Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

dindulka
30. jún 2011

@giza máš pravdu pôrodný plán nie je bohvieaký názov, pretože asi tažko niečo pri pôrode a celkovo pri zdravotných veciach plánovať, všetko sa uvidí na mieste. Ale je dobre mať nejakú predstavu, ja chcem mať pri sebe partnera a včera som mu vysvetlila, ako si to predstavujem, keď už bude po pôrode 🙂, aby nám maličkého aspoň na chvíľku nechali atď. a vo všetkom súhlasil, takže mám u neho podporu a určite pokiaľ bude maličký v poriadku, budem na tom trvať. možno sa pýtam blbo, ale ty pracuješ priamo v TN nemocnici?

giza
1. júl 2011

@dindulka - isteze treba mat nielen v hlave predstavy ale i na papiery a partnerova opora je neocenitelna v tomto smere. Malickeho vam iste ponechaju ak bude vsetko OK a povies si, ze to chces.
Nepracujem - venujem sa (vykonavam) tuto sluzbu ako v IL no najma v TN (som z TN) - neda sa to robit ako praca a ani by som nechcela, neuzivy ma to + lahko by sa to mohlo stat potom rutinou a to uz neni o duleni... Takto je to skor hobby - odovzdanie svojich znalosti, ci pomoc podpora ak sa da...

vrn
3. júl 2011

Suhlasim ze nazov porodny plan nie je vhodny, ale tiez si pripravim svoje predstavy na papier, hlavne co povazujem za nezvladnute z prveho porodu.
Absolvovala som teraz v Nitre predporodnu pripravu a zasa som sa utvrdila v tom ze chcem rodit v TN - v NR babo nezostava 2 hod. po porode s vami na sale ale hned ho odnesu (len ho po porode ukazu), sprievod tiez nezostava cele 2 hodinky s vami. Na vzdycharni jasne, ani tu byt nemoze, ale na salu vas davaju neskor ako v TN takze je s vami viac-menej az na 2.dobu porodnu, prvu si odvzdychate sama ak je viac rodiciek (okolite porodnice sa pozatvarali).... o teplej sprche v noci sa vam moze snivat.... susedu po oboch porodoch nechali na lehatku na chodbe niekolko hodin kym sa uvolnilo miesto na izbe..... navstevy 2 hod. denne, ale bez babatka.... no suma sumarum po prvej skusenosti v TN sa tam vraciam 😀 A teraz malicke budeme po porode menej obdivovat a viac skusat prisavanie 😅

janette4
3. júl 2011

@vrn takto podobne to funguje na MY 😝

kaja1000
4. júl 2011

Dúfam, že aj mne sa podarí 4.8. prísť do kaviarne Frani, teším sa na všetky maminy a žienky.

frick
5. júl 2011

@miskadusko ahoj som rada že ti to dobre dopadlo.Máš krásne babatenko. Ty už to máš za sebou a tak sa ťa chcem spýtať ako všetko prebiehalo.Mňa čaká sekcia 13.7. Naposledy som v Tn rodila pred 6 rokmi a teraz sa tam asi veľa zmenilo.Počula som že teraz dávajú po sekcii bábo k matke už na druhý deň. je to tak? A bola si v celkovej anestézii alebo spinal?a ako si bola spokojná a kto ťa rodil ? Ak môžeš napíš mi čo ťa napadne prosím začína ma chytať panika 🙂 ale že poriadna.Ďakujem a nech sa darí

francheska
5. júl 2011

@ewisam mila ewisam ja pracujem na porodnej sale a viem ako to chodi a rozculuju ma tu tieto blbosti, co su tu popisane...je to smiesne u kazdej zeny prebieha ten porod inak a SC sa robi, ked ju treba a nie ked si to niekto zmysli 🙂

miskadusko
5. júl 2011

@frick paniku nechaj doma, je to tam super, doktory sú stále usmiaty a sú fakt bohový. robil mi to Jankovský a ešte jeden neviem ako sa volal, ale tiež super. mala som spinál- nemôžem povedať že by som to nejako dobre znášala, bolo mi počass zákroku dosť zle, aj anesteziologička len pozerala ako mi skáče tlak ale robila všetko pre to aby som sa mala čo najlepšie. počas zákroku bol klud, pustili mi hudbu a začali. trvalo to 20 min. pokial vybrali malú a potom ma asi pol hodinku zašívali a dávali dokopy. potom ma previezli na pooperačku, tam som bola do rána, ráno prišla sestričky pomohla mi umyť zuby, a povedala aby som sa pomaly začať stavať z postele aby som to čím skôr rozchodila. nebolo to jednoduché, bolelo to dosť, ale dávali mi do infúzie niečo na zmiernenie bolesti. maličkú mi nosili iba na kojenie každé tri hodiny na pol hodinu ale ona vždy spala tak som sa iba na nu pozerala a tešila som sa. na izbu mi ju dali až na tretí den, ale ked povieš že sa necítiš tak ti ju nebudú nútiť. ten tretí den sa už dal vydržať a pomaličky som sa presúvala po chodbe lebo to rozchodenie je fakt dôležité. čím skôr tým lepšie. uvidíš podla možnosti. ak ťa zaujma niečo konktrétne tak napíš. ináč som bola spokojná. uvidíš budeš aj ty. 😀 držím palce...

frick
5. júl 2011

Ďakujem si ma potešila a teraz som kludnejšia. Som rada že viem aspoň približne čo a ako.Veď uvidím snáď to dobre dopadne. Zatial ma už nič nenapadá ale ak by si mala pre mňa ešte nejaké rady uvítam.Ešte raz dik 🙂

frick
5. júl 2011

@miskadusko Ďakujem si ma potešila a teraz som kludnejšia. Som rada že viem aspoň približne čo a ako.Veď uvidím snáď to dobre dopadne. Zatial ma už nič nenapadá ale ak by si mala pre mňa ešte nejaké rady uvítam.Ešte raz dik 🙂

lienka55
6. júl 2011

@miskadusko gratulujem k malickej,tak uz to mate za sebou. 😉

miskadusko
6. júl 2011

@lienka55 dakujem, áno našťastie to už máme za sebou a s dobrým koncom. takže sme spokojní 😀

ewisam
7. júl 2011

@francheska ja sa nemam v umysle s Tebou hadat 🙂 Len akosi neverim tomu, ze sa vsetko vzdy a vsade v nasom zdravotnictve robi len a len pre blaho a dobro pacienta - cest vynimkam 😎 ale to je na dlhsiu diskusiu....

josie3331
7. júl 2011

ja by som mala taku zvlastnu poziadavku... kto sa vyzna v doktoroch v TN, ci by ste mi ich nejak mohli opisat, lebo by ma zaujimalo, ktory doktor ma rodil 😀 lebo ja som prisla o siestej rano do porodnice a o siedmej uz sa mala narodila, tak som nemala sancu ani zistit, co za doktora ma vlastne rodi 😀

juliagregor
7. júl 2011

@josie3331 ved opíš...vysoký, nízky, plešatý, okuliare, blondák, tmavovlasý 😀 na vek sa pýtať nebudem, lebo podla toho neurčím 😎

josie3331
7. júl 2011

@juliagregor mlady blondak....sympaticky

juliagregor
7. júl 2011

@josie3331 blondaci...Sučanský, Jankovský.... možno 😀

gabika84
7. júl 2011

@josie3331 tiez si myslim ze sucansky 😉
ale tusim aj Paškala je taky spinavy blond... ak nahodou nepoznas jankovskeho, ten ma fotku tu: http://www.gyneka.sk/index.php?pg=1
mimochodom, gratulujem mamine 😉 ved prezrad co-to o porode, ako to prebiehalo (ak mas trochu casu)

josie3331
7. júl 2011

jankovsky urcite nie.... no teda...tak aj tak neviem 🙂
o porode napisem

juliagregor
7. júl 2011

@gabika84 ano, paškala ma trošku tmavšie vlasy , učesy neviem, dlho som ich nevidela...
ked som tam ležala na udržiavaní, tak sa vratil Jankovský ostrihaný z dovolenky,,,ani som ho nezpoznala 😀

@josie3331 hlavne, že ste v poriadku a zdravé 🙂 😎

gabika84
7. júl 2011

@juliagregor kazdopadne tam vsetci vyzeraju jak z ruzovej zahrady 😀

lienka55
7. júl 2011

@josie3331 ano Sucansky aj Paskala su blondaci,a mam taky pocit ze Sucansky je vyssi o nieco ako Paskala. 😉
aj ja sa tesim na podrobnosti o porode a gratulujem k malickej. 🙂

josie3331
7. júl 2011

no...takze k porodu...utorok rano mi zacali bolesti a pretrvavali cely den, boli cca kazdych 10minut, obcas dlhsie... dalo sa s tym fungovat, v pohodicke som to prefunela a isla dalej... v noci som samozrejme nespala, zostala som na gauci, kukala telku a na hodinky a pocitala kedy to pride....medzicasom mi bolo uplne v pohode... zacala som brat homeopatika, takze aj tym som sa zabavala, ze som kukala, kedy si mam dat dalsie atd..
asi o druhej sa zobudil chlap, pyta sa ma, ze co nespim...no chlap 😀 vravim ze ved mam bolesti kazdych 10minut, no ale isla som si lahnut, podarilo sa mi asi dve kontrakcie prespat, resp. v polospanku prefuniet... o nejake dve tri hodinky, zacali byt kontrakcie horsie, dokonca som az pazvuky vydavala od bolesti 😀 tak som sla za chlapom, ze uz asi pojdeme do nemocnice....rozospaty chlap vravi, nech si idem lahnut 😀 😀 tak som si lahla, cakala na dalsiu kontrakciu, ta prisla, malicka mi zostupila nizsie, lebo to strasne bolelo, zaziapala som na celu bytovku, odtieklo mi trochu vody... no tak to nas prebralo a hybaj do nemocnice, samozrejme dokym sme sa vytrepali, posledne veci zbalit, kefka, papuce atd...no prisli sme do nemocnice o 5:45
najprv ma prijala nejaka asi doktorka, hned mi davala nejake papiere podpisat, ja bolesti jak svina, pytala sa ma na priatelove telefonne cislo, samozrejme som sa pomylila a tak... nervy som mala na tie papierovacky 😀 😀 potom prisiel spominany doktor, vysetril ma, ze som otvorena na 5cm, ze to bude taky rychlejsi porod... sestricka ma zobrala na porodnu salu, zdrbala ma, ze som si nezobrala tasky, som na nu kukala jak puk, vravim, ci by to nemohol priatel (ktory cakal za tymi velkymi dverami)... no tak onedlho ho konecne zavolali .... mne zatedy nakazala vyskocil na kozu, samozrejme vtedy som mala kontrakciu, tak som sa vystverala do polky kozy, sestricka na mna vystekla, ci takto lezim aj doma, s hnusom v hlase som odpovedala, ze nie 🙄
bolesti boli strasne, ziapala som tam strasnym sposobom 😅 bola som tam sama, chlap este stale neprisiel, sestricky sa tam prechadzali, ja strasne bolesti, dokonca som tam kricala, nech mi pomozu...ony ani obraz ani zvuk... nakoniec konecne prisiel chlap... vypytala som si od sestricky klystir.... vravi mi, ze to sa nestiha, no vravim si dokelu, s klystirom som pocitala 😅 po par kontrakciach som chlapovi nakazala, nech zavola sestricku, lebo potrebujem ist na WC...dosla sestricka aj doktor, kukol vravi, na dalsiu kontrakciu mozte porodit... no riadne som bola prekvapena... tak na dve tri kontrakcie bola mala vonku, 7:05.... takze som bola v nemocnice pred porodom len hodinu 😵
celkovo som velmi stastna za porod, aky som mala, sice som celu noc nespala ale co som pocula od inych bab, tak strach a hroza 😕
a pri prepustani som sa rozpravala s jednou mamickou, ktora rodila tiez v stredu a ked som povedala o kolkej som porodila, tak ma potesila vetou "to ste vy ta rychlorodicka?" 😀 😀
co sa tyka personalu pri porode, tak som si ani nestihla uzit 😀 ale doktor sa zdal mily, aj sestricky, okrem tej ktoru som spominala... po porode bola na mna mila, asi ked uz som prestala ziapat 😀 😀 ale tie jej vyroky si budem proste pamatat 🙄
no tento prispevok je taky trochu chaos pisem v rychlosti, ked tak mozno info este doplnim 🙂 🙂

gabika84
7. júl 2011

@josie3331 dakujeme, ze si sa s nami podelila o skusenosti 🙂 to si mala naozaj vcelku dobry porod, hlavne v tej nemocke, klobuk dole. presne toto je mojim cielom, ostat co najdlhsie doma. do porodnice to mam autom asi 3 minuty, tak sa mi to snad podari. ale jeden nikdy nevie, vsak.. prajem prijemne maminkovanie 😉

josie3331
7. júl 2011

@gabika84 vies co, napr. mama mi hovorila uz vecer, ze mam ist do nemocnice, ze uz mam dlho kontrakcie a tak...a ja som si stale hovorila svoje...ze do nemocnice treba ist ked krvacas, praskne voda alebo su kontrakcie kazdych 5minut.... a to som si v to rano hovorila, ze tam idem skoro, lebo v aute boli kontrakcie kazdych 6minut... a prd 😀 a jak mozem, odporucam ti homeopatika...lebo tie by mali sposobit sice bolestivejsie kontrakcie, ale ucinejsie...a ja si myslim, ze boli vcelku ucinne 😝

gabika84
7. júl 2011

@josie3331 dobre si spravila 😉 ono nie vzdy maju mamy pravdu 🙂 a ktore to boli homeopatika, ak sa smiem spytat?

josie3331
7. júl 2011

kopirujem z temy o homeopatikach pri porode
pred pôrodom:
arnica montana - preventívne proti bolesti, krvácaniu, opuchu a trombólii, tiež na urýchlenie hojenia pôrodných poranení
gelsemium - strach z pôrodu

počas pôrodu:
caulophyllum - uvoľnenie svaloviny krčka maternice, uvoľňovanie prudkých, nepravidelných a neúčinných kŕčovitých sťahov, zmiernenie bolestí vyžarujúcich do slabín a stehien

actaea racemosa - silné nepravidelné bolesti, spazmus krčka maternice, intenzívne bolesti vyžarujúce do bedrových kĺbov

gabika84
8. júl 2011

@josie3331 srdecna vdaka 😉 ty si brala vsetky tieto?

blacklady
8. júl 2011

@andzi no vidis ja som mala presne opacnu skusenost. Ja som sice nic neplatila, kedze som tam sla na odporucanie mojej gyn, ktora nema taky dobry ultrazvuk, aby mohla robit morfo v 20tt, ale ten jeho pristup ma fakt dostal. Ziadne emocie, komunikacia nulova, citila som sa fakt neprijemne Za cely cas, co sme tam s manzelom boli, nepovedal prakticky ani slovo, iba na konci vysetrenia sucho skonstatoval ze vsetko je v norme a zdvihol tel, ktory mu medzitym zazvonil, odisiel vedla a tym sa nase vysetrenie skoncilo. Nepovedal nic extra, pocas vysetrenia nevysvetlil, co robi a nemala som ani chut sa ho pytat pri pohlade na jeho ksicht. Manzel ked sa spytal nieco dostal suchu jednoslovnu odpoved.Ci je odbornik som nemala podla coho posudit, takze ja by som k nemu po tejto skusenosti uz nesla

josie3331
8. júl 2011

@gabika84 ano 🙂 arnicu rano a vecer asi 10 dni pred terminom, a tie dve som striedala kazdych 10minut pod docmulani tych predoslych v noci pocas porodu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre