Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

miskadusko
6. apr 2011

@lienka55 oki, dakujem 🙂

lenockach
7. apr 2011

@vinyan ja som rodila pred rokom. po pôrode som sa cítila dobre tak mi malú dali hneď keď som prišla na izbu. bola som bez nej len chvíľočku.

kinka555
9. apr 2011

ahojte mamicky, chcela by som sa spytat ci je v TN pôrodnici treba nieco vybavit dopredu ak chce byt manzel pri pôrode alebo staci povedat az ked pridem rodit ? Uz sa nam termin blizi a radi by sme mali vsetko pripravene co je treba.

janette4
9. apr 2011

@kinka555 stačí povedať keď ťa budú prijímať

kinka555
9. apr 2011

@janette4 dakujem, takze uz len aby bol manzel doma ked ma to chyti 😀 😀

janette4
9. apr 2011

@kinka555 😀 😀

paula1234
10. apr 2011

Babulky chcela by som sa vas spytat, tie co ste mali nadstandartnu izbu, ako dlho pred porodom ste si ju objednali? Ja by som mala rodit sekciou posledny aprilovy tyzden a viem, ze pri sekcii babatko nosia na treti den a potom je stale pri mamicke a chcela by som na tie 4 dni tu izbu,...)) dakujem za odpovede) 😵

lienka55
10. apr 2011

@paula1234 neda sa dopredu zajednat.Ja som nastupovala v nedelu do porodky a v pondelok mi mali porod vyvolavat,hned pri nastupe som sa pytala na nadst. izbu,kedze bola obsadena,co su vacsinou obidve stale,tak si ma napisala sestricka na poradovnik.A den pred odchodom z porodnice sa ma prisla opytat ci ju nechcem,co bolo smiesne na jednu noc??? 😀
Tak ak ti mozem poradit hned pri nastupe na gynekologickom sa pytaj sestriciek na nu. 😉

paula1234
10. apr 2011

@lienka55 DAKUJEM, budem na to mysliet, ved hadam sa naskytne prilezitost) 😉

nami13
10. apr 2011

Ahoj Trixi, ja som rodila v TN nemocnici 2 krát, prvý krát pred 13-timi rokmi a to bola hrôza, druhý krát pred rokom a pol a neviem si vynachváliť, mala som epidurálku a bol pri mne Dr. Jankovský. Byť mladšia, rodím aj tretí krát 😀

katslad
11. apr 2011

@chovancova27 veľmi povzbudzujúce sú pre mna takéto príspevky na trenčiansku nemocnicu🙂 ja sa tam chystám čoskoro..tak to fakt poteší....blahoželam k babatku

marges
11. apr 2011

Ahojte, tiež som rodila pred rokmi a teraz nedávno, nedá sa to porovnávať. Samotná pôrodnica super v pohode, lekári mladí šikovní, personál na dobrej úrovni. Kým máte dieťatko pri sebe, všetko sa dá vydržať. Bohužial deti na novorodeneckom oddelení (nízka pôrodná hmotnosť, nedonoseniatka, bábätká so žltačkou) - tam sa chodí kolektívne kojiť v určené hodiny (po 3 hodinách + v noci pauza 6 hodín !!). Pekne na tvrdých stoličkách. Aj vám sľúbia, že vás privolajú keby bábätko plakalo medzi tým, ale moc to nerobia, asi nesmie sestrička odísť hľadať mamku keď tam je sama. Popoludní sestrička pred kojením kúpe, to tam je plaču zaradom... ale keď príde mamička na kojenie skôr, zazerajú. Ten režim vyhovuje len sestrám, údajne ich je málo a v baby friendly režime toto teda nezvládajú.

kinka555
12. apr 2011

ahojte, tak idem vas tu znovu trosku otravovat... mali ste niektora streptococcus agalactiae ? nakazilo sa aj vase dietatko? nieco som si o tom uz precitala ale velmi ma to neupokojilo... ☹ zistili mi ho az teraz takze nemam ani ziadne antibiotika

macka381
13. apr 2011

@paula1234 pauli ked máš naplánovanú sekciu na posledný aprílový týždeň, tak ma napadlo, že čo keby si tam normálne zavoláš do nemocky a zajednáš si tú nadštandartku?? Poprípade ak sa tam chystáš na nejaké predpôrodné vyšetrenia, tak sa na to radšej opýtaj skôr a zajednaj si ju, lebo ako to tu čítam, tak tam asi problem si ju zajednať, ale to je asi všade. Ja ju chcem tiež v Ilave, ale ak nebude, tak to vydržím aj na klasickej izbe alebo mi to tam kamoška nejako dopredu zariadi 🙂

jezibab
13. apr 2011

@kinka555 Ahoj, ak máš streptokoka, nemusíš sa obávať, pred pôrodom dostaneš infúziu s antibiotikami,ktoré ochránia tvoje bábätko. Preto pri prvých príznakoch pôrodu choď do pôrodnice,nečakaj na poslednú chvíľu, aby ti infúziu stihli podať. Ja som prišla takto dve hodiny pred pôrodom (to som si ale myslela, že ma ešte pošlú domov), infúzia stiekla a o hodinu bola maličká na svete - stačí to na to, aby jej nemuseli podávať ďalšie antibiotiká. Inak už sa nestáva často, aby detičky mali zo streptokoka nejaké vážne komplikácie, a ak, tak sú viac ohrozené nedonoseniatka.

kinka555
13. apr 2011

@jezibab dakujem ti velmi pekne...takze aj keby som prisla o nieco neskôr tak by sa malej nemalo nic stat? dufam ze bude vsetko v poriadku, cakame nase prve dietatko tak sa bojim lebo ani neviem co ma caka...teda viem ale este som to nezazila 🙂

paula1234
13. apr 2011

@macka381 mam na posledny aprilovy tyzden a na buduci utorok sa tam idem hlasit, tak sa popytam, urcite ju nechcem na celych 7 dni, postaci mi na posledne 3 dni, ked mi daju maleho ku mne, myslim, ze po sekcii davaju na treti den k mamicke) 😵

macka381
13. apr 2011

@paula1234 ok, tak drz, nech ti to dobre dopadne...

paula1234
13. apr 2011

@macka381 napodobne..))) 😵

erytrea
13. apr 2011

@kinka555 neboj mas vlastne aj stastie ze Ti to zistili uz teraz, moj EX gynekolog mi nespravil VCAS kultivaciu a maly sa mi pri porode nakazil a mal velmi zle vysledky, za co v nemocnici nemohli lebo som nemala v knizke ziadny papier, a to sa maly narodil o 3 tyzdne skor presne v den kedy som mala ist do poradne, podotykam ze 39tt..... nechcem uz nikdy zazit to co vtedy ked chybu gynekologa si odniesol maly cloviecik a este k tomu moj :( nastastie sa z toho dostal pomocou 4 dnovych antibiotik. Drzim palce aby si mala babulku cim skor v naruci
😵

kinka555
14. apr 2011

@erytrea joj to mi je teda luto ze ti to doktor nezistil ☹ urcite si sa velmi bala o synceka.. ale som rada ze to nakoniec dobre dopadlo...a ako sa nakazil? krvou? mne to vlastne doktor ani poriadne nevysvetlil tak sa musim pytat tu a zhanam si nejake info..

erytrea
14. apr 2011

@kinka555 nakazil sa ked prechadzal porodnymi cestami, neviem ci zrovna krvou, streptokoka maju casto zeny ani o tom nemusia vediet az kym to nevedia z vysledkov kultivacie, v podstate je to pre bezny zivot neskodna baketria az pri porode je dost nebezpecna, a inak celkovo streptokok sposobuje predcastny odtok plodovej vody tak ako to bolo aj u mna, preto ak sa Ti aj stane ze Ti odtecie voda necakaj na kontrakcie ale hned chod do nemocnice a pripomen im to pri kazdom vysetreni aby Ti nezabudli dat antibiotika, i ked budes mat o tom papier v knizke urcite im to aj povedz.

kinka555
15. apr 2011

@erytrea 🙂 dakujem ti velmi pekne, dnes som bola v poradni a doktor povedal ze to uz kazdu chvilku moze prist tak sa velmi tesim na nasho drobceka, potom dam vediet ako som dopadla 🙂

erytrea
16. apr 2011

@kinka555 drzim palce nech Ti to vsetko dobre dopadne 😵 budes rodit v tn?

kinka555
17. apr 2011

@erytrea 🙂 dakujem, ano budem rodit v TN, mam to asi najblizsie a aj som pocula vela pochval na TN pôrodnicu tak uvidim s akymi skusenostami budeme odchadzat my 🙂 uz by som tam najradsej aj isla len mojej malej sa v brusko akosi moc zapacilo a nechce sa jej 😒 aj ty si rodila v TN?

erytrea
17. apr 2011

@kinka555 ano aj ja som rodila v TN a mozem len odporucit, doktori velmi milí aj sestricky, starali sa vsetci do jedneho, ked budem mat rodit znova tak urcite zase TN, bola som tam bez jedneho dna dva tyzdne a az na jednu sestricku nemozem na nikoho povedat nic zle, drzte sa a hlavne nech je malinka zdrava, urcite sa ozvi potom 😵

kinka555
18. apr 2011

@erytrea to som rada ze mas aj ty take dobre skusenosti, jedna sestricka hore-dole 😀 uz ked budem mat babulku pri sebe nikto a nic mi naladu nepokazi 😵 u mna to tak skoro na pôrod este nevyzera ale urcite dam vediet ako to cele dopadlo

dastien
26. apr 2011

neviete mi poradit kde by som nasla nejake referencie na doktorov z trencianskej nemocnice ? 🙂

sasikas
27. apr 2011

kocky trochu mimo temu.... 😅 neviete mi odporucit neakeho detskeho gynekologa v TN prip. okoli?...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre