Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

mimi100
12. jún 2009

Ahojte tak to som rada, že ti ten tlak klesol som mala strach aj za teba 😉
pink ja som tiež bola dnes u Dr. ale až okolo štvrtej a tiež tam boli len tri pacientky(sme sa minuli) som normálne nechápala, že či som dobre.
Ja som tak dufala, že zajtra sa už vyberieme do nemocky, toho 13 sa mi pozdávalo lebo aj malá je narodená 13(ale jula a dokonca v piatok) tak že by sa nám to dobre pamätalo, už som sa nemohla dočkať vyšetrenia som si myslela že po tých poslíčkoch už musím bzť minimálne na polovicu otvorená a Dr. zahlásil nález primeraný danému týždnu od minula žiadna výrazná zmena takže rodiť sa nejde a kontrola zasa o týždeň ☹
Viem že dva týždne oproti tým čo už mám za sebou su nič ale aj tak mi to príde nekonečné a to hlásia na buduci týždeň až 34 stupnou.....

solmi
12. jún 2009

Ahojte, tak to som teda rada, že tam bude Hlavačik.Ale ja stale dufam, že male sa umudri a bude do štvrtku na svete.Ivell želam ti, aby si to mala zajtra zasebou.Už mi je to aj jedno kto tam bude, hlave aby som to mala zasebnou ☹ 😉

zahara
12. jún 2009

ahojte, dakujem za vsetky pozitivne reakcie na tn porodnicu 😉 ste ma opat naklonili na jej stranu (pre tie, co nevedia o com pisem - vaham TN - Ilava).
Mam jednu kolegynu, co mala vcera termin, este je stale 2 v 1, tak caka kazdym dnom - ide do Tn rodit, planujem ju pozriet a som dohodnuta aj s Jankovskym, ze sa mu mam ozvat a porodnicu mi ukaze, tak dufam, ze bude mat zrovna sluzbu niekedy v tych dnoch, ked ona porodi 😉

ivella
13. jún 2009

cauko,od rana sa sem nedokazem prihlasit,stale mi ukazuje ze neexistujem 😠 to je urcite nejake znamenie 😅
chlapov som vyprevadila k starkej,vcera to bol s malym docela masaker,uz som po nom aj zhukla-taak moc sme si chybali,ze sa vkuse na mna lepil,neuvedomuje si aka je to zataz,ked som mu povedala pozor na brusko,ako naschval si na mna stale sadal,tulil sa(ale hrozne silno)a mal z toho srandicky.
No dnes sa citim nejako az moc dobree,som sice ako pampuch,ale hlava ma neboli,poslovia ziadni--asi sa zblaznim,urcite to dnes nestihnem 😨 a vidim ze nie som sama co to dnes chcela mat za sebou,ze mimi 😅 😅

solmi,neboj,aj ja si myslim ze je jedno kto tam prave bude,pocitam ze za nieco ten diplom hadam len dostali,no nie?a uz mas meno pre dievcatko?bolo by nacase 😵
zahara,co vies,mozno do tn ani nestihnes 😀 😀 ..ale nie,len pod ku nam,aspon si vylepsime statistiky 😅

sivka,kde si?tebe to prajeme najskor,mas na to pravo 😉 ako sa citis v den terminu?

sivka
13. jún 2009

caute, tu som, konik musel mat nejaky vypadok, ani mne sa nedalo pripojit.
ako sa citim? no tak ako aj vcera, uplne normal, ziadne priznaky, ze uz by to malo prist...myslim, ze este ten cas neprisiel, uz som len zvedava, co mi zajtra povie dr. v nemocke. ale si zlata, ze mi to prajes 🙂 ja to beriem tak, ze to pride, ked to ma prist 😉 aj som vcera keksiky piekla, dnes pradlo skladala, vysavala, no ale ci taketo nieco zabera neviem. a ved este sa stresovat nemusim nie, este je to v pohode s tym terminom...inak podla poslednej menzes mam mat termin az zajtra, ale podla UZV z 12.tyzdna mam v knizke dnesny datum.
poobede este chceme ist k nasim na sihot, aj bracho prisiel z blavy, tak pokecame, ved ktovie, kedy najblizsie to bude mozne 😉
maly sa hybe statocne, vcera vecer si to manzo natocil, ze nech ma pamiatku, bo sa mu to hrozne paci, ked mi tak brucho skace a robi mexicke vlny 🙂
ivell, tak uz si zase sama, chrobacika mas opat prec ☹ no aspon sa po tebe dobre povalal, aby si si zapamatala 🙂
a to ze sa citis dobre, vies, to moze byt take to povestne ticho pred burkou nie? 😀

ivella
13. jún 2009

ahoj,aj ja sa snazim co najviac hybat,upratovat,aby sme tu nezapadli...rano som po muzikovi chcela sex..ten sa na mna pozrel,ze "no urcite" ci mi sibe,ked som na 2cm...viem si predstavit ake myslienky ho napadali 😀 😀 😀
takze s najlepsim urychlovacom som sa rozlucila 😉
mne sadli vsetky mozne terminy na jeden den,aj pri prvom..no ak to nevyde dnes,tak sa mi potom lubi 16.6. ,len dufam ze to nebudem prekladat az do jula 😀

pink_lady
13. jún 2009

ahojte 🙂
ivella sivka co tu este robite 😠 😀 hybajte uz po babatka 😀 ...ale nie ono to pride vtedy kedy ma 😉
mimi tie dva tyzdne uz su fakt nic proti tolkym tyzdnom a mesiacom - a mozno to pride ani sa nenazdas a aj do toho tyzdna co mas mat dalsiu kontrolu 😉
ale to vazne ma byt az 34 stupnov? 😨 No my god ja som pri horucavach mala vzdy problemy aj ked som nebola tehu tak toto si ani nechcem predstavit 😕 🙄 uz sa "tesiiiim" 😝

ivella
13. jún 2009

ahojk pinky,najhorsi termin porodu by bol pre mna september,komplet cele leto si uzijes 😝 😝 😝
niekto si pochvaluje,ze sa aspon nemusi trapit s velkymi vecami-bundy a tak,ale pamatam pri marekovi -vid datum-mokra ako mys som bola len co som zo sprchy liezla,nie este aj von ist,,,kazdy ma na ulici lutoval--pamatam ako som to furt musela pocuvat...v takom horku,s takym bruchom 😢
pocujes aj ty tych ozranov z kukanovej desiny?akurat mi volala mama,ze sa na juhu uz aj pobili a museli dojst policajti 😨
kam mame ist po babatka,ved ich mame stale pri sebe(ci v sebe?) 😀 😀 😀 😀 😀

ivella
13. jún 2009

som si spomenula,aky bol vtedy hic cely jul a len co som porodila a mohla ist von s babom,cely august preprsal 😠

pink_lady
13. jún 2009

ivella sak si mi len optimizmu pridala 😀 😀 😀 😝 😀 😀 😀 😀 sa tesim teda - 😀 😖 ak sa nezadusim toto leto - mam problemy s dychanim /priedusky nestastne a alergia/ tak uz nikdy ... 😝
ja neocujem nic len televizor 😀 😎 😀

no pre babatka do nemocnice - tam ich nosi bocian ci nie? 😀 😀 😀

ivella
13. jún 2009

ty este veris na bocianov???????????? 😀 😀 mam ti vysvetlit ako sa dostalo do tvojho bruska? 😲
ozaj,ma napadlo ze moj krpec sa na to este vobec neopytal,ako sa tam dostalo 😅
nezabudni nosit so sebou nejaky druh kysliku...

lienka55
13. jún 2009

Ja som bola tehotna cely jul a august a to boli riadne horucavy,tak som vyliezala von iba vecer.A tiez som bola stale iba v sprche strcena.
A to som si povedala,ze nikdy nechcem byt tehotna cez leto. 😀

pink_lady
13. jún 2009

😀 😀 😀 to kamoskin maly zahlasil ze nech ho neklamem ze v brusku mam babatko, ze ved pre babatka sa chodi do nemocnice, kde ich nosia bociany 😀 😀 😀
neboj sa tie otazky za par rokov pridu 😅
ja sa bez sprayu aspon do nosa uz nepohnem pomaly ani na zachod 😝 vyrobcovia hyg.vreckoviek fakt na mne zarabaju teraz 😒- za den miniem cely velky balik vreckoviek po 10 balickov 😒 a vraj mam ratat s tym ze sa to bude do porodou uz iba zhorsovat ☹ 😠

ivella
13. jún 2009

juj pink,tak to mi je luto na babo to nema nejaky vplyv?co ti povedali,je to dedicne?do takychto veci vobec nevidim,,,
lienka a kedy bude druhee? 😉

lienka55
13. jún 2009

ivella,nemozem si to pri mojom malom dovolit,som strasne vytazena,on je len na mne zaveseny a este nemame doriesenu zdravot. stranku./mali sme naejake zdr.prob./.
Az ked bude trosku samostatnejsi,chcela by som zacat na buduci rok o takomto case,uvidime ci to vyjde. 😉

pink_lady
13. jún 2009

vraj by to nemalo mat na babo vplyv, aspon tvrdia...uvidime ...ono za vsetko vdacim "istej" detskej lekarke, ktora niekolko rokov moju mamu odbijala s tym ze si vymysla ze sa dusim, kaslem a pod...vzdy zahlasila ze mam "zapal oblukov" /mimochodom to aj kamoske co mala tazky zapal pluc/, predpisala paralen a sanorin a poslala ma do skoly ...az sa to rozvinulo do takej formy ze uz sa toho nikdy uplne nezbavim ... 😠 😠

lienka aj ty mi dodavas optimizmus na tehotenstvo cez leto? 😠 😀 ...ale ved dako to zvladnem, kvoli drobcekovi sa to oplati vydrzat 😵 a posledne roky su aj tak tie inak najhorucejsie mesiace dost chladne a take teplo nastupi az v septembri...tak snad aj tento rok 😎

ivella
13. jún 2009

lienka,len sa dajte dokopy,aby ste obaja-teda vsetci vlastne mali sily na dalsie babatenko 😅 😅

pink,tak to sa ti necudujem ze zhanas inu dr.pre maleho pinkyho 😉 ---inak tej kamoske co tam teraz robi tiez sposobila detom nejake problemy,nechapem ako tam mohla nastupit a teraz su jedna ruka..
skoda ze tvoja mamina s tebou niekam este nezasla,ved nebolo treba ani doporucenky,?aj ked ja by som asi jednoducho verila svojej dr.a posluchla ju ☹
no my mame severny byt,slnko len rano do nejakej jedenastej a potom je tu docela zima-co ja teda som vdacna,len ked ideme s malym von,nikdy neviem ako ho obliect,musim chodit kuk na druhu stranu alebo len podla toho ako vidim z balkona ludi oblecenych.. 😎
boze nudim sa,vsetko mam porobene,unavena som,ale nechcem spat,lebo co v noci ☹ ..ani poslickov teraz nemam..zeby som isla pozriet treti film? 🙄

lienka55
13. jún 2009

Pocas celeho leta bolo strasne horko,aj tie poradne posledny mesiac co som absolvovala v nemocnici,boli hrozne,estelen som tam prisla uz som bola mokra,spotena. 😝
Ale v den porodu uz bolo super,chladnejsie aj poprchat zacalo,a pocula som ze ked je taketo pocasie uprsane, aj tlak je iny a vtedy sa to lubi rozbehnut.U nas to tak bolo,asi tym tlakom.

pinky,prepac ze som ta nepotesila,ale zle si si to naplanovala 😀 .Musis to vydrzat,nie si prva ani posledna,prcek za to bude stat. 😉
ivella,dakujeme pekne aj ja dufam,ze to dovtedy vsetko prejde.Preto odkladam druheho prcka. 😉

solmi
13. jún 2009

Ahojte, tak ja dneska som upratala celý dom, upiekla jahodovu tortu a ešte som bola pozrieť u nas na westernove rodeo, nasa mala ma strašne rada kone tak sa bola ponosiť na konikoch.Tak uvidime či sa to troška pohne, kríže ma bolia aj podbruškom, ale na porod mi to nepripada. Ivella- meno pre dievčatko každý ma to svoje a nechavajú to na mna ake z týchto troch vyberiem Dominika, Vanesa alebo Ema. Teraz to ešte neriešim stale si hovorim, že mam ešte čas 🙂

pink_lady
13. jún 2009

ivella tak to sa tvojej kamoske divim ... 😎 ale zas na druhej strane ked clovek potrebuje pracu nie vzdy ma prilis na vyber... no, mama sa s nou x krat pohadala ...a ked uz som sa dostala k odbornym tak vtedy uz bolo neskoro... 😠 a ked som mala 18 a hned fujazdila k dr vedla akoze dospelackemu, tak bola straaaasne urazena ze to jej este nikto neurobil ze by od nej odisiel ...ved vraj mam moznost byt u nej do 25...no to by som mozno uz aj mrtva bola 😀 😀 😀
a pusti nejaky film - pokial mas cas- onedlho nebude 😅 😵

lienka to si skor maly naplanoval 😀 😀 😀 zrovna vtedy sa rozhodol prihlasit ked som si hovorila ze tak v tento mesiac by ani nebolo dobre otehu - pretoze vianoce, silvester, novy rok - same pripitky, vinko, konacik... 😅 😀

solmi kde byvas? ze by som dosla na jahodovu tortu? 😀 😀 😀 a to meno- ved na sale nieco uz vyberies... 😉a mozno ani nebude treba ak to bude chlapcek 😵

ivella
13. jún 2009

solmi,ahoj,uz som si vravela co je s tebou,ale ked mi nechodila sms,tak v pohode 😉 😉
vsetky mena su peknucke,lebo kazde mi bleslo hlavou ked sme my vyberali--skus este podla priezviska,co ti najviac sekne 😅 osobne sa mi najviac Emuska lubi,Domusiek mame v rodine dost a na Vanesku neviem ako ju volat...
a veru mozno bude chlapcek 😀
pink,neboj,odislo od nej dost ludi a nie len v 18ich,viem ze aj maminy s babatkami..a stalo sa ze nasa mala dovcu,tak sa museli zaevidovat u nej a myslela ze uz aj ostanu--a neostali 😝
no raz som na nejakom detskom fore citala ze by si nedali ani nasu,ale ked som tam napisala dotaz ze preco tak mi nik neodpovedal. 😒

minkak
13. jún 2009

Ahojte kocky 🙂
som sa tu dlhsie neukazala,ale teda vy pisete ako dracice 😀 tak sledujem,ze ste este vsetky tu,ale ved mate cas to pride 😉 😵
ja som bola v pondelok na tom morf.sone bol tam dr.Hlavacik abol supeeeeer 😵 perfektne sa nam povenoval,povysvetloval,poukazoval.....no isla som nadsna a natesenaaaa 😵 vsetko mame v poriadku 😵

inak k tomu prenasaniu ja som tiez prenasala,po termine som chodila kazde 2 dni do nemocky a s mocom 😉 😉 😉 co ste tu spominali 😉
v nemocke si vas nechaju na 7 den po termine ak sa nic nedeje a je vsetko dovtedy OK 😉
na 8 som dostala rano prvu vyvolavacku + hamiltona-ale to sa uplen v pohodke dalo zvladnut vobec sa nestresujte a po 8 hod.dalsiu vyvolavacku,cely den som bola na vzdychacke a cakala...a stale nic ...tak o 22-ej ma poslali na izbu ,ze sa uvidi,co bude dalej....o 00:30 sa mi pustila voda 😉

inak k tomu letu-pink ja som takto rovnako bola aj s malou a chcela som to takto aj teraz a som rada,ze sa nam podarilo,ja som to zvladala teda uplne super,jul som este robila a od augusta som uz mala dovcu a september MD 😉
ja by som to nemenila ani za svet 😉
v zime s velkym bruskom by som ozaj nechcela,ked si predstavim to obliekanie,babusenie a bat sa na kazdom kroku kde sa smyknes....
takto v lete nahodis satecky a ides 😵
tak snad som Ti trosku zdvihla naladu co sa tyka leta 😵

babulky drzkajte sa co to mate za par ,uzivajte si to este 😵 😵 😵

solmi
13. jún 2009

Pink , ahoj klude možeš dojsť na tu tortu bývam kúsok od Nového Mesta n/Váh. Ja si stále hovorim, že ked sa narodi tak nejake ma napadne ak to bude dievca. Všetci aj tak čakame, že to bude Adrianko,ale ked bude dievča tak mala bude natešena.Ja sa nejako bojim tej vyvolávačky tak dufam, že ju ani nebudem potrebovať. 😉

ivella
13. jún 2009

minka,veru dlho si nebola ...je super ze dokino mal zas dobru naladu,to aspon povzbudi tie co ho chytia na sale 😀 😀

sivka
13. jún 2009

caute babeny, no teda vy ste dnes aktivne 😀 ja som sa az teraz dostala k PC lebo sme cele poobedie boli u nasich a este teraz vecer dosla kamoska zo Stupavy, tak az teraz si vas citam. u mna zatial ziadna zmena...akurat ma troska zacina chytat nervozitka zo zajtrajska, co sa dozviem...a co tam budu so mnou vsetko robit 😕
boze, ja tak nemam rada nemocnice a vsetko to okolo...no co uz, mosim to nejako prezit.
dufam, ze ma tam nebudu hned nechavat, ved co tam budem, ked malemu sa este nechce.
solmi, ja tiez nemam dobry pocit z vyvolavania, tiez dufam, ze to pride spontanne. a aj mne sa pacia mena, ktore si vybrala...kedysi som aj ja chcela Dominiku, ale potom uz to bolo dost caste meno, tak asi sa mi viac lubi Ema. Aj ked my keby sme cakali slecnu, tak by to bola Nina. a fakt bolo tazsie vybrat dievcenske meno ako chlapcenske...aspon u nas.
minkak, vdaka za upokojenie, potom co som si precitala, som mala dost velky strach z toho hamiltona....no ale dufam, ze este zajtra mi ho robit nebude 😕
inac ked ste zacali o tom planovani, nam to vyslo uplne super, lebo moj muz cez prazdniny nerobi, tak budeme s babatkom cez leto obidvaja stale 😵 robi totiz pre skolstvo, takze ked su skoly zavrete, on ma tiez volno.
pink, to mas taku zanedbanu alergiu? ja cakam, kedy mi pride moja sezona....vacsinou to byva zaciatkom jula, tak som rada, ze dovtedy uz bude babo na svete, lebo bez spreja do nosa sa nezaobidem a ten mi dr. v tehotenstve zakazala...

martinano
13. jún 2009

ahojte nemam kedy citat,ale drzim palce kocky 😉

sivka
14. jún 2009

caute, tak uz som vybavena...zatial nic nove, nalez este nezrely, stale iba na 1 prst, hrdlo tuhe...no, tak si pockame.
v stredu idem opat na kontrolu, uvidime potom. no snad do konca tyzdna sa to rozhybe. ak nie, v nedelu nastupujem do nemocky a skusia to vyvolat 😒
tak si ideme este uzivat vikend a pekne pocasko 🙂

marti dakujeme, vsetky to potrebujeme 😉

solmi
14. jún 2009

Ahoj sivka, tým našim detom je v našich bruškách dobre, tak sa im nechce isť von.ja som presne ako ty na 1 prst a všetko uzavrete, určite sa to do konca týždna rozhýbe, tak si uži vikend a slniečko 🙂

sivka
14. jún 2009

ahoj solmi, presne ako hovoris, tak si drzme palce, nech sa to ozaj do toho konca tyzdna pohne 😉

aj ty si uzi krasny dnik 😵

ivella
14. jún 2009

ahojky,tak som prisla nakuknut ci si uz domka 😉 neboj,do nedele daleko,to uz budeme s babatkami aj doma 😀 😀 (som optimista,co?)
ja idem zajtra,tak som tiez zvedava co nove,ale citim sa fajn,tak zehlim-vzdy si poviem ze to je uz posledny krat co periem a zehlim a ono houbeles.
maly mi volal,zatial mu nechybam ☹
moj muzik si na prvy porod vzal 2tyzdne dovcu,no cely cas sme sedeli doma a cakali a ked mu prave koncila,tak som porodila..teraz bol takmer 5 mesiacov doma(okrem par dni),kvoli krize a ked ho najviac budem potrebovat tak sa im rozbehli ksefty-to ako naschval-tak som zvedava ci bude mat vobec nejake volno este v lete
martinka nevadi ze necitas,vsetky sme kinderka,ci uz mensie alebo obrovske 😀
solmi,ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre