Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

solmi
14. jún 2009

Ahoj Ivella, ja stále rovnako.Stále mi ktosi vyvolava a vypisuje či už čosi je.Už ma to nebavi,som z toho nervozna.ja ked davam do pračky prádlo si hovorim, že posledná pračka s bruškom a odvtedy ich už bolo.Moj muž sa najviac boji, aby ma to nechytilo ked pojde na služobku.Práve zajtra ma isť tak rozmyšla kto by tak zaviezol keby čosi.Potom daj vedieť ako si dopadla u dr.dufam, že o týžden už budeme mať všetky pri sebe babuliatka 🙂 😉

pink_lady
14. jún 2009

ahojte 🙂 konecne ide konik 😉
sivka tak ja som cakala spravu od manzela ze nam napise ze uz si ta tam nechali 😅 a ty takto 😠 😀 baby vsetkym 3 vam drzim palce nech tu dalsiu nedelu ste uz ozaj doma aj s babätkami 😵
sivka - ano zanedbana alergia a astma 😒 dnes som si uz aj poplakala lebo zas polku noci som presedela na posteli, dusila sa, kaslala, kychala, smrkala...Hrozim sa toho ze sa to ma vraj este zhorsovat az do porodu a ze potom mozno cakat vyrazny obrat - ale dopredu sa nevie ci k horsiemu alebo k lepsiemu... 😒 Maly je z toho tiez asi v strese, lebo "vyvadzal" ako divy...Teda, som rada, ked sa hybe, ze viem ze zije ale na druhej strane mi ho je luto ze mu nedam ani pospinkat si ☹

ivella
14. jún 2009

pink,hrozne sa to cita ☹ dufam ze to nejako vydrzite a potom nam napises ze ta porod vyliecil 😅
ja uz cakam na svojho muza,okolo 21ej sa ma vratit a ze mi nesie od svokry jahody,tak sa vytesujem...zatial som na kyslych uhorkach,teda za celych 9mesiacov mi nechutili tak ako dnes 😅
-kazda vychylka mi dava nadej ze uz uz to bude 😉 ale male len skace a hrabe sa tusim do opacnej strany ako by malo 😨
no a tato stranka ma uz pekne stve,ked sa nemozem cely den pripojit 😠 😠

sivka
14. jún 2009

ahojte, pink, aj mna to velmi mrzi, ze mas taketo problemy, musi to byt strasne, aj ja som kedysi mavala take stavy ako ty a viem, ako som sa bala kazdej noci, kym nepresla sezona. potom sme 3x po sebe stravili letne sezony pri mori a zlepsilo sa to (klop-klop).
solmi, presne ako pises, aj mne kazdy vola ze ci uz ... a ja stale dokola papagajujem, ze este nie a blablabla...
ivell, mnam jahody, len si daj, ked bude babo, uz si nebudes moct dat 😉
ja som nejake zvlastne chute akosi vobec nemala. u mna sa celkovo to tehotenstvo nejako vynimocne neprejavovalo, teda keby som nepribrala 🙂
a ja uz viem, preco sa nasmu malemu tanecnikovi nechce von - este si chce pekne so mnou v klude pozriet finale Let´s dance 😀 😀 😀

mimi100
14. jún 2009

dnes ma táto stránka už fakt štve som tu napísala siahlodlhý príspevok a vobec ho neodoslalo katastrofa 😠

mimi100
14. jún 2009

som ťa dnes videla sivka na námestí na terase ,sme tam tiež sedeli so známymi, som nechcela rušiť vyzerala si spokojne tak som usudila ,že ešte nerodíte 😉
mna tí ludia čo sa stále vypytuju tiež vytáčaju, moja svokra sa ma každý týžden pýta, že kedy mám termín a dnes sa ma opýtala dokedy budem ešte doma pritom porodila štyri deti tak ja to už nechápem 😠
dnes sa ma dokonca predavačka v kauflande pýtala že kedy to bude a ja že za dva týždne mám termín a ona na to že mám vysoko brucho že to tak skoro nebude ma normálne vytočila čo ju po mojom bruchu 😠
inak dnes je den otcov tak dnes by bol ten porod taký symbolický ale to už asi ani jedna z nás nestíha 🙂
pink to neni nič príjemné ale neprepadaj panike ten drobec za to stojí a uvidíš že ťa zo všetkého vylieči 😀 😀 😀
inak sranda by bola keby sme sa tam tak stretli všetky štyri naraz, no ja idem do poradne až v piatok tak budem len sledovať ako to u vás pokračuje 🙂

sivka
14. jún 2009

jej, mimi , a mne sa zdalo, ze vidim tvoju Katusku s tatinom na podiu, ale teba som nevidela 😕 tak prepac, ja som niekedy poriadne slepa 😎
hej, bola som spokojna, dala som si obrovsky zmrzlinovy pohar, ved co uz sa nastresujem, skratka este treba pockat, tak cakame 😉
teda ale ze uz aj predavacka z kauflandu sa ti stara do brucha, tak to je aj na mna moc 😠 ale to je asi narodny sport, treba sa starat do druhych .... 😠 😠 ja to uplne neznasam!

ivella
14. jún 2009

mimi,ved sa nepredbiehaj 😀 😀 nazbudaj,ze mas brusko moc vysoko 😉 ja ho mam vraj zas moc nizko 😝 😀
mimochodom ja mam v kalendari den otcov az 21.6.,tak neviem. 😅 😅
mna vsetci len prezvanaju,lebo vedia ze mam ten pausal "nekonecne minuty",takze ked sa mi nechce stale opakovat ze som este cela,jednoducho nezavolam naspat 😝 a mam aj vyhovorku,ze setrim do porodnice,pamatam ze som pri marekovi polovicu casu prevolala--sluchatka to istia 😵
sivka,tak ja som sa nejako neobmedzovala v jedle pri kojeni,nic nam neskodilo a v malych mnozstvach som skusala kadeco..zato sestra si dala len raz jogurt s malinami(alebo niecim podobnym)a hned malemu zistili alergiu ☹

mimi100
14. jún 2009

sivka ja som si tiež dala zmrzlinový pohár, som si pochutila 🙂 ja som teraz ku koncu tehu stale strašne hladná ale mám chuť na také veci ako mrkva, melon, kaleráb......žeby to dieťa už teraz vyžadovalo nejaku racio výživu 😉
a zajtra sa chystám spraviť vysmažený patizon s novými zemiakmi...len dufam že to bude chutiť aj malej.
ja som sa pri kojení tiež nejak noebmedzovala jedla som takmer všetko ale po troškách a to som malu kojila rok a pol, ved by som zomrela od hladu keby som sa dobre nenajedla 😀 😀 😀
ivell ja ked hned nestihnem zdvihnuť telefon alebo nepočujem tak to je ešte väčšia panika lebo hned si myslia že už sme v porodnici
ja som tiež pri malej v nemocnici stále telefonovala a dookola každému opakovala aký bol porod a potom som bola po pár dnoch taká unavená že som nevedela čo so sebou tak som si povedala že tentokrát nehrozí že sa musím v nemocke aspon trochu zotaviť lebo doma ma bude čakať nastupená malá 🙂
inak sivka to ti fakt závidim že budeš mať muža doma to je uplne super lebo si možete babo ozaj užiť mz práve s mužom riešime či bude mať aspon týžden dovolenku ked sa mala narodí, je z toho smutný lebo je s nami ozaj malo času ale hold niekto nas živiť musí ☹ ☹ ☹

solmi
15. jún 2009

Ahojte čo už obidve rodite sivka a ivella? 🙂

lienka55
15. jún 2009

Ja som si myslela ze uz ste tam vsetky tri. 😀

sivka
15. jún 2009

caute, ale prd rodime, stale cakame 😀
aspon teda ja urcite, doki povedal, ze do stredy to este nevidi, skor az koncom tyzdna 😒 no ale nevadi, len keby sa to rozbehlo same, fakt sa mi nechce ist na vyvolanie 😖 inac v nedelu mi ani neskusal robit hamiltona, sam povedal, ze by to nemalo zmysel, iba co by ma to bolelo, ale asi by to nepomohlo ... tak som si vydychla.
inak to s tym jedenim pocas kojenia, ani ja sa nemienim obmedzovat, strukoviny su moje zamilovane, mam ich kazdy tyzden, tak snad si na ne maly v brusku zvykol a nebude mu to robit problemy 😅 akurat asi dam bacha na alergeny ako jahody, citrusy (tie v lete aj tak nejem), arasidy a tak. melony sa dufam mozu, lebo to je moja potravina leta 😀 a co kukurica? hmmmmtaky uvareny klasok mnam!
a baby co to znamena ze ste jedli v malych mnozstvach? neviem, ako si to mam predstavit ze co je malo a co vela?
a este teda asi vylucim klasicke kravske mlieko, zistili mi miernu intoleranciu na laktozu. ked si mlieko dam, nemam sice ziadne problemy, ale radsej to nebudem riskovat, este aby mal z toho drobec koliky...aj teraz si len trosku splechnem do kavy. a este si obcas dam zmrzlinu...a take frappe v lete ....hmmmm no nic, obidem sa 😀
ozaj baby, dnes som dostala od muzika darcek - akoze za babatko, ale ja toto moc neuznavam, pre mna je najdolezitejsie, aby bolo babo zdravucke a vsetko prebehlo ok. a to, ze tam bude on so mnou, uz to pre mna vela znamena...no ale on trval na tom, ze nieco mi chce dat, a ze ked chcem, nech to teda beriem aj ako darcek k narodkam co budem mat a aj k vyrociu svadby co sa blizi...tak som teda suhlasila 🙂
a kedze ja nie som na sperky a podobne zalezitosti, tak mi vymyslel lahke outdoorove topanky super kvalitky, ze to budem mat na kocikovanie, aby ma nohy neboleli 😵 je to zlaticko 🙂
dnes sme boli peso v meste, no mala som dost, ked som sa vytrepala sem hore k nam, je to do kopca .... 😝
ej, ale som sa rozpisala...dobieham za cely den, ked kon zas nesiel...

mimi100
15. jún 2009

ahojte dnes tá stránka zasa štrajkovala 😠
sivka v tých malých množstvách som myslela tak, že som si najskor dala len pár lyžičiek napr fazulovej polievky alebo kapustnice a ked to malej nič nerobilo tak som postupne pridávala
ja sa na počudovanie cítim celkom dobre dnes som nemala ani žiadnych poslíčkov-že by povestné ticho pred burkou 😀 , akurát mala je hrozná neviem či toto je jej prejav toho že sa v rodine niečo zmení ale dufam že to je len dočasne lebo ked tu budem mať aj mimino tak sa asi zbláznim ☹ vobec ma nepočuva každu chvílu niečo vyvedie stále len niečo po nej zametám a utieram....som sa dnes pristihla že po nej len jačím, ale už si s nou neviem rady...najhoršie je že potom mám výčitky aká som zlá matka 😢
Inak už asi všetky baby čo som poznala že mali termín v juni tak už porodili, už som si povedala že nebudem pozerať tie babätká v trenčianskych novinách lebo ma to vždy rozladí že už to maju za sebou 😒

sivka
15. jún 2009

aha jasne, no to ja ale budem mat problem dat si len par lyziciek, ked mi bude chutit 😀
a este som sa chcela spytat na stravu v nemocke, asi to nebude nic moc ze? no ja to asi prezijem na jogurtoch a detskych vyzivach, kedze biele pecivo ani cervene maso nejem 😝
mimi, nemaj ziadne vycitky, ved si len clovek 😉 neboj, ono sa to utrasie a katuska bude mimco lubkat a bude ti urcite pomahat 🙂
ono je to fakt super, ze muz bude cez leto doma, len je to zas o financiach...vzdy si to musime rozlozit tak, aby nam to vyslo, kym zas zacne na jesen zarabat

pink_lady
15. jún 2009

ahojte no konecne nam opravili konika 😎
baby ale letc dance uz skoncil tak teraz odtancujte pekne vy uz do porodnice 😠 😀
bolo by to super keby sa stretnete v porodnici vsetky 4 naraz...a my s juliankou potom v septembri 😉

mimi, ty si tusim spominala, ze mala je o 2 tyzdne vacsia, ze? Takze ty sa vlastne nepredbiehas ked uz chces rodit 😀 Vies mala len chce aby si uz isla do nemocnice po sestricku, preto stale robi neporiadok lebo si mysli ze ked sa hybes - zametas, utieras - tak ta po to babatko vyzenie 😅 😀

sivka - to more fakt pomohlo? ja rozmyslam ze sa najblizsie spytam dokiho ci by odporucil vycestovat kdesi k moru v 7.-8. mesiaci - ale to asi nie, ze? 😅 Pri mojom stasti by ma od hranic viezla sanitka do porodnice - minule som si len na jahody k Piešťanom vybehla a uz ma viezla naspať zachranka 🤐 😝 😀

sivka
15. jún 2009

boze, az teraz som si vsimla....ten 41tt .... vyzera to hrozne, ked to vidim napisane vedla svojho mena 😖

pink_lady
15. jún 2009

sivka - strava... 🤐 🤐 🤐 stačí? 😀 😀 😀

pink_lady
15. jún 2009

preco strasne? to uz vies na isto ze o 2 tyzdne tam bude 1 D 😵

sivka
15. jún 2009

ahoj pink, no to uz by som si veru netrufla na taku cestu, zvlast ak si mala nejake problemy, ale za opytanie nic nedas ... 😕
a ano, more zabralo, hlavne ta klima...len my sme tam stravili kazde leto 4 mesiace...ale urcite zabera aj kratsi pobyt.
no asi si budes musiet pockat az na buduce leto a ist aj s babatkom potom.
a vraj zaberaju aj hory...ale to nemam otestovane.

sivka
15. jún 2009

ivella halo, kde si?

ivella
15. jún 2009

No ahojte moje zlate,uz som myslela ze nas dnes nezapnu,len som skusila a tak som tu...este staaale 😖
rano ma dokino zbadal,bol celkom vyburany ze si ma nenechali v nemocke--no hned si precital,ze bolest hlavy pripisuju pocasiu,opuchy hmotnosti...-no mal dost.Ale som na 2.5cm,tak aspon cosi 😀 normalne mi hovori....ze citite toto?(ked sa vo mne vrtal)--ze tak to je hlavicka 😀 😀 😀
poprial mi rychly porod,ze bude na mna mysliet 😉 😉
takze najblizsie som az na piatok na kontrolu do nemocky,coho sa duuuuuuuuufam nedockam 😠
od obeda mam poslickov-boze nech sa to zmeni na kontrakcie--manzel je este doma,sice ma rannu ale ze radsej bude v noci doma a pocestuje az nad ranom(zeby nieco tusil?) 😅
tak sme dnes boli na posledny spolocny chilli obedik,sami 😉
sivka,4mesiace?????rocne?tak to by sme my financne nezvladli 😕 a supaj uz do porodnice 😉
solmi,aj ty,co tu strasis--potom sa nechce ani mne ked ste tu vsetky 😀 😀
aj moje babo je minimalne o dva tyzdne vacsie,tak preto nechce ist---nema ako a kadial,ja sa zblaaaznim
male mnozstva u mna znamenali ze som si nedala kilo cokolady,ale len pol kilecka....zmrzliny,kolacikov,pomarancikov... 😀 😀 😀

lienka55
15. jún 2009

pink a to kedy si bola na jahody?Preco ta odviezlo aro?Tak to si bola len kusocok od nas. 😉

Babule tak vy stale nic,neblaznite? 😀

solmi
15. jún 2009

Ahoj ivell ja som myslela, že už aspon ty už si tam.Ešte nakoniec tam budeme naraz všetky 3.ja duuuuufamm, že to do konca tyždna budeme mať zasebou.Mne len brucho tvrdne, sem tam pobolievaju križe apobolieva pod bruškom tak zatial mi to na porod nepripada. 😉 ☹

ivella
15. jún 2009

baby sak by sme tym nasim spachtosom uz mohli konecne aj rozkazat,co sme to za maminy,ked sa vkuse nechame len prehovarat? 😒 😉

sivka
15. jún 2009

jeej, ivell, si ma pobavila, jasne, ze ani my by sme si nemohli len tak vegetit 4 mesiace pri mori 😀 😀 😀
my sme tam chodievali na sezonu pracovat a popri tom sme dychali morsky vzduch 😉
2,5 cm, ty sa mas....ja uz tusim pockam az na tu vyvolavacku ci co ☹ boze, aj sa to bojim pisat, aby sa to ozaj nestalo...ale nevzdavam sa, mozno to este pojde do vikendu.
tak drzim palce, aby ta to uz netrapilo a konecne sa poslickovia premenili na kontra...
ja asi poslickov nemam vobec (kedze neviem, ako taki poslovia maju vyzerat), mne len v kuse tvrdne brucho, sak uz sa tam asi chuda male nema kde pohnut.
dnes som aj ja do obeda pridala chilli aj zazvor aj skoricu aj korenie....
lienka, no ja asi prva nebudem 😒 najskor to vyzera na ivell, potom tipujem mozno mimi (aj ked s tym vysokym bruchom no nie som si ista 😀 ), solmi a az potom ja? neviem, mozeme uzatvarat stavky 😀

sivka
15. jún 2009

solmi, presne tak isto sa citim aj ja .... 😒

ivella
15. jún 2009

ja nestavkujem,lebo ani nevyhram,ani neporodim 😀 😀 😀 😒
som si fakt myslela ze pri mori odpocivas,uz mi tehotenstvo vliezlo do mozgu 😢
preco sa tak strasne bojis tej vyvolavacky...podla mna to je injekcia ktora ti podpori zaciatok kontrakcii,aspon budes v nemocke,takze ziadne stresy doma ci to stihnem alebo nie..a vies ze to uz konecne pride,no nie?teda ja som pri prvom dokiho prosila o vyvolavacku den po termine-odolal mi 😠 😀

mimi100
15. jún 2009

aj ja mam podla uzv o dva týždne väčšie mimi a v 36 týždni ked mi doky robil prietoky tak sme mali skoro 3200 g, je to síce len odhad ale asi malá nebude nnijaký drobec 😉

mimi100
15. jún 2009

inak sivka ozaj nemusíš mať stres z tej vyvolávačky ja som mala pri Katke vyvolaný porod ked som bola 38+4 a nebolo to nič strašné skor mám pocit že to bolo všetko také pokojné že sme sa vobec nemuseli stresovať či to je ono alebo mie a či to stihneme , muž stihol v poho prísť až do BA, v pohode mi pichli epidurálku...bola tam taká uvolnená atmosféra 🙂

lienka55
15. jún 2009

sivka len aby si ich vsetky nepredbehla,zrovna mozes byt prva. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre