Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

mataaa
23. mar 2010

Ahojte baby, rada by som sa k Vam pridala, cakam babo na prelome jul/august. podla posledneho sona to bude chlapec.
Ohladne diskusie o gynekoloch v TN - ja chodim k Dr. Kubalovej, super zena, vzdy ma dobru naladu, vsetko vysvetli, predtym som chodila k Dr. Chlapeckovi, odisla som pretoze mi vadila viaznuca komunikacia, na co som sa nespytala to som nevedela, mala som aj problemy s otehotnenim a on len stale pozoroval a nic nekonal, tak ma to po niekolkych rokoch prestalo bavit a prestupila som k Dr. Kubalovej. Ale to je len moj nazor a pocit, niekto iny moze mat odlisnu skusenost.

Erytrea, nevies ci je ta predporodna priprava vhodna aj pri rizikovom tehotenstve, vzdy sa na to zabudnem na poradni opytat. Celkom by mi to bodlo, som od zaciatku tehu doma a bolo by to fajn rozptylenie.

Giza, citala som, ze si aj laktacna poradkyna, tak sa chcem spytat ci nemas nahodou skusenosti s formovacmi bradaviek, mam ich plochsie a asi je na case s nimi nieco robit. Ked som ale v obchode videla cenu za 3ks skoro som odpadla - 49EUR.

mataaa
23. mar 2010

Lulu ja chodim na velke sono do CEGYSU, je tam Dr. Hlavacik z nemocnice, maju aj 3D/4D sono, som sa zapisala do poradovnika, cakam na kedy nas objednaju. Je to blizko pri nemocnici, za Keramoprojektom.

lulu723
23. mar 2010

aha dobre mataa a dakujem pojdem sa tam osobne asi objednat jak uz nebude neskoro.a kolko sa tam plati?

mataaa
23. mar 2010

na 3D podla mna nie je neskoro, objednavaju okolo 24.-26 tt, plati sa 50.00EUR a myslim ,ze je treba priniest USB kluc. a spominali nieco take, ze sa plati len ked ziskaju kvalitne obrazky. Len neviem aky je rozdiel medzi 3D a 4D. Pozri si aj ich web.

kolumbia
23. mar 2010

mataaa ,mas pravdu mam podobne skusenosti a poznam oboch a tiez rozmyslam prestupit od doktora lebo niesom spokojna ,nic nepovie ,co ma aj to spravi zle a zbytocne sa potom nahanam ,moj internista ma tiez prehovaral aby som odisla len mi je to blbe ,neviem ako mu to mam povedat .

mataaa
23. mar 2010

Kolumbia, mne to bolo tiez blbe, ale ked som sa chcela pohnut dalej nic ine mi nezostavalo, chce to odvahu. Podla jeho vtedajsej reakcie som asi nebola jedina, bol trochu "urazeny". V TN je ale skor problem dostat s k novemu gynekologovi, je ich malo a nas bab moc. Tak odvahu.

bambibam
23. mar 2010

mataaa pridávam sa k názoru usmievavá doktorka. ja som chodila ku dr.krutákovej ale nedá sa to ani porovnať o 100% je kubalová lepšia a viac vysvetlí. Tiež nám nešlo otehotnieť a nakoniec sme sa dočkali. 😀

giza
23. mar 2010

ahojte, takze sa chystam opat siahodlho prispiet : 😅

Martinano - budem sa tesit aspon opat s niekym pokecam z fachu 😉 🙂 ...

Mataaa- ano som laktacna a co sa tyka formovacov, neodporucam.... 😉 to som ti rychlo poradila a bez omaciek ze???

Kolumbia - co sa tyka Chlapecku...ja som mu to povedala na priamo, ze chcem vediet viac, viac porozpravat ( ze mi to nestaci ) a odvtedy viem, ze pytat sa zlato (i ked tiez ma to stve) a on ked spusti tak sa dozviem vsetko potrebne a hlavne je treba u neho prelomit taku "intimnu barieru" v komunikacii (neviem to spravne nazvat), lebo ako kazda zena co pride do ambulancie tak je napata a nie to este aby sa uvolnila a pytala, toboz s nim rozpravala aj o niecom inom - no ja som zistila, ze to dost pomaha a nasla som si temu (nemozem prezradit aku ) a zabera to ako voci mne, tak i voci nemu...aj ja som smelsia a aj on sa rozhovori... 😉 🙂
Inak v pohode mu to na rovinu povedz, ze rada by si odisla ku tej a tej ( musis mat od nej papier vystaveny, ze ta prijima- to ale asi vies?) a povedat mu, ze odchadzas pre pocit nedostatocnej komunikacie z jeho strany...hotovo....moze namietat, ze si sa mala pytat...zial nie vzdy je mlcanie zlato - by som na to povedala a ze ci si mysli, ze je to v poriadku ak sa zena nepyta a on jej to nevysvetli podrobnejsie iba naoordinuje? Ved nie je kazda zena typu odvaznej pytajucej sa .... JUj chcela by som ta vidiet nazivo i ked i mne by sa klepali nohy a to uz som dost smela si myslim.... 😕

Bambi - sa cudujem jednej mamine, pred par dnami mi povedala ako je s Krutakovou spokojna a ze jej velmi pomohla s porovnanim so Samelom ci Samakom?...hmm tisic ludi, tisic chuti, ale to je len mozno jedina co o nej viem....inak pocujem len to negativne... 😒 😠

kolumbia
23. mar 2010

giza dakujem za radu ,moj manzel sa chysta snim prehovorit lebo dobre sa poznaju nielen z cias vojny ale aj z kostola tak pockam co mi vybavi on ,ja som bola snim velmi spokojna a bola som rada ze ma pred par rokmi vzal k sebe a pomohol mi lebo moj vteajsi gynekolog doktor Bulko namna kaslal ,doktorka Kubalova je uzasna zena a moc mi pomahala pri Natalke ,kazdy den chodila zamnou a spolu sme pocuvaly ozvy plodu ,potom som k nej chodila z prsnikmi dokedy sa neprestahovala na juh a dokonca aj nase deti spolu chodili do skolky ,ja som dostala ponuku prejst k doktorovi Orlovskemu ale neviem aky je......Mataaa dik za povzbudenie

kajca50
24. mar 2010

kolumbia
ak si ešte dobre pamätám aj ty si picháš fraxiparín.?

mataaa
24. mar 2010

Giza dik za radu, aspon usetrime, vsak to nejako dopadne a napije sa aj z toho co mi narastlo 🙂.

Teda nie ze by som chcela niekoho urazit, ale Dr. Krutakova este ordinuje? Ved uz musi mat velmi vela rokov?!?

miciatko
24. mar 2010

ahoj dievčata, chcem sa spytat ako je to teraz v porodnici ked je zena po cisarskom??, pred 13 rokmi sme boli po pôrode na izbach bez deticiek - nosili nam ich len na kojenie a zostali sme tam 11 dní. Zmenilo sa nieco na tom ??

lulu723
24. mar 2010

Ahojte 😉 miciatko nic sa na tom nezmenilo.prvy den ti budu nosit babetko na kojenie a ked budes schopna na druhy den vstat tak budes chodit na kojenie na novorodenecke 😉

rikarr
24. mar 2010

babyyyyy..viete mi opisať kde presne robi pani doktorka bielikova...čo robi vyšetrenia kvoli refluxom??????

rikarr
24. mar 2010

micka teraz si tam 7 dni

lulu723
24. mar 2010

Erika a co Riska trapi reflux? 😕

rikarr
25. mar 2010

no mame podozrenie na reflux + mu zle pracuje pečen...teda mame žlčovu zatku a ta lekarka mu ma spraviť sono žaludka aj pečene či je OK..ta žltačka z porodky mu ustupila iba trocha a vraj preto byva taký nekludný....viem že to do tejto temy nepatri ale trenčanky by mi vedeli povedať....vraj niekde smerom na soblahovej?

kolumbia
25. mar 2010

kajca50,ano dobre si pamätas picham si kazdy den chcela by som sa spytat ..niesi z Trenc.Turnej?

mataaa
26. mar 2010

Baby poradte, kedy ste citili prve pohyby, ja som v 22tt a zatial nic moc necitim, len ma sem tam "duje" (vzhladom na vysledny efekt, je to fakt dutie v crevach 😉 ". zacinam mat obavy. mam sice na bruchu sadielko, tak to este asi nevie poriadne prerazit. Dr. vravi, ze sa nic nedeje, ale ako citam aj v inych diskusiach vacsinou ich baby citia okolo 20.tt.

jja
26. mar 2010

mataaa, nestrachuj, ja som prve pocitila az okolo 22-23 tt. a malicka je uplne v poriadku. 🙂 len si to vynahradila ku koncu tehotenstva..vtedy kopkala za troch 🙂

mataaa
26. mar 2010

jja dik, snad to bude co najskor, zacinam byt nervozna. mimochodom malinka je krasna.

kolumbia
26. mar 2010

mataaa,neboj pocula som ze pri prvych detoch to zacne neskorsie ,moje kamosky su prekvapene lebo mna zacalo babo kopat uz okolo 12tt a napriek tomu ze mam nadvahu tak aj muz citil ten kopanec ale umna je to normalne lebo som uz 4krat tehotna ,ono ta zacina ako take steklenie a preto si to asi neuvedomujes alebo mate obrateny rezim a male kope ked Ty spis.Ked som cakala dceru tiez ma kopala malicko a bola som z toho nervozna ale vsetko dopadlo dobre.

bambibam
26. mar 2010

mataaa no ja som pri prvej pocítila pohyby v 20 tt, teraz som v 16-17 tt cítila niečo neidentifikovatelné ale v 18 tt som to už identifikovala na kopance ktoré sa mi teraz zdajú až moc aktívne. Predpokladám ,že časom ak tam bude mať menej miesta tak tieto haky baky kopance sa zmenia na také kludnejšie.

dadulka21
26. mar 2010

Ahojte babulky, po dlhšej dobe som sa sem dostala. Mám pre Vás novinku LucikaTn to má už za sebou, dnes porodila chlapčeka Timotejka o 10:53 hod s mierami 3750 g a 50 cm. Týmto jej chcem ešte raz pogratulovať........ 🙂

erytrea
26. mar 2010

Gratulujeme Lucke, nech je drobec zdravy 😵 😉 🙂 pekne miery 😎

rikarr
26. mar 2010

gratulujeme

lulu723
26. mar 2010

aj my gratulujeme 😵 🤐 😀

jja
26. mar 2010

Jeeej, aj ja sa pripajam ku gratulaciam a prajem vela zdravicka 🙂

erikahla
26. mar 2010

Luci, srdecne blahozelam. A ja ze preco mi uz 2 dni nepise na IP 😀 😀 😀 Nadhera ! Vitaj Timotejko !!!

kajamatus
26. mar 2010

Rikarr my sme tak isto chodili k Bielikovej koli refluxu, ale pred 2,5rokom a ona bola v nemocnici. Sono robila na chodbe vzadu kde sa obliekali babatka ,ked isli domov z porodnice a bola tam aj poradna pre predcastniatka. je tam velka cakaren s hrackami a aj taky mini domcek pre deti. mam aj tel. cislo 032/6566686 ale to je do ordinacie , ktora ma vchod az zo zadu budovy, tam kde je branka, ktora je zamknuta pri chodniku pri hlavnej ceste a vidno uz budovu chirurgie od hlav.cesty.
Dufam, ze som pomohla. Inak vtedy tam mala strasne vela deti a nas objednala az za 2 mesiace na prve vysetrenie, no potom uz to boli pravidelne kontroly.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre