Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

peliroja
10. jún 2011

@bombicka19 inak bola som aj minule, som po tebe pozerala ale nebola si, tento utorok sa chystas? ci uz ani nie a vsetko ide tak ako ma? 🙂

ewisam
10. jún 2011

@evica16 Evi, predstav si ako super bude,ked si drobca vezmes do kocara a pojdete na vylet 🙂 zober to pozitivne, vsetko dobre dopadne a o rok, ci dva sa do porodnice v TN vratis, pre sestricku, ci braceka....Zbytocne sa nestresuj, zle to vplyva aj na babo, ja si vravim, nejak sa zo mna dostat musi 😎

miskadusko
10. jún 2011

@francheska mám taký pocit,že viac ludí súhlasí s mojim názorom takže to asi nebude žiadna zaujatosť z mojej strany. ja mám indikácie na to aby mi ten cisarsky spravili ale proste sa im nechce,lebo si myslia že ked mi povie že mi ho nespraví tak ja sklopím uši a budem poslúchať to čo povedia. ale to sa mýlia...povedala som že si trvám na svojom a zrazu som mala v správe z nemocnice napísané že na žiadosť pacientky bude v 39. týždni ukončené tehotenstvo.. ó zrazu sa to dalo ???? tak potom o čom to je. ???? Asi si myslia že všetky sme neznalé svojich práv a tým si ulahčia niektoré úkony... to môj názor. máš ho iný ale to je vec pohladu

evica16
10. jún 2011

@mliecica Odbornik moze byt asi aj je ked to robi,trochu naladovy??????tak on ma potom asi zlu naladu stale,pretoze ani raz nebol taky ochotny a mily ako jeho kolegovia to je na tom smutne a aj to ze sa jeho nazory niekedy velmi odlisuju od ostatnych cim to asi bude,zeby naladou pokial to niekoho nebavi tak nech to nerobi a za kazdu cenu udrzat statistiku asi nieje dobre.....ja hovorim 100 ludi 100 chuti....

evica16
10. jún 2011

@peliroja Aj ja som bola presvedcena o tom ,ze aj ked je KP budem rodit normalne pokial niesu ziadne ine problemy...no moje nazory sa zmenili po tom co kazdy povedal nieco ine a nakoniec ma zabil tym ze sa bude vyvolavat.....pritom sa to nesmie tak potom neviem aky odbornik....uz to nejak dopadne ved jasne ale urcite nebudem ticho a pocuvat....ved uvidis mozno budes mat viac stastia ako ja,teda aspon ti to prajem aj ja som mala so sebou chlapa a to sa pomaly ani somnou nebavil.....asi mal zlu naladu... 🙂 tak sa drz ozvem sa ked budeme doma 😵

peliroja
10. jún 2011

@evica16 fuha, som nevedela ze porod KP sa nesmie vyvolavat. 😒 pockam teda co mi povedia, ale budem asi trvat na CR a ked sa im nebude pacit, smola, nie su jedini....inak dakujem za podporu, jasne ozvi sa potom 🙂

giza
10. jún 2011

po dlhej dobe som sem prisla vlozit info o niecom na co by som kazdu jednu z vas pozvala velmi rada, no ked citam tvoje riadky @evica16 tak sa neovladam a chcem napisat len jedno:

TO MAS ODKIAL ZE SA NESMIE VYVOLAVAT KP?- je to mozno s rizokom ci tazsi porod, ale je to poroditelne, nie nemozne ako sa k tomu dnes stavia skoro kazda ktorej sa to tyka...

a teraz k infu ktore som chcela pridat - asi nebude citatelne, ale tak skopirujem sem:
Pozývam na:
Popoludňajší zrýchlený kurz pre tehotné a mamičky s certifikovanou laktačnou poradkyňou a dulou.

KDE: v kaviarni FRANI Trenčín
KEDY: 23.06.2011 o 17°° hod.

Kurz pre ženy, ktoré sú pracovne vyťažené, alebo pre tie, ktoré majú starších potomkov, alebo pre budúce mamky, ktoré sa až po nastúpení na materskú dovolenku môžu naplno venovať svojmu tehotenstvu. Pre všetky, ktoré majú chuť sa stretávať (bez detí i s deťmi)...

Čo ešte môžete očakávať?
• priateľské posedenia v príjemnom prostredí v centre mesta a nové kontakty so ženami, ktoré budú mať dieťatko v tom istom veku
• individuálny prístup
• v prípade záujmu prídavky o zaujímavých témach ako napríklad:
- stravovanie
- pôrodné predstavy či žiadosti (čo zo sebou do pôrodnice aktuálne)
- filmy o pôrode
- odber pupočníkovej krvi
- rozbeh laktácie hneď po pôrode či v prvé dni aj po cisárskom reze
- riešenie základných problémov v dojčení (mastitída, ragády, tvorba mlieka, ...)
- nosenie detí v šatke, babyvaku či v manduce
- bezplienková metóda, plienkovanie, jednorázovky (čo komu »sadne«?)

Prípadné otázky a záujemkyne môžete volať na 0903 793 867.
Vstupné je dobrovoľné.
V priestoroch kaviarne je detský kútik.
Teším sa na spoločné stretnutie spolu s Vami ! 🙂

olivia6
10. jún 2011

@giza ahoj 🙂
To je super napad🙂 Pridem. Treba sa nahlasit, ci len prist?
Prosim ta, kaviaren Frani je ktora? Nepoznam...

francheska
11. jún 2011

@ewisam tie prispevky, co su tu popisane, su pekne prikreslene 🙂 , nikto neriskuje, vedia kedy treba urobit SC, koniec koncov je jednoduchsie urobit SC za par minut, ako cakat na porod X hodin, nech sa paci treba si vyskusat ine porodnice, dvere su otvorene 😀

adriana7
11. jún 2011

@peliroja , ja nechcem, aby si bola v strese tesne red pôrodom, ale ak chceš, choď k nemu na konzultáciu, ambulaciu má v rodinnom dome, je to v tej uličke oproti vchodu do trenč. univ., a myslím, že pon., str., pia. od 15-17 hod. , ja som platila cca 200 eur a potom som už za žiadne medikamenty neplatila, normálne ti dá na to prijímový a zmluvu (a telefónik 😀 )

ewisam
12. jún 2011

@giza zaujimava akcia, ak sa budem moct dogulat, urcite pridem 🙂

bombicka19
12. jún 2011

@peliroja nie uz nepojdem, ved to tam je stale dookola, zatial sa mame dobre, nie je ziadny problem! 🙂 aj tebe sa to zachvilku blizi, budem drzat palce a nezabudni bez EPI nikdy! 😀

peliroja
12. jún 2011

@bombicka19 super, tak sa tesim ze dojcite bez problemov 🙂 dufam, ze aj nam sa podari 🙂 nooo ja som EPI nechcela, ale malinku mam otocenu KP a ak budem rodit spontanne, tak mi ju vyslovene doporucili, takze isto nebudem za hrdinku 🙂

babula
12. jún 2011

@giza super,konecne nieco aj pre mna...

bombicka19
12. jún 2011

@peliroja podla mna nikto nechce EPI, ani ja som nechcela a to som bola taka hrdinka ze som vykrikovala ako si to chcem uzit uplne naplno a ze by som chcela rodit aj doma! ale vsetko sa moze skomplikovat a preto je najlepsie v nemocnici a tyzden predomnou porodili dve kamaratky a tie mi povedali ze bez EPI by uz vzivote nesli ze to bolo super, tak som si vyziadala aj ja a mali pravdu 😀 to sa neda porovnat! to je nadhera ked ti to pichnu, ved uvidis podla vlastnej skusenosti, mozno porodis za 2 hodky, to by som si asi ani ja nedala pichnut ale mne pichli po 14 hodinach bolesti, tak to bolo vykupenie 🙂 a po pichnuti som do 2 hodin porodila, a bola som najstastnejsia na svete 😵

erika160669822
12. jún 2011

Mamicky bojite sa porodu ako keby ste isli na smrt.Boze ved to je normalne ak to boli a budete mat na co spominat.Ja som rodila 3x normalne a raz cisarskym ale len preto ze som musela.Keby som si mohla vybrat nikdy by som nerodila SC.NIKDY.Je to len moj nazor.

miskadusko
12. jún 2011

@erika160669822 aká si ty hrdinka. By som ťa chcela videť čo si robila pred prvým pôrodom. určite si nebola takáto múdra.

josie3331
12. jún 2011

😀

chcem sa opytat, keby sa rozhodnem pocas porodu, ze chcem EPI, je mozne aby mi ju este dali? viem ze tak hodinku dve tie krvne vysetrenia trvaju, ale ak budem mat dlhy a nepostupujuci porod, tak by sa teoreticky ta EPI stihla dat, nie? a kedy sa potom plati, hned po porode?

erika160669822
12. jún 2011

Nie nebola tiez som sa bala,kazda sa urcite boji ale ale ked uz tie bolesti pridu nemas kedy vnimat cas ani strach.Aj pri druhom porode som sa bala aj pri tretom a aj pri cisarskom lebo ma neuspali celkom len lokalne.

peliroja
12. jún 2011

@josie3331 mozu ti ju dat aj pocas porodu ked nepostupuje, otazne je ale, ci ti este stihne zabrat. na vysledky krvi sa caka ca. hodinu, lepsie je ich mat dopredu od doktorky nachystane, tak ti ju mozu dat hned ked bude treba. plati sa az po porode 😉

miselka11
13. jún 2011

@peliroja ahoj, vidim, ze to KP tiez stale riesis.. neda Ti to pokoj, ze? ani mne... Tiez som z toho na nervy. Hlavne ked vidim, ze som tu a o nic niesom mudrejsia!!! To ma stve najviac.. Dnes som sa dozvedela na vizite, ze tu budem asi do stvrtku, tak keby si tu isto daj vediet 😉

smejko26
13. jún 2011

ja som sa pôrodu vôbec nebála aj keď som bola prvorodička a myslím si, že optimizmus mi pomohol. Porodila som veľmi rýchlo, ani som si nestihla poriadne uvedomiť, že rodím.
Chápem, že rodiť KP je určite horšie, ale keď človek dopredu očakáva problémy a ťažkosti, tak si to často aj privolá. Takže tehuľky, myslite pozitívne 🙂

miselka11
13. jún 2011

@evica16 caves, si to Ty Evicka?????? Dnes rano o 8.00 Ta brali na CR??? som Ta tusim vypatrala uplnou nahodou... To je sranda 😀 😀 som tu v porodnici s Tebou na izbe 😉 😉 😉 aspon som bola, uz Ti prestahovali veci na pooperacnu izbu, som Ta pobalila ja 😉 😉 😉 Drzim palce a som zvedava na malu Nicol 🙂 🙂

frick
13. jún 2011

@francheska Ano lekári vedia kedy majú sekciu urobiť ale v Tn sa tomu bránia zubami nechtami aj keď je na to indikácia a radšej budú riskovať zdravie mami aj dieťaťa ale s SC budú čakať až do poslednej chvíle.A prečo?pokial ja viem, nie preto ,že sú leniví ale pre to, lebo im to ničí štatistiky a prichádzajú o body a tým pádom nemocnica o peniaze.Čo sa týka sestričiek myslím si , že robia čo sa dá ale nie sú docenené.Tam bi boli asi najradšej aby sestra vyšetrila, odrodila prijala zodpovednosť a doktor to len podpíše.

hori
13. jún 2011

@erika160669822 ako sorry... bojim sa porodu, lebo pri tom prvom som sa uz na tom druhom svete priam videla...

erika160669822
13. jún 2011

Dievcence ja som 3x rodila v TN a zakazdym som bola spokojna ci s lekarmi ci so sestrickami.Ja nemozem na nich povedat naozaj ani kriveho slova ba prave naopak,som im vdacna za naozaj vela.

giza
13. jún 2011

@frick @peliroja @josie3331 @miskadusko @bombicka19
Zienky , verim, ze ste si prezili svoje, viem co dokaze strach - nechcem sa vystatovat cim som si presla osobne, tiez som netusila co ma caka a o partnerovi pri porode som pri prvom mohla iba snivat...doverovala som, tesila som sa a i tak mi to nepomohlo (i ked viem ze psychika hra velku rolu).... To co tu napisem neni preto aby som vas vytocila, nastvala - skor mi ide o spresnenie niektorych zle spracovanych zazitkov, skusenosti, pochopenie suvyslosti ale to uz by trebalo skor osobne ako tu odkomunikovat...je to na dlho...
Dnes viem= vidim chod porodnice v celkom aj inom uhle pohladu nez len z pohladu rodicky, ale isto zdielam nazor tejto zienky - @francheska - nikto si nedovoli riskovat vase zivoty, na tom by minuli najviac bodov 😀 @frick ...
Ak by ste chceli pocut moznosti ako dietatko otocit, aj ukazem videa ako sa to robi ( zial u nas nie a v ČR len niektore PA) - treba prist -FRANI ma mapu na mojej webke v lavo @olivia6 (daj do googlu mikidula a vygeneruje ti moju stranku) ...Porod je aj o psychyke, staci stipka strachu a adrenalin to vsetko stopne, ale este viac umele zasahy a o EPI viem svoje a vidim nasledky u deticiek i mamiciek, ktore sa citia v pohode a ako su bez problemov ( treba si predsa zatvarat oci pred pravdou, ked som zacakala taku sumu 😉 - ved nevadi ze moje dieta sa myka zo sna, ci zle saje a stale spi, alebo naopak je mrzute, ubolene, ved ja som bola v pohode, ono si to cele ale prezilo bezo mna...) Som za EPI ak je to naozaj riadeny porod, tak je to o inom ale pri prirodzenom ? naco? ak mam riadeny porod, tak preco tomu tak je? kto zazije oboje moze az povedat - "to sa neda porovnat!" @bombicka19 !!! vidim u vas iba jeden porod aj to uz mozno podali kolko pred koncom tu EPI? hodinu? dve?

josie3331
13. jún 2011

@giza a co si myslis o homeopatikach pri porode? som si ich dnes kupila a planujem ich uzivat...po EPI veru netuzim, ale jaksi natlak okolia funguje a plno zazitkov ako je EPI super a nevedia si to vynachvalit ma nahlodalo a zacala som premyslat, ci to naozaj zvladnem aj bez toho...ale som si povedala, ze zvladnem, aj keby ma malo od bolesti roztrhnut (veru asi doslova 😝 )

babula
14. jún 2011

giza bude sa dat na tom stretnuti s vami dohodnut ako s dulou k porodu?aeste by ma zaujimalo ako vas vnimaju v tn porodnici,ci su neni nejaki odmerani ked tam budem mat dulu a ci to treba vopred nahlasit?a ste aj laktacna poradkyna.?prvy porid bol pre mna rychly ale so zlym zazitkom,kojenie to iste a druheho by som si chcela trochu viac uzit.dakujem za odpovede

giza
15. jún 2011

@josie3331 - toto je na dlho, nestaci napisat ze fandim-verim - vidim u inych ako zabera - nie som homeopatka (i ked si ju pre seba a svoju rodinku studujem), kazda si to musi prestudovat sama a aj si ich podavat (podavam na matkyne zelanie ak nevladze pri kontrakcii sama alebo drzi na rukach v polohe lezmo dieta ) nech mi ale niekto vysvetli ako je mozne, ze moje male dieta po podani homeo pri pravidelnych nevolnostiach z cestovania zrazu nema ziaden problem? preco sa jednej matke po podani jednej gulicky pocas porodu, zastavi uplne krvacanie do 1min. z natrhnuteho perinea pri porode?
@babula pridite - mozete si ma dohodnut, no venovat sa iba vam budem viac osobne, zodpoviem otazky co sa pytate aj tam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre