Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

dulkagabulka
27. apr 2013

Svetoznámy charizmatický francúzsky pôrodník Michael Odent na ČT24 rozpráva o prirodzenom pôrode, o potrebách žien , o kokteile hormonov lasky pri pôrode , bode zlomu v pôrodníctve. O jeho prednášky je záujem na celom svete. Bola som na jeho prednáške osobne, čítala jeho knihy, s radosťou tehulkam ponukam aspon toto video:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095690193-...

PS: Slovenský Odent ,kde si ?? 😀 😀 😀

lebo5
27. apr 2013

@monika060 ono ani neviem že by niekto dával zoznam do pôrodnice ale ja som mala pri malej toto a aj teraz to mám nachystané pri druhom
občiansky preukaz,
fotokópiu sobášneho
tehotenskú knižku
preukaz zdravotného poistenca

Odporúčame priniesť si:

pôrodnícke vložky (4 balenia)
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
toaletné potreby (pasta, kefka, hrebeň, sprch.gel + šampon)
WC papier,
papierové vreckovky,
vložky do podprsenky pre dojčiace ženy
balzam na pery,
pohár
príbor
odsávačka
uterák (2 ks + 1 menší )
nočnú košeľu (2 ks)
ponožky
nohavičky 4ks
materskú podprsenku (2 ks)
teplomer
čípky
prezuvky + šľapky do sprchy
mobilný telefón + nabijacka
fotoaparát

Pre dieťatko si prineste

ponožky
bavlnené rukavičky
čiapočku – tenkú bavlnenú,
bavlnené plienky 2 ks,
jednorazové plienky 30 ks
vatové tyčinky
vlhčené hygienické utierky pre dieťa
sudocrem
dudlik pre maleho,
bepanthen mast,
tenku deku pre babo..
vinea + voda

monika060
27. apr 2013

@lebo5 ďakujem

adkokatka
27. apr 2013

Ja som tiez rodila v TN a maximalna spokojnost,pri porode mi dr.Hlavacik a som si povedala,ze ked pojdem druhy krat rodit jeho ked aj spod zeme vyhrabem ale chcem aby mi bol pri porode🙂Sestricky tiez uplna parada no az nato novorodenecke tam sestricky hotova katastroooooofa....

boga28
2. máj 2013

V útorok som sa vrátila z pôrodnice v TN a musím povedať že som maximálne spokojná s prístupom lekárov aj celého zdravotného personálu. Odporúčam pôrodnicu v TN

lebo5
3. máj 2013

@boga28 kto ťa rodil prosím ťa?

boga28
3. máj 2013

@lebo5 mňa rodila Mudr. Bašková. A musím povedať že by som nemenila.

lebo5
3. máj 2013

@boga28 tak ja už len budem spoliehať aby som natrafila na tých správných doktorov-doktorky 😀 Hlaváčik by mohol mať zrovna dovolenku, to by som bola fakt rada 😵

boga28
3. máj 2013

@lebo5 tak ja som bola ako som už písala spokojná úplne maximálne ale aj ostatný doktory a doktorky ,ktorí tam boli boli milí a zlatí. a s takým menom Hlaváčik som sa tam počas pobytu vôbec nestretla

majsniarka
6. máj 2013

Ahojte dievčatá, ja som rodila 25.1.2013 v Trenčíne. Keďže som pred pôrodom každý deň čítala túto debatu o trenčianskej pôrodnici a bola som zvedavá na každý nový príspevok, považujem za svoju povinnosť 🙂 prispieť aj ja svojou troškou.
V Trenčianskej pôrodnici som rodila prvýkrát, pretože prvorodeného syna som rodila v Ilavskej pôrodnici. Prvý pôrod som mala dlhý (asi ako prvorodička) a s epiduralom. Malého nakoniec ťahali vakum extraktorom, lebo som ho nemohla vytlačiť.Tak si asi viete predstaviť, akú som mala nočnú moru z druhého pôrodu.

Tentokrát som sa tiež chystala na epidural a tiež mi môj doktor povedal, že stačí povedať v nemocnici pri pôrode. Lenže potom pri pôrode ma od epiduralu odhovárali. Hlavný dôvod bol, že mi nestihne zabrať. (prišla som do pôrodnice o 0:30 otvorená na 5 cm a malá sa narodila o 2:45, je to tak, druhý pôrod ide rýchlo). Ešte som si tak hovorila, že keby mi zobrali krv hneď ako som prišla, tak 1:30 som mohla mať epiduralku napichnutú... resp. keby som mala urobené tie vyšetrenia už vopred, boli by mi ju pichli hneď....
No bola to šou. Ja som prosila doktorku, nech mi dajú epidural a môj muž ju prosil, nech mi ho nedávajú, že nebudem vládať tlačiť...
Čo sa týka bolesti, bola rovnaká ako pri prvom pôrode. A ešte som im povedala, že nechcem oxytocín (prečítala som si v nejakej debate, že po oxytocíne sú kontrakcie rýchlejšie, dlhotrvajúcejšie a teda samozrejme bolestivejšie). Keďže ja som "umierala" už aj bez oxytocínu, tak som ho nechcela, hoci mi dohovárali, že sa to pohne rýchlejšie, lebo ja som rezignovala a pôrod akosi nepokračoval....(dokonca začali zvažovať cisársky).

Nakoniec som už aj mala zobratú krv kvôli epiduralu (ale bolo treba hodinu čakať na výsledky) a vtedy mi navrhli rajský plyn. Mala som ho prvýkrát v živote a keby som vedela, ako bude účinkovať, tak si ho pýtam hneď pri príchode!🙂
Ja som sa tak uvoľnila, že malá bola do 20 minút vonku. Keď na mňa išla kontrakcia, tak som sa poriadne nadýchala toho plynu a v pohode som ju prežila. Aj tlačenie.
Baby, neviem, či už máte niektorá skúsenosti s rajským plynom pri pôrode, ale ja som sa vďaka tomu prestala báť ďaľšieho pôrodu.
Čo sa týka personálu na sále, boli skvelí! Na to, čo som "vyvádzala" mali úžasnú trpezlivosť!Rodila ma doktorka Mečiarová a boli sme sa jej s mužom potom ešte aj poďakovať...
Takže dievčatá, držím Vám palce a dúfam, že Vás táto moja pozitívna skúsenosť trošku povzbudí🙂

PS: dalo by sa tu toho ešte stráášne veľa popísať, ak Vás zaujma niečo konkrétne, pýtajte sa 🙂

sandrika1986
7. máj 2013

@majsniarka : Ja som mala tiež pri druhom pôrode doktorku Mečiarovú, veľmi milá lekárka.... 🙂 Keď som prišla v noci na príjem a po krátkom vyšetrení ma ona zobrala na sálu a za 30 min bola dcérka na svete.

luciak231
11. máj 2013

ahojte mamičky, viete mi povedať ako je to s prilozenim babatka na bruško, hned ked vyjde "z vas" von? som pocula, ze v TN prikladaju babatko, a ono je na Vas a pediater ho moze vysetrit aj takto, a ono sa potom lepsie prisava, kedze je hned na Vasom brusku. Prosim o Vase skusenosti, ak sa da. Dakujem 🙂

lebo5
11. máj 2013

@luciak231 mne malú zobrali a priniesli mi ju na priloženie až o nejakú chvílu a oblečenú, ale to mohlo byť aj tým že bola o 4tt skorej, tak neviem ako robia za normálnych okolností 😉

majsniarka
12. máj 2013

mne malú položili na brucho keď jej odstrihli pupočnú šnúru. Pamätám si, že bola celá "špinavá" ale pupočná šnúra už bola odstrihnutá a zasvorkovaná.

soniatko
12. máj 2013

@luciak231 mne malu neprilozili, neukazali...dr ju hned podal sestricke a ked som sa ho opytala, ci je to teda dievcatko, povedal, ze neviem, nepozrel som sa... 😕 😕 😕

danag
12. máj 2013

Baby, rozhodla som sa aj ja napísať svoj zážitok z pôrodu v TN pôrodnici. Rodila som minulý rok, ako prvorodička. Do nemocnice ma prijali s vysokým krvným tlakom, prenášala som podľa lekárov a výpočtov dňa pôrodu prvý deň. A to som im hovorila, že ja určite prenášam dlhšie, bola som si istá, vedela som, kedy sme malého urobili. Ale neverili mi. Ako nie som odborník, ale nechápem, prečo mi namiesto vyvolania pôrodu zrážali liekmi tlak. Hneď prvú noc som dostala bolesti, každých 8 minút a trvali cca. 20 sekúnd, po polnoci som išla za sestričkami, že mám bolesti. Povedali, že to je malá intenzita, aby som išla do sprchy, že buď to prestane, alebo sa to zintenzívni. Sprcha mi trochu pomohla, bolesti boli slabšie, tak som si nejako útržkovite aj pospala, nad ránom prišla sestrička, že ako mi je. Vravím, celkom v pohode. Ale cez deň, už bolesti zase začali. Povedala som to na vizite nemenovanej pani doktorke, všetko mi to šlo do krížov a ona, že to nie sú pôrodné bolesti, ale predpôrodné. Tak som zase sklapla, vravím si, veď som prvorodička, asi má pravdu. V noci som sa zase nevyspala, ale za sestričkami som už nešla, povedala som si, že nejako vydržím. Tretí deň zase bolesti, už mi odchádzala aj zátka, zase som to povedala tej istej doktorke a ona mi znovu odpovedala, že to nie sú pôrodné bolesti. Pritom ma celý čas zdola nepozrela. Pozreli ma len ráno v deň keď ma prijali, to som bola otvorená na jeden prst. Ten tretí deň k večeru prišiel za mnou manžel, ja som už mala bolesti cca každých 5 minút, po pol hodine návštevy som ho poslala domov, že mi je zle a idem do sprchy. V sprche sa mi bolesti ešte zintenzívnili, stále všetko do krížov. Na izbe som sa prechádzala do kolečka, predýchavala, sušila si pri tom vlasy, keď v tom vošla sestrička, pozerá na mňa a pýta sa, že či rodím. A viem ja? Ona na to, poďte so mnou, pozrie vás doktorka. Chválapánu, že tam bola Dr. Zboray, ktorá zistila, že som otvorená na 5 prstov. Tak volám mužovi, že vráť sa, ideme rodiť.
Ja som už medzitým bola na sále, potom som išla do sprchy, tá mi veľmi pomohla, bolesti sa zintenzívňovali, ale dalo sa to krásne predýchať, ešte som si hovorila, že toto bude v pohode, toto zvládnem. Prepichli mi plodovú vodu, zase som išla do sprchy, asistentky boli super, pravidelne ma chodili pozerať, poradili čo a ako. Potom mi pichli oxytocín a začalo peklo, ale ešte stále sa to nejako dalo, vravela som si pri každej kontrakcii, že raz to musí skončiť. Potom som už musela byť chvíľami mimo, lebo si pamätám, že bolo 21.45, zrazu 22.10 a tak to išlo. Lenže keď som mala začať tlačiť, tým, že mi bolesti išli do krížov, žiadne tlaky som necítila, tak som tlačila haj-buj, ale ani sa to nepohlo. To už bolo okolo mňa cca. 5 ľudí, zrazu som zbadala nad sebou Hlaváčika (manžel povedal, že tam bol už chvíľu pred tým, dvakrát po mne skríkol, TERAZ NETLAČTE! TERAZ TLAČTE! a ja si to vôbec nepamätám🙂) . Podstatné je, že keď sa mi oprel do brucha a zavelil vždy, kedy som mala tlačiť, tak malý bol na 4 zatlačenia vonku. Mala som ho na bruchu asi 5 sekúnd a už mi ho brali, to som sa už prebrala z polotranzu a začala kričať, že prečo neplače. Nuž neplakal, lebo na tom bol zle, ale po chvíľke som ho odvedľa začula, tak sa mi uľavilo, manžel išiel za ním a doniesol mi ho už v perinke. Mali sme ho pri sebe len chvíľku, potom ho zobrali na novorodenecké na pozorovanie, kvôli tomu ťažkému pôrodu. Asi dve hodiny po pôrode nastali u mňa komplikácie, takže nakoniec narkóza, transfúzia, ale dobre to dopadlo.
Horšie to bolo s malým, boli sme v nemocnici skoro dva týždne, ale dostal sa z toho všetkého.
Zhrniem to asi takto. Na pôrodnici sestričky všetky super. Ochotné. Pomohli. Poradili. Pôrodné asistentky super. Patrí Vám moje veľké ĎAKUJEM. VEĽMI ĎAKUJEM aj MUDr. Martinovi Hlaváčikovi a MUDr. Kataríne Zboray za ich pomoc pri pôrode, boli ste fantastickí, ste ľudia na pravom mieste. S MUDr. Hlaváčikom som sa stretla cca. 5krát, vždy bol ku mne milý, všetko mi vždy vysvetlil, som rada, že nakoniec bol aj pri mojom pôrode. Zachránil život môjmu synovi a potom aj mne.
Taktiež ĎAKUJEM personálu na novorodeneckom, pani primárke Oríškovej, doktorkám, sestričkám za starostlivosť a pomoc pre môjho syna. Sestričky, viem, že toho musíte mať niekedy dosť, ale chápte, že pre novopečené mamičky je to všetko nové, sú precitlivené, tak od niektorých z vás, keby bolo viac trpezlivosti, aj keď ja sa sťažovať nemôžem.
Pre kočky čo idete rodiť. Pôrodu sa nebojte, bolí to síce ako šľak, ale dá sa to zvládnuť, aj bez epidurálu, aj rajského plynu. Ak sa však bojíte, prípadne zle znášate bolesť, tak si ich vypýtajte. Veď na to to tam je. Nástrih som necítila, šitie sa dalo vydržať. Keby som nemala komplikácie potom, povedala by som, že to bol krásny zážitok. Hlavne, aby ste boli zdravé vy a vaše deti. Ak chce niekto ešte niečo vedieť, pýtajte sa.
Pikoška na záver. Podľa anamnézy som prenášala 2 týždne. Takže kto mal nakoniec pravdu? 😀 Ja. 😀
A keď budete mať bolesti v krížoch a nie v podbrušku, nedajte si nahovoriť, že nerodíte. 😀

misza1
16. máj 2013

@danag prave jsem si precetla tvuj pribeh.momentalne lezim v nemocnici s uplne stejnym "problemem" bolesti mi jdou do krizu a podbrisku. toci mi ctg ale nevidi zadne kontrakce.nechcou to vyvolat jsem v 37tt, od vcera co me prelozilo na oddeleni mi 2x delali crg a 1x utz,ale zdola me kontrolovali naposled vcera ve 4:( tak ted nevim ci mam delat.sestrickam rikam o te bolesti.
dr hlavacik je opravdu perfektni. vcera me prijimala nejaka mlada dr a to jsem myslela ze mi maleho vytahne a nic nekomentovala. kdyz me kontroloval on tak uplna pohoda.

danag
16. máj 2013

@misza1 mne tiež ctg nič neukázalo, povedz to sestričkám, prípadne choď do teplej sprchy, skús si stopnúť ako často máš bolesti a koľko trvajú, aby si sestričkám vedela povedať. Ak Ti bude zle, nedaj sa odbiť, to hádam nie je taký problém, aby do Teba niektorý lekár strčil ruku a zistil, či sa otváraš, či nie. Ja by som sa už druhýkrát odbiť nenechala, ale vtedy ako prvorodička som nevedela čo a ako. Hlavne sa neboj. Držím palce.

valerko2004
18. máj 2013

@sandrika1986 CHDI SA DO PORADNE DO TRENCINA PRED PORODOM SOM ZO STAREJ TUREJ A CHODIM DO PORADNE NA TURU ALE MESIAC PRED PORODOM SA CHODI TAM KDE CHCES RODIT CI NIE DAKUJEM 🙂

sandrika1986
18. máj 2013

@valerko2004 : Ahoj, ja som chodila do 40.tt do poradne k svojmu gynekológovi a potom ma už poslal do TN nemocnice na poradne. Tam som bola spolu 3x. Potom ťa už lekár pošle na poradne do pôrodnice, tam kde chceš rodiť 🙂

valerko2004
18. máj 2013

@sandrika1986 dakujem

drahenka
19. máj 2013

@majsniarka Prosim Ta, kolko sa plati za manzela pri porode ? 🙂 Dakujem ;)

majsniarka
19. máj 2013

@drahenka 21€

drahenka
19. máj 2013

@majsniarka Dakujeeeem ;)

pancuska
20. máj 2013

ahojte dievcata!!! prosim vas neviete mi poradit co vsetko budem potrebovat do TN porodnice? Nie je k dispozicii niekde nejaky zoznam veci co si tam mam priniest??? velmi pekne dakujem!! 🙂

valerko2004
20. máj 2013

@pancuska aj ja som 32 tt. hore vyssie ked pozriete tam je co treba si vziat do porodnice pa 🙂

pancuska
20. máj 2013

@valerko2004 ahaaa dakujem ti velmi pekne!! ja stale hovorim ze som mala byt asi blondyna 😉

valerko2004
20. máj 2013

ha
@pancuska a preco sak sa stane neboj nic nie si sama 😝

dena567
24. máj 2013

Ahojte prosim vas chcem sa opytat da sa porodnica navstivit este pred porodom?ak ano treba si tam zavolat alebo ako to je??dakujem za info

sajmona12
24. máj 2013

Myslim že to stoji 20 a pustia ťa tam pozrieť od 36tt (alebo ako súčasť tehotenskej poradne, na ktoru teda vobec neodporučam chodť!!). Ja chcem ísť tiež na prehliadku pôrodnice...asi tam treba len zavolať a dohodnúť sa s nimi, aspoň ja to tak urobím 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre