Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bebel
6. nov 2009

Rimmel:
ja som sa v TN narodila, mám tam viac ako polvicu rodiny (aj môj manžel).Vyrastala som, ale od 2 rokov v BA .
V 18. moji rodičia kúpili dom v Bernolákove (cca 15 km od BA) a trpela som tým ako kôň. Bol to kultúrny šok.
Jediným pozitívom bývania v RD na vidieku, bol náš pes. 🙂
V 23.rokoch som sa chvalabohu šťastne vydala a definitívne presťahovala z "dediny" do mestečka Senec, kde máme jazerá, hotely, Aquathermal, obchody, kaviarne, úrady, školy ,škôlky......a fajn dopravné komnunikácie do BA, kde obaja pracujeme .
Bruna som porodila v TN a aj s Bibou sa tam chystám, lebo mám k Tn z detstva citovú väzbu a ich pôrodnica nemá v širokom okolí konkurenciu.
Takže do TN chodím často.....poznám tam podniky, obchody a máme tam skoro celú familíu, ale prácu by som tam asi tak dobre platenú ako v BA nenašla..........takže u nás je SC najlepší možný kompromis pre rodinný pokľudný život so všetkým komfortom a hlavne kamarátmi a dochádzaním za dobrou prácou.

michell13
6. nov 2009

rimmel co sa tyka prace, tak to ti neporadim, si myslim ze zachvilu to bude vsade rovnako, ale ked citam inzeraty tak som si vsimla ze hladaju anglictinara, zalezi ci pre deti, alebo gimpel atd, viem ze aj tu je vela moznosti...
ja byvam v centre mesta, a tesi ma a som rada, ze vsetky urady, pracu, hlavne pediatra, nemocnicu a iné vyznamné institnúcie mam cez ulicu, je tu brezina, vah, ostrov, no je tu strasne vela možností, no hlavne zaleží čo hladaš...

rimmel
6. nov 2009

bebel no to mas pravdu ale sak ked aj menej zarabas, aj menej platis na najmne ci hypo nie? pozerala som dnes ceny domov a ovela ale ovela lacnejsie nez BA a okolie
no kebyze ideme do BA tak urcite nie centrum ale okolie..ako napr bernolakovo ci senec ci dokonca zahorska bystrica ci lamac...ale zevraj tie zapchy rano ..dostat sa do centra ze hruuza je to pravda?

my hlavne rozmyslame koli synovi... kde chceme aby vyrastal? v BA ci v mensom meste? hlavne ked bude teenager ..ak viete naco narazam....mensie mesta mi pridu take este neposkrvnene,nevinne :D ci mam naivne predstavy??

mne osobne sa trencin velmi paci ako mesto..dokonca viac ako BA.

babula
6. nov 2009

ahojte kocky
cipuska ty si este kinderko? ja mam pocit ze mi maly niekedy vyskoci z brucha,akoby sa tam cely tocil. na poradni som zistila ze som pribrala za 2tt 3 kg a vyzera to tak ze dopadnem ako ty,posledne mesiace najviac priberiem.

TN je super aj ked nebyvam priamo v meste...

michell13
6. nov 2009

babula ani nehovor, ja mam niekedy pocit ze fakt vyskočí, Michelle až taká aktívna nebola, no teraz si to Michelle asi vynahrádza, ale to toto male baby sa fakt točí osto sest, hlavne nad ranom, alebo ked odpocívam, ale aj ked chodim, tak tam vystraja o sto sest

cicamajka26
6. nov 2009

Ahojte,

máte pre mňa užitočné rady???????? Ja už som zbalená a už je to len otázka času, keď pôjdem do pôrodnice v TN. Chcela by som rady, čo špeciálne si mám ešte pribaliť???? 🙄 🙄

nellye
6. nov 2009

cicamajka26 : uz si nabal len pohodu a pokoj...neboj, vsetko ostatne ti prinesu Tvoji najblizsi, ked ta pridu pozriet🙂))

bebel
7. nov 2009

rimmel: nezdá sa mi, že by život v TN bol lacnejší.
Moja babka býva na Partizánskej pod Brezinou, manželovi bratratranci a strýko bývajú v Trenčianskej Turnej a Stankovciach v tých nových štvrtiach. Môj ďalší strýko býva na Kukučínke a sesterky majú 2. babku na Sihoti.
Nemám pocit, že by to bolo tak markantne výhodnejšie. A s prístupom na Brezinu ma fakt nasrdili, že to od mojej babky prehradili a už sa neviem tade dostať do lesa.
TN je fajn po stránke šport. vyžitia. Brno je blízko (dostupné dobré VŚ, aj kultúra).Trenč. Teplice na skok, Inovec a Čicmany na lyžovanie detto.

Čo sa týka dopravy máš pravdu.
Ak je nejaká hromadná búračka na dialnici, Stará Senecká cesta je okamžite full.
Dá sa ešte ísť cez Groby a Čiernu vodu, ale ja napr. robím v Petržalke oproti Auparku, tak ma nikdy kolóny ráno neminú. Zase to závisí od hodiny, kedy vyrážaš. V špičke je to niekedy ok, a ide to plynule inokedy cesta, ktorá mi normálne trvá 25 min trvá vyše hodiny.
A to kde bude Bruno neskôr chodiť do školy záleží len na ňom.
Psyxológ nám odporučil po vyšetrení pre neho špeciálnu školu pre nadané deti, ktorá v SC nie je.
Ale ak to nebudeme logisticky zvládať alebo on sám sa rozhodne....bude chodiť do školy , ktorú máme pod nosom a vidím na ňu z terasy.
Nevinnosť menších miest je blud. 😎 Drogy a sociálne prípady a nesprávni kamaráti sa nájdu všade.
A v dedinách a menších mestečkách sa deti nudia a nie sú pod dozorom rodičov a robia ešte väčšie blbosti.
Deti potrebujú podľa mňa koníčky a šport, ktorý ich bude baviť.

rimmel
7. nov 2009

bebel dik moc za tvoju odpoved....no ved toho sa bojim a asi mas pravdu ze v malom mestecku by sa nudili a skor robili zle veci..ale trencin hadam ma dost veci pre teenagerov ci nie? nepride mi to az take male mesto jooj ja teda neviem!! tak ty by si sla radsej do ba?

inak ale tie domy fakt su ovela ale ovela lacnejsie nez v ba..za 200.000-250.000 eur dostanes v TN a okoli daco ovela lepsie ako by si doslala v BA a okoli....napr. 🙂
ja kebyze ideme do tn tak urcite do mesta nie na okoli zit..a kebyze do ba tak do okolia nie do centra...hmm

cicamajka26
7. nov 2009

tak dnes sa mi to možno už začalo(odtiekla mi hl.zátka) 😀 , potom napíšem ako som pochodila v nemocnici, len smola, že Dr. Sučanský je PN. tak už len doma čakám, čo sa bude diať ďalej........... zbalená som už 2 mesiace 😀 😀 😀

michell13
7. nov 2009

cicamajka drzim palceky

matula01
7. nov 2009

tiez drzim paste! A ved v TN su snad vsetko dobri doktori, takze urcite to dobre dopadne.

peta131
7. nov 2009

Ahojte,

ja som vám prišla oznámiť, že CIPUSKA dnes ráno porodila malú Kačenku 😀

Katka sa narodila s modelkovskými mierami 2620g a 47cm 🙂

Obidve sú zdravučké a v poriadku 😵

babula
7. nov 2009

cipuska blahozelám a prajem veľa zdravia tebe aj Katuške 🙂

cicamajka drzim palceky 😉

nellye
7. nov 2009

cicamajka...drzim palceky...

cipuska 🙂)) jeeej, mojaa...velka Gratulacia....

michell13
7. nov 2009

cipuska jee gratulujeme, hlavne vela zdravicka.. 🙂

nellye
8. nov 2009

dobre ranko, babulky...
Taaak, a uz sa nepredbiehajte🙂)) Uz chcem ist jaaa! 🙂))) Mam za sebou hroznu noc, ked ma vsetko bolelo, ale nepravidelne:( Tak som len tak driemala namiesto spanku a sledovala som sa, co z toho bude...
Cicamajka, ved ty uz si 41tt...tak sup-sup do nemocky 🙂

matula01
8. nov 2009

cipuska tiez gratulujem! Hlave aby ste boli obe zdrave.

cicamajka26
8. nov 2009

ďakujem za palčeky. ešte stále sedím doma. sem-tam niečo pobolieva na vaječníkoch, ale nie tak hrozne. tak stááááááááále čakáme. asi je vonku zima, tak sa malej nechce von. 😀

matula01
8. nov 2009

cicamajka, uplne som myslela, ze uz to mas za sebou... Asi nema rada dazd 😝

vanitka
10. nov 2009

Cipuska, s miernym oneskorenim, ale o to srdecnejsie blahozelam! 😅

Cicamajka, mala este stale caka na lepsie pocasie? 😉 Vzhladom na predpoved pocasia sa jej to snaz vysvetlit, lebo sa v porodnici stretneme. 😝 Drzim palce, poznam to umorne cakanie, kedy uz... Zazila som si to 2x. 😵

cicamajka26
10. nov 2009

tak som ešte stále doma, lebo veľa prší. Ale Dr. sa mi vyhrážala............že ak do piatku nič, tak ma pošle do nemocnice. 😲 Potom to už asi vyriešia rýchlo a prinútia ju pozrieť na svet. 🙂 🙂 🙂 Manželove šoky nepomáhajú. Tak zatial piatok 13. ďakujem za povzbudenie. 😀

cipuska_
11. nov 2009

ahojte, tak už sme doma z porodnice, máme sa k svetu a pomaličky priberáme,
porod som mala úžasný, skvelé setričky, doktory no proste celý personál
som velmi rada že som sa rozhodla pre TN, sestričky boli velmi milé, čokolvek som potrebovala vždy poradili, vysvetlily, pomohli.....
Hlavne sa treba pýtať....
Prajem všetkým tehulkám čo najpríjemnejší pobyt...

nellye
11. nov 2009

cipuska, vitajte aj s Katuskou domka...Sestricka mi vravela dnes na poradni, ze je plna porodnica 🙂 Porozpravas nam potom o porode a o TN nemocnici?

cipuska_
11. nov 2009

no ja ked som išla rodiť v piatok , tak mali 12 rodičiek naraz na porodnici tka to išlo ako na bežiacom páse, tak mmna dali na oddelenie lebo povedali že to asi nemám kontrakcie že to bude iba neefektívna porodná činnosť, ale o polnoci sa uvolnilo tak ma dali na vzdycháren s tým že osm len na 1 cm a že to asi nič nebude adal i mi tabletku že to najjpradepodobnejšie zastaví....do rána som predýchavala a kontrakcie každých 5min potom 13 min, no stále too skákallo a nebolo nejako extra bolestivé, dalo sa....o siedmej mi sestrička povedala že asi rodiť nnebudem lebo že to niesu kontrakcie to je len také tvrdnutie a CTG ukazoval len také slabé....
o osmej ma prehliadal doktor a povedall asi najkajšiu vetu čo osm mohla počuuť "či dostala pacientka už atb lebo že je na 4 cm a bude dnes rodiť..."
som bola strašne štastná že su to naozaj kontrakcie aže to nieje len tak....za asi hodku som začala mať tlaky na koneečník tak osm to povedala sestričke tá ma pozrela a uplne prekvapená že už som na 8 cm že ideme na sál rodiť, že nech ju idú rýchlo prichystať, volala osmm hned mužovi nech sa poponáhlla že už idem, prišiel zarovno mnou na sál a tam už ot išlo rýchlo tri kontrakcie som predýchala este po stojačky a potom už osm išla na kreslo tlačiť....asi 4 kontrakcie a tlačenie a malá bola na svete.....
neroztrhla som sa vobec takže suepr po dvoch hodinkách s malou na salé ma previezli na oddelenie kde už za hodinu som sa išla pekne sama osprchovať...
malú mi doniesli o pol štvrtej a spala sedem hodín...potom prišli sestričky z novorodeneckého že či ju majú na noc zobrať, najprv som nechcela ale potom som ju tam zaniesla aby som si oddýchla....
os nasledujúceho rána už bola stále so mnou.....

michell13
11. nov 2009

je cipuska super, to si mala fakt uzasny porod, hlavne ze ste uz domka a mozte si spolu nazivat 🙂

zuzanka.h
11. nov 2009

michell kde teba nenájdem🙂))

vanitka
11. nov 2009

cipuska, super, to sa veeelmi dobre cita 😀 prajem vam obom krasaviciam rychle zotavenie a vela mliecka pre Katku 😉

matula01
11. nov 2009

cipuska, ked to tak citam, tak ma aj strach trochu prechadza. Ale to tam musel byt naozaj frmol. To aj izby boli plne?

nellye
12. nov 2009

cipuska : krory dr. bol pri porode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre