Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zahrika
18. nov 2010

@moncika15 no fakt spln baby moje zabera... a co sa tyka mna a spln, tak ja v take noci ani oko nezavrem..ma na mna velky vplyv..
Ale baby viete ze nie je dobre rodit pri splne..to ee...takze ja porodim este toho 20teho radsej 😀

moncika15
18. nov 2010

@zahrika mozno sa to na spln rozbehne a 22 to dokoncis 😀

shira_
18. nov 2010

@zahrika @moncika15 mám tam chodiť len na kontroly, napriek všetkému že je vyhláška o starostlivosti o tehotné po 36.t. zrušená... tak pre istotu. tašku ešte nemám mať zbalenú. neviem, ktorý deň pôjdem, ako budem mať chuť, aspoň si s mužom pokukáme, kam treba ísť. budem pokojnejšia. len ten pupočník čo si najnovšie moj malý dal na krk, ma serie.
@bubulka722 ja som tiež nevedela, piešťany poznám lepšie, aj lekárov a nemocnicu... moc sa mi do toho prostredia nechcelo, ale zase trenčín je pre mňa úplná neznáma. tak som mala dilemu a nechala som si poradiť od svojho dr. a ten sa vyjadril dosť jednoznačne proti pn, že popôrodná starostlivosť otras... a ďalšia vec je, že normálny pôrod v pn može byť ok, ale keď sú problémy s malým, treba ho prevážať do trnavy na jis, a to je pre mňa úplne odveci. samozrejme dúfam, že ju nebudeme podporovať.

moncika15
18. nov 2010

@shira_ co to je za vyhlasku? 😕

shira_
18. nov 2010

@moncika15 to bola ešte tá, čo sa tam písalo, že starostlivosť o tehotnú po 36.t. preberá nemocnica, v ktorej bude rodiť, boli tam tie pravidelné týždenné kontroly, prietoky atď. akurát mi to dnes dr. hovoril, a tiež si mylí, že je to zrušené kvôli poisťovniam..

moncika15
18. nov 2010

@shira_ aha. ja som u mojho dr skoncila v 40tt a ako prenasacku ma poslal do nemocnice

shira_
18. nov 2010

@moncika15 to ano, to už je jasné.. nechajú ťa tam, alebo ťa budú volať viac krát do týždňa na kontroly? alebo ani nevieš?

moncika15
18. nov 2010

@shira_ sama som zvedava ale tesku mi kazali doniest

lulu723
19. nov 2010

@moncika15 a sak ja som si myslela,ze uz si v TN ked ta aj prehnalo a si sa divne citila.a ani sa nikomu neozves tak vies mame strach,aby sa ti daco nestalo 😀

zahrika
19. nov 2010

@moncika15 podla mna tasku ti kazali doniest, aby si ju mala po ruke v pripade hospitalizacie, ale kludne si ju nechaj v aute..lebo ak zistia ze nist sa nedeje, tak ides domov...no tak je to 😖
Ale ja pevne verim, ze dovtedy sa to rozbehne sameeeee 😀

zahrika
19. nov 2010

@shira_ jaaj no jasne..to uz budes mat klasicke poradne v nemocke..aspon si to tam trochu okuknes... je to neprakticke trepat sa do TN, ale ja chodim do TN cele tehu a som si zvykla.. Do 38tt som sama aj soferovala,ale uz v 39tt bola segra, bo sa bali nasi..

shira_
19. nov 2010

@zahrika kokso ja som spala doteraz...no konečne 🙂 kamoška musela šoférovať do porodnice sama 😠 lebo boli u dr. ktorý tvrdil, že má ešte určite týžde čas. muža mala odcestovaného, mal sa vrátiť o 2 dni. chytil ju v noci porod, nikoho nezohnala, len mala pri sebe kamosku co nevie soferovat, aspon ako doprovod 😀 😝 ja mám našťastie muža vždy v dosahu, on sa dost bojí.

zahrika
19. nov 2010

@shira_ fuuha tak s kontrakciami soferovat, iny brutal! Do TN chodime po dialnici, je to kusok,ale predsa len,...rychlost jedno s druhym... a s tym velkym bruchom mam problem sa otocit na sedadle ked cuvam..
Akoze soferujem doteraz v pohode, vsade..asi aj budem do konca.. len do toho TN to uz je utrpenie..chrbat ma zacne bolet, pichat atd...ked ma naposledy viezla segra, to som furt menila celu cestu polohy 😝

zahrika
19. nov 2010

@shira_ no a konecne si sa vyspala 🙂
Ja dnes lepsie ako vcera ale aj tak nic moc..cikala som v noci 4 alebo 5x 🙄

gaja
19. nov 2010

@zahrika prečo sa nemá rodiť keď je spln???

zahrika
19. nov 2010

no neviem, podla vsetkych tych lunarnych studii, vtedy nie je dobre ani operovat, rany sa hoja dlhsie..nedari sa..

bubulka722
19. nov 2010

@zahrika Tak podľa toho ženské telo funguje samé proti sebe, keďže najviac pôrodov sa rozbehne práve počas splnu...

zahrika
19. nov 2010

@bubulka722 no asi... neviem.. to ja len co citam.. bo ja mesiac sledujem uz dlho,teda co pisu.. ze nechty, vlasy atd neupravovat pocas splnu, neplanovat operacie a pod...
Ono telo je v splne aj aktivnejsie, vtedy aj zle spime.. tak asi aj babatka chcu von.. ja neviem 😒
A fakt sa vtedy rozbiehaju porody?

bubulka722
19. nov 2010

@zahrika To je fakt, povie ti to každá sestra na pôrodnici, že majú vždy okolo splnu natlačené priestory na prasknutie. 😉

gaja
19. nov 2010

@bubulka722 a vraj aj pri prudkej zmene počasia.. že z 30tok je zrazu búrka a o 10 stupnov menej.. a podobne 😉

zahrika
19. nov 2010

@bubulka722 no pekne.. ta ja som vedela ze porodim 20teho 😀

bubulka722
19. nov 2010

@zahrika Spln je tušim 21. 😉 Ja sa teda nachystám predbežne na 19.12. Nebolo by to zlé, na Vianoce by sme mali už pod stromčekom ten najkrajší darček. Hlavne nech to príde na nás až vtedy, keď budú bábätká pripravené. V brušku je im predsa len najlepšie, tak načo sa ponáhľať. 😉

zahrika
19. nov 2010

@bubulka722 no sak prave... 20teho je pekny datum, a je to den pred splnom... 😅

bubulka722
19. nov 2010

@zahrika Veď ty už máš na to plné právo, i keď termín narodenia by si malo dieťa vybrať samé. 😀

shira_
19. nov 2010

o dva t. má prísť vraj prudká zmena počasia, má byť -19, tak možno aj ja budem vtedy rodiť. to by tak sedelo 😅

zahrika
19. nov 2010

@shira_ -19???? ty brdo..tak to uz je riadna zmena! to sme si odvykli uz... po teplom lete a teplej jeseni 😨

moncika15
19. nov 2010

@shira_ tak ja ked neporodim teraz tak ked bude -19 maly sa tam zabarikaduje uz uplne 😕

shira_
19. nov 2010

@moncika15 😀 😀 neblazni, teba už tolko nenechajú

moncika15
19. nov 2010

@shira_ dufajme 😅 zajtra mam termin a muz ma zaprisahal ze porodim 😀 😅

shira_
20. nov 2010

@moncika15 stale nič?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre