Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zahrika
25. nov 2010

Ale @gaja je od tej poradne dnes nejako tiiiisko.... ze by to bolo to co si myslim 😅 ??
Gajus, ohlas sa ak nerodis, sak mam uz stres ze tam nakoniec budem sama 😕

gaja
25. nov 2010

@zahrika ńebooooooooooj, nerodím, čo by som rodila.. šak do mikuláša času dosť 😀
moja poradňa sa dnes nekonala, z technických príčin môj lekár neordinoval.. Hádam zajtra sa mi pošťastí..
sama som zvedavá, že ako na tom som... a kedy sa mám hlásiť i ja v nemocke 😀

shira_
25. nov 2010

@zahrika dostala som dosť dlhú správu písanú na počítači, takže keď si nezapamatáš všetko čo povedia, tam to prečítaš. moj dr. písal iba rukou do teh.knižky, z toho sa nedalo nič prečítať(ale mi našťastie všetko vysvetlil) dnes bol dr.gajdošík, musím pochváliť. už to chcem mať za sebou 😒 bojíme sa tu s mužom obidvaja. cítim sa ako pred nejakou strašnou skúškou v škole 😀 viem že to bude ťažké a musím tam ísť, ale potom bude veľa radosti 🙂

giza
25. nov 2010

@zuzanka.h - no tak to ti ju dost neskoro podali, to si uz bolo otvorena ze skoda pichat, ale aspon si niekto pomastil vacok 😉 🙂

shira_
25. nov 2010

@giza no aj mne sa to tak zdá, vraj najväčšia bolesť je otváranie krčka, tak keď už vydrží baba do 8 tak kým to zaberie, bude na 10 a hotovo, čo už potom riešiť epidurálom?? divné. aj bolesť si užije, aj hnusné necitlivé nohy, aj predlži druhú pôr. dobu.

giza
25. nov 2010

ja som prve dieta porodila na 7. sice s hroznym koncom (zosivala ma chirurgicka) ale sme tu 😉 ...na osem uz viem ze sa oplati pomaly skusat tlacit ak su take silne neznesitlne tlaky i ked zakazuju (casto to poslusne maminy rozdychavaju a pritom potom minu vsetku svoju silu a energiu na tlacenie a ked uz kazu, tak nevladzu a musia im dieta vytlacit von "tlacenim" na brucho) ...casto x sa to podda uvolni a roztvori, spracuje uplne ten krcok uz pri tych 8. tym ako vchadza hlavicka do rodidiel, ale to uz pisem svoje sukromne znalosti a skusenosti /pocity...

zuzanka.h
25. nov 2010

@giza ja som bola otvorená rýchlo len malému sa nechcelo zostúpiť.... stále ma nútili ležať na boku, ale to bolo ešte horšie...

shira_
26. nov 2010

nič nové? nikto nerodi?

zahrika
26. nov 2010

@shira_ no ja nie... a od @gajy by sme hadam dostali daku info 😕

gaja
26. nov 2010

no čavte, tak ja asi tak skoro ani nepojdem.. ja som sa od minula totižto zavrela.. malý sa posunul vyššie, prestal tlačiť a bránka sa stiahla..
v pondelok sa mám hlásiť v nemocke ako potermínovka... ☹

zahrika
26. nov 2010

@gaja to fakt?? fuu, tak to som este nepocula... to bude asi prichodom zimy, sa mu moc nechce 😀
no to vypada akoze sa tam asi aj stretneme... hmm...ty budes 2 a 1 den po termine.... teda ak sa nepoponahlame cez vikend 😅 ja mam v plane schody, teplu vanu a tonic 😉

shira_
26. nov 2010

@gaja mojej segre sa toto stalo. malá išla normálne dole, a potom naspäť hore a nič sa nedialo 😒

gaja
26. nov 2010

@shira_ a jak to dopadlo?

shira_
26. nov 2010

@gaja neurobili sekciu ale vyvolávali, pôrod dlhý, nepríjemný, dieťa veľké, prenášané, prvorodička 37r. zašitá všade kde sa len dá, zničená, oči krvavé...ale nebolo to v tn. druhý pôrod bez problémov v inej pôrodnici s lepším prístupom.

gaja
26. nov 2010

@shira_ no veď to, aj mna Dr. plaší že malý je veľký a že možno nakoniec pôjdem CR.. že teda uvidí sa..
tak mám normálne depku jak šlak.. som pripravená už asi na všetko...
o to horšie, že som druhorodička..ž e si povedia, že prvé vytlačila vytlačí aj druhé.. ale prvý mal 3,30 a 50 cm...

zahrika
27. nov 2010

Bre ranko.. Ja sa hlasim ze sme este v kope... a vy? nikto nic?
@gaja dnes mas termiiiiiiin 😀 a ja zajtra 😝
Ako to uslo!

gaja
27. nov 2010

ešte má pár hodín aby si to rozmyslel v termíne 😀

zahrika
27. nov 2010

🙂 🙂 no ja budem mojmu dohovarat asi cely den dnes... vikend sa mi zda fajn 😀

shira_
27. nov 2010

@gaja je lepšie sekcia ako nechať trápiť, keď to nejde...aj pre dieťa je to istejšie. 3300 predtým si mala super na pôrod. baby, okolo mňa každý prenáša. ja už som s tým normálne vyrovnaná, aj si robím nové plány čo všetko ešte stihnem do pôrodu. sľubujú mráz a sneh, ale tu nič 😨 myslím že kalamita a záveje sa šetria na moju cestu do pôrodnice 😠

newyorkgirl
27. nov 2010

teda tehulky drzte sa, ked to uz mate tak blizko...

@gaja veru aj moja prva mala 3.25 a 49cm a druhy 3,84 a 53cm tak sa drzkaaaaj 😉

gaja
27. nov 2010

@newyorkgirl a Riška si rodila v TN a normálne? išlo to rýchlejšie ako pri Nikolke???
ja fakt neviem čo mám čakať.. hlavne ked už som bola otvorená a v nádeji, že to čoskoro bude a týžden na to sa drobec vrátil hore do maternica a ja som sa zavrela.. tak tiež neviem čo od dobroty.. aj medovníky mám napečené 😀

newyorkgirl
27. nov 2010

@gaja ja som rodila v anglicku, prvy som mala vyvolavany s Nikou a bolo to desne to bolo v TN, trvalo to 23h, uz som to nechcela zazit, kedze mi nechceli dat epi... druhy porod v UK, som zas prenasala, ale urobili mi hamiltona a zabral takze sa mi porod spustil sam potom, myslela som naivne, ze to bude lahsie ale nebolo, takze zas som si nedala tutu epi a maleho som fakt ledva vytlacila, mam 164cm a on bol fakt velky na mna, ale tak zvladli sme, co som bola happy, ze ziadny nastrih nebol a na pocudovanie som sa vobec nenatrhla ani nic, takze som bola vdacna tym porodnym asistentkam, lebo neviem ako to bolo mozne ked pri prvej som bola ako krizikova vysivka... porody mi trvali od spustenia vody rovnako zhruba, pri Nike mi praskla o polnoci narodila sa 6.30 a s Riskom to bolo o 9tej vecer a o 3.33 sa narodil, cakala som, ze to bude rychlejsie ale nebolo... ja som bola rozhodnuta druhe rodit jedine s epi, ale nakoniec ma presvedcili, ze netreba a potom som strasne lutovala 😀 ale v UK je aspon plyn a aj nejaku injekciu mi dali, co zabrala, v TN si pamatam mi dali tiez cosi a to nepomohlo absolutne.... ja som hlavne chcela ist co najskor domov, a uz po 5 hodinach nas pustili a potom vlastne nas chodili kazdy den domov kontrolovat aj mna aj maleho, mne to prislo ako lepsi system, lebo aj manzel aj mamina mi pomahali so vsetkym a aj kojenie sa nam krasne rozbehlo... drzkaj sa....

shira_
28. nov 2010

ako sa sledujú ozvy dieťaťa počas pôrodu?? keď som počas 1. doby pôr. sledovaná, to chápem, ale keď už sa rodí na stole? keď prídem počas 1.pôr. doby do nemocnice, pošlú manžela preč? nechajú ma tam samú???

bambibam
28. nov 2010

Všetkým novým maminám prajem všetko dobré a deťúrencom veselé a zdravé dectvo. 😉 No pôrody ...časom prebolia ...len sa na ne nezabúda,ale napriek tomu sme sa rozhodli zabojovať o 3tieho chrobáčika. Len dúfam, že sa ho nedožijem zas až v prechode o 12 rokov. 😀 😀 😀

zahrika
28. nov 2010

Caute koceny.... no hlasim sa ze sme este v kope... dnes mam termin a som uz nervozna.. aj strach aj vzrusenie..vsetky tie pocity.uz o par dni sa mi navzdy zmeni zivot... bojim sa bolesti, bojim sa ako to zvladnem,ale zaroven sa nesmierne tesim a chcem ho uz vidiet 🙂
Cakam do utorka a ak dovtedy nic, v stredu idem do nemocky....to by si ma mali teoreticky nechat uz tam...

@gaja a ty co?? v kope furt??

@shira_ vobec netusim ako sa sleduju ozvy v 2.dobe porodnej...
Co sa tyka manzela pocas 1.doby porodnej, bude moct byt pri tebe IBA ak na vzdycharni budes sama... vraj su tam 3 lozka, ak budete viacere, tak bude cakat vonku a volat ho budu az ked pojdes tlacit....

janette4
28. nov 2010

@shira_ neviem,ako v TN,mne dávali medzi kontrakciami na bruško taký prístroj,niečo ako Doppler,ktorým sa kontroluje srdiečko na poradniach.akurát im tam aj písalo počet úderov.

gaja
28. nov 2010

caute,hlasim sa z welnesu,mame to za sebou. Mame Mojmirka,51 cm 3300 g, 11:22 hod

bambibam
28. nov 2010

gratulujem 🙂 😉

janette4
28. nov 2010

@gaja krásne miery.Srdečne gratulujeme a prajeme hlavne veľa zdravíčka a mliečka a skoré zotavenie.
.a s @moncika15 si sa tam nestretla?ešte by tam mohla byť.

zahrika
28. nov 2010

@gaja joooj a ja poslednaaaaa 😖
Moc moc gratulujem, super miery, vidis nebol velky....... Ani neviem kedy ta to vlastne chytilo ale super ze to mate za sebou 🙂
Este ma tam pockajte, uz ideeeeeeem...hadam 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre