Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

shira_
7. jan 2011

@tea333 ja nedokrmujem um, ja mám mliečka dosť, malý papá z fľaše lebo inak nevieme ale vždy keď si pýta, papá, aj keby to každých 20 min. cumlík má len v aute, aj to len 2 min. kým zaspí a vypluje ho. ja práve som zástancom toho, že dieťa má byť v kontakte s matkou, preto ho mám pri sebe aj v baby vaku ho nosím keď nechce byť sám. to o tých zlozvykoch som myslela ako všeobecne panujúci názor, som rada práve, že teraz je trend byť s dieťaťom v kontakte. už v nemocnici som ho mala vo svojej posteli 😉 práve preto, že to neočakávam vôbec, že bude zrazu sám v postieľke (odložený v kúte). len trošku tuším, že ho budeme mať v posteli pár rokov 😀

tea333
7. jan 2011

@shira_ tak potom som len nechapava 😀 sory 😅
byva to zvykom, ze deticky chcu spinkat vo svojej izbicke az ked su na to pripravene 😎
a to tak skoro nebude 🙂 ale este nam za nimi potom bude smutno 😉

janette4
7. jan 2011

@giza no,je pravda,že malého som hneď po pôrode nedostala,len mi ho ukázali,potom som bola ešte 2hodiny na sále,držala si brucho,potom ma doviezli na izbu a malého mi dali asi po hodine na kojenie.čiže asi 3hod.od narodenia.
a keď som prosila sestričky z novorodeneckého o pomoc s kojením,ako prvorodička som múdra z neba nespadla,povedali mi,že načo,že veď mám dosť veľké prsia. 😝 dúfam,že tentokrát ma neodbijú s tým,že však už mám druhé,že už to mám vedieť. 😒

giza
7. jan 2011

@janette4 - treba sa prichystat vzdy aj na tu najhorsiu variaciu a dozadovat sa na svoje prava (najlepsie pytanim sa) - oni ich musia plnit ak maju B(baby)F(friendly)H(hospital) plaketu a to staci povedat iba raz - ze je to ich povinnost (opat otazkou), ak nie jestvuje priama staznost menovite, ze ktora sestricka priamo primarke na vizite ci prepustani odmietla + na unicef tu: http://www.unicef.sk/sk/nemocnice/bfhi/;jsessio...
mam to i ja pod svojou strankou spomenute:
http://sites.google.com/site/mikidula/fotoalbum...

Je vas takych mamiciek vela a stale neubudate, v BA uz zamestnali na Kramaroch laktacnu poradkynu na polovicny uvazok, tak skusim i u nas take stastie 😉

@shira_ len par rokov? 😀 😀 ... nam stale do postele nejake lezie 😵

giza
7. jan 2011

@tea333 - shira ma techniku neskonale perfektnu na prvorodicku... a myslim, ze si to budu i vychutnavat 😉 - je maloktora taka sikovna v dojceni ako ona pri prvom dietati (ani ja som taka nebola) 😔

janette4
7. jan 2011

@giza ale to najstaršie hádam už nie?to začne o pár rokov do inej postele chodiť 😀 😀 😀

monda17
8. jan 2011

@tea333 ja som malemu kvapkala materske mlieko na cumel len aby sa ho konečne chytil, lebo sa nevedel inak upokojiť ako na mne. Prvé 2 mesiace boli hrozné !!! Už som aj kojit chcela prestat. Krmila som ho vyše hodiny, cele dni som len "kojila", bolel ma chrbát, inšie nerobil len ma cecal (alebo len držal-cumlal), našťastie sa mi podarilo najsť cumel ktorý si aspon chvílku nechal v ústach a nakoniec sme sa kojili do roka, odstavil sa sám, ked som ostala tehotná.
Pri druhom si beriem cumel už do porodnice.

shira_
8. jan 2011

@giza jej ďakujem 😔 ... doma sme po večernom kŕmení spali od cca 21.30 do 1.00, potom zhruba každé 2- 2,5hod. čo je super, to som prekvapená, takže sme aj vyspatí a odpadlo odsávanie plus zohrievanie a chystanie fľaše. to je najväčšie plus. takže som veľmi spokojná s nocou. ale teda bojovali sme 😠 málo rúk 😉 a tomáško robí drahoty, ked sa nám hned nepodarí prisať - čo teda sa nám nepodarí, tak máme scény 😝 to je najhoršie, že si nedá povedať, že mliečko bude, len sa musí aj on posnažiť...ale potom konečne pije... ale nie je to teda jednoduché, stále má snahu iba cmúľať bradavku a tá sa mu raz dva vyšmykne z pusy a potom bojujeme odznova. sám od seba nechce otvárať veľkú pusu a ked mu pomáham, tak sa hnevá. ale my sa hádam časom polepšíme.

giza
8. jan 2011

@janette4 hej tie vacsie uz len zo srandy, mensie este v pohode aj v 6.-7. rokoch - ale len rano 🙂 aj to len obcas 😉
@shira_ hej je to boj, hlavne ked sa to vysmykne a vsetko na novo, ono sa to ale casom upravi, aj Tomasko sa nauci byt trpezlivejsi, snazivejsi a casom to bude hop-šup 🙂 vsak presne ako pises - inak tie 2 -2,5 hod. su fajn, optimalne. Drzim palceky...
@tea333 - inak ver, mne smutno neni za tym, ze s nami uz konecne nikto nespi v posteli - konecne ziadne kopance, mrvenie sa a budenie na cikanie (to este sem tam je ale v pohode), ci cickanie - uprednostnujem pre svoje zdravie spanok aspon 7-8 hod. konecne dobieham 12rokov nevyspania sa - to keby som v puberte tusila, tak spim poctivo kazdu noc 😒 😀

40
9. jan 2011

@giza ahoj, BFH znamená nemocnica priateľská k deťom a matkám. Má podporovať kojenie a pomáhať pri kojení. Ale matka má hlavne povinnosti voči dieťaťu. Mala by ho mať stále pri sebe, prikladať si ho čím častejšie k prsníku, ale nie chodiť na celé poobedie na halu na návštevu, odkladať ho na oddelenie, nosiť ho pri prvom plači na dokrmovanie a mať pri tom výhovorky. Neháčte všetky neúspechy pri kojení na sestričky, ale sa tak trochu zamyslite aj nad sebou.

monda17
9. jan 2011

tuším tu máme už aj sestričku 🙂

giza
9. jan 2011

@40 - asi reagujete na toto:

"giza @janette4 mlieko nastupi neskoro iba ak:
- dieta nie je prilozene vcas ( cca do 2. hod. od porodu) - ja preferujem hned
- a ak sa aj potom nepriklada vobec v priebehu dna, tak sa nedivim, ze niektore potrebuju dokrmit - je to smutne ale oni si z bodov BFHI opat vytiahli co potrebuju a to to, ze sa deti nemaju prikrmovat... to, ze to niektore potrebuju a da sa to aj inak nez cez flasu, to ich netrapi, nestihaju Koho teda vinit? system.. "

Ak toto vyznelo, ze hadzem vsetky do jedneho vreca, to by som si nepriala aby to tak bolo - to nepomoze nikomu ( niekeho kategorizovat) 😒 - bola to reakcia na opatovnu skusenost mamicky, ktorej sa podla jej opisu nevenovali v inej nemocnici!!! ( opatovnu z 30 dalsich za posledne 2. roky mojej poradenskej cinnosti z mamickami tu v TN kde sa take stava podla ich opisov tiez , pisomne staci citat aj tu spatne cierno na bielom) o ktorych by som si nedovolila povedat/napisat, ze su toho razenia ako opisujete (ze sa nevenuju tomu comu by mali=dojceniu) - to ich urazate viac ako mna 😕 - a tiez 30. je dost velke cislo na to aby sa to dalo iba takto zhrnut, ze to su taketo maminy ...
Ak si to precitate znovu, zistite, ze uprimne to hadzem na system !!! - poznam sestricky co robia viac ako by mali, ci mohli - no je to ovplyvnene casom, okolnostami, povinnostami,.... Prave preto by som rada aby sa takemuto nedorozumeniu predchadzalo - rada pomozem a bez osocovania ci vinenia / hadzania spiny na cisto iba sestricky ... 😉
dakujem za pochopenie a tesim sa na dalsie OBJEKTIVNE pripomienky (mozete mi ich napisat aj do internej posty, kludne aj tu verejne 😉 ), ktore dufam budem moct prehodnotit a poucit sa z nich - viem, ze aj take mozu byt - no z tohto som ten pocit nenadobudla a myslim, ze ani ostatne mamicky tu co si stazuju sa necitia byt takymi ako ste ich kategorizovane opisali... 🙂

giza
9. jan 2011

@monda17 - viem, ze sem chodia a citaju (aj porodne asistentky, aj sestricky, lekari neviem ci nasi ano...), prave preto sa snazim si davat pozor na to aby som pisala skor pozitivne alebo aspon nezaujate....

40
9. jan 2011

@giza ja sa ospravedlňujem, ak som príspevkom niekoho urazila, to som nechcela, ja si veľmi vážim každú matku, ktorá porodí dieťa, ale viem, že sestričky robia všetko, čo môžu, áno, systém je zlý, lebo ich je málo a robiť musia ako by ich bolo dosť, a keď ich ešte ohovárajú, nečudujte sa, že sa niekedy nesprávajú milo, ani predavačky v obchode ani úradníčky ,nikto by nebol milý v takej situácii, áno som sestra a matka, nerobím medzi nimi, ale ich poznám, pozdravujem všetky matky

martinano
9. jan 2011

@janette4 ty vies velmi dobre,ze ja som porodna a maleho mi nedali vobec, videla som ho asi 6hodin po porode, jasne,ze hned mi ho priniesli ukazat, ale bol chudacik tak modry,ze musel ist na oddelenie,takze nemusis mat stres aj,keby si nemala male zas pri sebe hned od prvej chvile niekedy to zial neide,ale my napriek tomu vsetkehu sme sa rychlo pekne naiculi papat
@40 neviem, kde pracujes to je uplne jedno,ale pekne si to napisala, mnohe matky su cely den na navstevach s detmi v tom chlade kychaju tam na tie deti vsetci mozni...., nikho sa nechcem dotknut

janette4
10. jan 2011

@martinano ja to chápem,že nie vždy je možné bábo hneď priložiť,ale keď nie je žiadny problém,prečo to nespraviť? 😒
Inak, k tým kýchajúcim ľuďom:toto jediné sa mi páčilo na MY,že dieťatko neprišlo do styku s cudzími ľuďmi,len sa ukázalo cez sklo,ako to bolo kedysi.

@40 samozrejme sú aj mamičky,ktoré sa viac venujú návštevám ako dieťatku.ale sú aj také,ktoré by veľmi rady kojili,ale nikto múdry z neba nespadol.a keď mamička niekoľkokrát poprosí sestričky o pomoc pri kojení ,tak by sa aspoň mohli tváriť,že jej chcú pomôcť.
Viete,ako to je,keĎ sa vás stále pýtajú:máte mlieko?kojíte?nekojíte?prečo nekojíte? Pripadáte si totálne neschopná,že sa nedokážete postarať o svoje dieťa,že nezvládnete ani takú základnú vec,ako ho nakŕmiť.a keď niekoho požiadate o pomoc a odpoveď je "Načo" na pohode vám to rozhodne nepridá.

mata_murkova
11. jan 2011

cavte baby mozno trosku odbocim od vasej debaty ale ked je toto tema o trencianskej porodnici, tak by som sa chcela k nej vyjadrit vzdhladom na to ze som v nej pred 11 dnami porodila svoju dcerku. Zo zaciatku som si nevedela vybrat kam pojdem rodit ale dnes som absolutne spokojna so svojim vyberom lekari a sestricky ci uz na porodnom alebo novorodeneckom boli absolutne perfektni mili a hlavne zodpovedne pristupuju k svojej praci. keby som mala ist znovu rodit nevaham a znova si zvolim trencin. co sa tyka pomoci s kojenim tak sestricky boli ochotne vsetko ukazat poradit vysvetlit ani jedna nezazerala alebo nekrutila hlavou nad tym ze som neschopna matka (aj ked ma taketo myslienky sem tam napadali) vzdy vas podporili a pomohli. co sa tyka personalu ktory bol pri mne, patri im jedno velke dakujem, jedine co sa mi nepacilo boli tie navstevy ze babatka niektore mamicky mali na chodbe kde bol prievan a podobne. k tym navstevam ste tu pisali ze matka ma byt pri dietati nie strcena na chodbe, lenze zaroven matka je tiez clovek po porode plny emocii a tomu malemu uzlicku sice mozete o svojich pocitoch rozpravat ale sotva vas pocuva ked spinka..mne osobne velmi pomohli navstevy mojho partnera bez ktoreho si neviem predstavit jeden den nie to boze 4-10. ale je opat pravda ze niektory sedia viac na tej chodbe ako na izbe co teda neschvalujem.

lebo5
11. jan 2011

ahoj žienky, tak ja sa tiež pridám k hodnoteniu TN porodnice. určite by som tam šla rodiť aj druhý krát. porodne sestry super, ja som teda chytila super smenu a keby som mala dávať uplatok tak by som ho dala isto radšej tym dvom sestrám , než doktorom. ale aj dr. som chytila dobrých, určite sa nemôžem sťažovať. s tymi sestričkami z novorodeneckeho to nebolo až take ružove ale s odstupom času ich musím tiež pochváliť, maju toho tiež dosť. určite 90% sestier z novorodeneckeho boli skvele aj ochotné ale našli sa aj mrzute, čo može byť aj len proste "zlým dňom", každý take mávame. len vzhladom k tomu že moja malá bola predčasne narodená (o 4tt) tak mi kázali aby som ju nosila 3xdenne na dokrmovanie, aj ked som mala mliečka dosť, čo som aj uvítala aby lepšie naberala na váhe ale jedna sestra mi to povedala a ked som tam malu zaniesla na dokrmenie tak ina sestra (z inej smeny) na mna vyletela že prečo ju nosim, ved mlieko mám a to može potom každá mamička takto si to zlahčovať, a ked sa potom spýtali na jej meno tak potom že AHA tak dajte ja ju dokrmím. a to sa mi stalo 4x tak som ju tam potom ani nenosila, a papali sme spolu na izbe. ale celkové hodnotenie TN porodnice je určite dobré, nesťažujem si. aj ich obdivujem, je to veľká zodpovednosť.
@janette4 ahoj Žanka

giza
11. jan 2011

@40 - ok - som rada ze sme sa pochopili, ano z kazdeho sa najde aj tam aj tam.... na margo toho ake mamicky vysedavaju alebo nie po navstevach len dodam, ze najdu sa i take co si zavolaju laktacnu poradkynu domov a cakaju ze za nich budem robit zazraky a divy alebo mavnem carovnym prutikom a ono to pojde same - no to je zanedbatelne percento - skor sa ma dotkne ked niekomu nieco poradim a on si hlada vyhovorky ako to nejde...a to si o sebe myslim ze som dost ustretova...

Inak zeny, prave som sa i ja vratila sice z kratsieho pobytu na gynekologickom oddeleni a musim povedat, ze ani jedna osoba z personalu by odo mna nedostala zle hodnotenie ... 😵 tymto im tiez dakujem ....
@martinano - paci sa mi ako to opisuje na zaver @mata_murkova - aj to tam hra dost rolu, mat sa skym blizkym podelit o to vsetko, jasne ze to ma tiez svoje hranice 😉

janette4
11. jan 2011

@lebo5 jééj,ahoj.za ten svet som ťa nespoznala,až keď som si pozrela albumy.Gratulujem k malej Paťke a prajem hlavne veľa zdravíčka,lásky a mliečka. 🙂

shira_
11. jan 2011

@lebo5 súhlasím, ja ked pojdem znova rodiť, tak rozhodne do trenčína, porodnica na takej úrovni že som čumela 😲 napriek tomu kolko tí lekári a sestry slúžia a akú zodpovednosť majú, boli naozaj skvelí.
@giza no mne sa zdá že v mojom prípade to bolo ako mávnutie čarovným prútikom, som si myslela že sme beznádejný prípad. kojíme, malý sa krásne chytil, úžasné niečo. podľa mňa100% pomoc, ďakujem 🙂
nie je to úplne ešte ideálne, teraz bojujem s prebytkom mlieka, malý to nestíha vypiť, ale to je asi dočasné. snažím sa neodsávať, ale nie vždy sa to dá, aspoň raz za deň som musela aspo časť odsať. a ešte mi niekedy tak prerušovane pije, že napr. pekne pije niekoľko minút, odpojí sa, zaspí, myslím si že ok ale po chvíli je hore, celý sa mrví, pchá ruky do pusy tak zase mu dám z toho istého a zase pije. niekedy sa to opakuje niekoľko krát a tým sa to predlžuje, a nie a nie spať 😠 😝

pancake
11. jan 2011

ja sa pridam:
dnes som prisla z pôrodnice z TN

trvala som na epiduralke, nakoniec mi povedala dr. ze mi ju nepichnu a pritom dve hodiny predtym mi to prisahala....tak na moje naliehanie zavolala anestez. a ten mi ju pichol neskoro, uz ked som mala kontrakcie kazde dve minuty,takze som vsetko citila na 100 percent a tvrdil mi do oci ze zabrala...( pred dvoma rokmi som rodila v UK a tam mi epi dali takze viem presne o com rozpravam)

sestricky na popôrodnom nula bodov. ani raz sa ma neprili spytat ako sa mam iba rano otvorili dvere a ,,zmerajte si teplotu,,
a zase sa to vykompenzovalo sestrickami na popôrodnom, kazda jedna co mala sluzbu bola úžasná. vo vsetkom poradili, pomohli, chodili sa pytat 3 krat denne ako sa mam a ako sa ma dieta....ci sa nepotrebujem nieco spytat atd....

zaver? som rada ze som mala pôrod bez komplikacii, mala je zdravucka a prospieva a ze som tam bola 3dni a na stvrty ma rano pustili domov...

mozno vy to budete mat inak ale na to kolko som sa rozhodovala kde rodit a aky je tam personal tak som trosku sklamana aj ked tie sestricky na novorodeneckom mi vsetko vynahradili nakoniec. 🙂

lebo5
12. jan 2011

@janette4 dakujeme aj ja ti držím palčeky, o chvilu tam ideš aj ty 😉 tak veľa šťastíčka ti prajem

son1cka
12. jan 2011

Ahojte, rodila som cisarskym v Trencine. Lekari a sestricky na porodnici uplne super. Pomohli, poradili. Jediny moj osobny problem som mala so sestrickami na novorodeneckom. Dietatko mi ukazali na sale a potom az o 4 hodinky - a v ten den uz vobec nie. Ked som sa pytala na prisatie, tak sa len sestra zasmiala, ze aj tak nemam mlieko, ze na to je casu dost. Potom mi ho priniesli na druhy den okolo desiatej - "ukazka prilozenia" prebiehala tak, ze sestra mi tahala prsnik smerom k hlavicke malej a placucu malu k mojmu prsniku a to bolo vsetko. Dietatko nosili á 3 hodiny, pekne kludne, spiace, evidentne napapane - pripadne este s "tvaroztekom" v kustikoch ust. Takze som sa pol hodiny snazila prebudit spiace babo a samozrejme - neuspesne som sa snazila, aby sa prichytila. 😠 To sa mi podarilo len par krat a mala mi uzasne rozhryzla bradavky. Ked som ich ukazovala sestricke, tak jedna mi odporucila kalciovku, dalsia ked ma nasla tak ma zdzubala, ze na rany sa mast predsa nedava...jedna radila dieta nebudit na kojenie, dalsia zase tvrdila, ze som mala malu budit...jedna vravela, ze ked mam rany mam spavat naha, aby nedrazdila kosela, dalsia ma rano "poucila" ze ci som kompletna, ze mi mohli "prechladnut prsia"...Suma sumarum, mlieko sa mi pustilo noc pred odchodom z nemocnice. To mi bolo na 2 veci, pretoze bola noc, malu som uz sice mala pri sebe, ale prsia som mala total tvrde, takze uz ani bradavku som nemala a malinka sa teda nemala k comu prisat. Letela som na novorodenecke, sestricka sa na mna divala, ako keby som spadla z jahody, tiez stylom - "co vlastne chcete riesit" ako tu uz niektora z vas spominala. Ja som tiez vyfasovala odsavacku - ale nefunkcnu. Ako prvorodicka som si nevedela mlieko odsat rucne. Vydrzali sme do rana a modlila som sa, aby sa nic neskomplikovalo a isli sme domov. Doma mi pomohla moja mama a manzel. Ten mi hned po prichode odsavackou odsal mlieko - no neskutocna ulava. Takze ako zhrnutie. Porodnica super, ale napriek nalepke BFH novorodeneckeho oddelenia, by som nekojila, aj by som tam ostala len o den dlhsie.

shira_
12. jan 2011

@son1cka 😀 😀 to mi niečo pripomína 😉 len ja som zo zufalstva začala maleho krmit doma z fľaše, trvalo dlho kym sa mi zahojili bradavky. až po 2t. kojime vdaka laktačnej poradkyni.

giza
12. jan 2011

@40 ak citas co pisu maminy hore, tak mam otazku - ako je mozne, ze sestricky nemaju jednotnu verziu pre prve prilozenie, dokrmovanie a tiez ako vyzera prisatie, ci co s bolavymi bradavkami? ( je toho viac) - toto jedine neni chyba systemu.... a mozu byt ochotne a mile, ked niekto nepomoze v tom najnutnejsom po prvych dnoch. Ako sa moze stat, ze sestricka, ktora je studovana povie vetu typu: " ved aj tak nemate mlieko v prve dni" - no coment 😠 ...taketo perly pocujem nie od jednej matky a to by na oddeleni nemalo byt ak su BFH...

@pancake sestricky na poporodnom cize tie co staraju o teba ani nemaju kompetencie viac sa starat o dojcenie, takze ten teplomer je ich starost + vymena povlecenia/kosele/vlozky a este ist na WC po 1x ak treba a hotovo...

@shira_ - dakujem za pochvalu, treba este doladenie- napisem do IP 😉

giza
12. jan 2011

@40 ak citas co pisu maminy hore, tak mam otazku - ako je mozne, ze sestricky nemaju jednotnu verziu pre prve prilozenie, dokrmovanie a tiez ako vyzera prisatie, ci co s bolavymi bradavkami? ( je toho viac) - toto jedine neni chyba systemu.... a mozu byt ochotne a mile, ked niekto nepomoze v tom najnutnejsom po prvych dnoch. Ako sa moze stat, ze sestricka, ktora je studovana povie vetu typu: " ved aj tak nemate mlieko v prve dni" - no coment 😠 ...taketo perly pocujem nie od jednej matky a to by na oddeleni nemalo byt ak su BFH...

@pancake sestricky na poporodnom cize tie co staraju o teba ani nemaju kompetencie viac sa starat o dojcenie, takze ten teplomer je ich starost + vymena povlecenia/kosele/vlozky a este ist na WC po 1x ak treba a hotovo...

@shira_ - dakujem za pochvalu, treba este doladenie- napisem do IP 😉

son1cka
12. jan 2011

@shira_ aj ja som par dni dokrmovala UM, ale velmi mi pomohla mama - ja som urobila Nutrilon - ona mi ho vyliala a "donutila" ma kojit a kojit...aj kazdu hodinu, ale vecer sme museli davat UM, lebo uz mliecka fakt nebolo. Neviem, ci sa to rozbehlo samo, alebo vdaka vrazednej kombinacii biela kava+vinea+homeopatika 😀 . Inak aby nedoslo k omylu, lekarky na novorodeneckom boli uzasne, ochotne, mile. Len s tymi clovek prichadzal do styku len na vizite a potom uz len sestricky - kazda so svojim vlastnym osobitym nazorom na riesenie problemov - resp - najlepsie riesenie je neriesenie. 😒

son1cka
12. jan 2011

@giza mne naopak velmi pomohli sestricky na poporodnom, aj co sa tyka babatka...aj tych par krat, co sa mala prisala nebolo za asistencie novorodeneckej sestry, ale poporodnej...a pritom som na to novorodenecke chodila "ako na klavir", lebo som chcela kojit a v tu noc pred odchodom som uz fakt potrebovala pomoc aj ja sama zo sebou...tie prsia boli naozaj ako kamen, bolave a moja mala plakala od hladu...Uznavam, ze urcite maju vela roboty, ale potrebovala som len "radu" /event. funkcnu odsavacku-inak nepochopim, preco tie pokazene nevyradia, ked vedia, ze sú pokazene/.

shira_
12. jan 2011

@son1cka mne tiež každá sestrička povedala iné, a ja som si ani nezapamätala ktorá čo, takže som mala zmätok v sestričkách aj v pokynoch, a potom už aj sama v sebe. ja viem že sa jedná iba o pár dní, čo sme tam, ale tie dni sú pre nás strašne dôležité. tvoja mama dobre spravila... moja ked bola na návšteve a videla fľašku a odsávačky tak mi povedala, že za ich čias nič také nebolo, proste sa muselo kojiť aj ked tiekla krv, ked nechceli dávať sunar. mne bolo potom lúto, že som hneď po príchode z porodnice nekojila,ale vtedy šlo už doslova o minúty, lebo malý plakal od hladu, na preplnený prsník sa nevedel prisať, bradavky strašne boleli, mlieka bolo dosť a odsávačka veľmi pomohla... a aj fľaška. lebo ja som netušila, že sú aj iné spôsoby na kŕmenie ako prsník alebo fľaša 😒

shira_
12. jan 2011

@son1cka aj mne dali tú odsávačku ale som ju niesla naspäť, že nefunguje, a sestrička že ešte sa nikto nesťažoval, že nefunguje a asi ja nemám mlieko 😠 a ja prsia na prasknutie, ako kameň... a potom druhá neskôr, že však mám kojiť, stlačila to bolavé prso, som skoro zdochla.. že však mlieko mám.. a ja že malý sa nechce prisať.. tak klobúčiky, cumle, všetko možné ale nakoniec ho nakŕmila z fľašky. ja som nevedela, že treba najprv odsať to najhoršie a potom malého upokojiť a dobre priložiť. to bol pre nich taký neprekonateľný problém?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre