Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

janette4
28. sep 2008

V TN si môžte prísť pozrieť pôrodnicu vopred? Ja som rodila na Myjave a tam nič také nie je.A ešte ma taqm zarazilo, že teplá voda tam tiekla len od 6,00do18,00hod.Ako vás tu čítam, stále sa utvrdzujem v tom, že pri druhom dieťati pôjdem asi radšej do TN.

sisa.b
28. sep 2008

janette, ja som este nebola, ale chystam sa pri najblizsej navsteve nemocnice 😉 a co sa tyka rozhodovania - vsetci okolo mna sa mi snazia vyhovorit TN nemocnicu, lebo ze v IL je lepsi pristup k rodickam, ale ja som uz rozhodnuta. keby sa nieco s malou dialo, tak by skoncila v TN a ja bez nej... predsa len tam je lepsie vybavenie...

tamarka
29. sep 2008

ahojte, ja som rodila v TN obidve deti.
Emku ešte na starej pôrodnici, čo bolo hrozné, pretože to tam vyzeralo ako v kravíne, postele na sále boli oddelené len sklom, alebo plachtami, už si veľmi nepamätám. Prístup vtedy bol "ukážkový", na tú jednu sestričku nezabudnem dodnes 😠
Tamarku už som rodila na novom, bola to paráda, nešla som na vzdycháreň, ale rovno na sálu, pretože nás tam bolo málo a sestrička nám povedala, že budeme mať aspoň súkromie. Tam nás nikto neotravoval, manžel bol pri obidvoch pôrodoch a tiež pochvaľoval nielen priestory ale aj úplne iný prístup. Ale myslím si, že je to o tom, na akú sestričku a lekára natrafíte.
Neviem, aké je to rodiť inde, ale keby som sa nechala prehovoriť na tretie dieťa, určite by som opäť zvolila Trenčín. 😉

miriamkac
30. sep 2008

sisa.b robis dobre, ze takto rozmyslas... 😉 ...
Mala som "spolubyvajucu" vTN, ktora bola prevezena z IL do TN "za 5 minut 12"Trencianski doktori zachranovali ju aj babo (ktore muselo rovno do inkubatora a na pristroj). V IL to trosku "pobabrali" 🙄

cathushka
5. okt 2008

ahojte.
moj maly ma tri tyzdne a tak tiez pridavam svoju skusenost. rodila som v trencine, porod skoncil cisarskym rezom. sice sa spontanne rozbehol, ale maly bol okolo 4 kil a polohou panvovym koncom, tak prirodzeny porod sme neriskovali. lekari sa ma spytali, ci chcem skutocne cisarsky a ja som chcela. bala som sa komplikacii, ktore by pri tomto porode mohli nastat.
cisarsky rez mi urobil Dr. Jankovsky s Dr. Sucanskym. Dr. Jankovsky je aj moj gynekolog. Mozem povedat, ze tymto vsetkym si u mna zarucil dozivotnu reklamu. Neboli sme dohodnuti, ze ma odrodi a ked zistil ze sa mi to rozbieha zohnal si do svojej ambulancie zaskok a cisarsky rez mi urobil sam. Je fakt, ze som bola trosku komplikovana pacientka (mala som nejake zdravotne problemy), ale aj tak toto gesto pre mna vela znamenalo.
Zeny nebojte sa cisarskeho rezu. Ano prvych 24 hodin je tazkych, to len lezite, idu do vas infuzky a cakate kedy vam dovolia sa postavit.....ale zregenerovat sa po nom da velmi dobre. Mne bol cisar urobeny v piatok vecer a uz v nedelu na obed som sa zacala o maleho sama na sestonedeli starat. A to bol riadny chlapisko z neho, mal okolo styroch kil.
jedine co je na sekcii neprijemne je fakt,ze sa moze horsie rozbiehat kojenie - na co som ja doplatila. Mliecka mam tak tretinu oproti tomu, co by sme potrebovali.
A co sa lekarov tyka? Neexistuje tam podla mna lekar, ktory nie je odbornik. Vzdy su k dispozicii dvaja lekari a treti je na telefone v pohotovosti doma.
Lezala som v porodnici dva krat, v 36tt a potom par dni pred porodom a naozaj som tam pri vsetkych vizitach a vysetreniach, odrodenych spoluleziacich zistila ze kazdy lekar tam vie co robi.
Niekde som tu citala ze Dr. Hlavacik je naladovy a ja musim povedat ze Ano, aj ja som ho zazila aj ironickeho, aj priatelskeho. Musim vsak na jeho adresu povedat, ze je to skratka lekar ktory sa na nic nehra.
Mna tam skor rozzuril pristup jedneho lekara, ktoreho nechcem menovat. Robil mi posledne sono pred porodom a kedze som pekne tucna tak mi to aj pekne natrel. Vypytoval sa kolko som pribrala, ci ma vazili v ambulancii a podobne. Aku bacula som sa kvoli kilam naviac stresovala cele tehu, ale az takto ku koncu mi to tento prepacte Vol natrel.
Vtedy som to oplakala.
Nebojte sa ziadna rodit v Trencine,bude o Vas dobre postarane.
A sestonedelie???? nuz, ak nebudete mat problemy s kojenim, tak Vam to tam vsetko bude ubiehat lahsie. Inak mam pocit, ze sme si to tam oplakali asi vsetky. Predsa len, porod spusti hormonalne zmeny a sestry tiez niekedy nemaju svoj den. Je tam kopec milych sestriciek a asi dve ktore to kazia.
A ak budete mat pocit, ze na Vas kaslu tak to tak nenechajte. Zvonte im, chodte tam.....dozadujte sa. Ide o Vas a o Vase dieta a ten personal tam ma byt pre Vas.
Uff, dlhy prispevok som napisala, dufam ze niekomu pomoze.

cathushka
5. okt 2008

musim este upresnit ze cez bezny den su k dispozicii viaceri lekari, nielen dvaja. Ti dvaja su k dispozicii v noci a cez vikendy a sviatky. Aj ten co ma pohotovost na telefone.

ewinah111
5. okt 2008

ahoj dievčatá.dufam,ze ma neukrižujete ak sa sem nachvilu ,,votrem,, 😵 .ja mam odkaz pre Cathushku.:Cathushka zo srdca blahozelam k narodeniu krasneho synceka ,nech vam robi iba radost ,nech ste zdravi a nech Martinko rastie do krasy,mozno ani len netusis kto som tak ti troch pomozem nedavno asi tak pred rokom aj nieco sme riesili tvoje snazilkovanie na jednom druhom fore nebudem uvadzat uz asi vies a uz mas krasne zdrave dietatko,no neskutocne rychlo to preslo ,mne sa uz tiez krati materska dovolenka,boli to pre mna tie najkrajsie roky v mojom zivote.mimochodom nam nasa spolocna tema potom zanikla ale nie preto ,ze by som na vas zabudla ale mna to potom neslo ani za toho boha zaregistrovat,tak som vas jednym ockom sledovala 😉 aby som zastala v obraze a to ,ze maly sa ti narodil presne v 12ho sept.ako mala Nelka je neuveritelneeeeeeeee 🙂 .no a az by si este stale premyslala kto to asi pise tak ja som ,,ladynka,, 😀 😀 😀 .zelam vsetko dobre a vychutnaj si babetkovanie.a este raz sorry babenky.dik a pekny den Trenčanky. 🙂 .

katyl
8. okt 2008

mile trencanky, tak aj to mam uz o chvilu, o 3 tyzdne.
nebudem sa tu rozpisovat ake mam zazitky spred 11 rokov, ked som rodila v TN prvykrat, verim, ze teraz to bude uplne naopak a teda lepsie. Chcem sa vas na zaklade inej temy opytat, ako prebieha terazpoporodna sarostlivost a hlavne vizita, ci su vsetky maminy nahnane na postele, roztiahnute nohy, a cakaju, kym pride 10 doktorov, ktori sa vam tam budu pozerat a komentovat pred vsetkymi? Ake s tym mate skusenosti???
zaujima ma hlavne posledne obdobie, cerstve maminy prosim odpovedzte mi. To ze je vymalovane ma az tak netrapi, skor toto 😉

miroslava72
8. okt 2008

Ahoj Katyl.Ja som rodila v juli a je to presne tak,ako pises.Pred vizitou lezat v posteli bez nohaviciek a cakat na lekarov (sami mladi lekari) a ked pridu,tak ukazat vlozku a samozrejme,ze sa kuknu aj medzi nohy ako sa to hoji a prehmataju este brucho.Ak necakas uz v posteli bez nohaviciek,tak sa im to nepaci.To je moja skusenost.Cize je to presne tak,ako pred rokmi.

katyl
8. okt 2008

no to ma netesi, to je dost hrozne.
planujem sa tomu vyhnut a ziadat o sukromie, ci sa im to paci, lebo nepaci. Myslim, ze vniest trochu dostojnosti do takychto intimnych chvil zeny by nezaskodilo. ved predsa nie sme kravy v kravine, dost je aj to ze su 4 maminy na izbe.

miroslava72
9. okt 2008

Ja som bola tiez soknuta,ze to stale funguje rovnako aj po tolkych rokoch.Ja som bola na izbe,kde bolo az 6 posteli....no boli sme tam vtedy 4.A poviem ti,ze som bola na tej istej ako pred 16 rokmi a nic sa tam nezmenilo,postele rovnako prelezane...vlastne este viac...akurat tam pribudli len postielky pre babatka.
Prajem ti,nech ti to sukromie vyjde a lahky a rychly porod.

katyl
9. okt 2008

Mirka, tak to je teda sila. Co sa tyka posteli, myslela som, ze aspon to zmenili. vtedy som sa po porode dost tazko hojila, boleli ma hlavne krize a panva a strasne zla sa mi lezalo.po par dnoch, ked som sa pre cosi zohla, tak som zistila, ze v mieste, kde som mal panvu chybaju na posteli dve tie lamely, an ktorych mal matrac drzat. To znamena, ze som bola jak v lavori...Ked som to povedala sestrickam , ze sa mi tak zle spi a lezi, tak povedali, ze inu nemaju a nic nedostanem. Zrejme by bol velky problem ju opravit- teda primontovat dve latky. Tak som sa otocila a lahla si "hore nohami"nebolo to najlepsie, ale aspon som nemala zadok v jame. No a to bolo reci, ze co stale vymyslam, preco nelezim normalne.....a co som tam mala byt 24 hodin v bolestiach??
som prekvapena, ze tuto porodnicu ospevuju, vsetci hovoria o farebnych salach, ze sa mozu sprchovat.....a na toto sa zabuda.

miroslava72
9. okt 2008

Ano Katyl,saly su farebne a pekne,ale myslim,ze v tej chvili je to uplne jedno v ktorej si,hlavne aby si uz babo drzala v naruci,teda aspon mne to bolo fuk,kde ma daju.A to je asi tak vsetko,co je tam nove a pekne.Teda aspon ja som tam nic ine nove nevidela...pardon sprchy na oddeleni su nove,ale tam tiez intimita ziadna...4 otvorene boxy...
Ale tie 4 dni sa to da nejako vydrzat....chces-nechces

lenockach
9. okt 2008

No tie postele boli fakt hrozné. Na tom sa nedalo spať a už vôbec nie kojiť. Ono vlastne ne kojenie tam nebolo nič pohodlné. Mali sme tam iba tvrdé stoličky. Ja som prvé dni kojila postojačky. Tak ma nič nebolelo.

matina
13. okt 2008

Baby, ja som tam bola asi pred 5 týždňami a nič také som nezažila. Ráno bola vždy malá vizita to prišla jedna chutná mladučká doktorka, ktorá sa hambila viac ako my a myslím, že s jednou sestričkou a možno 2 krát do týždňa bola aj veľká vizita a to prišiel primár a ani neviem tuším jeden lekár, nakukli, primár mi pohladkal ruku a bolo po paráde, ale že by sa tam navalili všetci mladí fešáci to si nespomínam. VeĎ majú hádam aj inú robotu ako napr. sono, na príjme, v ambulancii, operácie ......

ededik
14. okt 2008

Ahojte kočky, je tu niekto kto rodil predčasne a mal bábätko na JISke v Trenčíne ?????

miriamkac
14. okt 2008

Ahoj ededik, ja som mala chlapcov len na "oddeleni predcasne narodenych deti" ale myslim, ze personal je rovnaky aj na JISke. Preco?

ededik
14. okt 2008

Miriam, ip. 🙂

mouse
14. okt 2008

Ahojte,
ja som bola v Trencianskej porodnici spokojna... Tie postele su tam v strasnom stave, to je pravda, ale mozete si vypytat od sestriciek taky stolcek, na ktory si pri kojeni polozite nohy. Ja som kojila po leziacky. Ked som rodila, sluzbu mal dr, Kokrska - odporucam.

flori
15. okt 2008

ahojte
ja som bola v tn porodnici koncom juna,,,velka vizita-zast.primara+2 lekari,velku vizitu som tam za tie 4 dni stihla len 1x, male vizity-lekar sa len spytal,ako sa mame,ci nieco nepotrebujeme,,,vacsinou chodievala na male vizity mlada sympaticka lekarka/pisali ste viacere o nej/,,,tiez mi neskutocne prekazali tie hromadne vizity spred 7 rokov,,,nieco degradujuce,,,ale teraz mam takuto skusenost,lepsiu,,,dalo sa
na velku vizitu sme neboli "pripravene"/na izbe sme boli 2/,pretoze deti plakali,tak sme ich mali na rukach,,,problem s tym mala len sestricka,lekari boli v pohode,vysvetlili sme,pochopili,pockali,,,niektore sestricky by mali vymenit,fakt sa vobec nevedia spravat,o milom slove alebo usmeve ani reci

m.a.r.t.i.n.a
15. okt 2008

AHOJ BABY !

Ja som rodila teraz 6.10. a som spokojná.
Plodová voda mi odtiekla večer o 22:30 a porodila som až o 22hodín neskor a celú tú dobu som bola v nemocnici, takže sa pri mne vystriedalo niekolko služieb a všetky sestričky aj doktori boli príjemní. Rodila ma mladá blonďavá doktorka - bola super, milučká. Pri porode si so mnou užili, mala som to trochu komlikované,ale chovali sa aj tak perfektne.
Čo sa týka novorodeneckého odd. tak tam už sa našli dve sestričky, čo neboli moc good a tiež tie vŕzgavé postele boli strašné,ale 4dni ubehli ako voda a bola som doma vo svojom....

mirkaff
16. okt 2008

😀 😀 ahojte.prave som objavila modreho konika a tuto temu.aj ja som rodila v Trencine.presne 12 teho.maja.je to pekne zrekonstruovane,dobry ludsky pristup ci uz od lekarov alebo sestriciek,ja nemam ziadnu negativnu skusenost....dokonca mi na vzdychacke povolili manzela,chodil mi pomahat do sprchy,ja mam na druhy porod krasne spomienky.niekedy napisem viac 😀

katyl
16. okt 2008

mirka, tak to je super, ze mas dobru skusenost, ja sa stale trocha bojim. Mozem sa len spytat, pises ze...........dokonca mi na vzdychacke povolili manzela,chodil mi pomahat do sprchy.... to akoze nie je normalne povolene? to je nejaka vynimka, alebo rarita? lebo mne prave o to ide, aby manzel bol so mnou a pomahal mi.Dik za odpoved

mirkaff
17. okt 2008

katyl ono je to trosku vynimka.mna prijimali 12teho maja rano o 6hod...a muz bol so mnou asi od jedenastej a maly sa narodil 18.27hod...cely ten cas bol so mnou na vydychacke,to bola vlastne fakt nahoda lebo ked som sa pytala sestricky ci moze ist za mnou muz tak mi povedala ze pokial to nebude vadit dvom na izbe tak ze neni problem,jedna mlada holka isla na cisarsky,tej druhej to bolo od bolesti jedno,dokonca bol aj sestrickam kupit mineralku v bufete,,ja mam na cely priebeh uplne krasne spomienky,a ked som si neskor citala v jeho mobile smsky co pisal v ten den ako napr.chudatko mirka,ja jej tu robim chutky s bagetou,sa cudujem ze vladze este dychat...atd .katyl ja tiez pochadzam z trencianskeho okresu a do TRENCINA som chodila na strednu.taj zatial koncim,Ondrejko ma asi zjeeeee

katyl
17. okt 2008

mirkaff, tak to je sila. Ja som si myslela, ze pritomnost partnera pri porobe znamena pritomnost vo vsetkych fazach porodu a nie len na konci, pripadne podla kapacity porodnice, alebo momentalnej ochoty personalu.
Babulky, co to mate za sebou, ake s tym mate skusenosti? Kedy a ako boli vasi partneri pri porode v TN?

lienka55
17. okt 2008

Katyl na tej vzdychacke nemoze byt partner s tebou preto,ked su tam s tebou viacere zeny.Mojmu manzelovi by aj dovolili so mnou byt ale bola tam este jedna zena tak preto mu nedovolili.Prisiel za mnou az ked ma dali na porodnu salu.Tam uz mohol byt so mnou.
Cudujem sa ze mirkaffe to tak dovolili.Inak neviem si to predstavit ze by sme boli napr./tri zeny s kontrakciami na vzdychacke a este by sa tam motali aj traja muzi/ ine je to uz na tej sale.

katyl
17. okt 2008

no nepotesili ste ma. 😠
Ale hlavne, ze sa prezentuje pritomnost partnera pri porode 😢
nech napisu:pritomnost partnera na konci porodu....
ja ho tam nepotrebujem na 20 minut , aby sa na mna na konci pozeral a potom nieco odfotil, ja ho potrebujem, aby bol pri mne celu dobu kontrakcii, nech uz budu akekolvek.
lienka, a kde bol tvoj manzel, sedel na chodbe? Kolko?

lienka55
17. okt 2008

Katyl nakolko nie som priamo z TN a muz nechcel behat hore dole tak zatial bol u kolegyni.Prijali ma o 16.00h,o 19.00h mi zacali kontrakcie a az o 22:30h ho pustili za mnou a to uz az na salu.Inak mi hovoril ze by cakal aj v aute keby nebola ina moznost.Ja by som bola tiez radsej keby mohol byt so mnou od zaciatku az do konca.

katyl
17. okt 2008

sak hovorim, pritomnost partnera na konci porodu 😠
vyzaram tu ako vecna frfloska, ale ked tak citam, napriek deklarovaniu mnohych zmien v TN porodnici, de facto sa nic nezmenilo. Postele, vizity, pristup.....jak pred 11 rokmi. pritomnost partnera pri mamine je za dverami

mata35
17. okt 2008

Katyl, ale to je nejaká somarina, veď tam sú 3 pôrodné sály a tam, kde som vzdychala, tam som aj rodila, nikde som sa nepresúvala. A to by malo aký význam, keby si vzdychala sama 3-4 hodiny a možno aj viac a potom na posledných 10 min, ho pustili za tebou? To sa mi nezdá.Ja som manžela teda pri pôrode nechcela a ani nemala, ale over si to priamo tam. Je pravda, že keď som rodila ja, nerodil viac nikto, ale v tej pôr. sále, kde som bola ja, bola jedna postel, jeden pôr. stôl, monitorovacie zariadenie a kde by sa tam zmestili tri baby? Blbosť....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre