Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kaktusik007
11. okt 2010

@karamel @bebel ma pravdu, prax v BA je desna.... som tam zila desat rokov, vacsina znamych tam rodila, takze.... take recenzie a odporucania, co su tu na tn, v ba nehrozi, nezazijes 😉

inak, tak diky ze mi s tehu fandite 😀 😀 😀 😀 - ja si to uprimne tiez neviem predstavit, ale vsak nejako to hadam prezijem..... dufam 😝

lucta05
12. okt 2010

@karamel ja som tiez rodila cisarskym rezom a to som rodila 12 hodin nie 8 a tiez mi davali vyvolavacky ale lekar vie hadam lepsie co robi aj ked som mala posledne 4 hodiny kontrakcie kazde 2 min. a museli mi aj tak nakoniec spravit cisarsky rez. Robil mi ho dr. Krkoška s primarom Kaščakom a nemôzem povedat, ze by bol taky hrozny skôr povediac neviem si lepšieho doktora predstavit aj po pôrode prisiel za mnou ako sa mam a to som nemala nikoho vybaveneho.

mmmarta
12. okt 2010

@karamel Je jasne, ze ak si si zazila nieco zle, tak teraz sa nemozes vyjadrit objektivne. Ale pridavam sa k dievcatam, ktore obhajuju trencinaske gyn-por. odd., zatial som sa dostala len na gynekologiu a cakala som nieco strasne z rozpravania kamaratok z inych miest. Ake bolo moje prekvapenie, ked sa ku mne vsetci spravali milo, lekari boli skveli, aj Krkoska. Na porodnicu som tiez este nepocula nic zle, na BA strasne vela, kamaratka rodila 24 hodin uz sa lucila so zivotom, ked jej manzel zaplatil primarovi a ten sa toho ujal a zrazu bolo dieta na svete, az dodatocne zistili ze prirodzene by dieta nikdy neporodila a cisarky len tak nespravia....pockaju na dalsiu sluzbu nech to ma na krku niekto iny.

mmmarta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janette4
13. okt 2010

@karamel ja som síce v TN ešte nerodila,ale chystám sa tam.Pre porovnanie k tomu vybaveniu,prístupu a vyvolávačkám - to si ešte nerodila v Myjavskej pôrodnici 😝 😝 😝

giza
14. okt 2010

@karamel prepac, ze som si dovolila porovnavat (to bude asi tym, ze som prezila podla tvojho opisu sama na sebe - a neusiel sa mi cisarsky iba vyhrazky, krik, ze si dieta zabijam a 39 stychov od chirurgicky tam dole) - to nebol ucel - a nie som len mamicka s osobnou skusenostou, do porodnice doprevadzam k porodom aj ako dula ine maminy, cize moje skusenosti su nielen vacsie, ale poznam i praktiky personalu...K vyvolavackam len dodam , ze sa robia bezne vo vsetkych nemocniciach SR ale s porovnanim s inymi ako to tu i vyssie spomina @janette4 tak u nas je to ovela menej caste, kazda matka ma moznost odmietnut danu liecbu, o ktorej ta vopred informuju (podla zakona to tak ma byt) - cize sama si si na vine inak povedane...suhlasila si s podanim medikacii a tym padom si odovzdala svoj zivot ( a aj dietata) do ruk lekara, to je bezna prax kazdej jednej z nas...no da sa aj nesuhlasit - stacilo sa viac informovat vopred ... 😉 a o tom ci to bolo treba alebo nebolo - poviem len, ze mas bohatu skusenost do buducna a treba sa vyvarovat rovnakych chyb.. prajem len to najlepsie - zo srdca a neber to ako vinenie niekoho - ber to ako skusenost pre to mozno dalsie dieta a aj seba a vlastne celej rodinky tvojej 🙂

giza
14. okt 2010

@bebel - suhlas.... 😉

janette4
14. okt 2010

inak,tie vyvolávačky sú jedným z dôvodov,prečo som sa rozhodla pre TN pôrodnicu,viem,že tam upradnostňujú prirodzený pôrod.Keď v MY odmietne matka vyvolávačku,začnú na ňu vyvíjať nátlak,ako hazarduje so životom svojho dieťaťa,čo keď sa mu niečo stane,či si to vezme na zodpovednosť a pod.Neviem,možno sa mýlim,ale podľa mňa nie je dobré,ani prirodzené,aby dieťa bolo takto nasilu vyvolané na svet.Samozrejme,pokiaľ na to nie je nejaký vážny zdravotný dôvod.@giza čo si o tom myslíš ty?zaujíma ma tvoj názor na vyvolávanie pôrodov.

giza
15. okt 2010

@janette4 - otazka na dlhu diskusiu pre mna...poznam zeny, ktorym to po mohlo ( podla ich opisu, su to casto ale rozporuplne opisy) - osobne so sebou mam zlu zkusenost...Inak tak ako pises, ze su zdravotne dovody, kedy je to nutne (nie su ale bezne vyskutujuce sa). Viem, ze v TN su za "fyziologicky" = normalny priebeh porodu a ak aj dopomahaju (cim kolvek), sleduju vyvin/priebeh ako to ocividne bolo i v pripade karamel (kedze jej po 8. hod. robili sekciu)...
Ono je tazke casto posudit, kedy to ako telo zareaguje a vo vacsine sa to vydari ako ma...to ake to je vskutocnosti pre tu zenu, vie len ona sama a casto mnohe o tom mlcia ( obvinuju same seba, ze do toho sli, alebo su ticho lebo maju na nich zlost, ze to neodhadli za nich - tak ako karamel)....v kazdom pripade su lekari tiez len ludia a maju pre vyvolavacku opodstatnenie (sono, vypocet TP, prietoky, ozvy, atd...)...to ci uz je to tak, alebo nie sa ukaze casto x az ked sa podaju lieky, ci vykona amniotomia ...

bambibam
15. okt 2010

Dlho som tu nebola a tu sa dejú veci. @karamel Čo sa týka pôrodu ,každá máme určitú predstavu ako budeme rodiť,ale v konečnom dôsleku sa situácie vyvíjajú úplne inak. Aj ja som mala svoje predstavy a s pôrodu si už len pamatám na hodinovú bolesť a veľký tlak ,ani muž nestihol dobehnúť. A predstava lekárov na 3-4 hodiny času. Ked som prišla domov hnev prešiel a bola som šťastná ,že sme obe doma ,zdravé a vlastne odstupom času som si povedala ,že to všetko tak malo byť. Ťažko mi je súdiť či mali dať vyvolávačku alebo nie. Ani ja ani oni nevedia ako presne telo zareaguje. Tvoje nereagovalo a moje ako divé. Čo pôrod to iný príbeh ,a vačšina končí šťastne.
@giza - dakujeme za gratuláciu (som dobrá konečne som sa sem dostala,mám cecíkovské a plienkové povinnosti),malú boškávam každý deň. Už sme ako valibuk veľký 61cm a 5440g čo povedala doktorka ,že je super chovaná. Nakolko kojím tak neviem kolko si potiahne,ale prespí 2-3hod. cez deň a v noci vstávam len o 2 hod. a potom ráno o 7 00 urobí budíček. Neviem či si nedokúpiť akurát vitamíny ,pretože ide chrípka a nemôžem jesť žiadne citrusi. (vysýpam sa a predpokladám ,že malá by sa vysypala.) Čítala som ten článok o dojčení a liekoch,už som pochopila čo mi chcela dok. na kardiológii v BA povedať . Malej sa nič nestane,a môžem sa dať kludne zoperovať a nečakať. No opekať síce teraz nepôjdeme ale stretnutie by už prišlo vhod. Čo ty na to?

giza
18. okt 2010

@bambibam jasne...tesim - bola som uz medzi tym 2x na juhu a myslim na vas... Vitaminy si dopraj ale nie tie specialne mlieka a koktely...klasiku C so zinkom by malo stacit papat vo vacsom... Cinkni az budes stihat...alebo ta mozno predbehnem.. 🙂

liba78
21. okt 2010

Ahoj, prepáčte že zas mimo témy. Ale zaujímal by ma váš názor na Baby masáže. Práve to rozoberáme v augustovkách a chcela by som na taký kurz. Neviete o niečom v Trenčíne ?

Inak k téme pôrodnica, pôrod som mala 13 hodín, bez vyvolávačky som ráno porodila synčeka 3800g pri doktorovi Hlaváčikovi. Jeho môžem len a len odporučiť. Nemala som ho "vybaveného" jednoducho slúžil. A s odstupom času si hovorím, že to tak malo byť a pôrodnica v TN je na veľmi dobrej úrovni. Všetky moje deti sa narodili v TN a nikdy som nemala vybaveného lekára. Druhý syn sa narodil na Veľkonočný pondelok, súžil doktor Kopčan a tiež sa o mňa postaral na 1* Ale každý pôrod bol úplne iný, aj priebehom aj bolesťami. Ja sama som si netrúfala odhadnúť čo bude nasledovať. Bolelo vždy. Pri treťom som chcela EPI. Večer mi povedali že je zavčasu a ráno ju už nestihli. Tak som si za 100 eur kúpila retiazku na krk 😉

sasikas
21. okt 2010

@liba78 - my sme chodili s malou na baby masaze u nas v NMnV, cca od jej 2,5 mesiaca....ale ta holka co to robi tu tak robila kurzy aj v TN, tusim v materskom centre....kuk IP poslem ti kontakt.... 🙂

liba78
22. okt 2010

@sasikas ďakujem 😉 A ako sa malej páčilo ?

sasikas
22. okt 2010

@liba78 - mala super spokojna....prvy krat trosku mrncala, ale potom ked zistila o co ide, tak sa jej to pacilo....iba ked sme masirovali chrbatik tak to vacsinou plakala, lebo nerada byvala na brusku....ale teraz uz v poho....teraz uz sa vykruca vselijako a mam problem ju udrzat.... 😉 no ale samozrejme musela byt vyspata pred tym nez sme tam isli a mat dobru naladu.... 😅

liba78
22. okt 2010

@sasikas som zvedavá, ako to bude zvládať môj malý. Jeho najobľúbenejšia "masáž" je - ležím a tečie mi do pusy mlieko 😀

betina1984
23. okt 2010

@karamel, ja tiež chodím Kováčovi a nemám ten pocit, že mu zomrela žena... Počula som, že je trochu inak orientovaný. Viem, že bol ženatý, tuším má tri deti, ale sa mi zdá, že nie je vdovec. Tiež sa mi zdal dobrý, objavil mi obrovskú cystu, s ktorou ma poslal hneď na laparku, ale teraz, keď sa snažíme o druhé, akýsi je pomalý. Ja viem, že nič neuponáhľam, ale aby mi po druhom cykle s Clostilom nerobil folikulometriu, zvlášť keď mám PCO, tak to sa mi zdá trošku blbé.

lienka55
23. okt 2010

@betina1984 takze Kovac je vdovec a ma dve deti. 😉

betina1984
24. okt 2010

@lienka55, zas som o niečo múdrejšía. A čo sa stalo jeho žene?

lienka55
24. okt 2010

@betina1984 IP. 😉

bamarama82
26. okt 2010

baby da sa v tn porodnici zazmluvnit porodnik?

bambibam
26. okt 2010

bamarama82 všetko sa dá ked sa chce 😉 ale či aj v TN to netuším

shira_
27. okt 2010

ja sa tam chystám rodiť ale počula som, že tam rodí ten, kto má službu. neviem, keď si predstavím že niekoho vytiahnem z postele k môjmu pôrodu alebo ho stiahnem bohvie odkiaľ... z nejakej rodinnej oslavy napríklad... no radšej nech ma odrodí ten, kto je normálne v robote. aj pôrodníci sú len ľudia a pôrod je vážna vec. my sme zatiaľ museli len volať veterinára ku každému pôrodu sučky a chudáci veterinári neboli v bohvieakom stave... ono to bolo vždy ako naschvál uprostred víkendu, tak nad ránom, v najhoršom čase okolo 3.00 keď sme si už nevedeli dať rady a robila som to strašne nerada. mňa keď niekto takto zobudí, som samá ochota 😀 😠 zlá ako pes. ale pôrodníci sú už asi zvyknutí, že majú také nevyspytateľné povolanie.

giza
29. okt 2010

@shira_ 🙂 😉 a nielen oni su zvyknuti... aj ostatne PA a personal...

janette4
29. okt 2010

@giza nový image,či len fotka v pase? 🙂

bambibam
30. okt 2010

@giza no dúfam ,že ťa spoznám 😀 😀 😀 ,keby nie kopni do mna. Malinka už vystrkuje rožky 😠 hlavne večer ked má ísť spať ,tak má rečíííííííí 😠 . a aby mi nebolo lúto tak medzi 3-4 hod.ráno sa snaží hrkálku dočiahnuť a ked sa jej to podarí tak hrkoce aj pol hodinu kým sa nepostavím a neodložím jej ju. 😀 Neviem ako dlho to trvá kým si deti urobia režim,ale vždy ked mám pocit ,že už máme režim všetko sa zmení.

bulinka83
30. okt 2010

Pred 10 dňami som porodila svoje druhe dieta, chlapceka 3100gr a 50cm v TN porodnici, chcem sa vsetkym v TN porodnici a personalu na sestonedeli podakovat. Rodil ma MUDr.Paskala, podla mna profesionalny pristup, bola som spokojna...aj tak vsetko odmakali PA🙂 hovorili ako mam dychat, kedy tlacit, pockat, ako sa otocit atd...ani pred dvoma rokmi, pri dcere som doktora zajednaneho nemala, rodila ma MUDr. Baskova a bola som tiez spokojna. Iba pre porovnanie 1. porod 12 hodin, maraton bolesti a poslednu hodinu EPI - bola som s nou 100% spokojna... 2. porod, o dost rychlejsi, take predychatelne bolesti cca 3 hodiny, potom som uz iba pol hodinku manzelovi isla ruku rozpucit a bolo, ani EPI sa nestihla a na tych poslednych 20 minut, by sa to ani neoplatilo, comu zasa rozumiem. Takze 100 eur usetrenych som minula za nadstandardnu izbu na sestonedeli - mozem odporucit, dcera s manzelom mohli prist na navstevu hocikedy, co bolo super, lebo som sa vtedy na izbe mohla venovat jej. Ale pre prvorodicku je lepsia asi normalna izba s niekym, lebo sa moze poradit o babatku, vtedy je vsetko nove atd....zelam vsetkym buducim maminam stastne porody a zdrave deticky

bamarama82
30. okt 2010

dievcata prosim o radu ako je to v tn s porodom-da sa zazmluvnit lekar? epi musim poziadat dopredu ale ju davaju v hocktory den a hodinu-cize je staloe pritomny anestezilog? dakujem

shira_
30. okt 2010

@bulinka83 super, blahoželám k chlapčekovi, som rada že máš dobrú skúsenosť s tn, verím že ani ja nebudem mať zlú a všetko dobre dopadne. ja nechcem ani epi kým to nebude nevyhnutné. uvidíme. ešte som nerodila takže neviem, do čoho idem. a možno niekedy je to lepšie 😝

giza
31. okt 2010

@bulinka83 - Gratulko! .... som rada ze je tu opat dalsia mamina s pozitivnou skusenostou...a este k tomu bez EPI na 2x... 😉
@bambibam - co by si ma nespoznala, ved sme sa poznali ked som bola este brunetka 😉 ...tu hrkalku by som s postielky odstranila uz pred spanim na noc...+ svetlo len minimalne ( najlepsie ak si zvykne cim skor na ziadne alebo len orientacne LED)....lahko sa napise alebo povie, tazsie uskutocni a s tym rezimom, to je zacarovany kruh i u nas a stale z niecim ( raz spanok, raz zdravie,atd...) - ale o tom zivot je... Tak prajem skore oddychnutie 😉

@janette4 je to moj staronovy image, po 2,5 roku som sa hodila spat na "original" brunetku (musim este pockat kym moje odrastu) - nutne zo zdravotnych dovodov, inak by som zotrvala s blond ( bola som s tym velmi spokojna, iba moja mama si na to nevedela zvyknut ) 😖 -nikdy predtym som sa nefarbila...bol to pre nu velky sok... 😕 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre