Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

martinano
5. jún 2009

ahojte
jha som bola cely den v ba,ale popisali ste pekne 🙂
nebojky vsetky nehulky za chvilku to mate za sebou
danny su tam dve nove tak asi jedna z nich 😒
hamilton sa nerobi pausalne, len vtedy ak dr. uzna,ze je to vhodne, vela kociek ani o tom nevie, nietkore sa stazuju

ivella
6. jún 2009

sivka,aj mne to robili bez opytania,ale co to bolo som zistila az tu,ked sa to rozoberalo...no proti kontrakciam to bola malina 😉
uz necitaj,ja som to tiez uz vzdala-len pozeram ake nove babatka prisli na svet a termin mali po mne 😨

solmi
6. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat či potrebujem nejaký súhlas dr.pocas porodu ked chcem uziť homeopatika.teraz pred tým niečo uživam,ale hlavne počas tých silných bolesti by som rada ich užila, len neviem či musim o tom informovať dr. 😉

ivella
6. jún 2009

solmi,netusiiiiim ☹ ,cakaj na dalsie odpovede 😅

martinano
6. jún 2009

povedat mozes suhlas nepotrebujes aj tak pochybujem,ze bude niekto o tom nieco vediet
co viem bbaby beru homeop.a nikto ani nevedel

sivka
6. jún 2009

Jej solmi diky, spytala si sa aj za mna 😀 tiez ma to zaujimalo....ja zatial preventivne neberiem ziadne hom., ale pocas porodu a po uz mam nachystane 😀
Ale uprimne, presne som si myslela, ze je to tak, ako nam napisala martinka 😉
ínac baby, ako sa citite? ja zatial celkom ok, keby sem tam nevystrelovala ta bolest do slabin 😖
sprchu davam, tak som zvedava, co sa v utorok dozviem na poradni

martinano
6. jún 2009

sivka to uz babo tlaci kade tade, preto ta bolest do slabin,ale aj na to je vyborna sprcha 😉

solmi
6. jún 2009

Ahoj sivka, mna zacali od včerajska bolieť križe ako pred kramami a male strasne kope. Inak je to všetko ok.ja idem až vo stvrtok do poradne.Aj ja davam sprchu niekolko krat denne tak uvidim čo bude 🙂

ivella
7. jún 2009

Ahojte,tak ja som sla dat sprchu dokonca o troch v noci,nedalo sa mi spat...
a manzel prisiel za mnou,ze co som ho nezobudila,nech mu dam dve minuty a bude nachystany(myslel ze ideme rodit) 😀 😀 😀
asi si spomenul ze pri prvom som ho tiez nechala pospat co najviac az potom som mu dala vediet 😝

giza
7. jún 2009

ahojte, konecne som docitala po konferencii v PP kde bolo fajn a noveho som sa dozvedela dost...Martinano mala si tam aj par kolegyn..
Ivella tiez som oci pucila na tu poskrabanu havicku 😕 🙄 ....a chcela by som sa ta Martinano opytat, je mozne aby po vysetreni take nieco nenahmatala, nevidela ten rozdiel ze ci uz odtiekla plodova voda?

Ivella s tym muzom je to v pohode. mojmu ani neprislo ze uz ideme rodit aj ked som ho budila, este sa otocil na druhy bok a sa opytal, ci to este nepocka? 😀 no vsak pri 4. samozrejme, to uz to je asi normal, nee? 😎 a ja vzdy o 3. v noci vstavam rodit...jak pravidlo...

martinano
7. jún 2009

ahojte
giza to uz bola ta konferencia, noé mne leti cas, neozvala som sa nestiham ani sem malemu prted tyzdnom stiahli predkozku chudak mal bolesti a teraz sa mu tlaci posledny ocak tak soplikujeme a trosku aj teplotoval, no hruza 😠
no podla mna je to obrovsky rozdiel a pritom sa ten amerikan zavadza popri ruke a prstu, ktory vysetruje, ja si to neviem vysvetlit ☹

giza
8. jún 2009

hmm ☹ tak sa trapite spolu, poznam s predkozkou (MUDr. Sokol?) - je fajn, ale tie muky s cikanim nikomu nezelam aby potom prezival (mam pocit, ze najstarsi ma traumu z toho do dnes, robili nam to 3x - susedia si museli mysliet, ze ho z koze derieme) 😔... Druhorodenemu to slo perfektne od 3. mesiaca...

S tou plodovou vodou mi to tiez neslo do hlavy, ale chapem aj postoj Danny, ze ju ospravedlnuje i ked by som sa skor na nu ja osobne hnevala a aj na seba, ze v tej chvili s tym aj tak nic niesom schopna urobyt 😠 😖 😒 a po uz vobec nie, ved aj na co, zbytocne - ak je zdrave a vsetko ok..

Dufam, ze ste este "kinderka" babeny (Ivella, Solmi Sivka,mimo, ...) vsetky ako pouzila tento vyraz tu niekde Dannynka..? je tu podozrivo "ticho"....alebo si uz spolu "stebotate" na oddeleni 🙂 ? ....

ivella
8. jún 2009

Ahoj,sme kinderka,stale viac gulate 😀 😀 nemam spravy od nikoho...zeby cosi 😅
akurat som vytocena,ako dokazu doktori prehanat tehoteneee..moj gyndos mi kazal si tento tyzden urobit to interne..tak som hned rano nabehla k obvodnemu pre ziadanku--ten ma od dnes az do mojho porodu dovcu,comu som sa tak trochu aj potesila,lebo ho zastupuje prave dr.,ktora je zaroven aj internistka(s tym,ze ma aspon nebude posielat niekam inam kde patriim)
najprv sa tych 100 ludi v cakarni rozculovalo,ako si mozem dovolit klopat,ved aj oni chcu "len" papier. 😖
no a hned na to ma zjazdila sestra,ze obvod s tym nic nema,nech mi doporucenku aj odbery urobi gyndos a potom sa mam vratit a "mohla"by mi spravit EKG. tak aby som volala na gyndu a vysvetlovala co sa deje,v tom lepsom pripade ma hned rano pozvu na odbery-neviem kam strcim zase maleho(starku sme prelozili o tyzden neskor a mama ma tiez odbery-asi sa zblaznim) 🙄
martinka,teda nam dr.zakazala robit hocico s predkozkou min.do troch rokov,ze sa to potom samo..manzel je toho isteho nazoru,asi skusenosti z detstva 😀 😀 😀
ale viem ze dr.vedla to robi detom od malicka,tak asi co doktor to nazor 😖 inak nezavidim,tiez sa toho bijiiim,co ak..(aspon zuby sme zvladli ani netusim ako 😅 )

sivka
8. jún 2009

Ahojte, aj ja hlasim, ze zatial este 2v1 🙂

ja som zas dnes este bezala na ocne, lebo som kratkozraka a kdesi som sa vcera docitala, ze v niektorych pripadoch moze pri prirodzenom porode sa odlupnut sietnica, tak pre pokoj v dusi som si to sla dat pozriet. Ale vsetko to mam ok, takze indikacia na cisarak z tohto dovodu nie je.

ivella, chuda moje, to ta teda pekne prehanaju, ja niekedy teda nechapem, ze nemaju ludia v sebe kusok pochopenia pre tehulky...tiez som sa s tym uz stretla....skratka, asi v tomto svete nemozeme cakat nic a radsej byt prijemne prekvapene, ked nam predsa len niekde vyjde v ustrety.... co uz.

inac, ja som teda zvedava, aky nazor na predkozku bude mat nasa dr., lebo fakt su na to strasne rozne nazory...ja som tiez skor zastanca toho nerobit nic nasilu....mozem sa spytat, k akej dr. chodite ivella?

marti, drzim palec, nech sa z toho rychlo dostanete 🙂

martinano
8. jún 2009

ahojte
giza neboli sme v tn u doktora,ale v novom meste, chodime sem na nefrologiu, no trapili sme sa,ale hadam uz bude dobre 😉matovi sa tam hromadil ten maz a zacinalo sa to zapalovat,tak to muselo ist dole.
teraz su tie nazory rozne
ivella no pekne, to ti nezavidim

martinano
8. jún 2009

sivka uz necitaj uz si pripravena na porod az dost
rada pre teba a vsetky, pocuvat co ti budu hovorit a zavrete oci pri tlaceni 😉

sivka
8. jún 2009

jasne, marti, mas pravdu, uz necitam .... tento internet to je taky zakerak....neda pokoj mrcha jedna 😀

vcera sme boli na namesti, no bolo tam milion drobcov vo vodnickych maskach, strasne zlati.....uz sa tesim, ked aj my budeme chodit na taketo akcie 😵

ivella
8. jún 2009

sivka-my chodime k dr.Bertothyovej v toske,no a vedla dr.Harinkova to stahuje jedna radost
na gyndu sa stale nemozem dovolat,este to bude zaujiimave.. ☹
marti,presne tak,pocuvat vsetkych co robit a hlavne ocka zavriet a tlacit do brucha a nie do hlavy(to bol moj pripad--nechapem co ma to napadlo--zeby som chcela rodit ustami?? 😀 😀 )

sue13
8. jún 2009

Sivka, ivella drzim Vam velmi palceky aby vsetko dobre dopadlo a rychly porod 😉
Ja som tam bola nedavno. Presne ako pise Ivella. Najdolezitejsie je pocuvat setricky a doktora.
Potom ide vsetko rychlejsie 🙂
Ivella aj my mame Karinku 😵

sivka
8. jún 2009

ivella - no drzim palce, nech sa ti podari konecne to vybavit, toje na porazenie 😠
my sme sa nahlasili k dr.petrasovej do turnej....sme sa s nou uz stretli v MC a vyzerala byt velmi sympaticka

sue, dakujeme velmi krasne, snad vsetko bude ok, ked uz nam tolko ludi drzi palce 😵 kukla som tvoj album, mas kraaasnu babulku, tak nech je zdravucka a robi vam len radost 🙂

martinano
8. jún 2009

babulky jasne,ze bde vsetko ok
sivka dr.petrasova je super 😉

solmi
8. jún 2009

Ahojte tak aj ja hlasim, že sme 2v1.Stale sa nič nedeje, križe ma bolia stale, trocha mi začali opuchat nohy a male kope ako o dušu.toto čakanie ma už normalne zabija.Tak uvidime čo povie dr.vo stvrtok. 🙂

ivella
8. jún 2009

sue,dakujeme 😀 😀 ,,inak mate v okoli moc deti s tymto menom?lebo ja nikoho nepoznam 😅 😅
tak uz mam zas poslickov,asi z nervov ☹lebo som sa nikam nedovolala,tak poviem v stredu mojmu dr.ze sa na to mozem vykaslat,aj tak ma chcu hospitalizovat stale skor,tak ak bude treba,urobia mi vysetko v nemocke a hotovo..
martinano,ako to chodi ked zena najprv ide rodit spontanne a nakoniec zvolia z nejakeho dovodu sekciu?to jej stihnu urobit aj toto interne alebo sa jednoducho reze?
mimochodom medzi rozpravkami o krtkovi moj drobec nasiel tehotnu zajacicu,hned ma volal,ze krtko jej rezal dole brusko a potom sa kotulali tri male zajaciky...no a otazka znela,ci pojdem k ujovi doktorovi(vzdy mu poviem ze mi ide pocuvat babatko ci bije srdiecko)a kedy mi rozreze nozikom brusko a vytiahne babatko kvetinku(tak sa bude volat chlapcek aj dievcatko 😅) 😀 😀 😀
sivka,asi som prehliadla kde teraz byvas,bola som v tom ze na juhu,,,to len preto ze chces chodit do turnej..

martinano
8. jún 2009

ivella neboj to bude dobre 😉
ak treba akutne cisarsky, zaisti sa zila, urobia sa odbery to posielaju do labaku za chvilu je vysledok ide to na cito, natocime EKG mame na sale, medzi tym sa vola na Aro niekedy povedia,ze treba dat stiect infuziu a ideme na to my holime treba aj podbrudko, ked sa to nareze a potom sije aby to nehnisalo, cievkujeme, pripadne zanechame permanentny kateter,ale to uz na sale po pichnuti spinalu a ide sa na to

sivka
9. jún 2009

ahojte, ivella byvame na Partizanskej, na juhu som prezila detstvo 🙂
no ja som sa nerozhodovala pre turnu, ale pre lekarku a ta ma ambulanciu az v turnej, holt, budeme dochadzat do turnej. ale ono je to asi jedno, pretoze aj tak by sme od nas na peso k ziadnemu inemu dr. nedosli, takze to isti auto v horsom pripade bus. ale zas zalezalo mi na vybere lekarky, to je pre mna dolezitejsie ako to mat to co najblizsie.

giza
9. jún 2009

jej sikulky, kolko ste stihli popisat...

s tym pipikom je to tak ako pise martinano aj u nas, nepretahuje sa pokym neni zahnisany/zapaleny, cize ten maz sa mu tam neda vycistit z pod kozky a hrozy tym zapalovym procesom zrastenie -to neni, ze si niekto zmysli ideme to pretahovat a hotovo (i ked verim ze i taky sa najdu) - maju na to urcite indikacie preco sa to robi...niekedy sa neda stiahnut uplne, ale da sa ako tak vycistit a neni inej komplikacie, tak sa to vtedy nema pretahovat nasilu vobec....Co sa tyka cakania, tak ak je ten zapal - plne nesuhlasim, nakolko dnes ma syn 11. rokov a este stale si nestiahne uplne tu kozku dole (pod zalud), ale nema problemy (zapaly atd) a tak sa tym ani nezaoberam ( uz sa hanbi 😕 a davno to nekontrolujem, ked ma takyto postoj - nechavam to na neho)....

Ivella ak budes potrebovat postrazit maleho, kludne prid, mas ma kusok a bezne postrazim aj kamoske dieta ak potrebuje nutne 😉 tak ako i ty...len vybav dobre...naviac mame skoro rovnako stare deti, takze by sa i co to pohrali a krtko je aj nasa oblubena rozpravka (naj)-s tou zajacicou som len oci pucila - som mohla zobrat a pustit babam na konfere 😀 😀 😀 ...Od rana 7,30 som s nou sama doma (ak nejdem tiez vybavovat nieco), takze v pohode aj dvor mame velky....aj trojkolku ci odrazacku poziciam (mala je sice lakoma ale to sa utrasie)... 😎 Inak s tym tlacenim som pri prvom bola aj ja tak podobne, neviem koho alebo co som pocuvala - dopadlo to hrozne (ale tak mne v tej chvili bolo vsetko jedno- chcela som uz umriet -take "delirium" ☹ )....

lienka55
9. jún 2009

Dievcata sledujem vas kazdy den,ale to cakanie kedy to pride je na nervy.Ja mam strach aj za vas.

Ivella vy vobec neviete co budete mat,alebo je to prekvapko? 😉

lienka55
9. jún 2009

Dievcata sledujem vas kazdy den,ale to cakanie kedy to pride je na nervy.Ja mam strach aj nervy za vas.

Ivella vy vobec neviete co budete mat,alebo je to prekvapko? 😉

ivella
9. jún 2009

Ahojte..
martinano,si ma ukludnila s tymi vysetreniami,neviem preco si stale myslim ze aj tak budem rodit spontanne,preto ma stve ze ma tak prehanaju 😖 😖 (aj ked su chvile-najma pri poslickoch,to si vybavim prvy porod-ked si cisarak priam zelam)
Vecer idem krpca odlozit k babke,aspon na zajtra
no a rozhodla som sa ze v sobotu rodiim 😀 😀...sivka,aj s tebou 😅..strasne mam rada c.13 😵 😵
gizus,si mila,ale ja nerada takto kohokolvek otravujem alebo vyuzivam--okrem mamy 😀 😀
lienka,nie nevieme co to bude,stale boli take divne polohy--som z toho na nervy 😒
takze moja teoria je ze chlapec,lebo si hrozne zelame dievcatko a nechce nas sklamat uz vopred,tak sa radsej schovava co najdlhsie 😅 😅 😅 ale hlavne nech je zdraveeee 😵

sivka
9. jún 2009

Caute, zlate moje,

tak som sa vratila z poradne a ivella, asi ta sklamem, u nas to vraj teda zatial na porod nevyzera 😖 nalez rovnaky ako pred tyzdnom, teda otvorena na 1 prst...a ze mam prist v nedelu doobeda do nemocky, kedy tam ma sluzbu moj doky, ze ma pozrie a uvidime. ale ze si mysli, ze sa v tu nedelu uvidime, nie skor

tak ti drzim palce, nech ti ta sobota vyjde...ja tam snad za tebou stihnem dobehnut 😉

gizi, idem pomaly skusat vsetky metody prirodzenej indukcie, co sme spominali v MC.....

a idem troska davat pozor co spapam, nech tam uz moc nepriberie 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre