tvojho drobca 😵

giza
12. apr 2009

Lubka zo srdca ti prajem aby to boli len dva mesiace 😉 ....a preslo to cim skor....ani najhorsiemu nepriatelovi nezelam trapenie s takymto niecim, niekedy mam pocit ze by to bolo horsie ako mucidlo vo forme kvapkanie vody na celo... 😔

lubica33
13. apr 2009

simka, nemam pocit, ze by to bolo tym, co zjem, lebo kazdy den jem ine veci a kolika sa opakuje kazdy den...esteze noci nie su kriticke, par hodin sa vzdy vyspim. Inak, dnes som ju ponosila v baby vaku a spi ako dudok uz tri hodiny...mam pocit, ze toto na nas zaberie a ked ju budem nosit, bude dobre spinkat. Len sa bojim, ze ked prespi den, necha si krik na noc...uvidime,

dannynka, fotky mam na filme, nemam digital, takze to chvilu potrva, kym ich dam vyvolat, davam si ich robit aj na CD, tak potom ich supnem na stranku. V tomto som pomala 🙂 ale strasne sa na ne tesim...skoda, ze som nebola schopna odfotit ju hned po narodeni, ale az nasledujuce rano, neva, ved aj to su "cerstve" zabery...ale uzasnuta som z fotiek, ktore niekto nafoti pri samotnom porode...zachytit tu atmosferu, skoda, ze som tam pre toto nemala manzela...vy mate take fotky?

giza
13. apr 2009

ano mame fotky, ale iba jendej (druhu nemozem dostat zo stareho disku ) su ako pises, zachytili i ked len velmi slaby okamih z toho vsetkeho (naviac len nam blizsie znameho s muzom), hned potom ako nebola este ani umyta je nafotena (teraz ma 5r. a je velka paradnica a ked vidi, ze nebola 3x ruzovucke babatko hned ako ju vybrali, tak sa na to vypytuje - sama seba sa stiti a tak jej rozpravam ako to stalo za to, ze je to len trosku krvi, rada to pocuva - ma to ako rozpravku - este ze len raz za cas sa fotky pozeraju a potom na to rychlo zabudne...)....
Inak co sa tyka kolik, tak urcite odporucam nosenie takychto deticiek v satke (hadam aj baby vak je fajn) - nemam s tym sice osobnu skusenost, ale co to som o tom pocula ....a za to nic nedate, ked to pomaha...

s.i.m.k.a1
13. apr 2009

lubica tak velmi drzim palce aby to pomohlo. a hlavne aby si sa v noci vyspala. skus ju castejsie budit, aby v noci spinkala. drzime palce.

dannynka
13. apr 2009

lubica ja taku mam v albume Gabika hned prvu 😉

ivella
14. apr 2009

Ahojte dievcence,mozem sa k vam pridat?nechce sa mi to tu luskat cele,mam otazocku...neviete ako to u nas v porodnici chodi ak chcem rodit s epi?kde sa mam ist na to informovat?moj doktor mi povedal ze asi dole na prijem,len ked si predstavim kolko ludi tam bude v cakarni a nerada sa predbieham...dakujem
Inak som tiez rodila v oranzovej a pamatam si to dost presne,mala som vraj tu cest si odskusat ako prva nove porodne kreslo..

giza
15. apr 2009

Epidurálna analgéza pri pôrode 99,58 3000,-Sk - toto je spomenute na ich strankach:
http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_conten...

nevsimla som si nikde tam v tej rychlosti ako postupovat, ale moja skusenost - ak pojdes na tu prijmovu ambulanciu, cca rano na 8. hod alebo radsej az na 11.hod (kedy uz prepustili vsetky z oddelenia), tak mozno sa ti naaahodou postasti a nebude tam vela zien...lepsie neviem poradit, ak si to chces vybavit a zaplatit, tak to odstatie si uz je ozaj pakatel...nie? 😉 ...

s.i.m.k.a1
15. apr 2009

ivella, ja som rodila bez epi a som rada, bo tu ti pichnu aj tak az uplne tesne pred porodom vraj a zena, ktora si da epi ma vraj vacsie bolesti ako ta co ju nema, ked epi prestane ucinkovat. ved samotne tlacenie neboli tolko, co bolia bolesti. fakt a nasa nemocnica je na velke H, tu by som si nedala robit nic, ete ti ju zle pichnu a ochrnies. aj ked lekari su ok na porodnom, aj tak musi prist anesteziolog z ARO -a... mnoo neviem, ale neodporucam. a k tomu, druhy porod je vzdy vraj rychlejsi, ako prvy.

amatula
15. apr 2009

ahojte

no ja sa len pridam,,tiez by som nechcela EPI 😉
ked uz tak na prijme po tej 11 nebyva vela ludi a vyziadat si ju mozes aj pred samotnym porodom.....

http://www.zzz.sk/?content=porodnica_trencin

amatula
15. apr 2009

tam je spomenuta epi
ale ze sa plati,,nic..........no je to strasie tak su tam mozno zmeny 😉

ale bola som dva krat v narkoze a nic podobne by som si dobrovolne nedavala....ani epi 😉

giza
15. apr 2009

ivella sa nepytala na nazor, - "Co si myslite o EPI? Mam si ju dat alebo nemam?" mozno vaha a nepotrebuje odradit, staci ak mala velmi zlu prvu skusenost a teraz jej v tom velmi nepomozete ak ju budete ovplyvnovat pisanim, preco by si ju ktora z vas nedala...(myslim si, ze taketo informacie dostala do ruk ako prve).Ak sa mylim, tak mi prepacte...
Poznam zeny, ktore si ju velmi pochvaluju a dali by si ju znova a poznam aj opak ....ale o to tu predsa nejde, potrebuje inu radu - tu ziadanu a ta je - ako postupovat aby ziskala EPI u nas v TN ? 😉

s.i.m.k.a1
15. apr 2009

Mnoo tak si ju moze vyziadat aj ored samotnym porodom, ale zaplati si za nu 3000,-Sk...

dannynka
15. apr 2009

lubica-ako sa dari malinkej? 🙂

s.i.m.k.a1
15. apr 2009

danny ty ete mas babo v brusku?? kedy porodis?? spytaj sa babatka... co sa mu tam tak paci?? aj ja som moju prenasala 9dni... :(

dannynka
15. apr 2009

simka-no este stale ano,teda zatial uvidime kedy sa vypyta na svet.Inak aj ja som prvu dcerku prenasala,a narodila sa mi az ked mi na 9-ty den po termine pustili plodovu vodu a mala bola do 4-hodin na svete 😅

s.i.m.k.a1
15. apr 2009

no tak to si mala rychlo.. mne pustili plodovu vodu pobede a mala sa narodila 3min po polnoci... napis nam sem ked pojdes rodit 🙂

dannynka
16. apr 2009

simka-neboj,mama uz je poucena a mam aj ciselko na niektore TN maminky 😉

ivella
16. apr 2009

Ahoj,dakujem vam vsetkym za tipy a rady,tak vraj nemusim dopredu ziadat,staci pri porode...len mi to je divne,lebo kamosky v blave museli absolvovat akesi male skolenie,aby bola kazda upozornena osobne na pripadne neziaduce nasledky,podpisovali aj papier so suhlasom.
to giza:tak ty si to vystihla uplne dokonale,informacii mam az moc a prevladaju nastastie tie optimistickejsie 😀
Pri prvom som si myslela aka som ja hrdinka,ani nepipnem,no moj maly chrobacik mal len 4.20kg a teraz to vypada este o nieco viac.Len je zatial priecne,tak uvidime,ci sa stihne natocit,alebo "usetrim" za epi...

s.i.m.k.a1
16. apr 2009

ivella,
my mame taku nemocnicu, co sa o pacientov stara naozaj minimalne.. nemam tu dobre skusenosti, a to som mala ete vsade aj "protekciu", bo otec robi v nemocke... nikto nebo neslusny abo co, ale niektore tie sestricky... aaach... ako porodnicke je fajn, cely den som kecala so sestrickami na porodnici, vystriedali sa tam pri mne 3 zmeny :D , mno na oddeleni uz neboíli bohvieake. a na novorodeneckom boli fajn, velmi mile... doktori su super, vela z nich mi gratulovalo, ale nemam rada doktora Hlavacika, to je hrozne naladovy doktor, mlady, ale aj dost nevychovany. asi viem preco, vraj je to stary mladenec...

s.i.m.k.a1
16. apr 2009

mnoo ma okolo 35rokov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre