Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sivka
31. máj 2009

ahojte, ivella, tak to som rada, ze uz je lepsie, myslela som na teba, co je s tebou, ked si sa dlhsie neukazala, a to ty si po obchodoch behala 😀 😀 😀
inac ja si tiez myslim, ze tn porodnica je celkom ok, aspon pre mna tak ako aj pre ivellu, kedze sme z trencina, je to blizsie a teda aj praktickejsie.
giza - jasne, ze porodny plan beriem s rezervou, neupinam sa nan, ale mam lepsi pocit, ked som si to napisala 🙂
maminky - zelam vam peknu nedelu a zajtra krasny den deti s vasimi drobcami 😎
my budeme zajtra poobede na namesti, mame tam s nasimi detusami zo suboru vystupko 😵 mohlo by neprsat, ale zatial to velmi nevyzera.... 😖

ivella
31. máj 2009

sivka,ja som mala pri prvom porodny plan v hlave(akoze som si naplanovala,ako to bude lahko brebiehat 😀 😀 )
no pri tych bolestiach som aj zabudla,ze som mala v plane ukazkovo dychat,usmievat sa,byt v poho... 😅
teraz to planujem tak isto-----------boze,dnes moj manzel so svokrou(ktora byva 4hod.cesty od nas)preberal ako by mi bolo najvhodnejsie ist do porodnice ked on nebude doma,len ja s malym..akoby sa aj toto dalo naplanovat..a pozeral na mna co poviem a navrhnem-radsej som si komentar nechala pre seba 😝
aj ja by som isla na namestie,ale pri tomto pocasiiiii
boze baby,strasne ma bolia zily na nohach,tusim uplne vsetky..krce mam len v noci a len na lytkach,ale toto ma boli aj na stehnach zozadu-len by som lezala.

sivka
31. máj 2009

ivella, to, ako bude porod prebiehat, to si aj ja predstavujem v hlave a takisto len pozitivne 🙂
ale to co som napisala sa skor tyka zasahov zvonka, teda nieco pre zdravotnikov, aby vedeli, co si zelam a nezelam pocas porodu a co by som bola rada, keby akceptovali. nakolko sa to bude dat uvidime az ako giza napisala priamo "v akcii" 😀
lebo si myslim, ze vela veci dolezitych pre mamicku je akceptovatelnych, ale ked o nich zdravotnici nevedia, tak jednoducho robia vsetko automaticky, rutinne, co je uplne pochopitelne, ked to maju na dennom poriadku. takze ked to maju maminy napisane, s vela vecami sa da pohnut tak, aby to co najviac vyhovovalo obom stranam, ale hlavne teda mamickam a detickam, ved o ne ide predovsetkym 😵
no komentare smerom k svokram....to je kapitola sama o sebe 😉 tiez by nemuseli vzdy vsetko riesit ze? ale co uz...
tu bolest zil ti nezavidim, ja teda nastastie toto nepoznam. ked sa ti da, tak lezkaj, nohy vyloz hore a tak.

ivella
31. máj 2009

sivka a nemohla by si mi do rp napisat aspon kusok z tvojho planu?o tomto som nikdy nejak nerozmyslala,aj ked to v serialoch byva casto 😅 ,ale skor som to brala tak,ze co povie doktorko,je svate,on vie predsa najlepsie..... 😕
ako napr.tolko diskutovany nastrih,ja si neviem predstavit ze by som to moje male slonica vytlacila keby ma nestrihli-ci skor nerozstrihli skoro celu(aspon tak mi to pripadalo) 😀 kolko bab pise ze im to uplne pokazilo sex.zivot atd,no neviem,ja rozdiel necitim-mozno to je o psychike.
svokru mam perfektnu(to myslim vazne) 🙂 ,len som nemala chut preberat 5-10 verzii pre kazdy pripad(na kazdy usek dna mam totiz uz davno zajednane vzdy ine auto 😅 😅 )
so zilami neviem co mam robit,tiez je to pre mna novinka,ani neviem ako by som to opisala-len uz mi muz zase odisiel do piatku prec,tak moc vegetit nemozem 😢
a ty cvicis deticky tancovat?to je tvoja profesia?tak to tvoj maly bude parketovy levik 😅 😅 😅

lienka55
1. jún 2009

sivka,mna by tiez zaujimalo,co taky plan/napr. ten tvoj/ obsahuje,pretoze ja som sa tiez nedavno o tom dozvedela,ze nieco take existuje.Ked som rodila ja ,co nie az tak davno,tak som netusila o niecom takom.
A akceptuju to lekari,alebo ti tam mozu aj nieco pozmenit?

sivka
1. jún 2009

ahoj lienka, plan ti poslem do ip ak chces. no a co sa tyka jeho akceptovania, ja som ho dala precitat na poradni mojmu dokimu, ktory je aj porodnik v TN nemocnici, a ten mi ho odsuhlasil. jasne, ze sa neda uplne na to upnut, vzdy sa moze stat nieco, kvoli comu treba konat inak, ale s tym treba ratat 🙂

haska
1. jún 2009

Ahojte, prave sa snazim zbalit tasku do porodnice. Mam niekolko zoznamov veci z roznych zdrojov. Nemate niektora presny zoznam pre mna a pre dieta do TN porodnice? Vopred dakujem za odpoved.

sivka
1. jún 2009

ahoj haska, ja som sice este v porodnici nebola, len ma to o par dni caka, ale mozem ti napisat, aky zoznam sme dostali od porodnej asistentky na predporodnej priprave:

pre mamicku:
- obciansky preukaz, karticku poistenca, tehotensku knizku, sobasny list
- toaletne potreby (zubna kefka a pasta, mydlo, hreben, krem, toaletny papier, hyg.vlozky, sampon, balzam na pery)
- 2 uteraky
- 2 vyvarene a vyzehlene plienky, vlozky do podprsenky
- prezuvky, ponozky
- jednorazove poporodne nohavicky (cca 2 kusy, daju sa preprat), 2 materske podprsenky
- rucny holiaci strojcek
- manikuru
- gumicku alebo sponky do vlasov (ak mate dlhsie vlasy)
- telefonnu kartu alebo drobne mince do automatu
- cenne veci a sperky nechat doma

pre babatko:
- jednorazove plienky newborn
- vatove tycinky
- vlhcene utierky

pre manzela k porodu:
- prezuvky

pre babo pri odchode z porodnice:
- 1 dupacky
- 1 kosielku
- 1 bavlneny kabatik
- 1 ortopedicke nohavicky
- 1 ciapocku
- 1 zavinovacku s flanelovou vlozkou

No tak si z toho volaco vyber....ja som si to mierne upravila, lebo mne tam zopar veci chybalo a zopar zdalo zbytocnych, ale to uz necham na teba 😉

ivella
1. jún 2009

haska,ak ti to nebude stacit,mam od gizy obsiahlehsi zoznamik,ale na mail...
sivka,tak som preluskala tvoj plan...schvalujem kazdy bodik 😀 a kde si tancovala,v trencane?ako bolo na namestiii?

ivella
1. jún 2009

nikdy nevystihnem kedy tu niekto je,hrozneee

julianka99
2. jún 2009

Ahojte dievčatá, no vidím že ste tu celkom dobrá parta... 🙂
No ja som tu taký nováčik.. teda u Vás v tejto téme 🙂))
Chcem sa Vás popýtať, že kde chodievate na nejaké predpôrodné poradne,diskusie, alebo aj tehu cvičenia v TN?
Rada by som začala... síce mám taký menší problém, vytvoril sa mi pruh v podbruší ale aspon vyskúšať by som to rada 🙂

Ďakujem

sivka
2. jún 2009

Ahoj julianka a vitaj v klube 😀
Ja som chodila na pripravu na Dlhe Hony, robi to porodna asistentka z TN porodnice, p. Zuzka Duncova. Je to kazdu stredu od 17,00 do cca 18,45. Najprv sme si pokecali, povypytovali co nas zaujimalo a potom sa cvicia take celkom fajn cviky a dychanie. Uz tam nechodim, lebo uz ledva fucim, ale bolo to fajn a urcite odporucam. Plati sa vzdy na mieste 1,32 eur. Cvici sa na karimatkach, mozes si doniest, ale ak nie, tak ti pozicaju.
A ak tam pojdes, urcite p. Duncovu upozorni, ze mas pruh, aby o tom vedela.

giza
2. jún 2009

ahojte vsetky..

Ivella co beries na zily? Mas skusenost s detralexom - ten je super...a nemusis trpiet takto velmi - (poznam dokonale bolestivost ktoru popisujes), aj krem sa da kupit bez predpisu ale to je len take pri lahsich formach (ked je to len, ze sem tam zaboli)..potom jestvuje moznost ak su uz zily vo velmi zlom stave, na predpis (u svojho gynekologa ) ziskat stahujuce pancuchy (dat si ich na mieru urobit v zdravotnickych potrebach, ale to uz nestihas teraz) - popravde som si ich dala a nedokazala som v nich potom vydrzat (nezniesla som na sebe nic obtiahnute) 🙄 ....

S porodnym planom odporucam skor ako si pozriete niekoho ineho plan...na papier si napisat co by ste si predstavovali z tych ukonov ano a co nie(do dvoch stlpcekov)..
...a az potom mozte mrknut aj tu napriklad na nete su odkazy nejake (popisy):

http://www.alinka.sk/c/porodny-plan-936.html

julianka99
2. jún 2009

Ďakujem Sivka.... určite tam zavítam 🙂))
Každá rada je vhodná 🙂) a cenná.... len dúfam že ten pruh mi nejako nebude prekážať... 😒

haska
2. jún 2009

sivka, ivella - dakujem za odpovede. Tiez si asi zoznam upravim - mozno pomoze aj ten od Teba Ivella - tak ta velmi pekne poprosim o ten mail.

Sivka - mas termin 14.6. - to ma sluzbu Dr. Kascak - mam sa ist tiez k nemu ten den ukazat. Tak sa mozno aj stretneme a vytrapime spolu.

martinano
2. jún 2009

ahojte
ja teraz nestiham,ale vyjadrim sa k porodnemu planu ak mozem
ked si ho chcete zostavit dobre si vsetko precitajte a zistite o ukonoch,ktore sa robia pri porode.potom davajte na papier.to,ze chcete mat manzela pri porode cely cas od prijatia po porod, to je fajn,ale treba brat do uvahy to,ze pridete velmi skkoro budete na izbe cakateliek a ked ste tam tri manzel tam fakt nemoze byt.taje napriklad trosku z ineho konca ako su vykony.
personal respektuje porodny plan

ivella
2. jún 2009

ahojte,
haska,no napis mail.adresuak to tam chces mat 😀
giza,neberiem nic--ja nikdy nic neberiem,vsetko pretrpiiim
sivka,no vidis,uz mas aj ta identitu,aspon sa spoznaaame 😅
-ja si plan rbit nechcem,len sm chcela vediet co to obnasa,vsetko necham na doktorov,nech planuju oni 😝

ivella
2. jún 2009

haska mas to tam....

lienka55
3. jún 2009

sivka zabudla si na mna s tym porod.planom do IP? 😀

momo0703
3. jún 2009

Ahojte kočky,
chcem sa k Vám pridať, už dlho si čítam Vaše príspevky a musím povedať, že som v nich našla asi všetky odpovede, na moje otázky. To bude asi tým, že všetky prvorodičky trápi to isté. Som v 32.týždni, čakáme na naše prvé bábätko. Teraz sa tu píše o cvičení na Dlhých Honoch, aj ja sa tam chystám asi už od 25 týždňa, ale som už 2 mesiace na PN, takže mi to moja Dr. Kubalová, /mimochodom je super/ zatiaľ neodporúča, ale vraj sa aspoň na jedno dostanem, chcem tam ísť aj preto, nakoľko sa z tadiaľ dá ísť pozrieť aj do pôrodnice na tie izby a tak, myslím, že mi to pomôže trošku psychicky, keď už prídem potom rodiť, aby to nebol taký šok, veď uvidíme 😕

sivka
3. jún 2009

ahoj momo, pekne ta medzi nami vitam 🙂
to, ze si mozes ist pozriet porodnicu je podla mna super, aj ja som sa bola pozriet. uz to nebude take nezname prostredie, ked to pride 😉
tak ti drzim palce, nech si ok a mozes sa tam ist kuknut

haska - ako sa da zistit, ktory doktor ma kedy sluzbu? Ja mam podla UTZ termin 13.6.(to len konikovsky kalendar mi vypocital 14.6.) No ved uvidime, ci tam na seba natrafime 😉

ivella
3. jún 2009

Ahojte,momo,vitaj doma 😀
tak ja som si porodnicu obzrela dostatocne ked som prenasala,kazdy druhy den som tam musela chodievat na vysetrenia a vzdy ma poslali az na samy vrch-kde som pocula krik rodiciek,videla ako sa ledva vlecu po chodbach,zvijaju v bolestiach...no poviem ze na optimizme mi to nepridalo 😖
mozno preto sa malemu nechcelo ist von 😀 😀
pri porode som to uz vnimala inak..
dnes som bola na poradni a po tolkych poslickoch som stale ukazkovo zatvorena,hlavicka vraj az nejako moc vysoko(a to mi kazdy vravi ako mam uz brucho nizko),takze si doma este pobudnem ☹ zato ma cakaju pochodzky po doktoroch,interne a tak)vobec neviem co mam robit s malym,zakazdym musi k nam prist moja mama na druhy koniec mesta,alebo my tam...nemam ho kam dat a s nim--no nehroziii-esteze dostali cely podnik vypoved,inak neviem 😝

momo0703
3. jún 2009

Ahojte,
ďakujem za prívítanie, je pravda, že všetko má svoje + aj - čo sa týka tej pôrodnice. Aspoň si budem vedieť predstaviť všetko.
Ivella, ja som celý život bývala na Juhu v Tn, a teraz už 1 rok bývame v Tr. Tepliciach, takže keď budem potrebovať, aby mi naši prišli pomôcť, alebo mamina príde kočíkovať, tak je to dosť veľká "strata na ceste" 😖 čo sa týka autobusov. Ináč sa mi v Trenčianskych Tepliciach veľmi páči, nič nám tam nechýba, všetko tam máme po ruke. 🙂

ivella
3. jún 2009

momo,aj ja som z juhu(aj ked nie povodne,az od 13ich)a teraz mame byt pri kubrej..
zas tu nikto neni...

sivka
3. jún 2009

Caute, ale sme tu 😀
Ivella, mrzi ma, ze mas teraz take trable, dufam, ze sa ti to podari vsetko nejako zladit a lekarov si frisko povybavujes. To ides s tymi zilami?
Tak sme sa tu tusim zisli stare juzanky 😀
Ani ja tam uz nebyvam, ale dobrych 20 rokov som byvala. Teraz sme na Partizanskej. Je to fajn lokalita, vsade blizko aj na peso v podstate. Ale radi by sme aj nejaky ten domcek blizko TN, no ale to je tak zatial v rovine snivania 😵
Ivella, ja som bola na poradni vcera a ze uz to vraj zacina dozrievat, som na 1 prst otvorena, tak snad prenasat nebudem 😕
A neboj, aj vase male si to nakoniec rozmysli a pride nacas 😉

ivella
3. jún 2009

sivka,ze staree-sice dlho zijuce,ale vy isto nie stare 😀 mne uz taha na 33! 😠
interne si mam dat dokopy pre istotu,keby nahodou museli nakoniec robit cisarsky(myslim ze kvoli cukrovke),takze najprv obvodnemu a ten ma posle neviem kam...asponze diabetologicka mi uz dala pokoj.
Babo by sa uz mohlo zobudit a drat sa na nas nadherny svet,tolko stastia ho tu caka 😀 😀 😀
neviem ako mu mam dopomoct,aj stiplave papam,sex tiez u nas stale funguje...len na tie prechadzky sa mi fakt nechce,stacila mi cesta na zastavku a spat-no a poobede uz kuko otravoval na ihrisko--aj nehoda sa nam stala--momentalne je poziarnikom,tak musi stale lozit po tyci ale maminka ho nevladze na nu dvihat,tak musi sam a rovno z preliezky..nezvladol to a padol na chrbatik a hlavku..a ja som ho nestihla zachytit(to som mater ☹ )
skoro ma zmrazilo pri pomysleni ze by si mohol aj dych vyrazit(nastastie sme si len poplakali)a cestou domov este zakopol o taky sprosty kamen ze si rozbil kolienko-samozrejme som dostala ja a nie kamen(sak ja si to snim vybavim 😀 )
utahana som ako kon,aj ked som dokopy nic neurobila-este aj riad umyla mama 🙂 no teraz si robime v bruchu diskosku,tak nemozem spat-ach tie deti 😅 😅

sivka
4. jún 2009

ivella - tak vy ste mali vcera karambolovy den 😖 , ale to musel byt urcite nejaky silny zatazovy stupen, lebo vsetci okolo a samozrejme vratane mna 🙂 boli nejaki uondani...skratka den blbec ci co.
no a veru ze dlho zijuce .... mne ide na 32 😨 Nuz co, hlavne, ze sme stale duchom mlade 😀 Vzdy musim chvilku rozmyslat, ked sa niekto spyta na vek, ze kolko to vlastne mam....to cislo nejako nie je pre mna dolezite 😎

inak, aj my sme mali vcera vecer diskoteku, vravim, nieco muselo byt vo vzduchu 😀

k tomu dopomahaniu na svet...no kazdy ma iny recept...a u niekoho nefunguje proste nic, skratka len pockat az si babo samo rozhodne, kedy sa mu bude chciet....
ja kazdy den pijem malinikovy caj a sliz z lanovych semienok....ublizit si tym neublizim a ci to pomoze uvidime 🙂

giza
4. jún 2009

Ahojte babeny aj Momo vitaj...

Sivka pekna fotecka a na kolko sa to citime rokov?
Ja stale na 16... 😀 ? (este ze to moje cislo je okruhla aby sa lahsie pamatalo,lebo inak musim pocitat)...

Co sa tyka nestasti a urazov, tak ta urcite prekonam Ivella a som tou najhorsou mamou pri mojom druhorodenom (kde davalo pozor aj tato aj babka najopatrnejsia ) a predsa sa prihodilo vela veci:
- pri porode klucna kost puknuta
- ked sa ucil chodit s babkou a tatinom vybil si pri pade zub, ktory mu odhnival veeelmi pomaly a vyzeral strasne (strasili nas aj, ze bude mat trvaly zub co tam vyrastie poskodeny - nastastie nie)
- v 3. rokoch si stiahol gumu na batozinu zakoncenu hakom na seba zo skrine a ta strelila rovno do oka...(valila krv ale nemal nic okrem poskrabaneho ocneho viecka 😨 😕 )
- v 6. r. mi strcil nohu do bicykla a roztalo mu to patu (v sanitke mi povedali, ze mozno achylovka v cudu -ale bola v pohode a este o 3. mesiace vyhral v Opatovskom behu 2. miesto) -hrozne som si to vycitala...
- dalsi rok bude mat 9. a kedze sa nam to stava akosi uz pravidlom kazdy 3. rok nieco, tak sa len modlim k anjelom straznym aby boli pri nom vzdy ako aj do teraz, kedy unikol o chlp pred ovela vacsimi komplikaciami, ci nasledkami....
Jedna prihoda sa mi este stala s najmensou ( a tu si vycitam tiez) - v rychlosti som odbrzdila buginu, kde sedela u nas pred vchodovymi dverami na chodniku aby som zaniesla dnu nakup (alebo co to uz bolo) a ona sa s buginou prevrhla a zlomila si klucnu kost, neslo mi do hlavy ako a az potom som si vsimla, ze jedna brzda bola zle zapadnuta - taky detail...a teraz sa mi muz posmieva a hovori detom:" posluchaj, lebo ti mama zabezpeci jazdu sanitkou, alebo mesacny pobyt v nemocnici!" (s tou roztatou patou musel syn totiz ostat na infuzkach s horuckami v nemocnici kvoli infekcii co sa mu tam dostala s masnot z kolesa dnu a to cez letne prazdniny -trpeli sme s nim nakoniec vsetci, nakolko sme nemohli sa bez neho ist nikam kupat a s barlami uz ozaj tazko... ☹ )...

ivella
4. jún 2009

giza,no ty si matka,kto ti povolil mat tolko deti?????????? 😀 😀 😀
mimochodom aky bol stvrty porod,to si uz musela len vyplut,hadam aj v cakarni,nie?
radsej nikomu nehovor svoje zazitky,lebo mat taku dulu pri sebe 😅 ...(zartujem)
a aky je to ten tvoj okruhly vek(ak nie tajny)30?to skor pre zaujimavost-ze si tusim od skoly len rodila 😅 😅
-dnes som samy humor,tak sa snad nic nestane 😵
sivka naco je ten malinikovy caj,stale to tu citam ako ho kazda pije..kupim to len v lekarni?to sa presne tak vola?
chcela som od dokiho tie testy na zrazanlivost krvi(ak by som chcela epiduralku)a on to stale odklada,akoby sa vyhybal,neviem ci to vobec stihneme..neviete niektora ci sa to da potom pre istotu spravit aj tesne pred porodom v nemocke alebo mi to daju aj bez testu?

sivka
4. jún 2009

Cau humoristka 😀
Presne sa to vola caj z ostruziny malinovej ....a hej, dostat to v lekarni. ja to pijem, lebo nam to na priprave poradila aj PA a aj som o tom tiez vela citala. posobi proti krcom a celkovo vyzivuje maternicu, malo by to pripravit porodne cesty na porod, podporuje vylucovanie atd. pijem ho 2x denne asi od 35.tt
to s tou epiduralkou a testami ti neporadim, ale myslim, ze je mozne si ju vypytat aj priamo pri porode, ked mamina zisti, ze tu bolest predsa len tak nezvladne a nie je este prilis neskoro na to, aby jej to pichli. jasne, ze cele to musi posudit doki....
ja som tiez uvazovala nad epi, ale potom som si to rozmyslela....no ved uvidime, aka budem hrdinka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre