Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

adriana174
10. sep 2010

ak sa i ja môžem podeliť tak všetko bolo super prisla som s kontrakciami po 2minutach a vodu mi prepichli po prehliadke od tej ubehla 1,5 a mala bola na svete. bolo to rýchle som vdačná terajšiemu primárovi je to super človek. aj sestričky boli velmi napomocne ,pôrodnica je vynovena a velmi prijemná ako prostredie isto nevyvolavalo vo mne nervozitu ani strach.
držím všetkým ktoré sa rozhodnu v Tn rodiť palčeky.. 🙂

lienka55
11. sep 2010

@lulu723 vcera o 19.19h porodila Matuska , 49cm a tusim 3150g. 😀

motiilik
11. sep 2010

kto je teraz v primár porodnice???

penka
11. sep 2010

peter kaščák

motiilik
11. sep 2010

už nieje Lenart,či Lenhart,či ako sa písal???ja som tam rodila skoro pred tromi rokmi a bol tam taký starší primár okolo 50-tky,ale bol super.... 🙂

naika
11. sep 2010

Lintner bol primár ale momentalne je riaditel fakultnej nemocnice tak preto kaščak 😉

motiilik
12. sep 2010

aháááá...dakujem za vysvetlenie....a ten Kaščák ako vyzerá???niečo mi to hovorí,ja len,aby som bola v obraze,kto je teraz primár tam...a náhodou doktorka Bašková tam už nieje???

janette4
12. sep 2010

@motiilik Kaščák vyzerá takto:
http://www.cegys.sk/nastim.html

motiilik
12. sep 2010

@janette4 dakujem za ukážku...už viem o koho ide....on je super 🙂

lulu723
18. sep 2010

Ahojte baby tak ja som od utorka doma a idem opisat co sa dialo v piatok 😉
takze ako vzdy som si isla lahnut okolo 13.erika vstavala o 14 a ja som este driemala a aj by som hodinu driemala keby sa mi nechcelo ist na wcko,ale povedala som si,ze nejako vydrzim a zrazu mi len cvrklo a potom este viac a uz som aj letela na wcko,ale som nedobehla a cele pyzamo uz som mala mokre co mi praskla voda.aj som sa potesila,ale zacala som sa triast a hned som volala mojmu nech pride,ze ideme do nemocky.potom som si povedala,ze to zvladnem a snazila som sa upokojit tak som isla do sprchy.a kym som sa sprchovala tak aj mama zrovna dosla ta cela vystresovana,ze rychlo rychlo a ja,ze boze mama nestresuj 😀 potom prisiel moj a aj on,ze rychlo rychlo nevedel kede mu hlava stoji tak som mu nadala,ze nech je kludny.len on sa bal,ze bude velka premavka kedze sme vyrazili az o 15,ale prisli sme nacas.potom som sa prezliekla aj sama pytali ci mam uz bolesti a ja,ze ano,ale len take ako pred menstruaciou aj ma oholili potom same papierovacky a otazky bol tam doktor Hlavacik co som sa strasne potesila,lebo som ho chcela mat pri porode.vysetril ma a povedqal,ze som uz na 3 cm otvorena tak ma dali na pasy a dali ATB proti streptokokovi.moj sa motal po meste a okolo 17 prisiel a to som mala bolesti uz kazdych 5 minut,ale stale som bola v pohode potom som sla do sprchy,ale ta mi nepomahala tak som len na chodbe stepovala.dali ma na salu a vybrala som si oranzovu,lebo nikto vtedy nerodil a tam mi hned skocili kontrakcie na minutove aj sa sestricka pytala ci mam bolesti a ja,ze ano a aj,ze sa mi chce ist na velku tak povedala,ze mam ist tak som aj isla.a potom zase do sprchy zase mi nic nepomahalo tak som zase behala,ale boli to bolesti,ktore som predychavala a boli znesitelne predstavovala som si to omnoho horsie.zase sa ma pytala sestricka ako casto mam kontrakcie a ja,ze kazdych par sekund a ona,ze to nemozem mat tak potom to stopovala a hned volala doktora a on,ze ved ste uz na 8cm otvorena,ze ideme rodit.lenze do toho ma strasne zacala boliet jazvapo cisarskom tak chystali aj operacku medzi kontrakciami som precupitala na operacku tam este viac oholili a doktor hovori,ze ma este vysetri a on,ze no nestihneme urobit cisarsky tak zase naspät som musela precupitat rychlo som vyhupla na kreslo a pytam sa ci uz mozem tlacit a on,ze hej,ze si mam opriet o jeho stehno nohu a druhu som mala dat k sebe co mi aj pomahali a na 3-4 zatlacenia bol maly vonku 🙂 narodil sa 19:19 moj prestrihol pupocnikovu snuru a dali mi maleho na brusko potom ho zobrali umyt ja som zatial porodila placentu a isiel ma sit.a to uz som mu aj pindala,ze dokedy bude sit,ze nech ma necha tak a hotovo 😀 moj tam behal s malym a ked ma dosil tak mi maleho hned dali k prsniku a krasne zacal papat.doktor bol uplne uzasny.po 2 hodinach ma previezli na izbu o 2 ma davali nech sa idem vycikat kde som odpadla a to si ani nepametam len,ze uz som sedela vo voziku a isli na izbu 😒 rano mi doniesli maleho a uz ostla pri mne a krasne som sa rozkojila takze teraz si to uzivam tak ako to ma byt a vdaka tomu som po tyzdni uz schudla 7,5kg.porod bol nadherny a ked mam porovnat tak prirodzeny je omnoho lepsi ako cisarsky.Matusko je dobre babetko a ked sa napapa spi aj 4 hodinky 🙂 trosku dlhy pribeh,ale aspon mate co citat 😉

miskadusko
18. sep 2010

@lulu723 pekne si to napísala, tak si to užívajte a hlavne zdravíčko prajeme 🙂

s.i.m.k.a1
18. sep 2010

@lulu723 vela zdravia a nech maly stale tak krasne papa 🙂

domika007
18. sep 2010

dadulka271 ahojte je tu mamicka ktora rodila 7 aprila v trencine
Dnes o 11:16 • 2 deti

dadulka271
18. sep 2010

@domika007 ahoj ti si tiez rodila 7 aprila v trencianskej nemocnicy

domika007
18. sep 2010

@dadulka271 ahoj, nie nerodila 😀 ja som len skopirovala tvoj prispevok do tejto temy 😉

cubana
18. sep 2010

@lulu723 toto sa fajn cita, teda pre mna co ma to este len prvykrat caka a neviem co vlastne mam cakat, dufam ze to bude prebiehat takto sikovno 😉

giza
18. sep 2010

@lulu723 trosku ma zaskocilo to cupitanie hore dole ( 😔 ) a potom to odpadnutie - na WC by ta mali doprevadzat ak citis tocaky...ale kto to vedel, ze? Inak som rada ze to slo bez cisaraku a si spokojna 🙂 ...

@cubana - 😉

lulu723
19. sep 2010

@giza no aj mna to zaskocilo ked som musela cupitat,ale zvladla som to na 1 😉 a to odpadnutie samozrejme,ze ma sprevadzala sestricka a ja som uz aj sedela na mise len mi zacalo hucat v hlave tak som volala sestricku a aj mi oplachovala tvar,ale nejako to nezabralo a odkvacla som 😉
@cubana inac prirodzeny porod je dobry uz len vdaka prilozeniu k prsniku a tym padom krasne kojim a uz som zhodila 7,5kg 😉 pribrala som 10,5 takze este 3 kilecka dole a som na povodnej vahe 😀

moncika15
19. sep 2010

@lulu723 teeeda ze si nic taketo nenapisala do nasej temy 😠 to vazne aj prestrihol snuru? 😕 to by moj asi nemohol ale nexam sa prekvapit 🙂
dufam, ze tiez sxytam Hlavacika, strasne rada by som pri nom rodila 🙂

kaktusik007
20. sep 2010

@moncika15 😉 sa ti to uz krati holka....

moncika15
20. sep 2010

@kaktusik007 veru veru 😅 uz aj kocik zajtra pride nex sme kompletny 😀

giza
22. sep 2010

prave som pred par hodkami prisla z kratuckeho pobytu s najmensou dcerou na ORL ( nosne mandle) - musim potvrdit to s tou stravou v nemocnici je teda ovela ovela lepsie ako pred par rokmi - veru polepsili sa 🙂 ...aj som si oddychla, necakane ( hadam po 1x v zivote to mozem tvrdit ) a som si zvykla na leňošenie 😵 ...ale kruta domaca realita ma z toho rychlo dostala pri vstupe domov a uz idem aj na ulohy so skolakmi co prisli prave tak pa 🙂

@lulu723 - tak to si bola dobre vystavena a cez to vsetko ked potvrdzujes to co mi uz mnohe maminy povedali, ze niet nad normalny vag. porod aj ked dlho trva a vie byt aj narocny, lepsie ako cisarsky....ja viem o brusnych zasahoch tiez svoje a veru radsej takto normalne 😉 ...

alan1
22. sep 2010

@lulu723 Lulu gratulujem. MY sme v tom ešte veľmi čerstvo, ale už sa nevieme dočkať dňa keď uvidíme toho nášho malinkého votrelčeka 🙂. Ešte raz gratulujem, všetko dobre! 🙂

fionika
22. sep 2010

Ahojte baby. Chcem sa spytat ze aky su doktori v Trencine, termin mam o tri tyzdne a uz mam strach z porodu. Pocula som ze su tam iba dve nadstandartne izby. 🙂

kaktusik007
23. sep 2010

@fionika hej, len dve, ale podla mna nadstandard nepotrebujes.... doktori su fine, aj sestricky.....

ako kazdy ma obcas svoj den, ale ja si tam n anich stazovat nemozem, a to som prosim v tehu tam lezala 4x kvoli rizikovom.... tak som to tam spoznala 🙂 - sprchy a wcka su zrekonstruovane, izby klasika nemocnicne, ale da sa 🙂 a personal je fak v pohode a mily..... ja som stretla iba jednu kravku - sestricku na novorodeneckom, ale tu som si nevsimala.... mala som dost ked som videla ako sa na mna pozera ked na vizite som maleho obliekala, som mu normalne hovorila ze pride tatinko, ze sa musi nechat sa obliect.... jedna sestricka bola velmi mila, ta sa na mna pozerala (no skor na malickeho ) doslova s laskou v ociach, a tato kravka ma isla prebodnut pohladom..... ale inak pohoda lesna 🙂)))

😵

fionika
23. sep 2010

@kaktusik007 tak to som rada ze je tam super personal, ja som rozmyslala o nadstandartnej izbe len koly tomu ze tam mozem prijimat navstevy kedykolvek, aspon tak som to pocula a na normalnych izbach nie. Tak neviem.

kaktusik007
23. sep 2010

@fionika na normalnej izbe navstevy prijimat kedykolvek nemozes, lebo tam nemozes si brat navstevy 😀 inak vo vestibule sa v pohode da sediet aj do 22 hod, nikto mi nikdy nic nepovedal.... jedine obmedzenia platia ak je vizita, teda velka vizita, a ak mas nejake vysetrenia... co je logicke 🙂
ohladne ale babatka a novorodeneckeho, manzel prisiel o 20.00hod, bol to problem, ale ked som povedala sestricke ze robi v piestanoch, do siedmej, a ze fakt nema kedy ako prist - maly bol na novorodeneckom odd elbo som bola po sekcii - tak sa mi sestricka ospravedlnila ze to je potom ine a potom to bolo v poriadku aj na dalsi den..... ale ak maleho uz budes mat u seba, alebo ak budes rodit normalne a si na rooomingu, tak tam nik neriesi co ty robis so svojim dietatom, ci chodis po navstevach alebo nie.... akurat ze musis na tu chodbu, co som ja teda nechcela 🙂

fionika
23. sep 2010

@kaktusik007 a chcem sa este spytat, ze ked pojdem do porodnice tak si mam zobrat zo sebou veci pre maleho hned, alebo staci ak mi to prinesu na dalsi den???

liviaf14
23. sep 2010

@fionika veci pre malého budeš potrebovať až v deň, keď vás budú púšťať domov, takže deň vopred keď ti to prinesú je fajn.

kaktusik007
23. sep 2010

@fionika ja som ich mala zbalene v taske do porodnice, ale na to mas cas, ako pise liviaf 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre