Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

dahlia23
18. aug 2009

momo, malý je zlatučký, gratulujem. a tú postieľku, čo máte.... 😵 aj ja chcem takúúúúúú 😵 to by som ale asi musela dlho hľadať, po známych aj neznámych. ☹

momo0703
18. aug 2009

gratulujem všetkým novým mamičkám 🙂 🙂 🙂
dahlia, postielku zmajstroval môj otec pre mňa pred 31 rokmi /aj by som povedala, že je to už starožitnosť, ale to by som už aj ja musela byť starožitnosť/ 😀 😝 vymalovať ju dal na Morave a je naozaj veľmi pekná 🙂

dahlia23
18. aug 2009

no, náš tatík ju zmajstrovať nezmajstruje. ☹ ale možno by sa dal kúpiť nejaký "polotovar" a na Moravu to zas tak ďaleko nie je. 🙂 A ako sa v nej malému spinká?

grajcaricka
19. aug 2009

Kočky neviete mi niektorá povedať, či je už konečne v trenčanskej pôrodnici zriadená nadštandartná izba? Počula som, že je, ale akosi som si neni istá.

emily76
19. aug 2009

Ahojte, grajcaricka, ano, v TN je nadstandartna izba... ja som na nej sice nebola, pretoze mne dali samostatnu izbu aj bez priplatku.. mam dvojicky. 🙂 Akurat som musela chodit na spolocne WC a do kupelne... a tie su novo zrekonstruovane... ale co viem, ked nebola obsadena, dalo sa dohodnut aj priamo pri prichode na oddelenie.

grajcaricka
19. aug 2009

No to by ma potešilo, lebo práve som prišla od Dr. Jankovského a síce nie som jeho pacientka, ale je neskutočne milý a ochotný (bola som uňho na kontrole už 3x). Pôvodne som chcem rodiť v Topolčanoch, kôli prostrediu a izbám aké tam majú (a na každej izbe soc. zariadenie) čo v TN nie je a dokonca sú tam aj po štyri na izbe, to ma odrádza. Ale ten prístup lekára ma dosť oslovuje. Tak sa rozhodujem čo spraviť. Aj v TO je výborný personál, tak mám obrovskú dilemu.

mucilienka
19. aug 2009

grajcaricka, no mozno ta presvedci to, ze v TN je novorodenecka JISka, co teda v pripade komplikacii je super vec (nikdy nevies).. neviem teda ako v TO.. ale ak ju potrebujes, ide o sekundy... mna presviedca hlavne to...

grajcaricka
19. aug 2009

to ano, lenže nakolko to už mám len za pár, tak DÚFAM, že už mimi bude na tom dobre a nebude potrebovať špeciálku, nechcem myslieť na to zlé, ale zas človek nikdy nevie, v TO som už raz rodila bolo tam super aj personál aj prostredie, trenčiansk nemocnica, je hrozná a jedny soc. zariadenia na celú chodbu, no čo ja viem......viem, že to niekomu príde úplne zbytočné sa tým zaoberať, samozrejme že na prvom mieste je bábätko, ale mne to veľmi spríjemnilo popôrodné obdobie v TO pôrodnici

mucilienka
19. aug 2009

no neviem ako je na tom trencianska nemocnica, ale trencianska porodnica je vyhlasena za jednu z najlepsich porodnic na SK.. ja na nu nedam dopustit.. urcite sa vsade najdu rozni ludia, ale ja som mala stastie naozaj na vsetko.. tiez som bola celkom rada, ze som bola s jednou babulkou na izbe, ktora mi malu postrazila, ked som sa sprchovala, alebo isla na meranie TK, wcko a pod.. takez to je naozaj vec nazoru...

grajcaricka
19. aug 2009

máš pravdu musím sa rozhodnúť sama, každá pôrodnica má svoje klady aj zápory, ale dík za názor 😉

dahlia23
19. aug 2009

ja tiež na TN pôrodnicu nedám dopustiť. keď sa narodila dcérka, boli sme síce na izbe 4, ale o to veselšie nám bolo. 😀 a tie wck a sprchy, že sú spoločné, to je najmenej. boli pekné nové a čisté, takže pohoda.
ale ak by som sa rozhodovala medzi 2 pôrodnicami, vyberiem si tú, kde majú lepšie vybavené detské oddelenie, pretože jeden nikdy nevie... 😎

grajcaricka
19. aug 2009

jasné, budem ešte zvažovať dokým mám čas, a pokiaľ sa vyplní predpoveď môjho gynekológa, tak to do Topolčan aj tak nestihnem

martinano
19. aug 2009

ahojte
citala som len poslednu stranu
myslim,ze uz tu bolo povedane vsetko inak ja ako domaca som chodila do sprch a na wc normalka pacientske, kazdy den upratovacky umyvali vsetko ok a to som mohla na personal,ze?
grajciaricka my sme boli za slobodna susedky 😉
giza ty si mala nejaku otazku na mna,ze?teraz musim ist,ale vecer kuk, ospravedlnujem sa mala som toho vela

grajcaricka
19. aug 2009

martinano: fakt susedky? na sportovej ulici? na foto ta nespoznavam, prepac, pripomen sa mi viac prosím, nech som v obraze😅

giza
19. aug 2009

martinano... nie ani tak ja ako jedna mamina uz neviem jej nick...
je to ohladom plodovej vody, mala obavu ci je vsetko s nou v poriadku - ci jej je dost a ako to zistia a ja som jej co to zodpovedala, len ci jej je dost je pre mna taky maly zadrhelik, ze kolko je to dost? nie je to predsa velmi relativne?
Inak stihame sa stretnut teraz v auguste este ?

martinano
19. aug 2009

grajcaricka mas ip
aha plodova voda to som tu nieco citala je to relativne,ale co viem udava sa,ze cca 2-2,5kg,ale zavisi to od vsetkeho mozneho, myslim,ze si to tu popisovala.
koncom buduceho tyzdna stihame?

mravcica
20. aug 2009

ahoj grajciaricka, ja som sice nerodila v TN, ale maleho mi tam previezli na 3. den po porode v PB a dakujem im velmi velmi pekne, ze mi tam maleho dali do poriadku podla moznosti. Ja tiez nedam dopustit na novorodenecke. Je tam vynikajuca primarka aj lekarky, sestricky su aj take aj take, ale to je vsade. Ja som nelezala na porodnickom oddeleni, ale na takom oddeleni, kde boli iba mamicky, ktore dojcili. Chodili sme za babatkami na novorodencke kazde 3 hodky. Ale uplne ta chapem, co sa tyka nadstandartky. V PB som ju mala a nedam na nu dopustit. A zevraj sa tam aj zeny lepsie zotavuju po porode. Ten klud, relax a kupelku a WC len pre seba je fakt super. Vyber porodnice nie je lahke rozhodovanie, ja som tento druhy krat nezvolila najstastnejsiu volbu...

grajcaricka
20. aug 2009

mravcica: ďakujem za názor, skutočne je to individuálne, a všetky pôrodnice majú svoje výhody aj neýhody, takže je to na mne a musím si to zvážiť a to som bola do minulého týždňa a počas celého tehu presvedčená o topolčanoch, tak uvidíme 😉

giza
21. aug 2009

Martinano, dufam - pozri IP 😉

julianka99
21. aug 2009

Ahojte kočky...
tak mám pre Vás správičku..
Naša Pinky včera porodila... trošku predčasne ale sú zdraví... Oliverko je to chlapec.. miery : 49 cm a 2,67 kg 😀 Tak držíme palce a gratulacia.. ešte raz 🙂)))

martinano
21. aug 2009

julianka maly sa narodil 19teho aspon vtedy pink pisala do temy

martinano
21. aug 2009

dnes tam hodila aj dalise info

momo0703
21. aug 2009

PINKG, GGGGGRRRRRAAAAATTTTTUUUUULLLLLUUUUUJJJJJJEEEEEEMMMMM 🙂 🙂 🙂 , tak ďaľšia šťastná mamička medzi nami!!! Ja som sa pýtala v pôrodnici, koľko detí sa narodilo tento rok a sestrička povedala, že za obdobie 1-6/2009 sa narodilo 900 detí, inokedy to vraj býva cca 1200 detí za celý rok, tak toto bude riadne silný ročník, škôlky budú praskať vo švíkoch, len aby ich bolo dosť !!! 😀

ivella
21. aug 2009

no tak to sa tesim,uz teraz deti nemju kde davat,v skolke mi vravela,ze zatial 2006 a 2007 su najsilnejsie rocniky,,,tak co bude teraz?no aspon ked otvoria nove,budem mat kam ist upratovat po materskej,ked nic nezozeniem 😀 😀 😀

lulu723
21. aug 2009

jeee pinky gratulujem moc nech je babatko zdravucke a nech pekne pribera 😵 😵 😵 😵

julianka99
22. aug 2009

Martinano a do ktorej témy písala Pinky ??? JA som myslela že chodí len sem 😒

giza
22. aug 2009

julianka mamicky co odrodili tu pisali (niekolko x),ze zalozili stranku pod volnou diskusijou a tam to pisali 😉

ivella neni az tak silny rocnik 2006/2007, iba utahovali politici opasky pre tento rocnik a nezratali si 1+1 a zavreli viac tried ako je potrebne pre dany pocet deti (neberu ohlad na deti, ktore sa narodili po pol roku), nakolko skolka ich neprijme lebo na ne nedosatanu financie, rataju sa deticky s nastupom iba od septembra, ostatne po 1/4.ci 1/2 roku maju asi smolu 😠 😠 😠 ....kedze kapacit sa naplni az preplni....
No dufam ze to sa v priebehu tohto rocnika zmeni a upravia to 😅 - dufam - nic ine neostava...ja som za vodou...nastastie ale poznam dalsie 3. mamicky z nasej casti, co maju s tym opletacky a su nestastne...a to nemame extra preplnenu skolku (aj z mesta k nam chodia davat sem-tam deticky)...

a to stou upratovackou uz som sa pytala ci nemaju volne miesta aj na MS aj ZS (ja kvoli 4. detom by som to potrebovala ako sol) a vraj toto su dlhodobo permanentne obsadene "fleky" 😒 , takze setri sa, kde sa da.... 😖 😨

giza
22. aug 2009

julianka kuk sem (tu je ten oznam):
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

giza
23. aug 2009

no tak to som tu tak utlmila, nikto nic noveho nemate????
My sme sa vcera tesili na grilovacku a zial pocko nam to nedoprialo, tak sa to piclo iba do truby a bolo 😎 😎 ...ale to uz neni ono...skoda, dnes je veget a posledny tyzden prazdnin pred nami, tak este nieco by sme mali postihat...a vy cakatelky ako stihate? Julianka, Dalia, Grajciarka?...

venonna
23. aug 2009

cafte tehule! 🙂
ja len, ze ako sa mate?
tusim ivella chcela vediet, v com bol personal pri porode otrasny... nuz chapem, ze som bola v ten den uz 6. rodicka a za mnou rodila minimalne este jedna mamicka, takze boli unaveni a nemali cas ist na obed, ale nemuseli mi to davat s nevolou na znamost prave tesne pred vypudzovacou fazou stojac s otravenym vyrazom tvare pripraveni pri mojich nohach... to bolo fakt nechutne...
a "uvod" tiez nebol nejaky vludny, sestru asi obtazovalo precitat si moj porodopis, tak som jej musela pomedzi kontrakcie odpovedat na veci (udaje o mne, anamneza a pod.), ktore mala pred sebou prehladne spisane na papieri a lekar ma pri vysetreni v kuse presviedcal, ze mi odtiekla plod. voda (neviem, ci si myslel, ze zatlkam alebo co 😕 ) a smiesne ma strasil o rizikach dopulzovania pupocnika (nikde sa o tom nic take nepise a navyse mi to primar odobril)
neviem, co v ich spravani zohralo vacsiu ulohu - ci to, ze som chcela k porodu a k vysetreniam okrem mm aj dulu, alebo to, ze som si dovolila doniest primarom podpisany porodny plan...?
kazopadne, ako porodnik je pan Hlavacik ozaj dobry (az na ten pristup 😅 ), mala bola sice drobna, ale celkovo
porod hodnotim lepsie ako u pana Lintnera
Som rada, ze som sa rozhodla pre dulu k porodu, je to ohromna pomoc a opora (aj pre druhorodicku) 😉 Psychika totiz robi vela a ona na mna posobila velmi ukludnujuco, hoci bol porod narocny kvoli vysokemu tlaku. Ma skvele masazne techniky, do ktorych zapajala aj mm, mne to teda padlo veeelmi vhod na utlmenie bolesti. 😉
Jaj a este - zda sa mi, ze na odd. sestonedelia ma dost prehnane nastrasili ohladom preeklampsie a preto mi tlak neklesal, az internisti ma trocha ukludnili a najma odchod domov, ale to je skor o ich opatrnosti... a asi aj o tom, ze tam nie je cas na nejaku konzultaciu osamote, kde by sa clovek podrobne povypytovat na liecbu a rizika...
Sestry boli celkom fajn (uz sme si z toho mojho tlaku aj spolu utahovali), trocha ma vytacali len niektore sestry z novorodeneckeho s kecami o kojeni kazde 3 hodky a podobne, ale to sa dalo prezit, malu som sa snazila mat stale pri sebe, dala som im ju len ked som mala ist na vysetrenia.
Takze to je v skratke asi vsetko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre