Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

molka
10. jún 2014

@michaela2008 nadstandard sa neda dohodnut dopredu, je to len o stasti, ci je prave volny.

laurika1517
10. jún 2014

@michaela2008 to znie teda drsne ☹ slovo bonding je v slovesnkej porodnici nadavka, alebo?

janickacrazy
10. jún 2014

@molka Kolko to stoji ten nadstandard prosim ta?

molka
10. jún 2014

@janickacrazy tu najdes kompletny cennik, maju tam rozne typy nadstandardov:
https://www.modrykonik.sk/porodnica-trencin/

janickacrazy
10. jún 2014

@molka dakujem 🙂

duratlicka
11. jún 2014

Ja nechapem,preco sa za ten porod radsej neplati.Je to prd platne,ze je "zadarmo",ked potom vsetko zavisi od toho,ako sa dr a sestricky vyspia.Keby normalne mali cennik,napr. vyparkovanie dietata bez nastrihu a sitia 50,€,neprerusovany bonding 50€ a pod,tak si nasetrim a viem,co ma caka.Oni by mali lepsie platy a hned by sa viac snazili a boli milsi.

laurika1517
11. jún 2014

@duratlicka vies co je smutne? ze staci ked prejdeme za kopecky na moravu a mimisa ti vyparkuju bez nastrihu a sitia a bonding urobia automaticky a pokial mas to stastie ze si tam poistena tak to mas zadarmo ako bezny standard v niektorych porodniciach. nuz a hold my zahranicne leda si to zacvakat tam. ale rozmyslam ci to nie je lepsia varianta ako sa nervovat na rodnej hrude pozasivana az neviem pokial s odseparovanym dietatom...to je na zvazenie kazdej....

inak tiez ma prekvapuje tie ceny zazmluvneny doktor okolo 200e. a za co? ze to dieta nakonci chyti a cvakne snuru?

michaela2008
11. jún 2014

@laurika1517 Laurika prosim Ta a kde do CR by si isla rodit? Nemam prehlad o tamojsich porodniciach, daj prosim tip aj cenu, ak vies...

enanena
22. jún 2014

ahojte....chcem vas poprosit ci ma nikekto skusenost so spontannym porodom po predchadzajucej sekcii v porodnici v trencine...velmi fada by son to skusila tak hladam porodnicu kde je to mozne a trencin mi vysiel zatial ako najlepsia alternativa...tak chcem vediet ci je ta aka moznost.dakujem za odpovede

molka
22. jún 2014

@enanena samozrejme, v TN sa to dá úplne v pohode. Za určitých okolností môžeš v TN rodiť vaginálne aj po dvoch sekciách.

enanena
22. jún 2014

@molka dakujem pekne za odpoved

zarica
7. júl 2014

@laurika1517 hypnoporod, autorku si nepamatam ale ked dad do Google, tak ti najde... Potom knihy od Michel Odent... Su to super knizky, nenechaj sa zmiast nazvom "hypnoporod " s hypnozou to nema nic spolocne 😀

zarica
7. júl 2014

Caute baby, ja som robila v TN pred 7 mes a uplna paradicka 🙂 mala som porodny plan a vsetko akceptovali, mala som celu dobu pustenu relaxacnu hudbu, az do samotneho tlacia sme mali s muzom sukromie. Pri tlaceni mi chceli zatlacit na brusko co som hned zakazala a tiez akceptovali... Syna mi hned prilozili na brusko, nechali dotepat pupocnik, muz odstrihol snurku ;) myslim, ze ak viete co chcete a vie to aj vas muz, tak sa to da, dokonca si moj plan nechali v mojej karte 🙂 ak mate otázky kludne sa pytajte... Btw nastrih mi robili minimalny, s Dr som bola dohodnuta, len vo velmi nevyhnutnej situacii, pri porode mi povedal, ze sa na 90% roztrhnem a spytal sa ma, ze ci teda MOZE urobit nastrih, kedze som vedela, ze nastrihy nerobi pausalne, tak som povolila a myslim, ze som urobila spravne, lebo synak mal cez 4 kila a mal aj dost velku hlavu a ja som dost utla ;)

lussi2
8. júl 2014

ahoj mna to caka o necely tyzden, smeim sa spytat kto ta rodil? Dakujem🙂

sandrika1986
8. júl 2014

Ja som v TN pôrodnici porodila svoje dve dcérky v roku 2008 a 2012 .... v januári 2015 mám termín, pôjdem znova do tejto pôrodnice 🙂

miskast
11. júl 2014

@enanena
Ahoj urcite vol trencin

Ja som rodila prvu dcerku v bratislave kde ma vpodstate donutili pocas porodu k sekcii druhy porod som jednoznacne chcela prirodzene, v bratislave ma tlacili do sekcie znovu ze neporodim prirodzene maly je velky uzka panva a milion dovodov ze ho budu vytahovat a skonci to aj tak sekciou....isli sme do tn vsetko som konzultovala s primarom ten ma ubezpecil ze v nicom nie je problem a mozem ti povedat bol to ten najkrajsi moment v zivote uplne prirodzeny porod bez analgetik bezproblemov neskutocne nadherny zazitok takze urcite trencin🙂

enanena
17. júl 2014

@miskast dakujem ti velmi pekne za tvoju pozitivnu skusenost....ja som prvu mala sekciu v PN a tu automaticky robia aj dalsi porod sekciou...ja by som teda rda ak by sa dalo prirodzeny porod...ked budem mat tesne pred porodom tak pojdeme do trencina a vsetko skonzultujeme

miskast
18. júl 2014

Urcite chod tam ta nebudu na sekciu prehovarat su mimoriadne naklonený na prirodzený porod v roznych polohách

miskadusko
21. júl 2014

Hlavne sú naklonený na ktorý kolvek prirodzený pôrod v akejkolvek polohe hlavne aby si neposrali štatistky s nejakým cisárskym ktorý je naozaj nutný......

gv35
28. júl 2014

@miskadusko takze je to pravda,ze oni nechcu robit cisarsky aj ked je nutny a nechaju zenu trapit dlhe hodiny prirodzene? ci ako ste to myslela?

kiki68
28. júl 2014

@gv35 nie su tomu nakloneni,ale zase uplne riskovat nepojdu. Ono je to tak,ze kto chce skor cisarak,ze proste su tam nejake indikacie,ale nie je to zase na 100%, len skor odporucane,tak ide niekde inde. Lebo v TN cisarak robia len ak je to naozaj nevyhnutne. Zalezi co clovek chce a na co si trufa,aj podla toho vyberat. A tiez tam maju dost plno,lebo vela zien,co zase chce rodit len prirodzene, co by zase inde neboli mozno nakloneni tomu ide rodit do TN.

acverenkarova
28. júl 2014

@gv35 ahoj ano tak ako si to napísala....ja som mala naplánovanú sekciu na 31.3.30 som nastúpila do nemocnice s tým že na druhý den ma budú robiť a prd.zistili že sa bábo otočilo a čakali že budem rodiť prirodzene....bohužial som sa stále neotvárala,tak mi potom robili 10.4 poobede o 16.00 cisarák....

miskadusko
29. júl 2014

@gv35 ja som mala KP a to je dôvod na cisarsky ked si to žena vyžiada. ja som sa na velkej vizite tak pohádala s primárom že mi normálne odišiel od postele a začal riešiť inú mamičku. nakoniec som sa dohodla s dr.Jankovským a on mi ten cissarsky spravil. ale od primára som si vypočula svoje. a kašlem na neho, ja chcem hlavne zdravé dieťa a pri KP sa nemusí vždy podariť....

daniela1983
29. júl 2014

@gv35 prirodzeny porod je utrpenie pri ktorom sa zena trapi??? to odkedy? snad vaginalny medicinsky vedeny porod je utrpenie, ale rozhodne nie prirodzeny porod

gv35
29. júl 2014

@daniela1983 tak myslela som to tak,ze ked neporodi ako niektore stastne za par minut alebo hodin, ale trebars 16h ju nechaju vystavit a potom nakoniec aj tak spravia sekciu,lebo inak to nejde. Hlavne ked sla uz s odporucanim na sekciu sa moze citit nespokojna a urcite po takomto zazitku nebude vypisovat, ako bol porod a porodnica super. A pokial si myslela do medicinskeho porodu aj vyvolavacku,tak bohuzial niektora nemoze mat prirodzeny porod,kedze sa babu nechce na svet a je ohrozene alebo matka.

daniela1983
30. júl 2014

@gv35 to zalezi od uhla pohladu. ak by ma nechali rodit 16h a potom urobili akutny cisar ak by sa vyskytla nahla komplikacia, tak ano ja by som chvalila ze to, ze tomu dali sancu aby to islo prirodzene pokial to slo. no a holt ked dalej to uz neslo tak co uz. ja by som skor bola nastvana keby ten cisar urobili prilis skoro a nedali by tomu sancu. kludne aj 16 alebo viac hodin. jasne ked je matka alebo dieta ohrozne tak je vyvolavacka na mieste. len skoda, ze vyvolavaju a urychluju v porodniciach ako na beziacom pase a vobec nie iba vtedy ked je niekto v ohrozeni. ak by to robili iba vtedy to by bola krasne idealna situacia, ale realita je ina. urychluje sa uplne bezne len preto aby to mali vsetci zucastneni rychlejsie z krku...

gv35
31. júl 2014

@daniela1983 suhlasim s tebou,ze ked nie je dovod na urychlenie porodu, nemali by to robit standardne. Tiez som naklonena prirodzenemu porodu,pokial nie je nutny zasah. Len by ma mrzelo,ked by mi niekto povedal a neskor urad pre dohlad nad zdrav.starostlivostou dal za pravdu,ze dovodom,ze mam postihnute dieta je v tom,ze ostalo pridusene alebo co ja viem co by sa tam odohralo,lebo zlyhal personal nemocnice a nerobil skor sekciu. Teraz som nastavena na to, ze vsetko pojde dobre, uz to mam za par a som zvedava,aky je to pocit 🙂 A doktori vraveli nezavisle na sebe,ze to vyzera na prirodzeny porod 🙂 A prave taketo diskusie ma nahlodali,kde rodit, ci PB alebo TN? Zaroven viem,ze kazdy porod je jedinecny a vyber nemocnice to ovplyvnit nemusi.

zarica
1. aug 2014

@lussi2 pri porode bol mudr Sucansky ale uz ti neskoro Pisem, ze? ;) ale dufam, ze ti to dobre dopadlo 🙂

lussi2
1. aug 2014

@zarica to nevadi, uz mam konecne po. ja som mala Dr. Kopcana je to moj doktor a chcela som ho mat pri porode, nastastie mal vtedy sluzbu🙂

lussi2
1. aug 2014

@zuzana1981 ja odporucam Dr. Kopcana je velmi mily ,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre