Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

annaangelika
4. jún 2015

@alka1980 neviem ci by som do Povazskej alebo Banoviec pri druhom dosla na cas je to daleko

alka1980
4. jún 2015

Neviem presne odkial si,ale Banovce su cca 20min cesty z Dca.

syrik
4. jún 2015

@alka1980 Tak to pridaj 🙂)

alka1980
5. jún 2015

moj chlap robil Nova Dubnica-Banovce 20min cez Machnac...

michaela1711
21. jún 2015

@vejo ja ho teraz mám na poradni v TN a tiež som sním spokojná prvý pôrod ma tiež rodila dobrá doktorka ale neviem ako sa volala taká mladá blondínečka. Ale keď je dobrý aj Didak rada by som mala niekoho solídneho pri pôrode aj druhý krát. Nevieš ktorý sú ešte dobrý doktory?

vejo
21. jún 2015

@michaela1711- tažko povedať, každej vyhovuje nieco iné.,

lussi2
21. jún 2015

@michaela1711 dr.Kopčan ma dobrý prístup, ľudský, milý ja som bola veľmi spokojna🙂.

ivanadca
21. júl 2015

@lea132 Ahoj lea, ako je to s poradňami neviem či je nutné chodiť do nemocnice , v ktorej chceš rodiť. Ja som prvé dieťa rodila v Ilave a nechodila som po 36 tt do nemocnice, no teraz pri druhom ( rodila som v apríli 2015 ) som chodila do Trenčína po 36tt. Zajednať sa asi nedá a stojí ak si pamätám okolo 22 eur na deň. Chcela som ísť aj ja ale nakoniec som nešla.., Priznám sa príjmu som sa bála aj ja pretože ťa prijímajú na prízemí a potom ťa berú do pôrodnej sály to bolo tuším 4 poschodie. Kedže ja som rodila v behu ,, tak som to mala napísané v prepúšťacej správe ,, tak ma viezli hneď na sálu. Mala som šťastie, že bolesti prišli o 23.00 a keď som prišla do nemocnice tak sestrička bola práve na chodbe na prízemí , keď ma zbadala tak ma hneď brala na sálu jedine čo sa opýtala či som prvorodička alebo druhorodička. Potom sa ešte opýtali na pár otázok ale to som už ležala na sále. Samotný pôrod super doktor milý a tak isto aj personál. Po pôrode mi malého priložili a neskôr aj pomohli s prisatím na prsník, s tým som problém nemala ako aj so samotným kojením. Baby čo mali problém s kojením tak laktačné poradkyne k nim chodili a pomáhali im. Vrelo odporúčam Trenčín.

aknedz
4. aug 2015

@lea132 AHoj, na poradne chodit nemusis, staci ked tam prides az na porod, nadstandart sa zajednat neda ale trea ho hlasit hned pri prijme ay si ola v poradovniku, ked sa uvolni pocas tvojej hospitalizacie, na salu ta daju, ked budes cca na 4cm otvorena a budes tam az do porodu a este dve hodiny po nom, akurat teraz maju plno velmi, tak sa moze stat, ze na salu pojdes neskor- podla toho, ktora zena bude skor rodit, ci viac otvorena a este potom aj na sale mozu nechat kratsie po porode, ak budu mat dalsie cakajuce na porod. Saly su 4.

aknedz
4. aug 2015

@evelin71 Ahoj, čítam tvoj príspevok :/ veru nič moc na novorodeneckom, ja tiež nemám najlepšie skúsenosti ale aspoň lekárka milá. Chcem sa spýtať (podľa času príspevku) nerodila si náhodou 15.septembra? Lebo mňa tam vtedy priviezli po nečakanom domácom pôrode a čistili mi ešte zrazeniny -z maternice vyberal lekar a sestra mi strašne necitlivo magala brucho (a to ja teda toho znesiem vela) ale toto sa nedalo bez kricania, vacsiu bolest som este nezazila - ani ten bleskovy porod doma tak nebolel hadam. Skratka som sa snazila ale nedalo sa mi nekricat a ona po mne hukala strasne, ze nemam kricat, ze strasim ostatne rodicky - tak som prosila aby mi dali chvilocku na predychanie, nech to robia s prestavkami, ze si predycham, zatnem sa na chvilku a tak...ale nezajem, robili si svoju PRACU rychlo, bez ohladu na to ci mam neskutocne bolesti lebo na vedlajsej sale cakala pani na porod - nechapem, ved v sluzbe je ich viac lekarov, nemusel to byt taky frmol...velmi ma mrzi tento pristup, ze neveria zene alebo ze jej aspon nevysvetlia, co robia a robia to bez upozornenia - pre mna to bol dost sok, ked mi to zacal robit lekar po slovach, podte len vas skontrolujem a zrazu taka desna bolest a nechcel prestat , az kym som mu silno nechytila ruku, az potom mi vysvetlil :/ ..ale povedala som to primarovi, ze by mali so zenami viac komunikovat - hlavne porodne asistentky a trosku ich prirpavit na potrebne zakroky...a dotycne porodne asistentky , ktore zaochadzaju so zenami ako s handrami by sa mali spamätat, chapem, ze toho maju vela, ze maju malo penazi, dlhe sluzby a stres z preplnenosti sal - ale tak odtial potial, nepracuje s tovarom ale s ludmi

lajola
9. dec 2015

zienky, neake aktualne info s prodnice v TN... zaujima ma hlavne pristup k prirodzenemu porodu bez zasahov a prirodzenemu bondingu... vorped dik za info

heather78
10. dec 2015

rodila som tam v auguste a bola som spokojna. porod som mala rychly, tretorodicka som bola. ja som mala pocit, ze to bolo bez zasahov, ale to je velmi individualne, lebo ako tak citam diskusie tak kazda to vnima inac. ale ja som rodila u svojej gynekologicky, urcite pochopila ako som si to predstavovala. Pre mna bol najvacsou traumou hojenie nastrihu po dvoch predchadzajucich porodoch. To bolo pre mna najdolezitejsie, ale spolahla som sa aj sama na seba, poctive 6 tyzdnove cvicenie s anibalom prinieslo vysledok, porodila som bez nastrihu. pre mna to bolo nieco uzasne, normalne 5 dni fungovat s babatkom v porodnici, sadnut si, dokonca do tureckeho sedu. 🙂 ale viem, ze sa tam snazia celkovo nenastrihovat. bolo nas tam takych nenastrihnutych viac.
myslim, ze keby som sa dozadovala aj inej polohy tak by som to mala, rodila som na to novom polohovacom kresle, ale nie som si ista ci by mi to vyhovovalo. aj aniball som doma vytlacala poleziacky, lebo mi to tak vyhovovalo najviac. v inych polohach mi to moc neslo.
Malu som mala hned na bruchu, potom ju nachvilu zobrali, za 5 minut ju doniesli spat a zvysne dve hodiny som ju mala na sale pri sebe.
po dvoch hodinach mi ju doniesli na izbu, tam som ju mala dve hodiny. To bolo vecer do desiatej a rano o 5 mi ju uz doniesli na furt.
Kedze som rodila 3 krat a predtym som kojila dlho obe deti, tak mne velmi vyhovovalo, ze sa tam nikto do mna viac nestaral, mimo vizit, ktore boli kratucke. Bol tam klud, tichucko, niekto nerusil behanim do izby, svietenim. Az som sa niekedy nudila. 😀 Ale to je zas velmi individualne, pravdepodobne sa prvorodickam venuju viac, neviem, kedze som tam predtym nerodila.

lajola
10. dec 2015

@heather78 dakujem za info a zdielanie sa 🙂

karolinka789
17. dec 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ja som rodila v TN 2x a o dva mesiace ma to čaká znova 🙂 Bola som veĺmi spokojná, hlavne pri druhom. Službu mala porodn.asistentka Zuzka Duncová a MUDr. Dibák - úžasní ľudia - do porodu zbytočne nezasahovali aj kanilu mi zaviedli až som požiadala o niečo proti bolesti, nástrih minimálny, maličkého mi hneď dali na brucho a nechali dotepať pupočník, odniesli ho len na chvíľu a potom som ho mala pri sebe kým ma neodviezli na šestonedelie, do rána som sa vyspala a maličkého mi priniesli a už som ho mala při sebe. Prvú noc možeš dať bábo na novorodenecké (čo doporučujem). Na novorodeneckom sú tiež veľmi milí, keď sa ti niečo nepáči alebo máš nejaké požadavky, neboj sa povedať. Ale celkovo trenčiansku porodnicu určite doporučujem. Mimochodom Zuzka Duncová vedie aj predporodnú prípravu. držím palčeky nech vám všetko dobře dopadne 🙂

evelin71
12. jan 2016

@aknedz nie nebola som tam v septembri ale v auguste a v decembri

marionca
1. jún 2016

Zienky, ktore ste rodili tento rok v Trencine, skuste napisat nejake nove skusenosti s touto porodnicou. Pomozete urcite viacerym maminam 🙂

hinka2111
6. jún 2016

ahojte, aj ja poprosim cerstve info, lebo tiez zvazujem, kam ist rodit, no pocuvam z kazdej strany nieco ine, len to su starsie nazory. Dakujem 😉

adiky
6. jún 2016

@marionca @hinka2111 ja urcite nelutujem rozhodnutie rodit v TN. Rodila som 11.5.2016,mali tam vtedy dost frmol,rodilo sa ako na beziacom pase,ale aj napriek tomu boli vsetci mili a prijemni. Pri mojom porode bola Mudr. Bašková,velmi zlata mlada doktorka. Vsetko mi vždy vysvetlila,pri šití sme aj zažartovali a zasmiali sa. Ked sa maly narodil hned mi ho dali na brusko,aj ho nechali prisat hned na sale. Priatel bol so mnou celu dobu.
Na sestonedeli boli tiez celkom fajn sestricky,stale sa pytali ci je vsetko v poriadku a ci nieco nepotrebujeme. Aj sestricky na novorodeneckom boli velmi zlate a ochotne,aj ked som im bola v noci zvonit nemali problem pomoct a poradit.
Ano,zariadenie je strasie,postele vysoke a stolicky tvrde,ale podla mna to je o ludoch a ich pristupe ☺
Ja nemozem povedat na porodnicu v TN jedno krive slovo,takze za mna maximalna spokojnost 😊

bretocek
6. jún 2016

Ahoj,ja som rodila teraz vo februari,a velka spokojnost.Pri prijme Dr.Zboray zlata osoba,na porodnej sale,lepsie povedane v izbe,tak isto super.Dr.Sučansky užasnÿ.Porodne asistentky,jedna z nich stanicna sestra Janka,priezvisko si nepametam..uzasne.Super pristup,vsetko mi vysvetlili.Hned ako sa malicky narodil prilozili k prsniku ,potom prisla sestricka z novorodeneckeho a tak isto bola velmi mila.A oddelenie je po rekonstrukcii,tak je tam cistucko.Tak mam na svoj porod neskutocne prijemne spomienky,vdaka všetkym menovanym.Tak Trenčin určite odporúčam.

bretocek
6. jún 2016

@hinka2111 pridala som prispevok nizsie tak precitaj.

marionca
7. jún 2016

@bretocek
@adiky Dakujeme za potesujuce prispevky 🙂 Treba chodit do nemocnice od nejakeho tyzdna do poradne? Alebo staci prist az teda ked zacne porod bez nejakych predchadzajucich navstev?

adiky
7. jún 2016

@marionca staci prist az ked zacnes rodit. Ja som chodila az do konca ku svojej doktorke do poradne,kedze to mam do Trencina trosku dalej.

mudreocko
8. jún 2016

Zienky, a v akej polohe ste rodili. Da sa tam dohodnut ze si lahnem na bok, alebo v sede...prip. na styroch? Ci musim byt na chrbte ...
A ked ste sa otvarali, mohli ste sa volne pohybovat po izbe ci ste museli lezat?
Lebo gravitacia dost urychluje.

adiky
8. jún 2016

@mudreocko ja som bola najskor na boku,ale zle sa mi tak tlacilo,tak som potom bola v polosede a drzala som si nohy. Da sa podla mna dohodnut aj na inych polohach,primar aj lekari su v tomto velmi ustretovi,len to asi radsej povedz hned pri prijme.

Pri otvarani mozes behat po izbe,chodit do sprchy,skackat na fitlopte...urcite ta nebudu drzat na posteli,mna este nahanali aby som si pobehala 😀mozes aj pit po troske a dat si hroznovy cukor na energiu.

karolinka789
8. jún 2016
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Tak už som v Trenčíne porodila aj po tretí krát a znova maximálna spokojnosť. Rodila som tam v marci, všetci boli veĺmi milí, vzhľadom k tomu, že som bola treťorodička, veľa nechali na mňa, zbytočne nás s partnerom nerušili, prišli až som rodila, dovtedy len kontrolovali ozvy. Veľa času som strávila v sprche a na fitlopte, na ložko som si ľahla až keď som cítila tlaky a maličký sa narodil na dve zatlačenia. Nechali ho hneď na mne, len ho pozakrývali a nechali nás osamote, aby sme si užili prvé spoločné chvíľky, až potom ho vzali na váženie a meranie. Na novorodeneckom sú tiež všetci veľmi milí a ochotní kedykoľvek pomocť poradiť. Majú tam teraz naozaj obrovský frmol ale rozhodne to na na nich nevidiet, sú veĺmi ochotní. Ak náhodou budem ešte niekedy rodi´t, tak jedine v TN 😀

hinka2111
8. jún 2016

dievcata dakujem za pozitivne reakcie, velmi ma potesili 🙂 , pocula som vsak aj o tom, ze silou mocou nechaju zenu rodit prirodzene a ze nie vzdy to dobre dopadne... som za prirodzeny porod a dufam, ze cisarsky mi nehrozi, no clovek nikdy nevie a ja o tom nerozhodujem... Dcerka isla o 5 tyzdnov skor, tak dufam, ze maly sa tak nerozhodne, lebo povodne som vobec nechcela ist rodit do PB, ale kedze som ani netusila, ze rodim, lebo ma len brucho pobolievalo, tak som tam nakoniec skoncila. TN zvazujem preto, lebo som pocula, ze su tam odbornici. No a som rada, ze pocuvam na nu same chvaly aj z posledneho obdobia 🙂

bretocek
9. jún 2016

@hinka2111 no aj k tomuto mozem povedat,ze nenechali ma trapit,prisla som s bolestami,bola som na sest cm otvorena,po hodine prechadzania mi lekar navrhol prepichnut plodovu vodu kedze som bola tretorodicka,suhlasila som a malinky sa do hodinky narodil.Lekar sa rozpraval stale somnou,radil kedy predychat,kedy potlacit,a vyhla som sa vdaka jeho radam aj sitiu.

bretocek
9. jún 2016

@marionca ja som chodila ku svojej gynekologicke do 39.tyzdna,potom mi odporucila navstevu v nemocnici v 40.tyzdni,ale to som uz nestihla lebo som hnad v ten tyzden v pondelok porodila.Tak pokial ta Tvoj gynekologicke nikam neposiela,netreba nikam chodit.Staci ti tam ist ked nastane den D.Prides dolu do prijimovej ambulancie a potom si ta odprevadia na porodnu salu.

hinka2111
9. jún 2016

@bretocek tak to je super, to co som pisala sa dialo asi niekedy este predtym, paci sa mi hlavne, ze s tebou komunikuju a mozes si aj povedat, nie ako u nas v PB proste ti to nakazu a ide sa, nepytaju sa ta nic teda mna sa nepytali pred 6 rokmi ☹ a este bola porodna asistentka protivna, ze kde som bola doteraz, ked idem rodit...
dakujem moc za info 🙂

bretocek
9. jún 2016

@hinka2111 nie je zač,držim palce už či budeš rodit tam alebo tam,nech je všetko v poriadku a máš Len tie najkrajšie spomienky na põrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre