Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

anetkaadamko
9. aug 2012

ja nemám ani jednu pozitívnu spomienku na pôrodnicu v TN...............príšerná starostlivosť...........ich práca vyzerá ako práca pri páse, každý deň to isté a otrava.........

vrn
9. aug 2012

Ja to mozem hodnotit s odstupom 3 rokov a fakt sa to tam podstatne zlepsilo. Jasne ze to ma daleko este k nejakym sukromnym klinikam, ale kamoska co rodila v Banskej Stiavnici tiez nebola 100% spokojna a to som si myslela ze je u nas top porodnica. V porodnici nie ste v hoteli, takze nejake to upratovanie rano, teplomery, stravu a podobne som neriesila, hlavne pristup lekarov, sestriciek, podavanie informacii a pomoc ked som o nu poziadala a to sa teda pooodstatne zlepsilo za posledne roky. Prvykrat som tam bola na Vianoce a jedna sestra v noci pred Vianocami zbuzerovala komplet vsetky maminy za prkotiny az nam bolo do placu (hormony), urcite sa niektore aj stazovali. Druhukrat som tam bola pred rokom a fakt lepsie, aj sme to dokine pri prepustani povedali, zhodli sme sa v ten den vsetky maminy ktore sme tam boli opakovane ze je zmena k lepsiemu viditelna. Ak mate nejake postrehy ako to zlepsit tak si otvorte usta a povedzte to na spravnom mieste, konstruktivna kritika je ma mieste 🙂

martina7480
9. aug 2012

@soniatko ahoj, ja prežívam presne tie isté pocity ako ty, Mám termín pôrodu v otkóbri, čo sa nezadržatelne blíži a tiež mám najväčší strach z kojenia. Pri pôrode, ak bude všetko tak ako má bude aj môj partner, tak to dúfam spolu zvládneme, ale keď ostanem sama a nebudem si vedieť dať rady ako priložiť dieťa a podobné veci, keďže som tiež prvorodička, tak mám trošku strach. Ale verím, že to zvládli iné, tak to zvládneme aj my 😉 držím palce a daj vedieť ako to nakoniec v nemocnici dopadlo...

clarissa
9. aug 2012

@pink_lady ja som pocula zevraj to v Ilave zomrela nejaka mamina pri porode...ze vykrvacala...no neviem presne,len ze sa to stalo v IL 😔 😨 ktovie

clarissa
9. aug 2012

@martina7480 ja som tam rodila teraz pred mesiacom a to uz po druhy krat....neboj sa kojenia..ja som mala strach z porodu najviac 😖 ale na sale ti babatko prilozia,to je velmi dolezite...a nespoliehaj sa moc na sestricky, instinkt ti napovie aj babatku a pojde to 😉 moja mala sa prisala hned na sale...maly co sa teraz narodil zacal tahat az po dvoch dnoch....kazde babatko je ine a zvladnete to,neboj 😉

pink_lady
9. aug 2012

@clarissa pocula som ze tu ale je mozne ze inde, v kazdom pripade je to strasne smutne ☹

martina7480
9. aug 2012

@clarissa ďakujem ti za povzdbudenie, budeme myslieť pozitívne a dúfať že všetko zvládneme 🙂 lebo ako čítam tie príspevky tak tie info o kojení je asi v TN pôrodnici najväčšie negatívum

aknedz
12. aug 2012

@pink_lady mamicka zomrela v IL porodnici , nie v TN , smutne, chuderka

pink_lady
12. aug 2012

@aknedz a nevies co sa stalo? aky dovod? je to velmi smutne, chuda to male :(

aknedz
12. aug 2012

@pink_lady zatiaľ som nezistila pravdivú verziu, len toľko, vraj mala od svojho lekára odporučený cisársky (aj prvé dieťatko rodila cisárskym) a rodila nakoniec prirodzene. Stalo sa to až po pôrode (vraj až na izbe) a počula som, že vykrvácala alebo že dostala embóliu...tak neviem 😕 😢 To už je jedno...chudák manžel aj detičky...nuž, život nám prináša rôzne osudy

pink_lady
12. aug 2012

@aknedz jezis 😢 😢 😢 to je to nasilu prirodzene i ked je indikovany inym lekarom cisarsky ☹ aj ked tazko povedat, mozno by sa stalo i pri cs, mozno osud, ale je to strasne smutne 😢 ked sa taketo stalo ked som pred 3r ja lezala v porodke tak som sa z toho strasne dlho spamatavala 😕

fely
13. aug 2012

Ahoj, nevíte jestli je potřeba se registrovat v porodnici ještě před porodem? A potřebuju i do Tn porodnice ty podložky, kdybych po porodě krvácela. Někde psaly, že jsou potřeba, jinde zase, že je nevyužiju.... Co myslíte?

paula80
14. aug 2012

@fely http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn..., tie podložky mám aj ja nachystané,vraj dávajú len mastičku bábam na ritku a bavl.plienky na výmenu každý deň.

kucminka
14. aug 2012

@fely áno,tie podložky budeš potrebovať,tie ti tam nedajú,nechce sa im prezliekať postele,tak treba si dať pod zadok podložky aj keď sa na tom nedalo ležať,stále som to mala kdesi inde,len nie pod zadkom 😉

fely
14. aug 2012

@paula80 @kucminka Děkuju 🙂 tak si je taky nachystám.

rolla20
14. aug 2012

@fely mne podlozku dali, ale ja som bola cisarskym a mala som len jednu 😀 a veru riadne sa to krci pod prdelou, kade tade som to mala po posteli. neni nad to ked si donesies svoje a 2podlozky ti nezaberu tolko miesta

clarissa
15. aug 2012

Inak baby co idete rodit prvy krat,nebojte sa toho nastrihu,moje heslo znie-radsej nastrihnut ako dotrhat!mna nastrihli pri oboch detoch a dakujem im za to,lebo to vsetko urychlilo a babo bolo hned vonku...inak by som tam tlacila asi dodnes 😀 mala som obidve deti velke,takze neviem ako vysli von bez nastrihu a kedze to neboli,urychli to porod a lahsie a rychlejsie sa to sije ako natrnutie takze ja som urcite "za" 😉

clarissa
15. aug 2012

@martina7480 zvladnete,urcite neboj..ja som tiez sralo 😀 ale koli babatku vydrzime vsetko 😵 ...a stoji to za to!

hori
15. aug 2012

babenky, preberali ste na predoslej strane, ako v porodnici ukazuju kojenie, tak mi neda nezareagovat, zakladna chyba, ktoru tie sestricky robia je, ze mamickam to prikladanie babatka ukazuju POSEDIACKY NA POSTELI !!!, co je absolutne nemozne, boli z toho chrbat, prsnik nemozete pridrziavat, lebo dietatko jednou rukou neudrzite a doma takto (dovolim si povedat) nikdy kojit nebudete! a pritom sme na izbe mali take fajne nizke kresielko, v ktorom sa perfektne kojilo! (len neviem ci je take na vsetkych izbach, asi nie ☹ )

epsonka45
15. aug 2012

co som citala o trencianskej porodnici tak ako to je s tou nadstandardnou porodnou salou. ja som chela ist rodit inde ale uz som tam 2x bola lezat kvoli problemom s mimcom tak ideme tam.nemozem sice nic zle povedat na lekarov ale niektore sestricky tak tie boli dost hnusne

soniatko
15. aug 2012

ako je to s navtevami s porodnici? MM pracuje do 19:30, tak neviem, ci ho tam o takom case za mnou este pustia...

martina.an
15. aug 2012

@soniatko ahoj,vraj návštevy môžu hocikedy,len neviem,asi na noc to neplatí

soniatko
15. aug 2012

@martina.an no ved uvidime, mozno ukecam nejaku setricku 😉 on by neprisiel na dlho, tak na pol hodku, iba pozriet...ved to ho potom cely pobyt v nemocke neuvidim, kedze v praci povedal, ze ked budem v porodnici, bude chodit do prace, ale potom, ked prideme domov, berie si dofcu... ☹

martina.an
15. aug 2012

ja si myslím,že tak do 21h.,22h.určite pustia,mne muž pracuje tak do 16h.,tak to máme v pohode,dúfam

lutia
15. aug 2012

@soniatko moj nazor - navsteva aj neskorsich hodinach, ked budes mat dieta pri sebe a nikoho nebudes "otravovat" (myslim tym sestricky) tak nemal by byt ziadny problem a keby nieco tak im to vysvetli ze ako to je...a popripade povedz spoluleziacej ze mas navstevu (keby ta niekto hladal)

evica16
18. aug 2012

@miselka11 JEMINECKU AHOJ PO ROKU SOM SEM KUKLA TAK TY SI MA POBALILA? 🙂 BOZE AKO TO USLO VSAK ?NICOLKA JE TROSKU HYPERAKTIVNA ALE UZ SOM SI ZVYKLA A AKO SA MATE?

janka3a
23. aug 2012

Treba si vziat do nemocnice v TN aj veci pre male, alebo davaju erarne??

zuzkakov
23. aug 2012

@janka3a dávajú erárne, netreba žiadne oblečenie, až potom na cestu domov 😉

janka3a
23. aug 2012

@zuzkakov
vdaka

aknedz
24. aug 2012

@epsonka45 neviem aku salu mas na mysli, su tam tri saly, ktore sa bezne pouzivaju (oranzova, zlta a modra) a este aj cervena - ale ta len pre pripad, ze sa na vsetkych rodi...ak je volna, mozes si vybrat ktorukolvek, len im to treba povedat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre