Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

chymenitta33
16. máj 2009

Ahojte🙂

Inak k tomu kupaniu napr: v rakusku mám kamku a tam je zvyk kupať dva krát do týždna a takto 😕 ako aby sa zbytočne neničila detská pokožka.
Ja som od malinka ho nekupala každý den každý druhý.
ale teraz čím je väčší ho kupem každý den resp. ho len osrchujem.

sivka
17. máj 2009

Ahojte babule. Mam zopar mozno stupidnych otazok, ale skratka ma to napadlo a ja, co este pamatam eru pionierov, tak chcem byt "vzdy pripraveny" 😅
Takze:

1. Kedze pravdepodobne pocas 1. doby porodnej pojdem niekolkokrat (mozno aj velakrat 🙂 ) do sprchy, tak to si mam so sebou zobrat celu vybavu osusiek a uterakov, alebo sa mam utriet vzdy do tej istej (uz mokrej) osusky, alebo mi tam nieco poskytnu na tieto ucely alebo ako?

2. Mam si pribalit aj nieco, do coho budem potom balit pouzite vlozky (nebudem ich predsa hadzat len tak do kosa, brrr) alebo tam na toaletach nieco na toto maju?

3. Dnes som si zbalila tasku a teda je to riadny kus batoziny, tak sa chcem spytat, ci ma sestricky nepozenu, ze naco mam toho tolko, ale skratka tam mam len potrebne veci. Ja sa jednoducho neviem zbalit do minitasticky (asi to bude mojim uz vyssie spomenutym pionierskym syndromom 😀 )
Su na izbach nejake skrine alebo nejaky odkladaci priestor na tieto bagle?

4. Kedze TN nemocnica je fakultna, znamena to, ze na porody a vizity chodia aj medici alebo studenti zo zdravotnej? Mne by teda celkom vadilo, aby ma okukovalo X ludi....predsa je to pre mna velmi intimna zalezitost...takze ak chodia, je mozno to odmietnut? Povedat, ze si to nezelam a bude to akceptovane?

No, toto je zatial vsetko, co ma napadlo dnes nadranom, ked som opat raz nemohla spat....
Dakujem vam za vsetky odpovede a zelam krasnu nedelu 🙂

martinano
17. máj 2009

sivka odpovedam na tvoje otazky ak mozem
s poctom uterakov a osusiek ti nepomozem zober si kolko chces uterak nedostanes, na toto nie je vybavena ziadna nemoznica v zime je vyhoda,ze na radiatore rychlo vyschnu
vlozky sa hazdu len tak do kosa su tam igelitove vrecia upratovacky pravidelne menia
ja neviem co v tej obrovskej taske mas a nechapem pacientky co tam vlacia a po pravde sestricky tym nie su moc nadsene,lebo pacientky nevladzu tasky vlacit a potom musia oni a poviem vam,ze taka blsia postava ma dobry problem.ja odporucam dve nocne kosele v pripade potreby dostanes, kozmetika, uterak, ususka, spodne pradlo, zupan a neviem ci som nieco zabudla, pre mimi plienky, mokre utierky, jednu flasu mineralky, ostatne verim,ze ti prinesu, ked budes potrebovat
fakultna nemocnica znamena presne to co si povedala,vizitu aj tak chodia vsetci dr,tak nezistis, ci je tam niekto na praxi a nebudu ta nejako vytrcat neboj, byvaju sestricky na praxi, stredoskolacky,ale tie vam upracu pomozu prezlecu postele a taketo prace, ak si nieco nebudes zelat bude to respektovane, na to ma kazda pacientka pravo

martinano
17. máj 2009

a nezabudnut
sobasny list, obciansky preukaz, karticku poistenca

sivka
17. máj 2009

Martinka, dakujem za odpoved. No vies, ja mam zbalene presne to co si napisala. Navyse mam len vlozky, prsne vlozky a jednorazove podlozky na postel....lenze su to jednoducho objemne veci, ved len taky zupan mi v taske zaberie dost miesta. Nejde teda o to, ze by som tam mala natrepane zbytocnosti, alebo ze by taska bola extremne tazka, len je velka (alebo mozno ani nie je, neviem to posudit, idem do porodnice prvy krat, tak netusim, ake velkosti tasiek su povazovane za normalne 🙂 )
Naozaj nechcem sestricky zatazovat nosenim mojich veci, ale zas skutocne nevazia 20 kg 😉
Kazdopadne este raz dakujem za odpovede 🙂

martinano
17. máj 2009

tak to je super, mas to tam kde dat to nebude obrovska taska,lebo poviem vam uz som zazila,ze v taske mali damy aj mineralky komplet balenie sest flias, tak ja len pre istotu 😉

ivella
17. máj 2009

tak ked som tam bola ja,mali so sebou aj fen,natacky a pod 😅
sivka nezabudni na fotak 😎

sivka
17. máj 2009

Heh, baby, tak v tom pripade naozaj ta moja taska nebude velka 😀
Ze natacky, no mam dost....a prepravku mineralok..no neviem, to sa aj tazko veri, ze je niekto schopny tam dotrepat...ale ludia su fakt rozni...
No jasne, fotak mosim pribalit 😉

Ok babule, diky a krasny vecer

mataharyyj
18. máj 2009

Ahojte, dovolim sa pridat sa do tejto diskusie. Chcem sa spytat, boli ste teraz niekedy na predporodnej priprave v TN? Ako to funguje? Chcela by som to absolvovat aj s manzelom, ale neviem kedy to prebieha, ako dlho to trva, kde treba zavolat a pod.?
dakujem za odpovede

nena898
18. máj 2009

Ahojte som mlada buduca mamicka...chcela by som viac vediet o tom odbere pupocnikovej krvi...nevedela by mi niektora z vas prosim vas poradit...kolko to stoji...a nejake blizsie informacie o tom...a ci tam treba ist kvoli tomu alebo ako dalej...velmi pekne dakujem za vsetko 😵

martinano
18. máj 2009

ahoj nena
natukaj si www.ceptra.sk
vsetko si tam prestuduj, najdes tam vsetko maju aj infolinku,tato firma to robi, tam ti daju spolahlive info

nena898
18. máj 2009

ahoj martinano
dakujem velmi pekne za info si super...ja som tu nova a za chvilku mam termin a som akasi zo vsetkeho áááááá....

martinano
18. máj 2009

vobec nebud to je v poriadku, neboj vsetko krasne zlvadnes 😉

giza
19. máj 2009

ahoj ivella - poslala som mailom aktulny zoznam co do porodnice 😉 ...nebola som tu nejakych par dni a vidim ze dobre otazky tu"padaju"...

mataharyyj - viac info najdes aj tu (staci zavolat a oni uz ponaviguju).:
http://www.zzz.sk/?content=porodnica_trencin

sivka - boli i take maminy aj s tromi velkymi cestovnymi taskami 😀 - nebojim sa, ze by to bol ale tvoj pripad 😉

sivka
19. máj 2009

ahoj giza - no, uz som sa upokojila, myslim, ze s mojou taskou je to v najlepsom poriadku 😉

chcem sa opytat teba (kedze si dula vo vycviku), ale aj ostatnych, ci sa nechystate vo stvrtok o 17 do MC Srdiecko v TN na stretnutie pri prilezitosti tyzdna ucty k porodu. Uvazujem, ze sa tam pojdem pozriet, mozno sa dozviem nieco zaujimave, ved uz o par tyzdnov (dni) ma to caka. Takze ci sa tam nahodou nestretnem s niektorou z vas 🙂

ivella
19. máj 2009

giza dakujem,nebola som si ista,kto mi to poslal,tak uz viem.chybala mi v tom zozname nocna kosela a zupan,neviem ci si mam vziat,,viem ze mi daju,len pri prvom som nemala a dost mamiciek nosilo svoje a ostatne sa prehrabavali v skrini a casto tam nic normalne neostalo.. ☹
dnes som bola na prietokoch,male sa uz kooonecne otocilo hlavickou dole,tak mozem chystat prachy na epi 😨
no a doki sa priklonil k nazoru ze to bude dievcatko,tak mi srdiecko buchalo celou cestou domov 😅 😅 😅
sivka,aj by som sla,no uz som objednana u kadernicky...ale daj vediet co bolo.

martinano
19. máj 2009

ahojte
ivella super dievcatko
nebola som ti nahpodou pri porode?na foto si mi znama,ale nemas album tak neviem
sivka kludne chod do mc, neviem co tam byva,ale cim viac vies tym lepsie 😉

ivella
19. máj 2009

mam album na moja svadba,kuk,my sme sa len teraz v septembri brali,tak som odtial rovno preskocila sem,bo 10 dni po svadbe som otehotnela...sem vobec nemam cas dat nejake foto,mozno pri dvoch detoch 😀 😀
z porodu si pamatam len tu Annu,co som ti uz spominala,potom Renku Machovu(ozaj,nevies ci tam este robi?ona len berie deticky?ci je aj normal sestra?tu si pamatam este z detstva)no a este jedna tam bola,ale iso nebola taka mladucka ako ty..a mozno sa pozname,som zo sokolic,potom dlhe roky juh a teraz pri kubrej 😅

martinano
19. máj 2009

tak asi na sestonedeli pojdem kuk album len ulozim tohto mojho certika 😉

ivella
19. máj 2009

tak som kuk tvoj album a nepoznam ta

martinano
19. máj 2009

tak ja som,ale teba uz videla,ale zaradit neviem,asi som ta registrovala a z toho,ze mna nepoznas,mna nepoznaju ani pacientky,ktore som mala cely den na sale, uz som si zvykla

ivella
19. máj 2009

no hold vtedy baby myslia na cosi ineee 😅 musim ist uspat krpateho,tak pa

martinano
19. máj 2009

to je jasne, pa

giza
20. máj 2009

sivka, jasan, ze sa uvidime zajtra to jest 21.05 o 17. v MC, tesim sa 🙂 ...budem tam...moje meno je Michaela Chlebanova a som jednou z poluucastnych "hlavnych diskuteriek"...

Ivella co sa tyka nocnej kosele, tak mozes si vziat aj svoju + zupan, len nepisem, lebo nemam x krat dobru skusenost s tym, ked si rodicka doniesla to svoje (zaspinis ani nevies ako a potom nemas aj tak svoje ale erarne, muz nemusi byt zrovna v prani velmi zrucny atd...)....ale ani dobru skusenost, tak ako pises, cakas pri skrini a aj tak sa ti o nic lepsie neujde 😖 ....ale dik za upozornenie - dopisem... 😉 - podpis som nestihla dat a tak som sa sem "pochvalila" (nebol umysel)...Skoda, ze ta kadernicka - ale ako citam nemame daleko od seba - som z Opatovej... 🙂

ivella
20. máj 2009

No keby som o tom vedela skor,tak sa neobjednam,ale mama mi berie maleho,tak som ten cas chcela stravit cisto niecim osobnym 😅
pred chvilou mi doviezli postielku,tak sa vytesujem ale zaroven som sa dozvedela ze susedia predali byt,tak ma cakaju uzasne casy ak budu novi majitelia prerabat a burat a pod..
doktorka na dia mi uz da pokoj,tak som kupila rovno kilovu zmrzku a neviem ci sa niekomu ujde 😀 😀
tu koselu si vezmem,ale nevytiahnem 😉 a do opatovej vidim z balkona 😎

zuzujan
20. máj 2009

dobry den, chcela by som sa informovat
som z PB, ale mam zaujem rodit v TN.......tento tyzden chcem zacat v PB chodit na predporodnu pripravu, aby som vedela co a ako kedze som prvorodicka
potrebujem poradit aky je postup, kedy je najlepsie prist sa ukazat do TN, treba si vopred vybrat porodnika - kedze som na rizikovom tehotenstve po IVF???
budem posledny mesiac chodit uz na poradne do TN?? alebo tu v PB????
kolko sa plati za epiduralku? daju prvorodicku automaticky do roaming -IN? su tam aj nadstandarden izby?

uff uz ma nic nenapada, 🙂 🙂
tak dakujem za odpovede

sivka
20. máj 2009

super giza, tak to sa tesim. dufam, ze sa tam dogulam v pohode, lebo dnes som ledva dosla z mesta domov .... neviem co to bolo, ci uz ti poslickovia alebo co, este som taky pocit nezazila .... po ceste mi nejako zostalo tazko, potom sa mi zacalo chciet akoby na velku, tvrdlo mi brusko, pred domom uz ma riadne pot oblieval a doma som ako prvu vec letela na wc, ale nic, tak som si lahla a predychavala to. Do par minut to nastastie preslo, ale nebolo to teda nic prijemne. Tak uz asi dlhe prechadzky obmedzim. No, uvidime co bude dalej. V pondelok mi doky povedal, ze zatial to nevyzera na skorsi termin, tak este 3 tyzdne by tam mimco malo cuskat 🙂
Tak zajtra o piatej, tesim sa.

Ivella, ja mam nocne kosele zbalene dve, ale tiez ich vytiahnem len v pripade potreby

ivella
20. máj 2009

sivka,no ja tvoje pocity zazivam zakazdym aj ked idem len za roh do obchodu,ludia po mne cumia ze uz isto rodiiiim,picha ma v boku ako pri 12minutovke,zily na nohach ako tesne po nocnych krcoch...no hroza.este vydrz,to horsie len priiide 😀
zuzujan,odpoviem len to co viem...prvorodicka samozrejme ma babatko pri sebe(ak sa nic zle nestane--paneboze len to nie)myslim ze uz je tam jedna nadstandartna,pisali tu o tom dievcata(takze netusim aka je frekventovana-ci bude volna)
epi stoji 100 eur,staci ked u svojho dokiho poziadas aby ti spravil testy na zrazanlivost krvi(ak nie,tak by si musela o trochu skor zajst do TN si to dat spravit--no a potom uz len sa modlit aby tam bol anesteziolog a aby bol vobec cas ti ju pichnut)--takto mi to vcera povedal primar,tak by to malo platit 😀
ked sa tu objavi martinkano,ona ti urcite vsetko zodpovie,je od fachu 😅 😅 😅
ale skus si aj precitat dozadu stranky,,,,

giza
21. máj 2009

zuzujan nieco prihodim:
"budem posledny mesiac chodit uz na poradne do TN?? alebo tu v PB???? "

budes musiet (podla mojej svagrinej ktora pochadza od Zvolena,mimochodom prave v tejto chvili rodi v TN na sale) najst si tu gynekologa a tu aj absolvovat prietoky a teda posledne predporodne vysetrenia (odporucam MUDr. Jankovskeho - je tu aj taka tema - kukni: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea..., mozno MUDr. Chlapecku....je to na tebe je ich tu dost aj p. MUDr. Kubalova na Juhu atd..)

prvorodicku daju na rooming, ak nema nic vazneho ani ona ani dietatko..

za epi ako pise ivella ...

vybrat porodnika sa u nas mozno da ale je to aj tak nahoda a vecou jeho sluzby (ci zrovna ju bude mat) - mame vsetkych fajn a netreba je moj nazor....

a ak by sa ti dalo na tu predporodnu pripravu uz chodit sem, tak by to bolo lepsie - ak nie postaci aj u vas v PB...

martinano
21. máj 2009

ahojky
zuzujan tak ja nemam teraz kedy sa rozpisovat len som to tu preletela, na pripravu chudit dso pb v pohode a svojmu gyn povedz,ze chces ist rodit do tn, odkaze ta na nem.ambulanciu, nemusis menit gynekologia posledny mesiac sa tam ukazes a prietoky ti tiez urobia tam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre