Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

janette4
19. máj 2014

@cvoky8 ako viete,že MY nerobí chyby?ja som tam rodila a išla by som tam len v prípade,že by sme TN nestíhali

lila69
19. máj 2014

Ja som jednoznacne za TN. Mam MY porodnicu cca 2 km od domu a aj tak som isla pri oboch detoch radsej do TN a bola som maximalne spokojna. Co sa tyka preplnenosti porodnice v TN, rodila som v oktobri a bola som v jedna jedina ktora v danej chvily rodila, nebolo tam ani nohy, ani na cakacke, ani na salach.... Zalezi od nahody ako su plny.

apollo13
19. máj 2014

@lanugo staci ze tlacenie na brucho je od roku 1952 prakticky zakazane. to uplne ako dokaz staci. ako dokaz ze je to zle staci statistika ze 90% zien ma potom problem s inkontinenciu

apollo13
19. máj 2014

http://www.prirozeny-porod.eu/kristellerova-exp...

to nie je zaidne strasnenie. ze je to nebezpecne je fakt.a dobre si pozri zdroje v ktorych sa to pise. takze tak. nechapem ako mozes obhajovat takuto metodu, ked sa neico take da riseit inak a bezpecnejsie. zmenou polohy /na chrbte anjhorsia a nejnevhodnejsia poloha, zena nema dost sil tlacit) alebo napr vexom.

a clovek nemusi byt lekar, staci aby vedel citat. ked som napr o tomto hovorila s Nemcami boli v soku ez sa take cosi u nas pouziva

dufam ze ti staci ze sa k tomu negativne vyjadruje porodnik prof. MUDr. Antonín Zwinger, DrSc.. snad su tie tituly dostacujuce aby sa vedel vyjadrit

lanugo
20. máj 2014

apollo13 chápem , že obhajuješ svoje presvedčenie. Nechcem ti brat tvoj názor. Moj názor je ten, že ked lekár usudi, ze je to najvhodnejsie riesenie, tak to aj tak bude. Prof. Zwinger je určite kapacita vo svojom odbore, neviem ci je praktik,alebo teoretik,ale jednoznacne v tejto profesii su ďalšie kapacity, ktoré zasa popisuju v prípade nutnosti pozitívny účinok tohto hmatu. Ale nechcem ta presviedcat. Každá žena može vyslovene pred porodom poziadat,aby v ziadnom pripade jej nikto na brucho"neskákal" v tom prípade, sa ale velmi lahko moze stat, že miesto 20 sekundoveho tlacenia na brucho lekár vybere kliešte rozstrihne jej hrádzu z oboch strán a dieťa bude musiet vyťahovať tak,pretože matka nevládze spolupracovat a tlací zle. Študovala som porodníctvo, preto si dovolujem prispiet svojim článkom a ano, presne poznám riziká tohoto úkonu. Neviem, ci už máš deti,ale kazda matka bude suhlasit, že v prípade nudze radšej riskne ze si pri kazdom kýchnutí "crvkne" nez aby sa jej narodilo dieťa, ktoré trávilo v porodných cestách dlhsiu dobu a ma nedokyslečený mozog a následky si ponesie cely život. To je moj subjektívny názor. Na margo nemcov, ked povieš nemcovi, že slovenské matky sú schopné dat dieťaťu kludne výchovnú facku keď hubuje, tiež sú v šoku 😎 Pekný deň

apollo13
20. máj 2014

@lanugo nie, ja sa urcite nechcem hadat ani nijako agresivne presadzovat svoj nazor. ale chcem sa ta opytat keby si bola v situacii, ze ti doktor povie viete co chceme pouzit tuto metodu, ale je tam riziko ze dieta bude mat nasledky, ze vy budete mat nasledky. co by si mu povedala? kyvla by si len tak? este predsa existuje vex a ten ma v sucasnosti pruznu peletu, ktora sa da nasadit bez toho aby bolo potrebne predtym matku nastrihnut. co sa tyka nutonsti toho zasahu som dost skepticka kezde v poslednej dobe mi porodilo 5 kamosiek a z toho 4to urobili a ja jednoducho odmietam verit ze to bolo nevyhnutne v tolkych pripadoch (ano vraj nevedeli tlacit). viem o jedno starsom pripade ked zacali holke skakat po bruchu len co zacala tlacit, takze rozhodne to nebolo preto ze by nevedela alebo nevladala. ked sa isla stazovat z dokumentacie zistila ze dieta v ohrozeni nebolo a samozrejme popreli ze by Kristellerovu expresiu urobili. no to len na margo toho, ze ked lekar usudi atd... a k tomu ze zena nevie tlacit. skusala si premyslat preco sa to zenam deje ze nevedia tlacit? kazda zena vie tlacit. a ak sa jej to nedari kdesi bude chyba. odmietam verit tomu ze by 4 z 5 kamosiek nevedeli tlacit. to predsa netreba vediet, to ide samo, pretoze telo vypudzuje dieta same. tlacenie mu iba dopomaha. pozri nechcem ti brat tvoju doveru k lekarom. urcite su aj odbornici. ale odmietam verit tomu, ze 70% nastrihov u nas je nutnych. tiez odmeitam verit tomu, ze tolko skakani po bruchu je nutneho. a tiez neverim tomu, ze tolko infuziek oxytocinu je nevyhnutnych a dalo by sa pokracovat 🙂 ale to je na dlhu debatu. kazdopadne pozeram ze si snazilka, tak budem drzat palce ench sa zadari co najskor a nech aj porod je je krasny, povzbudzujuci a v kazdom ohalde skvely. 😉

lanugo
20. máj 2014

@apollo13 moja chyba, nemam aktulizovany profil, buduci tyzden mam termin, cakame druheho syna,obaja su po asistovanej reprodukcii, ale dakujem🙂 Je mi jasne, ze si bojovnicka za lepsie zajtrajsky, nech ta ten entuziazmus neopusta.Pa

janak1978
20. máj 2014

@duratlicka a prečo si sa rozhodla pre TN? Nerodila si prvé dieťa v BN? Čo Ťa presvedčilo? ak sa smiem spýtať... riešim otázku BN verzus TN.

apollo13
20. máj 2014

@lanugo takze gratulujem velmi. 🙂 no neviem ci entuziazmus. ale ja si myslim ze keby vsetky zeny boli informovane a domahali sa svojich prav tak by tie lepsie zajtrajsky boli skor. zaraza ma co vsetko si vieme vydupat ale dostojny porod je stale problem. inak tento tyzden je svetovy tyzden respektu k porodu, 🙂

duratlicka
21. máj 2014

@janak1978 Presvedcilo ma,ze tam nestrihaju zenu len tak pre zabavu,ale len ked je to uplne nevyhnutne a babatko davaju na brusko.Je to najlepsia porodnica na SK so stabilnym timom lekarov,nie ako BN,ze su tam kazdeho pol roka ini lekari a primar.

laurika1517
22. máj 2014

ahoj baby mam na vyber rodit bud na myjave v skalici alebo este do TN by sme hadam stihli prist. no ale neviem sa rozhodnut. hlavne by som chcela vybrat porodnicu kde by bol neprerusovany bonding. co som citala diskusiu na MY tak tam sa mi nezdalo ze by s tym mali sksuenost, tak ma zaujima trencin. zazil to tam niekto? diky

michaela2008
26. máj 2014

Ahojte,
ja som mala v Trencine velmi dobry porod, mozno vdaka tomu, ze bol bez komplikacii, nastrihu... Doktor prisiel v podstate az v poslednej chvili - rodil vo vedlajsej miestnosti. Ale co mi vadilo, bola poloha v lahu na chrbte. Teraz cakame druhe dieta, viete mi prosim Vas povedat, ci uz sa tam da rodit aj v inej polohe? Este mi dost prekazalo, ked po necelych 2 hodinach syna zobrali na novorodenecke a mna previezli na gynekol... Nuz a dost dlho som sa musela dozadovat, aby mi ho priviezli. Bol uplne zdravy, fyziologicky novorodenec. Rodila som pred piatimi rokmi, tak sa to tam mohlo zmenit...

laurika1517
26. máj 2014

neviete poradit niektora dobre knihy o porode? diky

evelin71
4. jún 2014

Ahoj, ja mám termín 8.8. a zvažujem či opäť do TN, rodila som v 12/2011 a nemám moc dobrý zážitok. Snáď budem môcť druhýkrát napísať niečo iné. Prvé čo ma prekvapilo, keď som dole viac ako pol hodinu čakala na pani /ktorá prijíma pacientky/ - neviem ako sa volá, bola veľmi nepríjemná a neviem si predstaviť, ak niekto ide už už na poslednú chvíľu, snáď to bolo tým, že nás prišlo veľa, 7 v krátkom čase a ešte bolo obdobie štrajku lekárov ak si pamätáte, zdalo sa mi, že lekári medzi sebou moc nekomunikujú. O 9,30 h mi lekárka povedala, že idem na pôrodnú sálu a za chvíľu mi prišla povedať asistentka, že ešte nie je pripravená, že musíme čakať, išla som až o 11,45 h. Posielali ma opäť do sprchy, keď som povedala, že už odtiaľ neprídem, tak sestrička išla za doktorkou, trikrát som potlačila na boku, otočila som sa na chrbát a malá bola o chvíľu na svete. Bol čas obeda, lekárka ma rýchlo zašila a utekala na nejaký seminár, neviem či bolo dôležitejšie doviesť pôrod do konca alebo seminár, stratila som veľa krvi, veľmi som krvácala, asi o pol štvrtej ma zašívala znovu, že si tam niečo nevšimla, na izbu som sa dostala až večer a jedna nepríjemná sestrička v červených vlasoch a okuliaroch mi povedala, že ktorá je to tá čo sa nedokáže postaviť na nohy, čo som mala sama zakázané, tak ma absolútne šokovala, prosila som ju, aby išla so mnou do sprchy, povedala mi, že ak to nezvládnem sama, s ňou tiež nie, že príde až ráno, celú noc som silno krvácala, bála som sa ju už volať, prišla až ráno, to už so mnou do sprchy išla, prvýkrát v živote som videla hviezdičky, nedalo mi dobre dýchať, tak už okolo mňa skákala, veď kto by sa nechcel radšej sám postaviť na nohy a poriadne fungovať??? Na piaty deň ma prepustili a na ďalší deň som bola opäť prijatá v nemocnici ale v IL, tam ma poslal môj lekár, kde ma znovuzašívali, lebo šitie som mala rozpadnuté, a to som mala iba tri mini štichy a čistili, lebo som tam mala veľkú zrazeninu, ktorú by mi maternica sama nevyplavila, to bolo ešte katastrofálnejšie, tá bolesť, keď som sa prebrala bola horšia ako samostatný pôrod, nedopriala by som to ani najväčšiemu nepriateľovi a to ma nechceli prijať vôbec s malou, bola tam načierno, aj napriek týmto nepríjemnostiam a stresom, som ju kojila skoro do dvoch rokov. Tak snáď po druhýkrát to bude pekné a bez komplikácii. 🙂

michaela2008
5. jún 2014

@laurika1517
Zdravé těhotenství, přirozený porod - Ingeborg Stadelmann

michaela2008
5. jún 2014

@evelin71
Dost neprijemne zazitok... Ktora lekarka bola pri Tvojom porode?

michaela2008
5. jún 2014

@evelin71
Drzim palce, aby si mala druhy porod v pohode a bez komplikacii.

lagunasa
5. jún 2014

ahojte. tiez je Trencin moj favorit hoci to mame asi hodinu cesty autom po dialnici.
chcem sa spytat na dve veci. co je to ten bonding a kedy a kde sa vybavuje a spisuje porodny plan?
a kedy by som sa tam mala ist zahlasit na predporodny kurz ak by som ho chcela absolvovat?

laurika1517
5. jún 2014

@michaela2008 diky moc

kat26
9. jún 2014

Neviete prosim niekto, na kolku hodinu sa chodi na prijem do porodnice v TN? Ci to maju nejak ohranicene? Ak do pondelka neporodim, mam ist na prijem s vecami, len som sa zabudla opytat, ze do kolkej. Dakujem

premuska
9. jún 2014

Ahojte, prosim vas, ako je to s nejakym porodnym planom?Do akej miery do akceptuju?Prikladaju babatko po narodení hned alebo ho odnašaju? Dakujem 🙂

evelin71
9. jún 2014

@michaela2008 Andrea Mečiarová, tehu som mala úplne bezproblémové, žiadne vracanie, jedine čo som cítila intenzívne pachy a vône a bola na začiatku a na konci viac unavená :D

michaela2008
10. jún 2014

@premuska
Ahoj, mne synka hned prilozili na brusko, na malu chvilku, potom ho zobrali do vedlajsej miestnosti na vazenie, meranie, odsavanie, tak s nim isiel manzel. Potom mi ho manzel priniesol uz obleceneho, zabaleneho. Syn bol bdely, hned som ho prilozila na prsnik. Ccca 2 hodiny nas s nim nechali osamote. Ale to bolo pred piatimi rokmi...

laurika1517
10. jún 2014

@michaela2008 a myslis ze bez toho odnasania a umyvania a bliekania by to neslo? skratka nromalny bonding? myslis ze by ho umoznili?

michaela2008
10. jún 2014

@laurika1517 Vtedy to neislo... Teraz mozno uz ano. Chystam sa tam na vyzvedy 🙂. Aspon, ze na to meranie, a pod s nim mohol ist manzel. Najviac som bola rozcarovana z toho, ze po 2 spolocnych hodinach na porodnej sale odviezli syna na novorodenecke odd. a asi 2-3 hodiny som sa musela dozadovat, aby mi ho doniesli. Nedalo sa mi ist hned pre neho, ked som sa postavila, krutila sa mi hlava a isla som do mdlob - asi to bolo sposobene nahlou zmenou pomerov v tele, strata vahy a pod... Lebo porod som mala bezproblemovy. Odovodnili to tym, ze musi byt na podlozke a ja musim oddychovat. Ale ved sme mohli oddychovat spolu v jednej posteli.... Potom mi ho prisli vziat na noc, aby som sa vyspala, ale odmietla som. Inak som mala synka cely pobyt v nemocnici na mojej posteli, do postielky som ho davala len na vizitu - to striktne pozadovali. Na nasej izbe nebola vanicka, tak deti bravali kazdy den na kupanie, to bol dalsi sok. Na nevolu setricky som tam isla so synom, nechceli mi dovolit, aby som ho okupala sama. Ked som videla, ako ich tam vsetkych mydlia detskym tekutym mydlom Johnson a vsetky deti na tej istej podlozke a tou istou spongiou, potom ich strcia pod tecucu vodu... Hned dalsie rano som si vybavila u doktorky, aby synovi napisala do zaznamu - neumyvat mydlom, tak som si ho potom sama chodila umyvat na novorodenecke - na tom kazdodennom "kupani" trvali. Ked mi ho tam chceli zobrat umyt, tak som hned pripomenula, ze jeho mydlom nie a v umyvadle ho pod tecucou vodou umyjem sama, ved je to moje dieta a doma s nim budem sama, potrebujem sa to naucit. Tak uz ma nechali. Ked ma raz pristihli, ako som mu v umyvadle na izbe umyvala pokakany zadok, tak mi dali prednasku, ze je to nehygienicke, lebo sa v tom umyvadle umyvame aj my... Ze mam pouzit vlhcene utierky. Este ma nahlasili lekarke, tak ta mi to na vizite pripomenula. Bol pokakany asi az za usami, neviem, ako by som ho tymi utierkami poutierala. Inak ta smolka je fakt riadne lepiva 🙂 . A pri umyvani sa umyvadla ani nedotkol, ved som ho drzala. Potom ho este raz vzali, pri prepustani, vtedy som sa mala pobalit a absolvovat vystupnu prednasku, zatial deti obliekli sestricky dolu v suterene. Prislo mi to tam ako vydaj deti. Tak to by som uz znovu nepripustila. Vsetky deti tam spokojne cakali vo vozikoch na mamicky, len moj syn plne dojceny a v podstate cely pobyt so mnou v posteli, tam v tom voziku rucal ako tur. Tak som ho odvtedy pocula plakat az ked spadol z bicykla a zokrel si kozu na dlaniach, kolenach a aj z licka som mu vytahovala kamienky.

michaela2008
10. jún 2014

@laurika1517
Inak so vsetkym ostatnym maximalna spokojnost.

molka
10. jún 2014

@michaela2008 ja som si dieta obliekla pri odchode sama na izbe. Sestricka bola sice prekvapena, ale povedala som jej, ze si snad viem obliect vlastne dieta. Nechapem, odkial maju tento hlupy system, ze si dieta nesmie obliect mama, ale sestricka. Malu mi kupali len 1x, kazdy den by som nedovolila.

michaela2008
10. jún 2014

@molka
Ja som nevedela, co sa deje, zavolali nas chodbu, na hromadnu prepustaciu prednasku, ze zatial deti musia byt kvoli prievanu na novorodeneckom. Az tam mi povedali, ze si ich treba vyzdvihnut uz dolu v suterene, ze sa mame zatial obliect zbalit... Mam pocit, ze aj veci boli tam, uz si nepamatam, ci ich tam riniesol manzel, fakt neviem, lebo do porodnice som isla narychlo bez veci z prechadzky so psom. Len som stihla zaniest psa domov a ficala som, nastastie sme byvali kusok od nemocnice... Nevzala som si ani tasku, lebo som nevedela, ze tam ostanem, zacala som krvacat, nemala som pocit, ze uz rodim. Syna som po tom prvom kupani kupala uz sama bez mydla. Ale kazdy den to muselo byt. Brali Ti dieta 2 hod. po porode na novoredenecke, alebo Ti ho priviezli spolu s Tebou hned na izbu, pozeram, ze si rodila pred rokom?

molka
10. jún 2014

@michaela2008 ja som rodila sekciou, takze mne dieta zobrali. Potom som mala nadstandard s manzelom a malu mi kupali na izbe, ale iba 1x. Aj to mi prislo trochu zvlastne, ze sme si chceli s manzelom okupat malu sami, ale sestricka to nedovolila, ze dieta musi okupat ona.
O tom obliekani som vedela z internetu a vedela som, ze to nechcem, pride mi to postavene na hlavu, aby si matka nemohla obliect pri odchode vlastne dieta.
Ja som ziadnu prepustaciu prednasku nedostala, ale ani by som nemala zaujem, bolo to moje tretie dieta, takze viem, co a ako.

michaela2008
10. jún 2014

@molka
My sme to mali povinne vsetky, na chodbe na novorodeneckom. Tam nam davali aj prepustacie spravy. Nadstantard sa da priplatit vzdy, alebo je obmedzeny pocet takych izieb?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre