Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zahrika
2. dec 2010

@shira_ no to mi hovor... mama nedokazala porodit ani mna ani segru normalne.. Ale segra min rok porodila normalne.. rano okolo 8smej jej zacali mierne bolesti, ale uplne v pohode...a pekne krasne okolo 5 vecer mala na svete.. bez epi...
tak si hovorim, ze to aj ja musim prezit a nemusi to byt dedicne po mamine 😖
ale tiez si hovorim aj to, ze segra ma 25 a vzdy sportovala... a ja mam skoro 31 a cely zivot na riti... takze ono som tomu telu asi moc nepomohla byt pruznejsie ☹

shira_
2. dec 2010

a niekto sa otvára, ani nevie o tom... nas so segrou mama porodila normálne. myslím že ani sono vtedy nebolo, segra má 42r. to museli byť iné stresy, keď žena ani nevedela, čo porodí... kamarátka druhá, aktívna športovkyňa, má 6 detí a hovorí že každý pôrod ako prvorodička, že to svalstvo a väzy keď sú vyšportované, tak sú dosť pevné. a bratranec má za ženu baletku a tá nemohla porodiť normálne vôbec. tak možo sú a pôrody lepšie tie sedavé typy.

zahrika
2. dec 2010

@shira_ ano aj to moze byt... no co uz.. a moja kamoska rodila teraz v auguste vo zvolene s bolestami cca 48hodin... hruuuuza..

shira_
2. dec 2010

@zahrika ano ale poznám aj také prípady, že v pohode, že ani epi nestihli, že malé raz dva na svete a prvorodičky. takže to neovplyvníme...čo bude, bude. ja len dúfam, že to prebehne hladko.

zahrika
2. dec 2010

@shira_ verim, ze ked bude po vsetkom, mozno budeme nad sebou hlavami krutit co vsetko sme popisali...
prvorodicka v ocakavani to je hotova katastrofa 😀 myslime na vsetky mozne scenare co existuju 🙂

shira_
2. dec 2010

@zahrika ty kokso, mi hovor...mňa napadlo aj, že čo keď obaja tam zomrieme... 😕 ale potom si hneď poviem, že som teda dobrá krava! nie, všetko bude dobré a musíme sa tešiť.

aduska181
2. dec 2010

ja mam termin 4.12. a rozhodla som sa rodit v TN. prosim ako to tam bezi a aky je personal??? da sa?

shira_
2. dec 2010

@aduska181 jéj veď to už máš termin... ja som tam začala len teraz chodiť do poradne, a zatiaľ super...

zahrika
2. dec 2010

@aduska181 myslim ze vacsina je prijemna... ja som tam bola sice na kontrole len raz a vsetci zlati boli....
a segra a baby co poznam co tam rodili si nestazovali.. vraj naozaj sa TN riadne vysvihol..

janette4
2. dec 2010

@zahrika ,
@shira_ nebojte sa,aj my druhorodičky stresujeme,čo ako bude. 😝

moncika15
2. dec 2010

@gaja tak predsa vas pustili 🙂
som na vas dnes myslala 😉

moncika15
2. dec 2010

@zahrika no co dievca? ako to s vami vyzera 🙂

moncika15
2. dec 2010

@janette4 jasne ze sme sa s gajou stretli ved sme to planovali uz par mesiacov ze jedna bez druhej neporodime 😝 ono hovado sa mi dotackalo "posvojix do izby par hodin po porode 😕 a este nas aj nooobl slecinka z vedlajsej izby pokarhala zevraj sme o 5 rano moc hlucne 😀 😀 😀

zahrika
3. dec 2010

@moncika15 moniiiik chapes to??? JA FURT NIC !!!!!!
Idem prave do nemocky na kontrolu..vyvolaju az v nedelu... Ked ta ubytovali pred porodom, na kt.poschodi si bola?? ved ty si tam tiez bola pred tym ako ta to chytilo...
Si sa potom stahovala na sestonedelie na 4ku?
Ja uz som z toho zufala, chcem ist prirodzene, dnes je 5dni po TP ☹ ☹
a tvoj malinky ako? musi to byt super pocit 🙂

shira_
3. dec 2010

@zahrika držím palce strašne moc, nech vám to dobre dopadne a daj potom vediet čo a ako 😀

zahrika
3. dec 2010

@shira_ no ahoj moja.. tak ja som doma uz.... povedal mi ze som sa od stredy otvorila na 1cm.. no aspon cosi, i ked to nic neznamena aspon pre mna...ale je to prva znamka ze sa nieco deje, lebo inac u mna je stale vsetko v kludovom rezime...ale povedal aj ze mozno este dnes sa vratim... riadne vo mne povrtal nech sa to tam pohne a ze ak sa nahodou nic neudeje, v nedelu rano ma hospitalizuju... TAAAKZE tak 😒

erika160669822
3. dec 2010

@aduska181 Neboj je tam starostlivost ako sa patri a keby sa nieco s babatko dialo tak tam su velmi dobre vybaveny aj ja som tam rodila a predcasnika mal 1060g a 36cm a vychoblali ho tam krasne dnes ma 10kg a je zdravucky aj v BA sa cudovali ako dobre sa o neho postarali v TN prave preto je dobre rodit v TN lebo malo nemocnic je tak dobre vybavena pre babatka.Tak sa neboj vsetko dobre dopadne a drzim palce.Erika

gaja
3. dec 2010

baby som furt tu. Mojko ma zltacku jak svetg.az dnes mu to vybehlo,uz som bola pomaly domov zbalena ja svoje prepustacie papiere v kufri a ze drobec sa ide ziarit,ze ma vysoke hodnoty. Pol dna som prerevala,ze sa to takto zosralo. Takze zahrika,som na 18tke izbe

shira_
3. dec 2010

@gaja ach bože...tak sa tam baby asi stretnete. ja som dnes aj sneh odhadzovala, aj si idem vaňu napustiť...už mi je to všetko jedno.

giza
3. dec 2010

@shira_ nerobim tajnosti, ale kto nema zuajem tomu nepisem 😎 ale ak by si si to tu spatne precitala vsetko, tak uz som to tu spominala a myslim ze nie raz 😉

Toto co pisete ma zvacsa za nasledok prirodzeny oxytocin, ktoreho sa menej v tele produkuje ak vobec a vedia to dnes uz po prvych vyvolavackach, oxytocinovym testom zistit a tak neostava nic ine iba sekcia....Zahrika to co prezila tvoja mam ale vobec nesedi na tento opis...
Nestraste sa tu zeny!!!
Bude dobre, treba vediet aj relaxovat, uvolnovat sa a predstavovat si to ake to bude az budete mat ratolest v rukach.... 🙂
Sa mi to pise, cooo? Kazda si tym prejdeme a chceme to uz mat za sebou a aby to slo same...teda cest vynimkam...

giza
3. dec 2010

@shira_ som docitala uz zvysok a ku snehu dodam, bacha na chrbticu - aj ja som to robila a vsetky prve 3. deti mam v zime a ani raz mi to nepomohlo 😉 😠 ...len tepla voda nestaci...niekedy ani vsetko mozne a nemozne - proste pre nieco tam to babatko este potrebuje byt... 😵

giza
3. dec 2010

@gaja - dodatocne oneskorene sa pripajam ku Gratulacii a cim viac od teba mliecka dostane, tym lepsie pre ustupenie zltacky, nic ine nie je pre dieta na vyplavenie bilirubinu lepsie... 😉

zahrika
4. dec 2010

@giza dakujem za odpovede aj IP.... ja som dnes rano este stale v kope.. Mam na to vsetko este aj tazkosti s pravym sedacim svalom.. uz tyzden ma trapi ale tieto dva dni taka bolest ze na pravu nohu nestupim, co mi pri porode asi nepomoze ☹
Ak sa do 24hod nespusti porod, tak zajtra rano nastupujem.. Len neviem kde ma ubytuju, ci rovno na 4-ku.. ci mi daju vyvolavacku hned... a ako to prebieha... tak mam zmiesane pocity.. alebo ci sa budem stahovat na vzdycharen hned, ci co.... uff, kiez by si to Simonko rozmyslel a este dnes chcel ist von..
Vcera vecer mi odisiel zvysok zatky... a kedze za den som sa otvorila na 1cm.. tak len dufam ze nieco sa meni.. 😒

shira_
4. dec 2010

@giza odhadzovanie snehu mi nepomohlo, ale chodniku pomohlo 😀 však toho u nás nie je až tak veľa a ja som zase tvor lenivý, skončím skôr ako sa poriadne zadýcham 😀 to aj keď nie som tehotná 😉 do vane som nestihla, tak sme naložili v krbe že už sa mi do teplej vody voooobec nechcelo.
ja si práve myslím, že malý sa nepýta von, lebo ešte je pre neho skoro, ja som v podstate s vianocami v nemocnici zmierená (muž ozdobí stromček a švagriná so svokrou navaria, a muž sa na štedrú večeru k niekomu pichne, aj keď myslím že väčšinu času bude chcieť byť pri mne.) nepýtam sa ťa na konkrétne veci nie pre nezáujem, ale pretože ani netuším čo sa pýtať....zatiaľ. skor som to myslela ako srandu, ja to tu mám prečítané krížom krážom, a nie len tu. však u mňa sa totálne nič nedeje a do 15. je ešte času. keď ma pôrod prekvapí skôr, budem potešená, ale ak nie, čo narobím? dnes je také krásne zimné ráno, normálne radosť..ale asi len na pozeranie z okna 😎

zahrika
4. dec 2010

Baby zo mna uz 3.den ide zatka.. to moze tak dlho? ja reku ze odide naraz... a uz 3. den riadne huste hlieny... vzdy ked zatlacim ale vacsinou vecer... ja reku ze je uz cela vonku 😕

shira_
4. dec 2010

@zahrika mne vyšlo také niečo jednorázovo, sú tomu asi 4 dni. čo som čítala tu, môže zátka vyliezať naraz alebo postupe, tesne pred alebo aj 2 týždne pred pôrodom a tiež vyzerá rôzne...takže nič smerodajné 😕

moncika15
4. dec 2010

@zahrika ked ma brali koli tomu tlaku tak som bola na gyn. na 4posxodi na 1 izbe. a po porode som bola na porodnickom na 13ke izbe. kedze vyvolavacku som nestihla ( vo stvrtok mala byt vyvolavacka a v stredu poobede som zacala rodit) tak neviem kam davaju vyvolavacky. ale mam pocit ze take baby co mali v rukax infuzky xodili na navstevy z porodnej saly

giza
4. dec 2010

ano presne ako opisuje @moncika15 - vzdycharen je pre tie, kotrym sa poda vyvolavacka a podla toho ta potom aj daju prenocovat na izbu ak nepostupi porod atd...je to rozne...
Hlien odchadza tyzden, neviem o pripade zeby az 2 tyzdne - ale je to opat ako pise @shira individualne - moze den alebo 3 atd...nie je to len o tom, i ked naznacuje, ze porod je cochvila tu a tiez ak ti podaju @zahrika nieco na vyvolanie, tak mozes byt spokojna, ze cas dietatu i tak uz uplynul, kedze rodidla sa ti na porod pripravuju takymto sposobom...

Ozvy sa ak mas viac otazok, rada poviem aj zajtra i ked je nedela mozes - budes potrebovat vediet co sa tam s tebou mozno deje - mozno ani nestihnes sa pytat, alebo ti vsetko vysvetlia... 😉 a mysli stylom: "hura budem ho uz mat v rukach!"

zahrika
4. dec 2010

@giza si zlata, dakujem moc.... stale nic, iba pobolievaju vajecniky ako den pred menzesom, nic moc...
Cize ak spravne chapem, ak podaju vyvolavacku, budem cakat na vzdycharni??? a ked nezaberie, to tam budem len tak sediet a cakat? Neviem vobec ako to pojde, mama chce ist so mnou ale ja si myslim ze to je skoro aby tam ostavala... a tiez som zvedava ci mi ju podaju hned rano.... joj mam taky stres... trapi ma aj to co s casom ak sa nic nebude diat a kde vlastne budem a ci mozem behat hore dole... uff
dufam, ze to prebehne rychlo a este staaale dufam, ze dnes v noci ma prekvapia kontrakcie 😒

shira_
4. dec 2010

@zahrika ber to pozitívne, že si už tam, teš sa, už to nebude dlho a máš malého na svete! čakanie ti prejde, vydržíš, neboj. však mamu máš na telefóne, príde keď bude treba. nechaj to tak a snaž sa v noci spať, ak sa dá. prinajlepšom ťa prekvapia kontrakcie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre