Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sat2012
28. nov 2014

Rodila som v TN porodnici po druhykrat v oktobri 2014. Porod prebehol fantasticky, pristup personalu bol velmi dobry, najuzasnejsia bola MUDr. Katarina Zboray. Tak fantasticku lekarku som este nezazila, porod s nou bol prijemnym zazitkom. Pomahala mi ako sa dalo, dokonca sa snazila aby ma nemusela nastrihavat ale dolezity bol pre mna jej ludsky, prijemny pristup. Skoda, ze na porodnej sale ma z kapacitnych dovodov nemohli nechat plne 2 hodiny, ale len nieco cez 1 hodinu. Na oddeleni sestonedelia bolo vsetko v poriadku, problem nastal, ked mna po 5 dnoch prepustili a drobca mi prelozili kvoli zvysenym hodnotam bilirubinu na novorodenecke na pozorovanie ci mu hodnoty budu klesat. Tak sa den cakalo, neumoznili mi chodit kojit castejsie ako po 3 hodinach a malemu hodnoty opatovne stupli, tak ho dali na svietiacu podlozku. Psychicky som velmi zle znasala, ze som bola na 1. poschodi a dieta som mala na 4-tom. Kazda sestricka mi od zaciatku neustale prizvukovala, ze je dolezite maleho prikladat co najcastejsie, aby mu zltacka ustupovala ale paradoxne podla pravidiel na novorodeneckom som mohla kojit iba kazde 3 hodiny. Ked ma v zlom stave videla osetrujuca lekarka mojho dietata, sama povedala sestrickam, ze mozem chodit kojit aj castejsie, teda ked sa moj drobec zobudi a bude hladny. Za to som jej velmi vdacna. Sestricky to akceptovali, ale ako to byva, sme len ludia a nasli sa aj tie menej prijemne. Dovod, preco som Vam chcela popisat moju skusensot s pobytom v TN porodnici je, ze by som bola velmi rada, keby sa nieco udialo s KAPACITOU PORODNICE, aby netrpeli aj ostatne mamicky tym, ze jej dieta 5 dni nechaju pri nej a potom ju od neho surovo oddelia len preto, ze nemaju miesto!!! A to je TN porodnica stale oznacovana za priatelsku k detom a hodnotena za najlepsiu porodnicu na Slovensku!?

normalnazenska30
5. dec 2014

Ahojte poznate v trencine nanedonosenych novor sestricku moniku? Taku kratkovlasu kuceravu okuliarnatu. Chcem sa jej podakovat. Dakujem

danjelca
11. dec 2014

Ako je to so sekciou v tn daju vam dueta hned?

mihalik123
13. dec 2014

aj ja mam skusenosti s gavčom mame stari gavč a novu podlahu aj mne sa stalo že som vilial

ewisam
13. dec 2014

@sat2012 ja mam skvele skusenosti vseobecne so zenami lekarkami v TN porodnici....Rodila som v aprili a tak ako pises aj moj syn bol koli bilirubinu dlhsie a tiez som musela na 1 poschodie, hoci cela porodnica bola takmer prazdna...a nebolo to bohvieco, kedze som v den prelozenia dostala teplotu....hned sa na mna novorodenecky personal vykrical, ze naco som sa dala prekladat a nezostala na gynekologickej casti /ako keby sa ma niekto pytal, predtym ako ma prelozili/ A tiez sa cudujem, za co maju prve miesto 😕

ewisam
13. dec 2014

@danjelca nie nedaju, aspon ja mam taku skusenost

danjelca
13. dec 2014

@ewisam mala si cs v tn? A kedy ti ho dali?

ewisam
13. dec 2014

@danjelca Mala som ho 2x v celkovej anesteze... a dali mi ho, asi tak okolo obeda

angelina88
4. jan 2015

@syrik
Ahoj.Ja som rodila v TN v decembri.Vsetko bolo super, pristup lekarov, sestriciek.Ja si nemozem stazovat.Tak ako samotny porod, tak aj na oddeleni sestonedelia a novorodencke oddelenie 🙂 .

skajkaze
5. jan 2015

Ahojte baby,čakám druhé babo a rodiť budem sekciou. Chcem a záleží mi na tom, aby mi dieťa priložili hneď na sále, máte niekto skúsenosť? S kým ste to konzultovali?Myslíte, že ak by som takú požiadavku predostrela primarovi bude ústretový? Ďakujem

vervaka
2. feb 2015

Ahoj, je tu niekto kto ma zlu skusenost, myslim hlavne s pristupom sestriciek...

lutia
11. feb 2015

@vervaka ja som mala

vervaka
11. feb 2015

@lutia napises mi spravu,? Ja som rodila totizto len nedavno, ale este stale som v soku

syrik
11. feb 2015

@vervaka Holky, čo sa,stalo? Ja,sa tam chystám.

mamickaanicka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskadusko
13. feb 2015

@skajkaze po sekcii ti ho podla mna nedajú, ja som mala CS a ked ju zomna vybrali iba mi ju vo vzduchu ukázal a hned ju brali preč. a s primárom sa dohodnúť 🙂 tak to ti prajem vela šťastia... 🙂

haruka
15. feb 2015

Ja jsem v Tn rodila pred rokem a nemuzu si stezovat na nic. I na poporodnim a novorozeneckem - sestricky zlate. Uvedomte se, ze jste precitlivene a spoustu veci byste bezne presly a najednou vam vadi. Nikdo z nich vam nechce zle. Sice je hezke ohanet se vsim na co mam pravo, ale casto to zpusobuje komplikace.

skajkaze
15. feb 2015

@miskadusko tak on neni ustreyovy?Som si myslela,že sa s nim dá dohodnúť

molka
16. feb 2015

@skajkaze ja mám s primárom veľmi dobrú skúsenosť, dalo sa s ním dohodnúť na všetkom, čo som chcela, nemal žiaden problém.

karla224
4. mar 2015

Ja som rodila v TN, pred dvoma rokmi a rodila ma tam doktorka Majka Bašková, neskutočne zlatá doktorka, milá, empatická, zlatučká a veľmi, veľmi dobrá odborníčka. Asi 5 lekárov mi meralo malé lebo sa im zdalo moc maličké a ona jediná ho namerala skoro na chlp presne. Robila mi cisarsky rez a teda taky rez mi spravila že nema snaď ani milimeter a jazva je dlha len 10cm, a po dvoch rokoch je minimum vidieť, každý sa ma pýtal kto ma rezal že ako mohli cez taky rez malu vytiahnuť, no je veľmi, veľmi šikovná. Vyšetroval ma aj dr. Hlaváčik a taktiež bol pri pôrode a super chlap, celu dobu sekcie sa so mnou bavil, že sme sa nasmiali. Sestričky boli tiež milé všetky, nemala som sa na čo sťažovať, je tam veľa mladých lekárov a všetci su super.

kat3ka0
5. mar 2015

môžem poprosiť o chvíľku vášho času s vyplnením dotazníka, venujúcemu sa téme alternatívnych spôsobov vedenia pôrodu, pre potreby bakalárskej práce? http://www.survio.com/survey/d/D8N6R2U6X5E1X4L0A .....ďakujem vopred 🙂

vladenka86
14. apr 2015

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či máte skúsenosť v TN rodiť prirodzeným spôsobom, keď je bábätko otočené zadočkom.... ďakujem. Lebo mi povedali, že to bežne sa takto rodí.....

anetkaadamko
15. apr 2015

@vladenka86 spolubývajúca rodila dvojičky chalanov KP.......a v pohode ževraj,......bola ako rybička a chalani OK

vladenka86
15. apr 2015

@anetkaadamko dvojičky, dokonca? tak to klobúk dole ....... ďakujem, trošku si ma ukľudnila....

lea132
4. máj 2015

Ahojte, hladam si porodnicu, kde budem rodit, nakolko doma v Trnave nechcem. Trencin sa mi celkom pozdava, len mam par otazok.
1, musim chodit na poradnu do nrmocnice od 36 tt?
2, nadstandart sa da zajednat popredu alebo nie?
3, pri prijme na hned daju do porodneho boxu, kde pockam az do porodu?
Dakujem za odpovede 🙂

emilka01
4. máj 2015

Ahoj 🙂
ja som rodila v TN koncom septembra 2014. Musím povedať, že prijatie na pôrodnú sálu si neviem predstaviť ak by som mala veľké bolesti, aby som si spomenula na choroby ešte pomaly mojich prarodičov :D Avšak pôrodná asistentka taká silnejšia pani, volala sa Janka, tak keby jej nebolo, ostala tam kvôli mne aj po smene :D pôrod bol rýchly a dobrý, hoci vtedy sa mi to tak nezdalo. Po pôrode mi ju dali hneď na bruško, manžel prestrihol pupočník a potom ju odniesli a priniesol ju až manžel a sestrička sa mi ju snažila prisať avšak to moje malé leniviatko tomu sa nechcelo ani pár dní po pôrode 🙂 ale zvládli sme aj to a dojčíme ešte stále. Čo sa týka novorodeneckého, katastrofa. Ja som ani na šestonedelí neležela, lebo nebolo miesto ležela som na gynekologicko pôrodníckom pred šestonedelím. Nedaj Boh vojsť na to oddelenie bez zvonenia a ja som sa tam bála vždy vojsť, lebo sestričky len kričali ozaj že ako viem že na tretí deň je malá hladná (a to som ešte nemala mliečko a malá plakala, sucho v ústočkách, no proste hladná bola) a že laktačná poradkyňa, no ďakujem pekne, pani sa dvakrát stavila a to hovorím stavila medzi dvere ani nevošla dnu a že prikladajte prikladajte. Prepáčte ja neviem či ja som divná, ale ja som ozaj nevedela ako, bo malej sa nechcelo bola malinká, ústočká sa jej nechceli otvoriť a ked sa prisala len na chvíľku a dosť, až na štvrtý deň ráno som urobila zúfalý čin a keďže malá chudla a nepriberala som s plačom prišla na novorodenecké že ja neviem ani ako ju mám prisať ani či mám mliečko a tam boli akurát dve také staršie sestričky a konečne si ma tam vzali do parády a odvtedy kojíme. 🙂 Mne sa napríklad aj nepáčilo že dieťa vezmú na vyšetrenie hocikedy aj keď treba dojčiť a potom je hladné a donesú ho zrazu pokojné a zistíte že mu dali sunar, no do šľak trafenia, malej z neho bolo zle a hneď grckala.

enanena
7. máj 2015

Ja som síce nebola na pôrodnici ale iba na gynekológii ale prístup nula bodov. Či sestričky alebo lekári úplný nezáujem a taký povýšenecky postoj a keď na mna nakričal lekár keď som chcela odísť na reverz domov potom co som odmietla vyšetrenie psychiatrom to už bol pri Tom aj mm tak som podpísala papiere porozprávala sa s psychiatrom a cestou domov som z tých stresov opäť začala krvácať. Som si povedala že sa tam v živote nevrátime a skončila som v Trnave u veľmi milých lekárov a sestričiek ktorý sa nám s malým ozaj venovali a zachránili aj mna aj môjho krásneho synčeka. Viac sa dočítate v mojom foblogu. Dakujem

annaangelika
26. máj 2015

Caute kocky, rodim na konci juna - zaciatkom jula, musim v tn, lebo Ilavu mi zrusili.. Pocula som, ze je tam aj nadstandartna izba dve, neviete cenu?ako sa to rezervuje?da sa rodit do vody? Mozem da tam ist pozriet, aj ked som nechodila na cvicenie?

alka1980
26. máj 2015

Nemusis v Tn,mozes v Povazskej ci v Banovciach.O porode do vody v Tn nic neviem a nadstandard sa rezrvovat urcite neda.Dostanes ho v pripade,ked je volny v case,kedy si v nemocnici.

any395
29. máj 2015

Dávam do pozornosti, všetci sú vítaní 🙂
BRATISLAVA - zajtra 30.5. o 10hod. - prednáška Všetko o pôrode a o 16hod. II. prezentácia nového združenia IPASK.
https://www.facebook.com/pages/Iniciatíva-pôrod...
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
SP.NOVÁ VES - utoroky - pravidelná PFP na pôrod a v piatok 5.6. o 17hod. prednáška Všetko o pôrode.
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre