Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

majka88
9. aug 2011

@josie3331 dakujem aj som myslela ze aj tu bude nutne mať autosedačku inak aj tebe aj peliroje gratulujem k babatku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 nas to tiez o chvilu caka....tak mozem porovnavat podmienky tu a v Uk....kde v starostlivosti o tehu zatial vyhrava Slovensko 😉 😉 😉 😉 a tvoj porod bol aký? bola si spokojna?

josie3331
9. aug 2011

@majka88 svoje story som pisala par stranok dozadu, strasne dlhy prispevok ten neprehliadnes 😀 poviem len, ze pred samotnym porodom som bola v nemocnici len hodinu a to som prisla ked som bola len na 5cm otvorena a po 5 min kontrakcie..no tak rychlo sa mi to rozbehlo....potom som sa dozvedela, ze baby na vzdycharni si hovorili, ze co toto je za rychlorodicku, pride a zachvilku babo....
ale kontrakcie po 10 min som mala uz 24hodin predtym ale dalo sa s tym fungovat...celkovo si myslim, ze mozem byt vdacna za svoj porod

majka88
9. aug 2011

@josie3331 tak to si mala super....moj pribeh to je ina 65 hodinova story od odtecenia plodovej vody cez roz vyvolavacky infuzky epiduralky doplnovacky epiduralky az po cisarak......preto som sa aj rozhodla druhe babatko porodit tu lebo v Uk by to mozno dopadlo este raz tak keby sa mi stalo to co pri Sarke ze voda fuc a ja nie a nie sa otvorit....tak mam z toho strach co vsetko bude... ☹

josie3331
9. aug 2011

@majka88 fuuuha, tohto som sa veru bala, ze to tak moze dopadnut.... ja som epi nechcela ale bohvie ako by to dopadlo keby mam tie bolesti dlhe hodiny a nechcem sa otvorit
a chces rodit prirodzene? kolko rokov po CR sa musi ist opat Cr?

majka88
9. aug 2011

@josie3331 no aj ja som oddialovala epiduralku aj ked mi ju uz davno chceli dat...ale prisiel moment ze uz nic nepomahalo...a pamatam si ze mi bola na tri krat doplnovana....joooooj kontrakcie ako svet a tam dole nicccccc ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a 65 hod to uz bolo hrozne a vlastne po 48 hod po odtecení vody uz malo byt dieta davno vonku....takze sme boli uz po limite a potom lezali este na infekcnom a robili testy aj mne aj Sarah ci sme ok....no ja by som rada cisarak znova bojim sa po tom vsetkom bolesti a toho okolo co bolo....dlho som dieta nechcela kvoli tomu zazitku........medzi CR by malo byt aspon 2 roky aby sa jazva dobre zrastla.....tu doktori nevedia pochopit preco tak dlho vyvolavali ked videli ze nic....ale obdivuju aku genialnu jazvu mi malinku urobili a to ze uz skoro ani neni vidiet 🙂 🙂 🙂 aspon dake plus 😉 😉

gabika84
9. aug 2011

ahojte kocky. tak my uz to mame za sebou. porod uzasny, pobyt v nemocnici tiez ok. urcite by som v TN porodnici rodila opat. tymto by som chcela podakovat MuDr. Baškovej, ktora mi bola pri porode, Zuzke Duncovej za predporodnu a poporodnu starostlivost a celemu personalu gyn.-por. a novorodeneckeho oddelenia. sklamana som bola akurat z nedodrziavania BFH principov a nastvali ma iba 2 sestricky dvakrat. 🙂 coz je vcelku uspech. ja som nastastie dost flegmatik, takze na pripadne hlupe reci, ci "skvele" rady som iba odpovedala: "Ano? Dobre. Dakujeeem!" 😝 😀 😎

milek
9. aug 2011

@gabika84 MuDr.Baskovu si si vopred zaistila alebo si mala stastie, mne robila 4D sono a strasne zlata osobka.Jej otec mi rodil pred10 rokmi malu ,srdecna vdaka aj jemu , bol super len že vraj už nerodí.

nikita308
9. aug 2011

@gabika84 gratulujem k dcérke a prajem veľa zdravíčka jej aj tebe... 🙂 aj kamarátka mala MUDr. Baškovú pri pôrode a veľmi si ju chválila... keby som aj ja mala na ňu šťastie... 😵

gabika84
9. aug 2011

@milek nikdy predtym som ju nevidela. mala zrovna nocnu sluzbu. ale je fakt mila a aj pekna ako babika 🙂
@nikita308 dakujeme 🙂

peliroja
10. aug 2011

@majka88 ahoj, prepac, ze si musela tak dlho cakat, ale skor sa mi nedalo :-/ co sa tyka CR tak az na tie okolnosti (akoze lekari neboli z toho nadseni a primar bol privolany v noci podla coho sa aj patricne tvaril), musim povedat, ze operacia ako taka prebehla super. ked som sice videla tu operacku a vsetky tie ,,nastroje,, mala som pocit ze sa otocim, pojdem domov a babatko skratka neporodim 😀. no bola tam strasne mila anesteziologicka, super ma ukludnila, a ked mi pichla spinalku, tak som ani nevedela poriadne ze uz ju mam pichnutu. hned na to, mi ,,odisli nohy,, takze ma museli polozit lebo spodnu cast som si necitila fakt behom par sekund. operacia netrvala dlho, cely cas som bola pri vedomi, ked som pocula ako primar povedal, ze mozeme ist na to, a videla som ten skalpel, fakt mi nebolo vsetko jedno, ale sustredila som sa na to, ze uz len chvilku a malinka bude na svete. pocas toho som nic necitila, az ked malu vyberali, bolo to ako ked vam tahaju zub a mate lok. anesteziu (citit ako keby tlak ale nie bolest) no a potom mi ju ukazali a zvysok ma netrapil 🙂 Dokoncili co bolo treba a predtym ako ma previezli na izbu mi ju ukazali este raz, uz umytu a oblecenu. Chcela som, aby mi ju aspon na chvilku prilozili na hrud, skor nez ma prevezu, ale divali sa na mna ako na sibnutu. ☹ Muz pri operacii byt nemohol hoci som pocula nazory ze v tn sa to da, nam to nedovolili - a to nebol akutny CR.
Malicka sa narodila o tretej v noci, ja som prvych sest hodin po operacii nemohla ani pit ani otacat a dvihat hlavu a to bolo pre mna asi najhorsie utrpenie. Cely cas som bola hore a pozerala na hodiny, kedy to prejde a budem sa moct napit vody. Starostlivost sestier na porod. bola vsak super, stale ma sledovali, pytali sa ako mi je. Okolo desiatej rano, som si postupne zacala citit koncatiny a vtedy mi doniesli prvy krat malu, ze na kojenie. 😀 No mala som ju akurat vedla seba na ramene lebo som este nic nevladala. Takto nam ich nosili kazde tri hodky, posledny krat okolo desiatej a potom zase rano. Na druhy den poobede nas presunuli z pooperacky na normalnu izbu a na treti den sme mali pri sebe uz aj babatka na cely den (okrem noci), cez noc sme ich mali az den pred odchodom domov. Zotavovanie ako take nie je ziadna sranda, to vies uz asi aj sama, dolezite je zapriet sa rozhybat to co najskor. Akurat postele su tam dost nahovno, nedalo sa mi kojit v nijakej polohe tak aby ma to nebolelo, na nasej izbe zrovna nebolo ziadne kreslo ani nic, takze mne sa najviac osvedcilo kojit malu na prebalovacom pulte. Ona tam bola polozena, takze som ju nemala na bruchu, len som sa nad nu nahla aj s prsnikom a bolo 🙂 To je myslim vsetko, ak som nieco vynechala, pytaj sa 🙂

peliroja
10. aug 2011

@gabika84 ahoooj, gratulujem k dcerke 🙂 tesim sa, ze porod bol v pohode, dr. Baskovu som schytala dva krat na pohotovosti a fakt je uzasna, jedna z mala empatickych lekarov. 🙂 a pani Duncova sa o mna starala tesne po operacii, tiez super, kazdych 15 minut ma chodila kontrolovat ci ma cosi neboli 🙂 joj super, ze uz to mas za sebou a uz ste domka 😉

ewisam
10. aug 2011

@peliroja no kedze to caka aj mna, opytam sa, si mala planovany CR na tretiu rano??? ja sa nadejam, ze to zvladnu v rozumnom case, samozrejme ak sa babo neprierihlasi prv... Heh najviac mam asi obavy z operacneho personalu, i ked mi ani tak nebude vadit ako sa budu tvarit, skor o com budu debatit, aby to nebolo o nas, bez nas alebo pipajuce pristroje, ze sa nieco zle deje....

Nedavno som bola kocky na prietokoch a tam sa doktor vyjadril v tom duchu,nebudem citovat presne, dost zvlastne to povedal, ze sa mamickam cuduje, ze davaju na zazitky z roznych for od kadekoho,ze on keby si mal vybrat porodnicu nepozera na to ako sa personal tvari, ci sprava, ci sa prave usmieva, ale nato, co moze nemocnica urobit v pripade komplikacii a zachrane zivota rodicky a dietata, ci ma dostatocne vybavenie a podobne, v tom s nim suhlasim......

peliroja
10. aug 2011

@ewisam ahoj, to ti povedal dr Hlavacik vsak? v tomto ma pravdu, aj mne to povedal, ale treba uznat aj to, ze clovek ma pocit, ze nikdy nema dost info aj ked niektore info mozu viac uskodit ako pomoct :-/ mne moja doki odporucila CR uz niekedy v 37 tyzdni ked bolo babo stale otocene zadockom dole no uz bolo tak nizko ze sa nemohlo otocit. Dva krat som bola v rizikovej poradni v nemocnici, oba razy mi doporucili rodit prirodzene, ze to zvladnem. Dala som na ich radu, tak mi CR neplanovali. No ked som doma dostala kontrakcie a prisli sme tam, dostala som strasny strach, ze co ked sa babo zasekne a hlavicke bude dnu, no proste vela zohrala psychika, az som si povedala ze s takymto pristupom to nedam, radsej CR. 🙂 pocas zakroku sa lekari vobec nebavili, asi dva krat povedal primar nieco, ale to som nerozumela, jasne si pamatam, iba ,,mozeme zacat,, ,,mate dceru,, a ,,mozete zasivat,, 😉

ewisam
10. aug 2011

@peliroja aha tak.... no nepovedal to priamo mne, povedal to pani predomnou.... nemam pamat na mena, takze neviem uz ako sa volal. No podstatne je teda, ze vsetko dobre dopadlo a ze si teraz pekne uzivate jedna druhu 🙂 Co sa tyka manzela a jeho pristup na salu opytam sa na to na mieste cinu, pocas zakroku ho isto nepusia, ale potom by som chcela aby drobca pofotil tak uvidime...

majka88
10. aug 2011

@peliroja no moja tak vidim ze aj ty si to mala zaujimave, no moj prvy porod nez som sa dopracovala k cisarskemu bol pohroma...a starostlivost po...joj 😠 😠 😠 😠 😠 😠 v meste kde sme zili bolo velmi vela ciernych nie som rasista ale obcas som mala pocit ze po operacnom a na infekcnom ked som sa nemohla prve dva dni zdvihnut mi pomozu ale prd.....ha ha ha....tiez to bolo velmi tazke, ani zobrat dieta nic....tam mi ho hned ako som sa prebrala dali ku mne a vlastne bolo somnou nonstop.....vtedy som si povedala po tom hroznom zazitku uz nikdy viac deti a porod....tomuto druhemu sme sa potesili ale cim sa blizi den D tak mam vacsi strach a este ked vidim ze sa neotvaram.....tak by som si priala CR .....dr mi povedal ze ked sa neotvorim nebudu sa pokusat vyvolavat lebo zevraj je to riziko ked som mala predtym tak dlho vyvolavani......brrrr nech uz je to zamnou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ......a tiez divne ze si nemohla mat muza pri sebe na nete som o tom citala ze aj pri CR moze byt pokial to nie je nieco naliehave......a kolko si v nemocnici po CR....v UK sa sarah narodila po 65hod v piatok rano a nedelu rano sme sli domov....a ked som to hovorila tu dr len krutil hlavou.....riziko infekcie aj ja aj mala......ale kto co vedel...ked sme cakali vo svete prve.....dnes by som bola mudrejsia 🙂 🙂 🙂 🙂 a co tvoj pokladik urcite ti robi radost a vychutnavas si to 😉

majka88
10. aug 2011

@ewisam na kedy ti naplanovali CR alebo mas termin, vidim ze si tiez v 38tt tak sa mozno vidime 🙂 🙂 aj si absolvovala predoperacne vysetrenia?

ewisam
11. aug 2011

@majka88 to sa tesim, zatial termin nemam v pondelok sa chystam dohodnut sa....vy ste na tom ako?
interne ma caka zajtra....

majka88
11. aug 2011

@ewisam ...no ja mam normalny termín 28 augusta ale na interne ma objednali na 23 az.....sa mi to zda neskoro....u mna teda nie je iste ze pojdem CR ale zatial to tak vsetkemu nasvedcuje kedze aj prve babo tak bolo
...v utorok pojdem opat ku gynekologovi tak sa ho chcem spytat ci sa aj jemu nezda 23 neskoro.....

ewisam
11. aug 2011

@majka88 no ja mam oficialne termin 31.... vsade maju plno teraz ale dala som sa prednostne. Sice za poplatok ale nemozem riskovat... do konca augusta urcite nevydrzim, uz teraz je to len tak - tak... u ut??? a ku komu chodis?

majka88
11. aug 2011

no terminy mame blizko.....sanca sa s
@ewisam no terminy mame blizko sanca sa vidiet v porodnici 😉 ja som bola v pondelok u dr. ch 😉 chodim ku jankovskemu tak mi dal papier na interne tak som v utorok zasla k svojemu obvodnemu ten mi vzal krv vcera som si bola po vysledky a dal mi cislo na internu Sirilovu a tak som volala a sestricka povedala ze 23to staci......tak uvidime co mi gynekolog povie ci hej....uz sa otvaras?

ewisam
11. aug 2011

@majka88 no ja som si bola dnes po vysledky, ja som vseobecneho do toho ani netahala, odbery mi porobili v gyn. ambulancii, predtym som si volala na interne dr. Rybarova a ta ma tam kdesi supla, tak to vyslo tak, ze dnes jedno zajtra druhe, pondelok nemocnica a dalej sa uvidi. Kedze mam neurologicku diagnozu, nemozem vyckavat uz teraz sa ledva hybem....Drobcek sa ma fajn, ten by tam hadam este aj mesiac vydrzal...

majka88
11. aug 2011

jaj mne dr povedal ze na odber si mam zajst ku svojemu obvodnemu neviem preco ked vsetky odbery mi robili oni.....tak som musela zajst aj ku svojemu dr...ktoreho som nevidela ani nepamatam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ... tam mi dali ciselko na tu Sirilovu ze ta pre nich robi interne.......tak uvidime.....no som zvedava ako zajtra dopadnes...potom mi daj vediet co vsetko ta cakalo.....no hej ked mas taky vazny problem nemozes cakat....moj dr mi chce dat sancu aj na normal porod ale zatial je moja druha dcera taka ista leniva ist von......hyperaktivna v bruchu je tlaci ale akosi sa nam nechce otvorit....to iste bolo aj pri Sarah 🙂 .... budem na teba zajtra mysliet

majka88
11. aug 2011

@ewisam jaj mne dr povedal ze na odber si mam zajst ku svojemu obvodnemu neviem preco ked vsetky odbery mi robili oni.....tak som musela zajst aj ku svojemu dr...ktoreho som nevidela ani nepamatam ... tam mi dali ciselko na tu Sirilovu ze ta pre nich robi interne.......tak uvidime.....no som zvedava ako zajtra dopadnes...potom mi daj vediet co vsetko ta cakalo.....no hej ked mas taky vazny problem nemozes cakat....moj dr mi chce dat sancu aj na normal porod ale zatial je moja druha dcera taka ista leniva ist von......hyperaktivna v bruchu je tlaci ale akosi sa nam nechce otvorit....to iste bolo aj pri Sarah .... budem na teba zajtra mysliet

ewisam
11. aug 2011

@majka88 dakujem, zlata si 🙂 Ono je este cas, nestresuj sa zbytocne, "vylezie" ked sa jej bude chciet... 😉

majka88
11. aug 2011

@ewisam no hej len aby som sa dockala.....Sarah museli vyvolavackami pomahat trvalo to 65 hod a potom uz to vsetci vzdali tak bo CR
zajtra daj vediet co si vsetko absolvovala 🙂

anelka001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewisam
12. aug 2011

@majka88 no a mohla ona za to, ze jej v brusku bolo tak dobre??? 🙂 Moje drobne by uz najradsej vyskocilo potvorka, plati nan len cokolada 😲 Idem az dnes poobede, ale ozvem sa...

majka88
12. aug 2011

@ewisam no jasne tam jej bolo dobre...vonku zima tak co by sa ponahlala.... 🙂 🙂 🙂 🙂 uvidime co jej sestricka lebo obcas mam pocit ze sa nasilu prederie.......ale ked prideme k dr tak zistime ze sice sme nizko tlacime ale moje telo nechce to dieta dat von 🙂 🙂 🙂 🙂 potom napis co si absolvovala.....

hori
12. aug 2011

babenky, mam otazocku... chodi sa aj v TN posledny mesiac tehu do poradne priamo do nemocnice? lebo pri prvom tehu som chodila len k svojmu gynekologovi, ten mi nic take nespominal a velke sono aj prietoky sa tiez robia mimo nemocnice, takze TN porodnicu som videla az s kontrakciami a ked som to hovorila kamoskam, ktore rodili v inych mestach, tak sa straaasne cudovali, tak reku, ci som vtedy daco nezmeskala...

hori
12. aug 2011

lebo by som chcela rodit s epiduralom a na to je potrebny pohovor s anesteziologom a nejake vysetrenia, no a k nemu ta vraj odporucia priamo z tej nemocnicnej poradne, aspon tak to chodi v inych mestach, preto sa pytam, ci aj v TN to tak funguje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre