Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

shira_
23. nov 2010

@kaktusik007 no už to idem hladať na nete. porazí ma asi, zase niečo nemám čo všetci majú 😠 😕 😕 ďakujem za info, ešte že som si spomenula teraz.

kaktusik007
23. nov 2010

@shira_ 😀 http://www.ceptra.sk/index.php?option=com_chron...
predpokladam, ze v blave rodit nebudes 😀

shira_
23. nov 2010

@kaktusik007 super, už to mám, do týždňa pošlú zmluvy.

giza
23. nov 2010

@zahrika dik za ozvanie, nechodim sem casto ako kedysi... mas na mna kontakt cinkni 😉 - ma ho kazda z vas tu ( staci si kliknut na moj web, ktory by sa mal zobrazovat i tu pri mojom nicku a ak nie, tak tu kliknite najdete : https://sites.google.com/site/mikidula/ ), ktora potrebuje, nech zavola (po 20.mam mobil vypnuty)

Zahrika - moze to byt aj spustanie porodu, ved mas uz cas - vsetky predzvesti zmeny su priprava k porodu, niekedy aj tyzden dopredu a niekedy su to len hodiny... vsetko je individualne 😉

pancake
23. nov 2010

och ale ste toho popisali. vecer vas precitam...

este by som sa chcela spytat ze ked chcem v TN rodit IBA epiduralom, ci si to musim skor nahlasit alebo zaplatit, alebo zarezervovat...alebo co mam robit aby som tam neprisla ked budem mat kontrakcie a oni mi povedia ze musim toto alebo hento..... ked budem mat uplne ine starosti... 😔 😔

gaja
23. nov 2010

čafte,tak moncika15 ostala v nemocke,nexali si ju tam kôli tlaku,inak ešte to vraj na pôrod nevypada.

shira_
23. nov 2010

@gaja no zbohom, že nevypadá... som na ňu dnes myslela. mne stačí keď budem prenášať týždeň a v nemocnici strávim vianoce 😠 tieto prenášačky a vyvolávačky ma fakt dosť desia. najprv som mala paniku z predčasného pôrodu, a teraz to tu okolo mňa všetko prenáša, tak sa psychicky pripravujem aj ja...

pancake
23. nov 2010

ja by som sa chcela spytat ci teda sa neda nejako zajednat v nemocnici dopredu ze chcem ten epidural stoj čo stoj.... neporadite mi???????????,

sasikas
23. nov 2010

@pancake - dopredu sa epidural v Tn zajednat neda...az ked tam budes na prijme tak hned na zaciatku povedz ze chces epi, zoberu Ti krv na rozbor a ked budes na cca 4 cm otvorena tak az vtedy Ti pichnu.... 😉 a mozno ani nebude treba... 😉

pancake
23. nov 2010

@sasikas ja bez neho nebudem rodit ani za svet....
ale dakujem ti , si zlata ze si mi napisala aby som vedela ze mam ist do nemocky skor. nie az ked budem otvorena na 10cm 😀 😀 😀

bubulka722
23. nov 2010

@pancake Tak ja osobne nad epidurálom vôbec nepomýšlam. Prečo to tak veľmi chceš?
Kočky viete mi poradiť koľko sa v TN platí za osobu pri pôrode a či môžem mať pri sebe aj dvoch? Chcela by som manžela a dulu.

sasikas
23. nov 2010

@pancake - mozno to pojde tak sup sup ze ani nebudes potrebovat.... 😀 drzim palce.... 😉

sasikas
23. nov 2010

@bubulka7- 20 evri z manzela....ale neviem ci mozes mat aj 2 osoby pri porode... 😉

pancake
23. nov 2010

@bubulka722
@sasikas
ja som aj prvy krat rodila s epi, a teraz to tiez nebude ine. proste nechcem rodit normalne. bojim bojim.....len epidural!!!!!!! s nicim inym neratam.preto chcem rodit v tn a nie v ilave. tam ju nepichaju vobec...

pancake
23. nov 2010

20 eur baby pisali za manzela. ale dulu neviem...

bubulka722
23. nov 2010

@pancake Tak to majú celkom fajn kšeft za nič. V iných krajinách je to úplne normálne a zadarmo, len na Slovensku sme znova výnimoční. Epidural nechcem, pretože verím vo vlastné sily porodiť dieťa prirodzene a tiež si myslím, že táto chémia nezanechá na dieťati stopy. Čítala som najnovšie štúdie, v ktorých majú vedci podozrenie na spojitosť pôrodu s medikamentami ako je umelý oxitocín alebo epidurál s hyperaktivitou u detí. Žiadny vonkajší neprirodzený zásah nebýva bez rizík.

shira_
23. nov 2010

@bubulka722 ha. ja tiež nechcem epidurál ani oxitocín. lenže keď budem prenášať, a malý sa nebude mať dobre, určite nebudem čakať a keď treba pôrod vyvolať, tak budem súhlasiť. a neviem, či nakoniec nebudem prosiť o epidurál... ešte som nerodila a neviem do čoho idem. tiež som zástancom prirodzeného pôrodu, ale tiež nie som žiadny hrdina. takže netuším, ako to nakoniec dopadne.
mňa by tiež zaujímalo, či je možné mať pri pôrode dulu aj manžela. my budeme asi tak vystresovaní, že dula by pomohla... len neviem, či nie je už neskoro na dulu a či v tn môže byť pri pôrode..

bubulka722
23. nov 2010

@shira_ Stres ti pri pôrode len ublíži a celý proces len skomplikuje. Musíš veriť sebe aj dieťatku, že to spoločne zvládnete. Prežili ste si spolu 9 mesiacov, takže ver, že ste už zohratá dvojka. Ja osobne sa na svoj pôrod hrozne teším a verím, že to zvládnem. Prenášať je normálne do 2 týždňov, pretože sa nedá presne určiť kedy žena otehotnela, takže s vyvolávaním si hlavu nelámem. Dieťa presne vie kedy je ten správny čas a ak by sa mu náhodou nechcelo, existujú prírodné prostriedky ako ho vyvolať. Najdôležitejšie je byť v pohode. Práve preto je fajn mať pri sebe empatickú osobu akou je dula, ktorá ťa podporí, poradí ti a pomôže zvládnuť pôrod najlepšie ako sa len dá. Citlivý prístup je cennejší ako epidurál. To je môj názor. 😉

zahrika
24. nov 2010

@gaja
@shira_
caute kocky....no tak vcera posledna poradna.. som uplne zavreta, k porodu sa maly este nechysta... tak uvidime..ale kazdy vecer mi prichadzaju vajecnikove a menstruacne bolesti a bruch tak otazie ako by siel vypadnut..
Takze Monicka je uz tam??? chuuuda a ze sa k porodu este neschyluje... ale to sa moze zmenit asi z hod na hodinu.
No musim jej napisat, uz aby som tam bola aj ja..
Vcera som dovalila domov sedacku, este posledna vec co bola treba vybavit.. torchu som sa aj namykala s vecami, prenasali sme, upratovali... vecer bolel bruch, ale nic.. dnes rano som opat fit 🙄

zahrika
24. nov 2010

jaaj dr mipovedal, ze ma nechaju prenasat max tyzden... nie 2. takze neviem ci je to standard alebo je to len moj pripad.. maleho nemeral, takze ani neviem aky je velky.. a toho sa najviac bojim.
Kamaratka vcera porodila (mimo SR) cisarom dieta, 57cm a 4.5kg. Ani to prirodzenym sposobom nechceli riskovat 😨

gaja
24. nov 2010

@bubulka722 no poviem ti asi toľko, že prvého som rodila bez akéhokoľvek zásahu oxytocínu a bez epidurálu a bez akéhokoľvek medikamentu a tak mi vysvetli, prečo môj malý je hyperaktívny, prečo absolutne nespával (tak 2 hodky za 24 hodín) prečo doteraz dobre nespáva a prečo je také pereptum mobile....
takže ja teraz ak stihnem, tak si epi dám.. neverím na takéto štúdie a žvásty, ked vidím, koľké kočky v okolí rodili s EPI a majú podstatne kludnejšie deti ako ja čo som rodila bez EPI....

@zahrika jémine, tie miery toho kamoškinho bába ked si napísala, až som sa ľakla, že ak normálne porodila a kde bola až pozašívaná... tak našťastie ju neenchali trápiť a dali CR
ja mám poradňu vo štvrtok.. v podstate poslednú... inak už som sa podľa doktora na ňu dostaviť nemala, kedže som už minulý týžden bola otvorená na 3-4, ale ved pôjdem ho pozrieť 😀

no a tie bolesti menzesové - tie ja mám dobré tri týždne.. a medzi to aj krče, minule tri hodiny v noci v kuse mi chodili okrem menzesových bolestí aj krče do podbruška a do krížov.. už som si myslela, že sa to nejak ustáli časovo a že pojdeme a ono to asi o tretej v noci prestalo a tak som išla spinkať.. a toto mi tiež už niekoľko nocí robí...
nie a nie sa to normálne spustiť..

bubulka722
24. nov 2010

@gaja Tak prečo je tvoje dieťa hyperaktívne ti ja neviem povedať. Môže tam byť x iných faktorov a o tých by si mala vedieť skôr ty. Ja len zastávam na môj vkus dosť logický názor, že ak sa do tela aplikuje počas pôrodu a tehotenstva akákoľvek chémia, tak prejde cez placentu aj dieťati a odnáša si to aj ono. Mohli by sme sa takto baviť donekonečna a nikdy by sme sa nezhodli, pretože máme úplne odlišné názory. To čo je dobré pre mňa aby som náhodou netrpela, nie je určite dobré pre moje dieťa. Viac mi záleží na ňom, preto vlastne epi odsudzujem. 😉

zahrika
24. nov 2010

@gaja fuuha tak ty si uz aj otvorena.. no tak to mas fakt na spadnutie.. ja teraz ocakavam ze budem prenasat, ale dufam ze fakt nie viac ako tyzden ☹
Ozi, nevies co je s Monik??? Zatial nic nove?? Iba caka?

gaja
24. nov 2010

@zahrika ja som tak bola aj pri prvom otvorená.. takže to ja absolutne neriešim že na spadnutie alebo čo.. ja kludne pôjdem aj v decembri..

áno moncika15 mi práve písala, tak že od noci jej začali bolesti.. že teraz cez den jej začala vodička šprtkať tak a že bolesti už má jak sviňa a opúšťa ju bezepidurálkové hrdinstvo...
Takže nám už rodí a myslím, že ešte dnes bude Teodorík na svete

tak som jej napísala, že či bez epi alebo s nou, že jej držkáme pästičky, nech to hlavne majú rýchlo za sebou 😉

zahrika
24. nov 2010

@gaja jeeeej vazne??? juuuj chuuda tak uz trpi... no nech to dobre dopadne, skoda ze sa s nou uz nestretneme v rovnakom case, ale este sa mozeme minut pri odchode/prichode do nemocky 🙂
Kokso.. tak ona uz bude maminaaa ! idem jej aspon sms napisat 🙂

gaja
24. nov 2010

@zahrika už jedine my dve.. ale ja to fakt vidím až na nejaký 02.12 😀
takže by si musela so mnou potiahnuť 😀

zahrika
24. nov 2010

@gaja tak tomu ver ze potiahnem,.... ak budem prenasat len par dni... my dve mame fakt velku sancu sa stretnut 😀

gaja
24. nov 2010

@zahrika no ja idem zajtra na poradňu.. teším sa na výraz dokiho, že som ešte 2 v 1 😀
bo minulý týžden, ked zistil, nakoľko som otvorená, tak mi zažela rýchly a dobrý pôrod a veľa šťastia a tak...
ale som sa ho pre istotu opýtala, či mám zas štvrtok prísť.. tak sa zasmial, že jasné...
ale chcem vidieť, aký bude vysmiaty zajtra, ked sa zjavím vo dverách 😀

janette4
24. nov 2010

@gaja 😀 😀 😀

zahrika
24. nov 2010

@gaja no len aby si k tomu dokimu este dosla moja... 😕 a potom kto nam poda hlasenicko?? No o Monik uz vieme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre