Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bambibam
5. dec 2011

Dnes sa u mna prejavil nejaký tehotenský hormón ,doposial som si vždy vedela zachovať chladnú hlavu ,ale dnes u detskej doktorky bola plnka - nečudo veď to počasie je také všelijaké. Pri čakaní - prišiel do čakárne chlap a za ruku mal takého malého cca4 roky chlapca. Bolo chlapcovi teplo a dlho (nakolko bol naobliekaný a veľa detí) tak si čupol ,jeho nadriadení asi otec začal vychovávať - šlahol malému takú po zadku ,že som ani nechápala prečo? V tedy som pochopila ,že muž nieje triezvy-a tie slová čo púšťal s úst na dieťa - to bol des- ani rómsky spoluobčan sa hádam tak nebaví so svojim dieťaťom. Vyhrážka za vyhrážkou. Malý zas ticho sedel a vzlikal. Po chvíli sa postavil a stál ticho a sledoval deti - to už asi "otecka" nasrdilo lapil malého pod krk a posadil naspäť. To už aj mna postavilo a prešla som cez čakáreň a pozrela priamo na chlapa do očí. Malý plakal a prosil ,aby ho nechal. Ešte ,že sa otvorili dvere a zavolala nás sestrička ,slzy som mala na krajíčku a doma som sa vyplakala aj za chlapca. Teraz si uvedomujem, že nieje rodič ako rodič a škoda , že na takýchto "rodičov" dopláca dieťa. Som šťastná ,že moji rodičia mi dali dectvo bez bitiek,vyhrážok,trestov.....a ja také pekné detstvo môžem dať svojim deťom. Bože ja by som toho chlapa najradčšej niekde zatvorila a dala jemu všetky tie tresty čo chcel (alebo dáva) dať malému 4 ročnému chlapcovi. Ked sme vyšli od doktorky ,chlap tam už nebol - ostalo mi len ťažko ,a myšlienka :Kto vie kde tá opitá hlava šla vychovávať dieťa. Asi som dnes precitlivelá,alebo neviem a nechcem pochopiť ,že aj takto ľudia žijú.

lucka0701
5. dec 2011

@nikita308 No obdivujem tie zeny, co maju velke poprsie, bo mna z toho uz chrbat riadne boli...a verim ze tvoj manzel je teraz spokojny s poprsim 😀 ...ako si dopadla u doktorov? ja som bola tiez na poradni a furt sme uzamknuti a ani sa krcok nestahuje este ☹ a vraj to vyzera na Vianocne alebo sviatocne dieta, i ked ja by som to uz aj chcela mat za sebou

nikita308
5. dec 2011

@lucka0701
@zuzanamv Ahojte babuľky... takže na pondelok som objednaná na príjem, v utorok 13.12. mi budú robiť sekciu, ak dovtedy vydržím... a pre istotu teraz v piatok idem ešte aj s taškou na kontrolu, lebo som dosť otvorená a ani doktorka nevedela, či vôbec vydržím... 😉 tak ja už neviem, oni si udali svoj termín 19.12., tak podľa toho mi to budú aj robiť... ale mne sa tento termín moc nepozdáva... 😖 no a samozrejme, aby sa mne niečo nestalo... keď mi robili CTG, 4-krát im vypadla elektrika a ten prístroj im nakoniec všetko začal zaznamenávať v ruštine... 😀 😀 😀 Ja som na takéto situácie ako magnet... 😀 😀 😀

nikita308
5. dec 2011

@lucka0701 A s tým poprsím a manželom, to je také diskutabilné, bo manžel sa ma bojí aj chytiť... 😠 a teraz neviem z čoho som viac nervózna, či z toho, že som ešte neporodila, alebo že sa ma bojí alebo z prichádzajúcich Vianoc a všetkého s tým čo súvisí... ☹

zuzanamv
5. dec 2011

@nikita308 Tak dlho ta nechaju este cakat, ked uz si otvorena? Prekvapuje ma to, cakala som, ze ta objednaju rovno na zajtra. Tak drzim palce!

nikita308
5. dec 2011

@zuzanamv Aj my s mužom sme si mysleli, že keď som tak otvorená, že už zajtra pôjdem a nič... a najhoršie, že každý mi vyvoláva, vypisuje, či už som porodila a tak a už mi to leze aj na nervy... 😖 respektíve som už z toho unavená, aj by som to chcela už mať za sebou... a ďakujem aj ja držím palce... 🙂

lucka0701
5. dec 2011

@nikita308 takze ak neporodis skor, tak 13teho ti urobia cisarak? Ak to dobre chapem?? No tak to budes mat pekne, bo sa mala narodi na moje meniny 😀 kokos, ze im vypadla elektrika 😀 😀 , budu ti robit sekciu a z niocoho nic zhasnu svetla, som zvedava co ti potom z bruska vytiahnu, ci to bude dieta alebo nejaky organ 😀 😀 😀 prepac, srandujem...bo ja uz fakt nemam slov na nase lekarstvo...

nikita308
5. dec 2011

@lucka0701 😀 😀 😀 Hej, správne si to pochopila... hádam mi niečo z toho brucha vytiahnu, ale keďže ja som strašne chudunká, tak hádam to bábätko bude dosť viditeľné.... 😀 😀 😀 a mne to nič nerobí, bo ja chodím pod narkózu každý rok, už štvrtý rok po sebe ma budú rezať, takže som zvyknutá... ak niečo vo mne nezabudnú, tak bude dobre... 😀 😀 😀 lebo minulý rok po operácii ramena v TN som zažila taký šok... mali mi rezať z kosti na nohe a vyplniť chrupavku v ramene, ja sa preberiem, noha celá, pýtam sa sestričky, že odkiaľ mi rezali, tá o ničom nevedela a povedala mi, že "asi vám dali z mrazáku"... no mne až zle prišlo... ale našťastie našli ešte nejakú kostičku v ruke, tak z tej ufikli a vyplnili mi tú chrupavku, ale dali mi tam aj šróbiky pre istotu... 😉 ale v TN na ortopédii sú doktori fešáci... akurát že sú dosť odmeraní... ale čo už...

zuzanamv
5. dec 2011

@nikita308 Aj ja som uz alergicka na tie otazky, ci este stale nic.
Keby som to vedela, tak poviem, ze mam termin vo februari a mam pokoj. 😉

@lucka0701 Na taketo ucely musia mat na operackach zalozny zdroj, neboj 🙂

Ozaj pevne verim, ze zajtra na poradni uz sa bude dat spravit ten Hamilton a pohne sa to.
Mam doma vsetko na ten ricinovy koktejl, ale mam z toho obavy, aby to neslo prilis rychlo potom.

nikita308
5. dec 2011

@zuzanamv Ak ho budeš piť ten koktejl, tak potom napíš... som zvedavá, čo je to zač... a ako rýchlo pôjdeš... 😉 no presne, o tom termíne sa vyjadrím aj ja tak, lebo niektorí, že mám brucho ako v 6. mesiaci, ale preboha ja nemôžem mať 100 kg, keď som začínala zo 45 kg a tí ľudia čo mi to hovoria, tak ma poznali aj predtým... aj tak som na to všetko dobre pribrala... 😉

zuzanamv
5. dec 2011

@nikita308 No, ak stihnem napisat, ked ho vypijem 😀
Ja mam brucho obrovske, ale nastastie len brucho, inde som velmi nepribrala.

nikita308
5. dec 2011

@zuzanamv Aj mne tých 15 kg šlo len do brucha, inak som stále ako modelka... 😀 no a prsia mám vačšejšie, čož som aj rada... ako som vyššie písala... 😵

lucka0701
5. dec 2011

@nikita308 preboha, 4x ta uz operovali? no ja som bola uspata 2x ale po poslednej narkoze som fajnovo ovracala aj seba a aj sestricku na pooperacnom 😀 , ze z mrazaka, kokos...to sa fakt clovek uz boji, ci mu nieco nezabudnu v tom brusku..takze fesaci na ortopedii, asi tam zajdem ked pojdem okolo na WC a nakuknem tam 😀 , bo ja vzdy chodim po kazdom oddeleni, ked sa mi chce cikat a som akurat v nemocnici a kde to pride na mna, tak tam idem ale na ortopedii som este nebola 😀 😀 😀 , boze holky, vy ste malinko pribrali, ja som nabrala 20kg, kurna to pojde taaaazko dole 😖

@zuzanamv myslis, ze su isteny proti vypadom prudu? 😀 😀 😀 , a zajtra ti ide robit Dr. ten Hamiltonov hmat? bo ja som rozmyslala nad nim, ale tu bolest nepotrebujem...skor ten ricinovy kokteil by som skusila...no daj si ten kokteil v noci, uvidis co ti to porobi s crevami a nech je radsej niekto stale pri tebe 🙂 a kedy by si si ho chcela dat? aby som cakala nonstop pri PC 😀

nikita308
5. dec 2011

@lucka0701 Nie, 6-krát ma operovali, ale posledné 3 roky za sebou (každý rok 1 operáciu) a toto bude štvrtý rok... ale to mi len ramená operovali, nič iné... chvalabohu... šak keď ti toho viacej zostane, napíšem ti adresu a môžeš poslať, ja zoberiem... 😀 😀 😀 ja by som bola rada, keby mi aspoň 7 - 10 kg zostalo, ale to by som asi moc chcela... 😉

zuzanamv
5. dec 2011

@lucka0701
Ten Hamilton sa da spravit, ak je krcok aspon na jeden prst otvoreny, takze ak bude, vypytam si ho. Minuly tyzden sa este nedalo. Ono to neboli az tak velmi, obavam sa, ze tie krce co pridu po ricine budu horsie.
Ale ak Hamilton nezaberie, tak risknem aj ricin. Zrejme v stredu cez den.
Totiz, mam tu staru mamu, ktora sa na vikend musi vratit do BA, a chcela by som porodit, kym je tu, aby sme mohli ist aj v noci a ona ostala s detmi.

lucka0701
6. dec 2011

@nikita308 kurnik, tak to ta uz v nemocnici aj poznaju 😀 , jasne ja velmi rada poslem nadbytocne kila, bo mi urcite cosi ostane, kewd vidim kamosky po pôrode, skoro kazda ma este stale 5kg na sebe a nejdu im dole...mas super rychle spalovanie, vidis ja sa musim uskromnit s pomalym 😀 😀

@zuzanamv Aha, myslis ze pridu krce, ked si das ten kokteil? Mozno iba take, ako pri normal hnacke...jasne a treba staru mamu vyuzit 🙂 a ak nahodou nebudes otvorena, tak aj tak si das ten ricinak?

zuzanamv
6. dec 2011

@lucka0701 A co ty zase nemozes spavat? Prispevok o 4 rano? 😕
No, ved hnackove krce same osebe nie su nic prijemne.
Ten ricin si praveze dam asi ked nebudem otvorena, lebo ak budem, tak by mal zabrat ten Hamilton.
Idem o 10 do poradne, potom dam vediet.

nikita308
6. dec 2011

@lucka0701 Jasné, že v TN v nemocnici ma poznajú, keď ma vidia, sú celý happy všetci... 😀 😀 😀 hlavne na pohotovosti a ortopédii... 😉 Pane bože, fakt ty nemôžeš spávať??? Ja som si veru dnes pospala do 9:00 hod., keďže mám malú doma, akurát manžela som zobudila do práce o 6:40 a potom som potiahla ďalej... 😵

lucka0701
6. dec 2011

Holky, ja som bola uz od 2hej rana hore ☹ ...nechapem preco tim musiet trpiet akurat iba ja 😝

@zuzanamv jasne, daj vediet ako si dopadla..a ci budes uz otvorena...

@nikita308 ty si znama firma, ked ta poznaju 😀 😀 😀 ..nemozem spavat, a to idem este 3-4x za noc na WC 😢 , a ked sa ako tak vyspim, tak vstavam o 6tej...

nikita308
6. dec 2011

@lucka0701 Ale zasa keď si zvyknutá, že nemôžeš spávať, budeš to mať ľahšie pri bábätku... my čo spávať môžme, si budeme zvykať na nočné vstávanie... 😒 ja chodievam spávať pravidelne do tej 22:00 hod. a vstávam každé ráno o 6:00 hod... no niekedy potiahnem dlhšie (ako dnes), ale potom ma celý deň bolí hlava... 😕 takže dodržujem pravidelný nočný spánok... 😉

lucka0701
6. dec 2011

@nikita308 len nechodis neustale na WC ako ja...takze z tej noci aspon cosi aj mas, no asi sa mi bude potom aj lepsie vstavat v noci, ale co ak maly bude dobrucky a predrichme celu noc ako jeho tatko 😀 😀, bo ten tiez lahne a je mrtvy okamzite a nic ho nezobudi...potom budem mat vela mlieka a mozem susedom robit mliecne kokteily 😀 😀 😀 ...a ak ta boli hlava tak sa skus prejdut na chvilu, cerstvy vzduch robi zazraky...

bambibam
6. dec 2011

@lucka0701 neboj netrpíš sama ,to ja som ešte ani nezaspala ,a už som jeden deň a noc prebdela a teraz si hovorím nech už príde niekto domov ,lebo ma konečne kláti do postele. Zasa sa prespím a potom nemôžem spať zas aj 1-2 dni. Pravidelne idem do postele tak okolo 23 30 a vstávam ak náhodou zaspím okolo 5 00 ráno. Ja som proste ako robotník.
@nikita308 to bud rada ,že ťa poznajú aj na pohotovosti, ja som išla na pohotovosť a kedže mám také priezvisko aké mám a vracala som tak sestrička len skomentovala doktorke - to je zas tá ....ktovie čo zas mali. Ked som sa konečne pozbierala a zistila ,že som neni tá a tá tak jej aj zle hádam prišlo. Preto radčšej na pohotovosť až ked ma vezú. A na gynde pohotovosť sa nevyjadrujem ,lebo dodnes sa na jednom vyšetrení s mužom smejeme ako kone. Myslím ,že v tom čase bol zdravotne na tom horšie lekár ako ja s mojou obavou. 😀 😀 😀 Ale čo už ,aj trapas patrí k životu 😀 😀 😀

lucka0701
6. dec 2011

@bambibam chvalabohu, ze som neni sama...ale aj tak, uz by som potrebovala aspon 10hod.nepretrzity spanok, i ked viem, ze v dostupnom case mi to nehrozi 😀 😀 ...a ako citam, veru tiez toho vela nenaspis....len ty si uz asi na to zvyknuta, ked mas 2deti, ja akosi nie...

nikita308
6. dec 2011

@lucka0701 Mliečne koktejly... 😀 😀 😀 a pre susedov... 😀 😀 😀 to asi väčšinu chlapov ľahne a spí a mňa ide potom šľak trafiť, keď ja spať náhodou nemôžem... 😠 no sa čudujem aj ja, že nemusím tak často chodiť na WC, napr. dneska v noci som ani nebola... len neviem aké bude bábätko... je moc aktívne, aj keď si večer ľahnem, ale do polhodinky je kľud, tak dúfam, že aj keď už bude vonku, bude také... 😉

nikita308
6. dec 2011

@bambibam No moc som rada neni, že ma tam poznajú, lebo keď mi vyskočilo rameno, tak prišli všetci doktori z chirurgie aj ortopédie a síce aj keď som vážila len 45 kg, mali so mnou roboty aj 5 chlapi.... 😀 😀 😀 bola to síce bolesť, ale vždy som im nezabudla pripomenúť, že radšej rodiť ako naprávať vyskočené rameno... 😉

lucka0701
6. dec 2011

@nikita308 jasne, kokteily ale za poplatok, bo dnes je mlieko drahe 😀 😀 a hento moje bude mat este vyse zivin...ani raz si nebola na WC? kurna a to je ako mozne??? Ja sa ani nepamätam kedy som to ja tak mala, mozno na zaciatku tehu...a moj maly uz ani v noci aktivny nebyva, neviem preco...ale za to tie jeho stikutky su na dennom poriadku..a neboj, hadam budes mat dobrucke babo...ved o tyzden ak nie skor ho uz budes drzat v naruci 😉

nikita308
6. dec 2011

@lucka0701 Ja som skôr na začiatku tehotenstva chodila na WC, teraz som už asi vytrénovaná a ani sa nezobudím... ale zasa to nie je každý deň, to iba občas... 😉 No už aby to bolo, aby som to bábätko už držala na rukách, lebo bruško ma ťahá k zemi... sa raz prekoprcnem dopredu... 😀 😀 😀

zuzanamv
6. dec 2011

@lucka0701
@nikita308
Ahojte, tak som naspat. Dopadlo to presne ako som ocakavala. Stale sa nic nedeje, krcok zatvoreny, nezrely. ☹
Hamilton sa spravit nedal.
Takze zajtra rano idem na ten ricin.
Ak sa do pondelka nic neudeje, mam prist na kontrolu do nemocnice. Ale dufam, ze sa udeje.

nikita308
6. dec 2011

@zuzanamv Tak ti prajem, aby ti ten ricín zabral... a nech ti to potom ide rýchlo a ľahko... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre