Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kucminka
8. apr 2013

@yuriko no mne sa teda nezdal v pohode 😒

yuriko
9. apr 2013

My sme boli u neho aj s mužom dvakrát a bol úplne v pohode, milý.

mamavkoncoch
9. apr 2013

tak ahojte maminy. vo stvrtok 4.4. sme sa vratili s nasou 3 dcerou z TN porodnice. tak ako tie predchadzajuce 2 razy ani teraz sa ja osobne nemam vobec na co stazovat. co sa tyka porodneho oddelenia ale ani oddelenia kde su maminy ktore uz prepustia ale deturence sa musia este troska doliecit. chytila nas totiz mala zltacka tak sme si troska predlzili pobyt. napriek tomu sme boli spokojne obe. o malicku sa starali skvelo a len co klesli vsetky hodnoty bilirubinu na normal tak sup domov. teraz si uzivame domacu pohodu. takze buduce maminy ja osobne mozem Trencin len ODPORUCIT!!!!! papa 😅

lebo5
9. apr 2013

@yuriko no boli ste u neho len 2x tak preto sa ti zdal v pohode 😉 ale je to čistokrvný vôl

loxa
9. apr 2013

@milek ale co s tym ma TN nemocnica, je strasné co sa stalo práve vám , ale tu ide o uz mnoho krat spomínaného pána doktora, nie o nemocnicu ako takú, To by si im krivdila...

milek
9. apr 2013

@loxa TN nemocnica má stým len tolko že ten dotyčný lekár tam pracuje ☹ možno keby v ten den mal službu iný lekár ktorý koná inak a my sa radujeme zo zdravého a hlavne živého miminka tak tiež tu napíšem len chvály ale možno ani nie pretože primár sa vyjadril že on stojí za pracovným postupom kolegu a on by konal tak isto

loxa
9. apr 2013

@milek viem že mudr tam robí, preto som sa pytala ze co to má s nemocnicou, (myslim tym ze vybavenie, ostatni lekari, novorodenecke atd) ale ked si napisala to o tom primarovi, uz sa ti vobec necudujem, to je strasna drzost, velmi mi je luto tvojej svagrinej, ale ty sa netrap, chela si pre babatko len to najlepsie, a preto si jej poradilo podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia...

p3tuliatko
10. apr 2013

@yuriko ale ved ja som nanho nič ani nepovedala, len som sa opytala či je to z cegysu 😉

yuriko
10. apr 2013

@p3tiliatko no ja som to skôr myslela tak, že aby si sa podľa iných názorov zbytočne nezľakla, ak si s ním ešte nebola v kontakte, lebo mne fakt prišiel úplne v pohode. Proste, aby si si môj príspevok všimla 😉

baskustek
10. apr 2013

Prosim vas a porodny plan treba nejako dopredu doniest alebo staci az na porod?dakujem

consuelle
12. apr 2013

@mamkabeika už si porodila,alebo chcceš napisat ako bolo v porodnici?minuly tyžden som sa vratila🙂

lila69
12. apr 2013

@consuelle Ahoj, jasne, napis ako bolo, nech mame my nastavajuce maminy prehlad co sa zmenilo, co zostalo po starom atd. 🙂 Tesime sa na info 😉

consuelle
12. apr 2013

tak tehulky,porodnica sa podla mojho nazoru za posledne 4roky neuvereitelne zmenila pristupom..klobuk dole pred vedenim primara Kasčaka,ako sa zmenil pristup aj sestier,laktačne poradkyne chodili každy den na izbu a pytali sa s čim nam pomožu,boli mile ustretove,bez problemov som kedykolvek zazvonila o pomoc a rady pomohli...pribor nebolo treba,dostali sme nerezovy,aj ked sa vam moc to jedlo tam nechcelo jest🙂to je take minus,ale za to nemože porodnica🙂povedzte drahemu nech vas zasobi,nejakym jedlom,lebo fakt sa to niekedy nedalo jest🙂rano pravidelne 2suche rožky a mala flora v tom mini kelimku...ak budeš unavena v pohode zoberu babatko k sebe na novorodenecke,kupat sa nekupe už na izbach,ale prave tam,ja som mala pre maleho vlastne vecičky,je to na tebe,či ho chceš obliekat do svojich veci...ale trebars aj ked som si prve fotky robila maleho,tak bol pekne poobliekany a nie v tych velkych vecičkach...ake tam maju...len ked sa bude kupat nezabudni si ich tam🙂užasne su aj detske dr...velmi mile a ochotne,vizity neboli žiadne stresy ako predtym čo som si pamatala,že pomaly človek musel byt v pozore,teraz to bola pohoda...rodil ma Dr Kopčan,neuveritelny pristup,mily a pohodovy,moj Sebastian mal 3950kg,nenastrihaval ma...hoci mu sestra podavala nožničky,odhadol situaciu a povedal,maminka to zvladne,povzbudzoval ma a poviem Vam baby,že hoci porod je samozrejme bolestiva zaležitost,ten hrejivy pocit a dovera v neho ako cely porod viedol zanechal vo mne spomienky plne dojatia...mala som 4povrchove štychy ,mala som bolesti dve hodiny a ked prisiel dr.pri nom som odrodila za 7minut...som mu velmi vdačna..je to tyžden od porodu a dole som zahojena že uplne...nič ma neboli,stehy už vypadli...som strasne rada a cenim si,že tento dr ma odrodil...čo ešte k porodnici...nech je akykolvek dobry pristup a personal sa snaží..jasne že na treti den je nam už všetkym dlho a tužime ist domov,ranne vstavanie,rachoty na chodbe,spoločne wc a v neposlednej rade hormony,urobia svoje a sme unavene a je nam tam dlho...ak citite vyčerpanie požiadajte nech si detičky zoberu na novorodeneckom a trochu si ešte bez vyčitky pospite...vychadzaju v ustrety..sestry su mile,stretla som tam dve,ktore mali ešte ten zastaraly pristup,a nie vždy sa chovali milo,ale z toho bola jednaq na prijme(ale to rychlo zistite ktora,bez servitky aj nadava)ta z tej ambulancie..ja som po troch dnoch musela prestat kojit..žiadne presvedčovanie,nutenie,alebo sa vypytovanie sestričky z novorodenec boli velmi mile,chodila som tam niekeolkokrat denne po mlieko a vždy poradili,ak som si nebola niečim ista...(hlavne jedna starsia a jedna dlhovlasa v okuliaroch🙂 )moc ma ich pristup potešil a povzbudil,kedže som si to,že som prestala kojit aj patrične odplakala..myslim že pravom si zasluži porodnica to ziskane ocenenie...ak vas ešte niečo zaujima pytajte sa🙂ozaj na porodnej sale,je epiduralka..to je klasika,ale je aj plyn od bolesti...to som nevedela,že niečo take je,len mi ho nemal kto dat kedže nas rodilo 8 🙂a potom som už priamo rodila tak to mi bolo fuk🙂stoji to 60e...to ma tak napadlo🙂

gabikaml
12. apr 2013

@consuelle Som prekvapená, že sa môže doniesť detské oblečenie a nie to ich. Chcela som sa opýtať, či je možné si doniesť aj svoju perinku, alebo musí byť tá ich.

consuelle
12. apr 2013

@gabikaml prvy raz ti mimi donesu oblečene v ich a potom ked sa kupu povieš že mas svoje,vobec to neriešia,len aby sa ti nepomylilo a nestratila si si🙂neriešili ani dudlik,mala som ho hned🙂pre maleho som mala deku,myslim že aj perinka nebude problem,ale skor aby bola prakticka a pevna,ked si aj detičky beru k sebe🙂ale ako pišem vychadzaju v ustrety🙂

gabikaml
12. apr 2013

@consuelle Ďakujem za info 🙂

molka
13. apr 2013

@consuelle ja som mala cisársky, robil ho dr. Kopčan a tiež na neho veľmi dobre spomínam. 🙂

consuelle
13. apr 2013

@molka je fakt mily človek...neverila by som že porod može byt taky dojimavy...je to vdaka nemu...ma moju absolutnu doveru🙂som rada,že je nas viac🙂

squishy
13. apr 2013

@gabikaml - mozes si zobrat vlastnu aj perinku, bez problemov. ked bude zima (ale to uz teraz dufam nehrozi 🙂 ), nezabudni pre maleho aj ciapocku, tie tam nemaju.
ja som rodila koncom marca, prvorodicka, a musim povedat, ze okrem nevrlej, rozospatej a podrazdenej pani na prijme som bola maximalne spokojna. od prveho vysetrenia, cez porodne asistentky, tie boli skvele, stale chodili kontrolovat, davali rady, ked videli, ze nieco nerobim dobre, pomahali, kde sa dalo. rodil ma Dr. Dibak, okrem toho, ze bol neskutocne mily, profesionalny, bol aj fesak 😉 vdaka nim vsetkym som maleho "vytlacila" na tri kontrakcie, uplna parada. akurat som potom mala dalsie komplikacie (nevysla mi placenta), musela som podstupit operaciu, pristup anesteziologicky aj lekara (Dr. Gajdosik) - super ! manzela so sycekom nechali pri mne dokedy ma neuspali a potom ich za mnou pustili hned po skonceni operacie, nech su pri mne, ked sa preberem.
vizity - velmi mily pristup, najme Dr. Baskova, nieco neskutocne, takisto doktorky na novorodeneckom - informovali o vsetkom, ak mala mamicka otazky, bez problemov jej vsetko zodpovedali, povysvetlovali. Sestricky boli super, kedykolvek bol problem, aj s malym a vedeli pomoct, pomohli, prip. zavolali na novorodenecke. Tam boli takisto super sestricky, ako uz bolo spominane, najma tie mladsie a stredneho veku, tie starsie uz mali svoje "maniere", ale dalo sa s nimi. @consuelle , tu dlhovlasu v okuliaroch si velmi dobre pamatam, ta bola jedna z tych najmilsich, strasne zlata 🙂
a jasne, ze postel nie je ako doma, spolocne WC a sprchy, ale da sa to prezit. a to jedlo - vazne, nic moc, ale aspon sa clovek dostane rychlo do formy :D
zhrnutie - cely porod vo mne zanechal vyborne pocity, normalne sa tesim na druhy porod 🙂 naozaj porodnicu v TN odporucam vsetkymi desiatimi

gabikaml
14. apr 2013

@squishy Ďakujem za info. Ja som zatial len v 10tt, takže mi to vychádza na zimu, ale som rada, že sa môžem už teraz informovať.

squishy
15. apr 2013

@gabikaml rado sa stalo. ak budes mat este nejake otazky, napis, este to mam v cerstvej pamati 🙂 . inak, odporucam pripravu pre tehotne mamicky, v materskom centre srdiecko dlhe hony (kusocek od nemocnice), kazdu stredu o 17:00, vedie to porodna sestricka, pani duncova, veeelmi zlata. nemusis sa tam objednavat, staci prist, ale pre Teba zatial zbytocne skoro, staci tak od cca 20-25 tyzdna. "hodina" stoji 2 eur, trva cca dve hodiny, hodinu je cvicenie pre tehotne a hodinu diskusia na rozne temy, dozvies sa kopu potrebnych informacii.

gabikaml
15. apr 2013

@squishy to som veľmi vďačná za takéto informácie, veľmi ďakujem a isto sa ešte ozvem 🙂

misza1
16. apr 2013

@squishy na cviceni jsme chodili spolu🙂 ani bych si te nejak nevedela zaradit, ale jaktu pises svuj pribeh, tak mi to docvaklo🙂 ted tam chodi tvoje segra s tou druhou, netusim jmeno, co ceka chlapecka a nechce se ji otocit, ze?🙂

misza1
16. apr 2013

@squishy moc grtuluju k chlapeckovi a v dobrem zavidim ze uz to mas za sebou 😝

drahenka
16. apr 2013

prosim Vas, ako to je, ked som z Povazskej Bystrice a chcem rodit v TN? Staci prist az ked zacnem rodit ? 🙂 Dakujem ;)

hela_tn
16. apr 2013

@mamkabeika pokial porodis a nadstandard je voľný,tak si ho mozes zobrat..zajednat na termín ti nepomôže,lebo ked sa tam napr. dva dni pred tvojim termínom ubytuje daka mamička,tak ju nevyhodia,môže tam ostať az kým nebude odchádzať z nemocnice,dokonca az dovtedy,ak dieťa dostane zltacku a ona bude môcť ísť domov,tak na izbe môže ostať az kým neprepustia aj bábätko..

squishy
17. apr 2013

@misza1 - ano, mas pravdu, a moja segra tam teraz bude chodit sama, bo aj ta moja kamaratka, Basa, so sedkajucim chlapcekom uz porodila tiez, minuly tyzden v utorok, cisarskym, bo maly stale sedkal a bol velky, 4,05 kg a este sa jej aj zvysil tlak, tak to v nemocnici radsej neriskovali prirodzeny porod.
Dakujem, vsetkych z cvicenia pozdravujem a prajem taky lahky porod, ako som mala ja, teda, az na tu poporodnu komplikaciu 🙂

babucika
17. apr 2013

@squishy velmi pekne si to napisala. Ja mam podobne pozitivne spomienky na porodnicu. A dr. dibaka si tiez pamatam,ked ma vysetroval praskla mi voda....hurrra mohla som zacat konecne rodit. Komplikacie s placentou ma mrzi,u mna to tiez neslo,uz mi hrozilo ze ma uspia,ale primar "ju nakoniec "vytrhol". bol to jeden z najbolestivejsich okamihov mojho porodu, a to som rodila KP 🙂

squishy
18. apr 2013

@babucika - to som pocula, ze je horsia bolest, ako porod. napr. v hlohovci ze to robia bez narkozy. vdaka bohu, ze som rodila v trencine ! okrem toho, ze ma nic nebolelo, som si aj hodinku pospala 😀

babucika
19. apr 2013

@squishy veru bola to velka bolest ale po roku je to uz len spomienka. Akurat tazdie sa mi stahovala maternica a 2x som dostala injekciu od gyndosa a sledoval to sonom.ale uz je to ok. Clovek aj zabudne nato 😉. Tesim sa na dalsie tehu ak to pride a aj na porod so vsetkym co ktomu patri 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre