Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bashka87
22. okt 2013

@maryzabeth na porod mozes mat aj erarnu..aj ja tak planujem..nie svoje..co sa tyka navstev su neobmedzene, jasne teda ze nie 24/24 ale v porovnani s inymi oddeleniami sa tam da ist v poho aj dopoludnia a nie len tie dve vyhradene popoludni..

lila69
22. okt 2013

Veru neviem ci je vana na oranzovej, ja som bola na zltej. Ale ako bolo pisane sprcha, fitlopta... A koselu ti daju bud erarnu alebo fakt dajake stare tricko.

ladikuu
23. okt 2013

@maryzabeth ahoj..no ja som nemala porodny plan, ani neviem o ziadnej, ze by mala, co som len pocula, ze je dobre, ked ho mas stretnut sa s tym primarom kascakom a s nim ho odkonzultovat, ze ti ho podpise a ten potom len ukazujes, kde treba 🙂 ..si mysliim, ze ho potom aj automaticky respektuju ten plan, ked tam je ten podpis 🙂noo babatko mi dali hned na brusko, cumlik som nemala a ani jej ho nedali..pri prvej dcere manzelovi dali prestrihnut pup snuru, ale teraz nie..ale tak mi sme neziadali, takze si myslim, ze to stacii povedat vcasne 🙂.. Noo ja som sa tiez baala , ze tam bude plno, nastastie fakt nebolo..aj izby boli prazdne..ale tak na to sa nedaa spoliehat..to je len teraz o stastiii kedy priides..mooze byt aj riadny frmol..niektoree tu piisali, ze ich nenechali dve hodky po porode na sale, lebo uz isli dalsie rodit ..oblecenie davaju erarne pre babatkaa..akurat ciapocky nemaju a ak chces rukavicky..niekedy su tie vecicky male a babatko ma kratke rukavy a doskrabe sa..to je na tebe..a pri odchode si potom das mu uz svoje veci..a inak taa vana je v tej oranzovej saale..mne stacilo 20 plienok 🙂..a postupne mi ich nosil manzel.. Tak toho sa neboj, ked ti nebude stacit..donesie ti 🙂 .. Navstevne viem, ze sestricka povedala, ze od 9 moze prist kludne uz manzel..a na nastenke maju, ze do 7 vecer..ale nekontroluju to asi striktne..ja som mala staru nocnu koselu, ale na vyziadanie ti daju aj ich koselu a aj pocas pobytu ti dajuu ich koselu a kedykolvek na poziadanie ti ju vymenia...

anetkaadamko
23. okt 2013

ja som sa po pôrode celá vyhádzala okrem tváre a dlaní a všetko svrbelo do krvi....mala som svoju košelu, dokonca aj svoje postelné prádlo 🙂 Ale nepomohlo.......prešlo to ale 3 týždne po pôrode....ževraj to bola reakcia na antibiotika, čo mi dali,ked mi odtiekla voda...

maryzabeth
23. okt 2013

Aj ste si davali niektora epiduralku? 🙂

petamaj
23. okt 2013

@emirates dakujem za skvelý príspevok, ja tiež chcem zdrhnuť z BA do Tn - som sklamana z prveho porodu tu v BA....

emirates
23. okt 2013

@maryzabeth
pozri si moj prispevok v starsich

emirates
23. okt 2013

@maryzabeth ano ja som mala aj epi, moja rada, ak to chces, naliehaj nech ti zoberu krv na vysetrenie skor ak v silnych kontrakciach, nechapem preco cakaju

adusat
23. okt 2013

ta vana co je na sale sa nepouzivala , sice ja som sa pytala pred troma rokmi ked som tam isla rodit,ale rodila som aj tento rok a silno pochybujem ze by sa pouzivala...oni preferujju rodit normalne a nie nejake vymyslance... aj ked moj sen bol rodit do vody.. prvy porod v roku 2010 bol super, personal takisto,tento rok porod horsi a aj personal taky tak... neviem ci nahoda .. ale bola som sklamana a to najme najmladsou sestrickou... ☹

molka
24. okt 2013

@maryzabeth ak máš pôrodný plán, je dobré dohodnúť si konzultáciu s primárom Kaščákom, on ti ho podpíše. Ja som mala s primárom dohodu ohľadom pôrodu, ale rodila som v noci, primár tam nebol a nemala som tú našu dohodu na papieri, takže niektorí lekári potom hundrali, musela som im stále vysvetľovať, že primár to dovolil.
Moja malá dostala žltačku, takže mi ju zobrali pod lampu, kde mi ju fľašou dokrmovali a dávali jej aj dudel. Už by som to teraz nedovolila, malá sa mi potom odmietala prisať, nakoniec skončila na fľaši. 😒

maryzabeth
24. okt 2013

@molka presne toho sa bojim, ak by nahodou dostala zltacku, aby to takto nedopadlo... a ako si s nim dohodnem konzultaciu? mam zavolat do porodnice a opytat sa ich tam?

molka
24. okt 2013

@maryzabeth ja som sa zvykla objednať na č.0326566240. Povieš, že chceš ísť na konzultáciu k primárovi a dajú ti termín.
S tou žltačkou to majú v TN veľmi zle vyriešené, pretože vezmú dieťa pod lampu a tebe dovolia prísť raz za 3 hodiny nakojiť. Lenže dieťa nie je hodinky, každé je inokedy hladné, moja vtedy stále spala a nechcela sa prisať. Tak jej strčili fľašu a nakŕmili ju. 😒 Ale inak som tam bola veľmi spokojná.

maryzabeth
24. okt 2013

@molka a pan primar je privetivy? skusim tam teda zavolat a opytam sa ich... porodny plan bez toho aby mi ho podpisal a prekonzultoval so mnou mi bude asi na nic, ze? 🙂

molka
24. okt 2013

@maryzabeth pán primár je otvorený osobným želaniam rodičky, ja som s ním bola veľmi spokojná, vo všetkom mi vyšiel v ústrety.

aknedz
21. nov 2013

Ahojte maminky cakatelky na porod, kedze ja som sem chodila velmi casto citat pred porodom a pomahali mi prispevky mamiciek, tak vam obnovujem moj porod - mozte si precitat v albume
https://www.modrykonik.sk/blog/aknedz/album/ako...
alebo aj v clanku
http://najmama.aktuality.sk/clanok/232887/pribe...

Ak by ste mali akekolvek otazky, kludne piste! A co sa tyka porodneho planu - nemala som plan ale par porodnych zelani, ktore som si zosivackou pripla na tehotensku knizku - cize som mala istotu, ze si to precita laker,a sestricky, co zrovna maju sluzbu a kedze sme dorazili 5min. pred narodenim dcerky, tak som dobre spravila, lebo by ma aj tak nikto uz nepocuval :D takto si to precitali ked si pozerali tehu knizku. Zelam co najkrajsie a rychle porody a zdravucke deticky a vela mliecka!

shira_
23. nov 2013

@aknedz velmi pekné, tak nejak by som si to predstavovala.

zarica
25. nov 2013

@aknedz akurát som si prečítala tvoj článok a veľmi sa podobá môjmu pôrodu, len som nemala dulu, ale môj priateľ ju dokonale zastúpil 🙂 tiež ma rodil Mudr Sučanský a bol pperfektny 🙂 tiež nemal problém s našimi prianiami, len nastrih mi musel urobiť čo tiež najprv so mnou konzultoval, lebo že na 90% by som sa natrhla a urobil správne, lebo malý vážil cez 4 kilá... My sme boli veľmi spokojní s celým personálom, veľká chvála a určite keď rodiť, tak v TN 🙂

petamaj
11. jan 2014

Ahojte maminky,ktoré ste rodili v Trenčíne - počula som nejaké fámy- môžete ich vyvrátiť/potvrdiť - ako je to s podporou dojčenia v TN pôrodnici (vraj nič moc...)? ako je to s čistotou a hygienou? resp. aké ste vy zažili negatíva?

zevdavamama
12. jan 2014

Baby, ak môžte, ohodnotte pôrodnicu, nech vedia, ktorým smerom sa maju zlepsovat: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

1didi
13. jan 2014

Do TN nikdy viac! A tie hovadiny co pisu na nete nech si strcia....klamu a klamu.Chcela som pocas porodu pouzit porodnu stolicku na na co ostal doktor ako obareny a pytal sa sestri ci nieco take maju ! Ona sa smiala ze hej ale ze to nepouzivaju...potom sa ma pytal ze to ako si predstavujem ze on by tam mal cupiet?! Ze to si robite srandu?! Vsetko vo som chcela tak neakceptovali! Sestry drze...a pri porode mi skakali po bruchu .Intimita nulova okolo mna 2doktory 3sestry , primar ktory im nadaval...nastriedacku domna pchali prsty!na porod som sa tesila, chcela som ho prirodzeny ....oni mi z neho urobili horor.Tyzden som vkuse plakala z toho....dakujem radsej pojdem mimo SVK nabuduce

lila69
14. jan 2014

@1didi len jedine ti mozem poradit - napis staznost adresovanu do ruk primara. Sice to na tvojom zazitku nic nezmeni, ale ak by takto urobila kazda ktorej sa nepacilo, vyzeralo by to inak.

nikus84
16. jan 2014

Ahojte holky mam obrovsky strach z môjho druhého porodu prvy bol katastofa aspon pre mna ostatni z ,mojho okolia to brali ,,ved zijes a dieta je tiez ok!,,Odtecena plodova voda v 35 tt okamzite som odisla do tn nemocnice zobrali ma na vzdycharen 35 hodin mi odtekala voda dotoho som 12 hodin predtym bola na nohách cize cca som 47 hodin do porodu som nespala.Prvy den na vzdycharni 3 holky jedna mala uplne hnile zuby predychavala chudatko zniesla som aj ten smrad z jej ust,niesom fajnova ale ten smrad ocividne vadil aj tym ostatnym, bolo mi jej luto..behom par hodin sa vyprazdnila aj vzdycharen a zostala som sama.Porod katastrofa o 6 rano mi povedal lekar ze som na 3 cm pred 7-mou ma dali na porodnu salu bez pozretia,kontrakcie ze som ani pomali dychat nemohla.Sestra mi kazala lahnut na postel bruchom dolu pri dotiku s postelou som myslela ze prasknem.Tazko som vysla na postel kde mi kazala sestra lahnut na pravy bok, zdvihnut nohu a zatlacit pri tych kontrakciách som citila hlavicku mezdzi nohami vôbec to neznasobilo boles ba som si myslela ze to uz pojde samo-v tom mi vravi lahnite si na lavy bok a vykonajte to iste no len s tym rozdielom ze hlavicka von nesla-a v tom zase ze na pravom boku to bolo tusim lepsie ze?No len pri otacani ako kura na roste som sa nemohla uz ani pohnut a zostala som na chrbate .Po chvilke prisla sestra a vopchala do mna prst a uvolnovala priechod-zostala som laknuta a boles ako keby do mna vrazila celu päst a tocila nou ako srobovakom (na posteli ma az nadvihlo)!!!V tom sa prirutila dalsia sestra s mladou lekarkou.Zatlacte..ako som mohla zatlacit ked ma nenechali ani nadychnut a takej vydychnutej mi nohy zdvihli az za hlavu..nehovoriac ze som skoro lezala bez zvysenej polohy hlavy,mala som pocit ze sa mi dieta tlaci cez krize a nie cez otvor ktory ma..Druhe potlacenie-nastrih bez môjho vedomia,ktory nebol vôbec potrebny-co to docerta tak stipe?!!!Tretie zatlacenie hlavicka ide nekonecne pomali von-netlacte!!!Vtedy som prvy a posledný krát od bolesti vykrikla no medzi dverami stal dalsi doktor ktory ma uzemnil ,,co kricite nekricte!!!A doktorke vravi ,,pozor na rucicku (takze islo von ako superman),,,,dotoho sa mi nohy same odseba zacali spajat takze sestri ich museli odseba odtahovat nasilu.Stvrte zatlacenie nic.Piate zatlacenie atomova bomba-nastrih sa potiahol roztrhol dalej!!Dieta bolo na svete 7:12 ani nie za stvrt hodinku od prvého lahu na postel..,,je v poriadku?,, moja prva otazka-nikto nic len ju vzali a pozerali na mna bez odpovede-pozreli sme s manzelom na seba co to ma znamenat?Rodenie placenty-kurna to je snad druhy porod,urcite to je dalsie dieta,vsetky vnutornosti mi niekto trha ako ked divy pes zerie svoju obet !!!myslela som si.Hura je vonku uz nic horsie nepride...sitie-,,sestra kde mame tie ihli?su tu len tieto..tie tenke dosli,,Hruba ihla mi nahnala strach,bala som sa opoctatnene...umrtvenie?Nezabralo!S kazdym uzlom mi trha kus mäsa na posteli ma nadvihuje taham sa dozadu utekam jej doslova.Po vypadnutom 16 stychu (uzliku) v sestonedeli som prestala pocitat.Musim vam to dobre zasit aby mi manzel neposlal reklamaciu-vtipkovala.(pol roka po porode som bola stale spuchnuta a domna sa dostal az ku koncu roka od porodu stale s bolestami)Umyli ma super uz je koniec-chyta ma zimnica.Sestra sa podozrivo okolo mna obsmieta...len som sa pristihla ako jej zvieram zapästie ruky,ktorou mi z rozbehom zatlacila na podbrusie ,,ta krv musi von!!,,mi odvetila na moj vrazedny pohlad.Dieta?Ano videla som ho v manzelovom naruci a nemohla som si ho ani na ruky vziat od pozitku z porodu,stresu a triasky.Pohlady sestier naznacovali ze splnili to,po co som si prisla.Dve hodiny este stale na porodnej sale som sa spametavala a davala psychycky dokopy preco so mnou nik nekomunikoval pocas porodu?Nik mi nepovedal co so mnou robia a preco?Na romingu kam ma odvazali ako po tazkej operacii na voziku-pride sestra,vypisuje dotaznik...,,a dieta mate na predcasntnom rovno a doprava,,..neodpovedam zaskocena co odomna ziada...chcete vidiet svoje dieta nie?!!Dajte mi ho a ja okamzite odydem-odvrkla som prvýkrát od prijmu...otocila sa a odysla.Postavim sa kaluza krvy vlozka nestihala sat...Ako prvorodicka vam poviem ze nic horsie som nezazila tu boles z porodu zatienilo spravanie personálu..prisla som slusne,videli v mojich ociach strach,spravila som vsetko co mi povedali az na ten jeden vykrik co im vadil som drzala hubu a krok,dotoho hanba cudnost.Respektovala a verila som im.Su to mäsiari,neulahcuju-ak mozu stazia to..a este maju z toho potesenie,sa tam predbiehaju kto viacej ublizi je vitaz.Ucia sa na nas strihat a sit..to bolo v roku 2008.Teraz idem rodit znova pravdepodobne do TN vybavenie nemocnice pre nedonosatka je spickove ale ak ma to chyti v termine,bude na zozname ina porodnica..Zevraj som natrafila na debilov-uz riskovat nebudem esteze mame na vyber..a s Trencianskym personálom sa hrat nebudem ako si ma pri prvom porode vychovali,tak si ma pri druhom aj zozeru!!!!!!!

miskadusko
16. jan 2014

@nikus84 no tak to sa zle len číta, nie tak to zažiť. na to asi nedá zabudnúť.ja som tiež rodila v 2008 ale teda skúsenosti mám iba kladné. až mi je to neuveritelné ako rozdielne sa tí doktory vedia správať.ja som bola s personálom spokojná ale asi to bolo spôsobené tým že som mala rýchly pôrod ....neboj, teraz sú tam všetko nový dokrory tak snád to bude lepšie. treba veriť ! držím palce a myslím si že určite to už nemôže byť horšie ako pri prvom pôrode....a druhý pôrod je vždy rýchlejší. treba byť optimista i ked verím že tie zážitky sú nezabudnutelné ......držím palce aby boli len pekné zážitky....

lila69
16. jan 2014

Dievcence tak pridam aj ja svoj pribeh.
Druhy syn sa mi narodil v oktobri 2013. Bol to moj druhy porod, prvy krat som rodila tiez v TN a v oboch pripadoch som bola spokojna.
Do nemocnice som prisla v noci o 0.17 hod . Zazvonili sme na prijme, kde mi otovorila mila sestricka a spytala sa ci idem rodit, tak jej vravim, ze snad, uvidime 🙂 Prezliekla som sa a vytahom isla hore na oddelenie.
Bol to presne den kedy som mala vyratany termin. Na oddeleni nebolo ani nohy, cakacka prazdna, saly prazdne, bola som tam sama. Este sestricky na prijme som sa pytala kto ma sluzbu - bol tam dr. Gaman a vravela ze je fajn - je fajn ako som sa presvedcila.
Z domu som isla so slabymi kontrakciami kazdych 10 minut a do nemocnice som dorazila s kontrakciami kazdych 5 minut. Vo vysetrovni som cakala na lekara, prisiel presne o 1 hod v noci. Vypisali sme papiere, kotrakcie caste, ale velmi znesitelne, ani mi dr. nechcel verit ze vobec nejake bolesti mam.
"Vyskocila" som na stol, a dr. hovori ze som otvorena na 8, prepichneme vodu a ideme na to. Tak vravim pockat, pockat, ake prepichovanie vody ? Sestricka (mala moletna tmavovlaska) mi hovori ze snad chcem porodit a ze ci mam porodny plan 🙂 Hovorim, ze nemam, ale ratam s tym ze si vyjdeme v ustrety a budu brat do uvahy moje zelania. Dr. Gaman po vysetreni hovoril ze hlavicka je uz nizko a drzia ju uz len plodove obaly,ale pokial si nezelam aby plodove obaly prepichol, tak to neurobi. Nakoniec som pristala na prepichnutie vody.
Vedela som, ze potom sa to riadne rozbehne, co bolo aj pravda. Dr. som este povedala ze si v ziadnom pripade nezelam nastrih, cvicila som s epinom a proste to dam aj bez nastrihu.
Odkracala som na oranzovu salu, monitor, sprcha, a islo sa tlacit.
Este stale som prizvukovala lekarovi ze ZIADEN nastrih. 😀 Zatlacila som asi 7 krat a maly bol na svete.

Nastrihu som sa vyhla, ale par stehov bolo treba. Este som si vypytala pred sitim poriadnu davku umrtvovacky, na co ma lekar ubepecil, ze ma pre mna pripravenu riadnu davku lidokainu. Necitila som pri siti absolutne nic.
Syn sa narodil o 2.25, teda asi 2 hodky potom ako som vystupila z auta. Porod rychly, bez komplikacii, bez nastrihu, bez tlacenia na brucho.
V nemocnici sme pobudli 6 dni, nakolko maly dostal zltacku a musel sa svietit.
So sestrickami som nemala problem ani na sestonedeli, ani na novorodeneckom. Ked som nieco potrebovala vzdy som poprosila, podakovala, ale zaroven si stala za svojim.
Velmi sa mi pacilo ako sa sestricky spravali k detickam, tie boli vzdy cisto oblecene, pekne ich oslovovali...no bola som spokojna.

A nakoniec este jednu radu pre buduce maminky - nastudujte si prosim pred tym ako pojdete do porodnice zakladne info o dojceni, prikladani babatka a vsetky tieto zalezitosti. Buduce maminky travia vela casu vyberanim kocika a oblecenia pre babatko, ale maloktora si nastuduje to, ako ma prebiehat dojcenie, ako stimulovat tvorbu mlieka a podobne.
Sestricky sice poradia, ale vzdy je najlepsie sa spoliehat sama na seba.
Drzim Vam vsetkym velm palce a zelam rychly porod a krasne zdrave babatka. 😉

lussi2
18. jan 2014

@nikus84 boze dobry, tak to klobuk dole ako si to zvlada... ja mam nastasite dobru skusenost, a dufam, ze moj druhy porod bude dobry...necudujem sa ti, ze tam uz nechces ist rodit., nech ti to dobre dopadne, kde kolvek🙂

ewisam
21. jan 2014

Kocky,kedy ma na operacnej sale sluzbu dr.Kopcan, neviete?

lussi2
21. jan 2014

v stredu urcite nie,lebo to je vzdy v cegyse...inak ti neviem poradit:(

hori
21. jan 2014

@nikus84 uplny suhlas, opisala si to teda super. 🙂 mnoho veci si mi pripomenula, az som sa musela pousmiat (nastastie uz len), ze ozaj veru, tak to bolo! 😉

marika232
22. jan 2014

@ladikuu mna by zaujimalo,kedze si isla az z povazskej bystrice,ci je potrebne ist do trencina pred tym ako tam chces rodit osobne,alebo staci proste prist ,ked uz ides rodit.pisu na nete,ze netreba,ale vzdy je to nejak inak,ja som z piestan a tiez stale zvazujem kam ist,kedze by som chcela prirodzeny porod podla mojich predstav,nakolko sa mi to uz krati a znova som zmenila nazor,najprv som chcela trencin potom ,ze chcem rodit do vody,co mi aj zostalo ,ale v topolcanoch moc nepodporuju prilozenie po porode,u nas v piestanoch tiez nie,tak som dnes ,ked som citala nejake hrozostrasne pribehy zase zmenila nazor,ze pojdem do trencina,aj ked nebudem rodit do vody...no ale aj tu je par hrozostrasnych pribehov :( som naozaj nerozhodna,nechcem aby moj prvy porod sa zmenil v horor,ja si verim a viem co chcem,len sa bojim ,ze realita byva ina a ja mozem citat kolko chcem.snad sa nakoniec rozhodnem spravne 🙂 som vecny optimista!

marika232
22. jan 2014

@aknedz nadherny porod,verim,ze aj mne sa podari nieco take zazit,nemusi to byt az take rychle 🙂 ,len nech mi to nikto nepokazi.tiez sa pripravujem,ako sa da a stale zvazujem ktoru porodnicu,tiez vyhrava trencin.kedze si tak narychlo prisla,vedeli o tebe,ze tam budes rodit,alebo sa to proste nemusi hlasit v trencine?ja som z piestan,termin mam 23.2.,tak neviem ci tam treba ist dopredu,ci staci az ked idem rodit?pises ,ze si cvicila s epi-nom,kde sa take nieco da zohnat?v zdrav.potrebach?porad prosim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre