Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kolumbia
25. jan 2010

liviaf14...skusenosti mam z roku 2009 z juna ...ako vidis tato skusenost je este dost cerstva

kolumbia
25. jan 2010

erytrea...aj ja chodim ku chlapeckovi ,idem tam zajtra tak som zvedava co mi povie,natom novom je to pekne ale stale tam nevyriesili to prezliekanie a neviem ci si pocula to wc vo vnutri je len pre tehotne a ostatne pacientky musia chodit na chodbu

jja
25. jan 2010

kolumbia, maju tam iba zaves novy, myslim v sestrickinej ambulancii. vraj sa ma davat este jeden. ale aj tak je to take zvlastne prezliekanie... ano s tym wc je to pravda, dokonca aj tie kresla co ma v cakarni maju dat prec. vraj hygiena nakazala 😒 mne sa tam dobre sedi, aspon teraz ked som tehotna 😉

kolumbia
25. jan 2010

giza ..rodila som tam 9.juna 2009,bez lekarskej a sesterskej starostlivosti aj napriek tomu ze som tam lezala od nedele vecera a porodila som v utorok o 5.50h,pôrod prebiehal na izbe hlavicka a ked zistili ze rodim vyviezli ma na chodbu a tam som pokracovala ...asi pol hodinu z malym zavesenym na pupocnej snure ma nechali cakat na chodbe ,nastastie na posteli kym sa doktor L...... obtazoval prist na salu po nocnej ,tam som este niekolko minu cakala kym sa nachystaju .....mam zdravotne problemy a mala som zakazane rodit normalne ,ohrozili môj zivot a dieta neprezilo ...potom uz vsetci boli mily a ochotny ...a este jedna vec ked vnoci zistila sestricka na pôrodnici ze rodim ,nezavolala mi doktora len ma zviezla o poschodie dole a tam som rodila sama ,ani na pôrodnici ma nenechali ...asi to bolo tym ze niesom clovek co mava obalkami

kolumbia
25. jan 2010

jja...tie kresla su dobre aj mne vyhovuju ,tie umele co mal boli hrozne ,no neviem kam daju ten zaves ,dufam ze ten druhy zaves to trosku urychli

dahlia23
25. jan 2010

kolumbia, tak to mi je fakt ľúto... ☹
ja som túto story už počula, ale nejak som tomu nemohla uveriť.... 😒

pink_lady
25. jan 2010


Kolumbia...tazko sa hladaju slova...☹

podobne story su tam bohuzial nie ojedinele

giza
26. jan 2010

Kolumbia, som rada ze si to sem vlozila/uverejnila, nakolko je ozaj malo zien co maju tu odvahu... 😉 a zial ani sudenim tu clovek nevymoze nic....poznam nie jednu takuto maminu s nasledkami a len su ticho, maju pocit, ze bud si za to mohli same alebo nic s tym neporiesia, ked to niekde uverejnia, ci o tom hovoria...
Mozno ked sa aspon takto o tom povie, napise, tak sa to pohne k lepsiemu...

dahlia23
26. jan 2010

giza, takže možno nakoniec nešlo ani o kolumbiu, čo som ja počula... ☹
ale, bohužiaľ, toto sa deje všade a naozaj si nepomôžeme...

giza
26. jan 2010

A o koho Dahlia?

Ked porovnam co bolo kedysi a co je dnes, tak je to o dost, o vela lepsie, no vzdy je co vylepsovat ako na kazdom jednom z nas....a kto tvrdi, ze je suprovy, jednicka, nemozem si vynachvalit, tak asi to neni ani zdaleka tak a trpi sebaklamom (mozno mu iba treba povedat, mozno ukazat a mozno ...)...

Momentalne myslim na Bebel ako si to uz s babom asi uziva a ci dnes Liviaf nebude nasledovat, ved to tu ide pekne po rade .... 😵

jja
26. jan 2010

Bebel uz to ma za sebou??? 😲

liviaf14
26. jan 2010

čaute, tak ja som stále 2v1, aj keď podľa dr. to môže už byť hocikedy, tak sa nechávame prekvapiť, že kedy 😉

dahlia23
26. jan 2010

giza, neviem... ja som počula o prvorodičke, ktorej sa toto stalo. kolumbia má v pase 15 ročnú dcéru. ale ona bola tuším v 26tt. tak či tak, je to minimálne nedôstojné, keď sa takéto niečo stane. akože nechajú ťa samu porodiť na chodbe...
ale radšej to nechajme tak.
ja mám, našťastie, iba pozitívne skúsenosti, aj čo sa týka mňa, aj čo sa týka báb, ktoré so mnou v nemocke ležali. fakt nemôžem povedať krivé slovo a dúfam, že sa to nikdy nezmení. 🙂

takže bebel to už má šťastne za sebou... teraz tuším nasleduje jja a v tesnom závese livia. baby, tak sa snažte 😉

jja
26. jan 2010

no ano, nasledujem ja, ale u mna sa nic nedeje. malinka je dnes kludna akoby sa ani nikde nechysstala 😎

pink_lady
26. jan 2010

dahlia. mozno si fakt poculao niekom inom pretoze len pokial som tam ja lezala tak sa podobnych pripadov stalo viac...ale zial ono sa to deje stale, a vsade, asi, lenze sa o tom tolko nehovori, lebo tie co to zaziju tak nemaju od bolesti silu o tom rozpravat...a tie co tam pridu fakt len ze odrodit a za 3-4 dni domov tak take nieco nepostrehnu...ale take co tam stravia viac casu tak su svedkom takychto bolestnych pripadov...mna take dosial mata, casto rozmyslam nad dvoma kockami z mojho "posledneho pobytu tam"...s jednou sme lezali na izbe, robili si plany kde pojdeme s kocikmi, s tou druhou som sa tiez skamaratila...ale zive babatko som si odniesla len ja ...tieto dve boli pre mna najsilnejsie zazitky ... 😢 a aj mne teraz hovoria, ze keby neboli tolko otalali s porodom, maly mohol byt ok...dnes sme boli na neurologii a ma ochabnute nozicky a vyzera to s nim dost zle.,..jeden dr chcel robit cisarsky uz tyzden vopred ...nepochodil lebo to lebo hento...nuz asi dakdo cakal na nejaku obalku? neviem... 😒 ale po par dnoch som si sama otvorila hubu vyletela na jedneho mudr a zrazu rychlo rychlo musime urobit sekciu... 😒 obcas sa v noci zobudim s tym, striasa ma pri myslienke, ze co by sa bolo stalo keby som sa nebola ozvala,...

lulu14
26. jan 2010

Ahojte baby kamoska my poradila toto forum ze my trosku poradite bola by som velmi rada. Som mamicka 3 a pol rocnej dcerky Ninky a teraz cakame a manzelom dvojicky co bol pre nas dost velky sok lebo sme prvy v rodine ale uz sme si na tu spravicku zvykli. som v 22 tyzdni a uvazujem nad porodom v Tn sice Ninku som rodila v Ba ale bojim sa ze budem teraz dlhsie lezat v nemocnini a preto chcem ist rodit blizsie lebo byvame v Novom Meste nad Vahom. Pocula som na Tn aj chvalu ale tusim viac nadavania tak by so rada vedela ako to tam funguje hlavne co sa tyka doktorov a sestriciek. Zevraj je velmi dobry doktor Kascak tak neviem. Za odpovede vopred dakujem. 🙂

giza
26. jan 2010

Dahlia, tak ako pise Pinky pocula som o inych pripadoch, nie s takymto razenim ako opisuje Kolumbia, ale smutok robi svoje a ak tam bola sama o to viac....nechcem tvrdit aky je to "rozdiel" co sa tyka starostlivosti/postupe o takuto matku ak pride o dieta do 6. mes. a aky, ak on pride az na konci 8. - 9. mesiaca - strata boli tak ci tak, len su v tomto postupe naozaj odlisnosti a do kompetencii preco a ako kto konal ci nekonal alebo ako mal, vidi len ten jeden a najvyssi...ja tu ozaj nemam co sudit ci odsudzovat, ani posudzovat...

Bebel nevieme ako porodila, ani co je s nou a kedze je ticho a neprispieva, tak to iba odhadujem, ze to uz bude mat za sebou Jja...ved co ine logicky 😵

Liviaf ...a co hlienova zatka ? este odchadza ci pauza..nic nepises o svojich pocitoch s bruskom....

Pinky a ako pise Dahlia- je ludske sa v tom moc nemrvit - aj ked mnohe z nas to poznacilo podobne ako teba, ci Kolumbiu a to sa stalo nielen mojej kamaratke, ci spoluleziacej na izbe.... 😉 Ludia nemaju radi smutne temy a pozitivum prinasa viac ako negativum...lebo co nas nezabije to nas ma posilnit!

jja
26. jan 2010

Baby, chcem sa vas spytat, ta hlienova zatka odchadza postupne ci naraz? lebo som pocula ze to odide raz a koniec, ale ja mam uz posledny tyzden taky divny vytok...nieje to klasicky vytok, lebo ma nic nestipe ani nepali len mam stale "mokro" . A je to takej belsej farby...

giza
26. jan 2010

aj aj

liviaf14
26. jan 2010

ahojte 😉
no mne zátka odchádzala tri dni, v prvý najviac, ďalšie dva dni po troške. teraz už nič. častejšie mi tvrdne bruško, aj mi tuším už zišlo nižšie, aspoň sa nám s mm tak zdá.
ma tu vydesili tie príspevky kolumbie a podobne....... 😖

jja
26. jan 2010

aj mna vydesili... 😒 dufam ze my liv budeme mat iba dobre spomienky

liviaf14
26. jan 2010

no tak to dúfam aj ja, ja som od tej kolumbie čítala už v lete niekedy príspevky, brrrr, teraz sa budeme báť, že?

jja
26. jan 2010

presne tak... 😒
moje brusko si stale krasne vysoko troni 🙂

liviaf14
26. jan 2010

jja, ja sa bojím aj toho, že či budem vedieť s malým zaobchádzať, keď ho dostanem na izbe, mám načítané a napozerané, len keď príde do tuhého 😅 dúfam, že to príde samé, taký ten materinský inštinkt....

jja
26. jan 2010

Livia, ja som praveze nestudovala nic. Mam 3 mladsich surodencov a je medzi nami dost velky velkovy rozdiel tak sa spolieham na ziskane skusenosti 🙂 a na materinsky instinkt...ako hovoris 😉

pink_lady
26. jan 2010

giza, dahlia nenapisala ze je ludske sa v tom nemrvit ale ze je neludske ked sa taka vec stane...urcite nebolo mojim cielom nikoho vydesit, ale napriek tomu si myslim a dnes som to po slovach dr plne pochopila, ze je praveze dolezite o tom nemlcat a hovorit o tom, pretoze potom si - ako to povedala jedna zena co v minulosti nieco take zazila, ze jej to dalo vela a uz si teraz nenechala brnkat po nose...a o to tu ide...aby vedeli aka je realita a ze si netreba nechat brnkat po nose...

dahlia23
26. jan 2010

pinky, to je fakt smutné, že to tam takto chodí. ale fakt sa to deje všade, otázka je, koľko ľudí s tým výjde von... ☹
dúfam, že váš malinký bude v poriadku. aj keď sa teraz musíte vláčiť po lekároch, ale snáď sa to všetko dobre vyvinie. 😉 a verím ti, že sa v noci budíš a rozmýšľaš čo by bolo keby...
no, ako píše giza, treba myslieť pozitívne. teda, ja sa snažím. ale o takýchto veciach by sa podľa mňa hovoriť malo. lebo iba to môže prispieť k zmene k lepšiemu... 😉

evcam
27. jan 2010

Babule bebel porodila v pondelok o 11:15 Bibka mala krásnych 3900 g. Takze jej z celého srdiecka gratulujem. Mia neviem ale hádam už aj ona má batoztek pri sebe. Tým čo ich to čaká prajem rýchle porody. A ešte ja mám z tn nemocnicou s pred troch tyzdnou len a len dobre skúsenosti takze sa nebojte. Ja som mala síce pri pôrode dohodnutého môjho doktora JAnkovskeho ale aj ostatny sú fajn. Strašne mi je sympaticky doktor Gajdosik.

jja
27. jan 2010

Bebel blahozelame a tesime sa na fotky malej 🙂 🙂 😎 takze som na rade ja 😎

giza
27. jan 2010

Pinky - to som pisala ako svoju myslienku, ze je to ludske ze odbacame od temy smutnej 😉 😵(co Dahlia aj spominala vo svojom prispevku - "ale radšej to nechajme tak")
mne to o tom brnkani po nose nevysvetluj, ja mam za sebou ozaj vela veci (tolko sa ich tu este nepopisalo na tejto teme TN porodnice) a tiez mam spomienky kedy som ako dula nespozorovala u kamosky co je este pre nu nestrasenie a jej muz mi to potom "spocital", ze som ju tymi recami strasne vyplasila (chcela som ju tiez len varovat) a zial od vtedy si na to davam velky pozor, lebo tym iba naozaj skor ublizis, ved tu nemas sancu vediet aka mamina prispieva, ci je typ co sa bude bat alebo taka co ju to povzbudi a jej to pomoze..to je tazko aj u ludi, ktorych casto x si myslis, ze poznas... 😉 a toto adresujem aj Kolumbii...

Pozitivny pristup je vsak skor o 100% uspesnejsi ako ked budem rozpravat o tom co sa zle moze stat a to mi date za pravdu urcite mnohe..ano treba vediet aj varovat - ale je rozdiel "vediet" alebo len negativizovat...to sa mina ucinku - cielu... 😉
Naucila som sa ako dula, ze chvalenim dalej zajdes, este keby som to na svoje deti viac vedela preniest... 😅

Evcam - dakujeme za krasne info 😵 😵 😵 ...nasledovala Mia a pozor Jja !!!! nepredbiehaj sa 😀 😀 😀 , teraz LIviaf!!! 😀 😀 --- si robim prcu, jasne, ze ako to pojde tak to bude 😉 Jja - budem drzat palceky...aj Liviaf..

Dahlia, treba vediet o tom rozpravat a aj pisat, ale na spravnom mieste a v spravny cas..tu to miesto zial nie je vhodne ( co si vycitila i ty, rovnako ako i ja) - si myslim, .....ale proti gustu ziaden disputat....ak si Kolumbia s Pinky myslia ( usudzuju), ze tu je to spravne miesto - je to ich volba..ja ich respektujem tiez 😉

Juj baby tuto noc som vo sne rodila aj ja....ze 27. 01.- cize dnes a hned po porode som prechadzala z budovy do budovy ( nebola tam ale taka kosa ako tu , ze -15°C - cha!)...zacina mi tu z toho asi hrabkat 😅 😅 😅 Najviac som sa cudovala tomu datumu 27.. 😕 (?)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre