Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

carrie84
15. nov 2010

@liba78 - tak kurzy masazi su aj v tn - v materskom centre, co je dlhych honoch 😉 A malemu sa to neskutocne paci! Fakt odporucam kazdemu babatku a mamicke 😀

gaja
15. nov 2010

@alabrut vážne tam treba príbor??? 😲

carrie84
15. nov 2010

@gaja - pribor dostanes 😉 Teplomer je nedostatkovy tovar 😀

gaja
15. nov 2010

@carrie84 teplomer ide na dračku asi v každej nemocnici.. ten si prihodím 😉

moncika15
15. nov 2010

@gaja teplomer?! naco teplomer? 😕 nie je dost zarazajuce ze v nemocnici nemaju zakladne hyg. potreby ako toaletny papier... oni nemaju ani teplomer? 😕 nemam si aj injekcie,lieky a vlastne naradicko na site doniest? 😅 😠

moncika15
15. nov 2010

@gaja ja som si nabalila aj pohar a sirup. aha aj mydlo ma ruky 🙂

zahrika
15. nov 2010

Nazdar babule... no ty brdo.. teplomer! Sak to som zabudla... dik za pripomienku 🙂
Ano aj pohar treba.. komplet pribor...to je inac brutal no ale co uz!

@moncika15 ty sa mas uz v utorok hlasit?? to budes 41tt ze? kolko dni po termine?

moncika15
15. nov 2010

@zahrika po prvom termine 12dni a po druhom 3

zahrika
15. nov 2010

@moncika15 jaaj sak vlastne hej ked 20teho mas terminos...
Ja som zo dna na den vacsia a vacsia.. Komplet elefant! kokos....
Monik, kam ti poslem foto? hod mi na IP maila.. nechcem ho tu davat...

gaja
15. nov 2010

@moncika15 mydlo na ruky? načo, šak si umyješ so sprcháčom..
teplomer som mala aj v PN svoj.. tiež tam nemali - neviem čo s tým robia.. ale tam nemali ani vložky ani nič.. ešte aj dve dospelácke plienky si si muslea doniesť.. jednu ti dali po pôrode pri prechode na izbu a druhú si si dala ešt epotom podľa potreby..

a ja si veru aj svoje lieky berem - na alergiu 😀

pohár neberem, toľko sa napijem aj z flaše...

moncika15
15. nov 2010

@gaja to bude take co bude furt na umyvadle a sprxac budem mat v kozmetickej tasticke. ja to mam vsetko premyslene 😀

moncika15
15. nov 2010

@gaja jednu plienku mam mam si ju zobrat? 😕 😅
aj ja si beriem lieky co uzivam aby som tam neskapala medzicasom 😀 a aj sprej do nosa a a hrdla na astmu 😀

zahrika
15. nov 2010

@moncika15 aka zorganizovana 😀 😀

Inac baby, my to mame vsetky 3 uplne nahnute.. kazdu chvilu moze niektora vybuchnut, tak potom dajte vediet kratku spravu ze uz idete rodiiiiiiiiit... teda ak stihate 😀

moncika15
15. nov 2010

@zahrika ja dam vediet o gaje a gaja o mne. teda pokial si nebudeme smskovat krizom cez xodbu 😀

zahrika
15. nov 2010

@moncika15, @gaja a budete teda pytat aj ten epidural ??? a dr mate vybaveneho ci nie? a idete do nadstandrd izby ci ne? Sak nech vieeeeem 😎

moncika15
15. nov 2010

@zahrika ja nie. ja take veci neuznavam 😅

betina1984
15. nov 2010

@gaja ahojky. Už sa ti to blíži...🙂. Rozhodla si sa pre epidurál, či nie? A to meno ste sa už vybrali?

moncika15
15. nov 2010

@zahrika a nadstandard ee ja budem rada ked budem mat spolubyvajucu 🙂

zahrika
15. nov 2010

@moncika15 no s tym nadstandard aj ja to tak zacinam brat.. radsej mat s kym prehodit par slov a pomoct si navzajom....a epidural, vobec neviem co mam robit... ked mozem este dopadnut tak ze budem stastna ak bude predplateny.... neviem! povodne som chcela BEZ
baby idem si lahnut...
PAPA dnes a kebys te v noci rodili, tak kricte 😀

moncika15
15. nov 2010

@zahrika neboj sa mna isto zacujes 😀 😀 😀 😅

gaja
15. nov 2010

@zahrika epidurál - uvidím.. doktora vybratého nemám, môj doki hovorí, že všetci sú šikovní a mladí a tak verím, že sú dobrí všetci...
nadštandard - nie... ja neviem, mne aj pri prvom padlo vhod, že som nebola sama.. hlavne ked ma lapli popôrodné depky a ked som potrebovala do sprchy a tak..

@moncika15 tá plienka bola treba v PN - inde nechápu že na čo.. sa na mna baby z iných pôrodníc kukali jak na debila...

@betina1984 epidurál - som mu naklonená, ale uvidím.. nechám to tak - podla situácie.. meno máme vybraté - je tajomstvo.. ked tak ti napíšem súkromne.. aby ma niekto nevyšmíroval... 😉

betina1984
15. nov 2010

@gaja, OK napíš. Ale ja by som si epidurál nedala. Druhý pôrod býva jednoduchší, pokiaľ nie je medzi nimi rozdiel 10 rokov. Nehovoril ti doktor na prietokoch aké bude zhruba veľké?

gaja
15. nov 2010

@betina1984 Peti - ozaj.. ty máš Tn pôrodku už absolvovanú.. daj nejaké tipy a triky.. že ako na ktorú sestričku a tak 😀
a čomu sa prípadne vyhnúť... a čo všetko si mala ty zbalené. ak si ešte pamatáš

pozerám, že skúšate druhé mimi.. tak budem držať päste... 😉

gaja
15. nov 2010

@betina1984 no minulý týžden už bol ako dieťatko v cca 41 týždni.. a to som bola 37+4.. vraj má odhadom tak do 3,8 kg.
čiže podstatne väčší ako Danko...
ale vieš - tie kilá to je orientačné.. čoho sa môžeme držať je tak veľkosť hlavičky nožičky... a tie sú teda veľké.. 😝

vieš tá epi.. ak by som sa dlho otvárala, tak si možno dám.. ak to pôjde coby dup - tak nie...

betina1984
15. nov 2010

@gaja, no skúšame už vyše polroka a zatiaľ nič. Hádam sa podarí. Toto som hovorila aj švagrovej priateľke, ktorá rodila 1,5 roka po mne. Aby nebola drzá a papuľnatá voči sestričkám, pretože toho majú dosť. Potom na ňu kašľali. Tak aj tebe to hovorím, hlavne buď na sestričky milá, počúvaj ich, nebuď drzá a papuľnatá a oni sa budú tiež k tebe pekne chovať. Inak z nich budú rajdy. Všetky sestričky sú tam OK. AJ na gynekologicko - pôrodnickom, aj na šestonedelí. Vždy mi radi pomohli, aj keď malá bola druhú noc zlá, že plakala, zobrali mi ju na 2-3 hodinky, aby som si pospala. Je tam rooming, takže bábo máš od druhej noci pri sebe. Prvú noc si ho berú na novorodenecké. Doktori tiež fajn, zase nebyť drzá. Zbalené bežné veci, pre malú som mala balík plienok, špáradlá do ušiek a to je tuším všetko. Oblečenie na odchod mi doniesli, keď prišli pre mňa. A ešte si hlavne zober čiapočku, lebo keď ťa prídu pozrieť, býva sa na takej veľkej chodbe, aby ti nenachladlo. A pre seba bežné veci, na umývanie, nejakú nočnú košeľu, najlepšie takú, aby sa ti dobre kojilo. Vložky tam dávali, ale mala som aj svoje, lebo je tie hrubé neznášam, mala som svoje tenké. AJ nohavičky som v pohode nosila svoje, len keď bude vizita, chytro vyzleč. Neviem, čo ešte také. Teplomery nám tam dávali, teraz neviem, či dávajú. Aj mastičky na prdelky bábätiek tam boli.

betina1984
15. nov 2010

@gaja no to máš dobrý rozdiel. To nevedia tak dobre odhadnúť. Veľa závisí od ovulácie. Je rozdiel, keď ju máš na 14 DC, alebo ako ja napr. na 33 DC, takže hneď sú tam tri týždne rozdielu. Ja som mala pri malej vyvolávačku, ale rýchlo som sa otvorila aj porodila. Vôbec som neuvažovala nad epi.

gaja
15. nov 2010

@betina1984 jáj no ja som v PN ani nemukla. a ke dsom bola zúfalá a potrebovala sestričky, tak ich nebolo..
ja som tiež za ten princíp - aké požičaj také vráť a ked sa ja budem chovať v rámci normy, tak to bude OK..
čiapočku si teda ešte pribalím.. ja som si zobrala len rukavičky, bo dado bol strašne doškriabaný...

a aj to si ma potešila, že prvú noc berú k sebe, bo v PN nebrali.. a ked si zobereš, že ja som rodila v noci.. do rána čiže den hore, noc hore ráno pôrod, a odvtedy malého pri sebe.. ani na pol hodky mi ho nevzali..

gaja
15. nov 2010

@betina1984 no jo..
tak ale neboj, podarí sa.. a o Tamarku ste sa koľko snažili?

alabrut
16. nov 2010

@moncika15 😀 😀 😀 😀 😀 😀 niekde tu na MK som si precitala, ze to treba ihned hlasit 😀 😀 strasne som sa bala, ze mi ho nedaju..a nakoniec nestihli..a nebolo treba..drzim palce v utorok 😉 sme mali rovnako termin..

alabrut
16. nov 2010

@gaja na ten pribor sa len opytaju ci mas svoj..ak nie daju ti..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre