Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lienka55
5. sep 2011

@bebel 🙂
boze to uz dva roky,ako to leti???

vrn
8. sep 2011

Ahojte, hlasime sa z porodnice. Eva sa narodila dnes o 5:57 s mierami 4200g a 52 cm. Mali sme na porodnici super tim, rodila ma Baskova (?). Sice som chvilu zobrala o epidural lebo som sa neotvarala a pichli mi oxitocin, ale potom to uz islo rychlo, na 5 kontrakcii bola vonku, bez nastrihu trochu som sa natrhla. Dufam ze sa to dobre zahoji a uchovame si skvely zazitok :D

gabika84
8. sep 2011

@vrn gratulujem k malickej 🙂 aj mna rodila dr. Baskova- hotovy anjel 🙂 prajeme vela zdravicka a prijemne maminkovanie 😉

lienka55
8. sep 2011

@vrn gratulujeme. 🙂

ewisam
9. sep 2011

No porod bol celkom fajn, prekvapilo ma ze za 5 min bol maly vonku 🙂 Co ma vsak nemilo prekvapilo bol "ustretovy pristup" sestier novorodeneckeho.... Vraj ak nebudete vediet len ma zavolajte, volam a s vyrazom otravenej mysi dobehne, ze co zase chcem... Dojcit ma ucili stylom, co krmenie to ina sestra a ina technika a co platilo vcera to uz dnes neplati...takze som si zakratko pripadala ako hlupana, neschopna sa postarat o seba a svoje dieta - necudujem sa ze mamicky maju depresie 😠
Chvalabohu, ze sme uz doma....

lebo5
10. sep 2011

@ewisam súhlasím, ešte že som mala papulnatú spolubývajúcu a narazili sme na jednu sestru ktorá potom za nami chodila často "napokec" o kojení

tanika5
10. sep 2011

Ja som bola v trenčanskej pôrodnici už dva týždne pred pôrodom a nenachádzam zlých slov 🙂 Malého mi chceli dať hneď v deň pôrodu, ale nakolko som mala bolesti 12 hodín pred pôrodom, chcela som sa vyspať, tak som si ho vzala až na druhý deň ráno. So všetkým som bola maximálne spokojná. Ak raz budem znovu rodiť určite pôrodnicu nezmením 🙂

tanika5
10. sep 2011

a nadštandardnú izbu majú 🙂

hori
10. sep 2011

@ewisam 😉 no to si vystihla s tymi radami a usmerneniami od sestriciek... presne na toto si spominam... kazda smena tvrdila nieco ine... 😉 a este mi vadilo ze ked som im hovorila o problemoch s kojenim, tak ony si to vzdy nejako vztiahli na seba ako ze to davam za vinu im a zacali na mna utocit, ze co chcem, ked si malu nespravne prikladam, ze ju zle drzim, ze ako sa mi moze prisat, ked reve a najprv ju neutisim a pod. hlavna vec, ze do zaverecnej spravy mi napisali, ze "dieta plne dojcene"... a mali o statistiku navyse...

betina1984
10. sep 2011

@bebel ja prenášala týždeň a po vyvolávačke som porodila do pár hodín, úplne bez problémov, s nástrihom, inak OK.

shira_
10. sep 2011

@ewisam hehe ja som jeden jediný raz v noci zazvonila na novorodeneckom, lebo malý velmi plakal, ja prsia naliate ako kamen a on sa nevedel prisať. no to si mala vidieť ten ústretový ksicht... no viac mi nebolo treba a čoskoro sme revali aj on aj ja 😀 . ja som dostala pokazenú odsávačku, trochu som odsala, potom už to ťahalo len vzduch, tú trochu mojho mlieka mi zobrali a malého nakŕmili svojím z fľaše...dobre že sme šli ráno domov 😢

josie3331
10. sep 2011

ja som nastastie s kojenim nemala problemy, ale ked mi prvykrat sestricka ukazovala ako si ju mam prilozit....tak mi ju k sebe dala, ja som si ju posunula trochu nizsie a ona mi chytila bradu a stlacila mi ju ku krku, ze ci by sa mi pacilo, keby mam takto pit..no parada...tak som si sama nasla sposob a zacala som kojit poleziacky....
mne zas prvu noc co som ju mala na izbe zacala strasne vrestat, nevedela som co jej je, ked sa na sekundu utisila, tak som rychlo utekala na WC a ani som tam nedorazila a uz som pocula, ako zacala znova vrestat...dokym som sa vratila, tak uz v izbe bola sestricka, zobrala mi ju na oddelenie, skusala jej dat jest, samozrejme nechcela, lebo mlieka som mala dost, len vysvitlo, ze ako som ju nedokazala dat odgrgnut a davala som ju po kojeni len nabok do postielky, tak to nestacilo a ju to tlacilo... az potom mi spolubyvajuca poradila, ako ju dat odgrgnut....parada co 🙄 ale ta sestricka v noci bola prijemna, to zas musim uznat

a konecne som sa dozvedela, ktory doktor ma rodil, som ukazala fotku priatelovi a ten ho spoznal, ze to je on, tak parada 😀 bol to Paskala

miskadusko
10. sep 2011

@josie3331 Paškala mi rodil prvé dieťa, bol super, strašne príjemný a pohodový. potom som si ho aj odfotila- nebol moc nadšený tou fotkou ale ináč bol super... 😀

bebel
10. sep 2011

@betina1984 he,j ale 3300 g (napr.Bruno 2 dni pred termínom sa mi narodil 3650 g), zatiaľčo Biba mala 4 kg a 38 cm obvod hlavičky v tom je značný rozdiel.

giza
12. sep 2011

ahojte vsetky pred i po... iba sem prispejem keby niekto mal zaujem, moze sa pridat 🙂

giza
12. sep 2011

Este aj pre ine okolie nez len TN ...v buducnosti mi bola nejaka navrhnuta spolupraca s KC Juh, tak mozno i ked neviem, neviem, tam je uz cvicenie s PA ...(ci sa mylim?)

shira_
12. sep 2011

@giza rada prídem 😉

giza
13. sep 2011

@shira_ tesim sa na vas 🙂...zadovazila som si satku a budem sa uz konecne ucit aj na sebe viazat (myslela som si ze ked som to videla uz asi 100x ze to v pohode doma zmaknem ale ee :D ) - no to asi tu v TN

shira_
13. sep 2011

@giza super 😉

ewisam
16. sep 2011

Babenky tak mi odlahlo... 😀 naozaj som si myslela, ze som najsprostejsia...ale ako citam chyba bola niekde inde, nie v mojej neskusenosti. Pikoska na zaver jedna zo sestier mi zahlasila, ze som sa mala naucit kojit skor ako sa mi narodilo dieta, ze to potom tak vyzera, ked kazdy len studuje porod a o viac sa nestara.... Logicky ako som mala simulovat satie maleho dietata, netusim a haluz na druhu ked mi ina sestra zahlasila, ze musim brat ohlad na to drobne dieta, ktore este nevie sa pisat, vraj ze to nie je manzel.... 😕 asi tak

ewisam
16. sep 2011

Ale zase musim uznat, starostlivost na pooperacnom nemala chybu...

gabika84
17. sep 2011

pridavam moj zazitok: ked sa mi naliali treti den prsia (mala som ich uplne horuce), tak som si na ne medzi kojeniami davala studene obklady. sestricka: "To mate aku plienku? studenu???? ked som jej vysvetlila preco, nasledovalo: "to vam kto povedal? tak to som este teda nepocula! uvidite, stratite mlieko!!"
tak som pekne podakovala, pozdravila a ona oduta odisla 😀

krovka9
18. sep 2011

ahojte, tak aj ja som uz cerstva mamicka, nas pokladik sa narodil 7.9. a vola sa Matias. Neda mi napisat tiez moje pocity s pobytu v porodnici v Trencine. Precitala som si tu uz kadeco, vypocula taktiez, tak som odchadzala do porodnice trosku zmatena a s ocakavanim ako to tam bude. No musim povedat, ze som velmi milo prekvapena. Od prveho momentu co ma hospitalizovali nemozem povedat nic negativne na ziadnu sestricku, ziadneho doktora. Boli perfektni. Kedze mi odtiekla plodova voda a porod nepostupoval, mala som bolesti a bola som unavena, trvalo to 17 hodin, no pristup sestriciek a doktorov bol na jednotku. Bez nich by som to urcite nedokazala. Na porodnej sale chodili sestricky stale za mnou, povzbudzovali ma, ukazovali mi rozne finty ako to predychat, ako si ulavit v sprche, no proste jednicky. Rodil ma dr. Jankovsky a klobuk dole, odbornik, ludsky clovek. Podporil, povzbudil a pomohol ako sa len dalo. Vobec som sa neotvarala, tak mi pomahal urychlit to, no zlaty clovek. Ked som bola so silami uz v koncoch, a nevladala som, stres zohral taktiez svoju ulohy, len ma ukludnil a dodal silu, podporil ma. Fakt odbornik s velkym O. Urcite keby mam rodit znova, vyberiem si porodnicu v Trencine. Co sa tyka sestriciek na novorodeneckom mile osoby. Chodili, starali sa , pytali sa ci nieco nepotrebujeme. Ochotne velmi. Kedze nas drobcek bol malinky, a ja som este nemala mlieko, tak sa chodili pytat ci suhlasim aby mi ho dokrmili, vsetko robili len s opytanim. Samozrejme, ze som suhlasila, preco ma trapit svoje dieta ked je hladne a aby este viac schudlo. Vobec nie je pravda, ze ked mu dali z flase, ze by sa nechcel prisat. Malinky sa ukludnil, dali mu mliecko a bolo dobre. a ked mne nastupilo mliecko nebol problem, naucili ma si ho prikladat ako mu dat papat aby ma to nebolelo. Nemam teraz ziaden problem s kojenim, klop klop. Velka vdaka Vam sestricky, ste super, a aj ked sa stretnete s negativnymi reakciami , hlavu hore, kazdy sme niaky, niekto viace citlivejsti niekto menej. ja musim len podat svoje uznanie za vasu odvedenu pracu. Este raz dakujem za vsetk oTrencianskej porodnici, bol to super zazitok a urcite sa tam este raz vyberiem 🙂)

josie3331
18. sep 2011

@krovka9 nemyslim si, ze by som bola nejako extra citliva, ze prave preto som tu napisala nejake negativne zazitky...v globale hodnotim TN porodnicu ako dobru, ale obcas som nemala stastie na ludi....poznam dve porodne asistentky, ktore keby mam pri porode, tak je to super....bohuzial som mala taku, ktora ma zdrbala za to, ze v tych najhorsich konktrakciach som si nezobrala tasky na porodnu salu a ze som sa poriadne nevystverala na kozu s tym bruchom a tiez pocas kontrakcie...
novorodenecke sestricky boli fajn az na to kupanie, neosobne, chytili malu ako take maca, len na jednu sestricku, ta si ju pomojkala, ciro jej spravila na hlave, malicka o dost menej plakala ako pri tych ostatnych kupaniach
a co mi vadilo, tak ked prisla kupat jedna sestricka, tak prisla aj s oblecenim, ze si mam vybrat nejake oblecenie, kosielky, dupacky.... ja som samozrejme hned isla po body, lebo tie kosielky mi vobec neboli sympaticke....a ona na mna "KOSIELKY SOM POVEDALA"... no strasne som sa tesila domov, ze si budem robit s mojim dietatom co chcem

ale inac som bola naozaj spokojna, urcite by som sem isla znova

krovka9
18. sep 2011

@josie3331 ja som nenarazala na tvoj prispevok, to bola len moja vseobecna reakcia na porodnicu, lebo sa tu toho dost popisalo. este som zabudla spomenut sestricku Zuzku Duncovu, zlata osoba, ci uz predporodna priprava bola u nej na jednotku aj samotna starostlivost pocas pobytu taktiez excelentne. Osoba s velky srdcom, ktora zije pre svoju pracu. Dakujeme...

ewisam
18. sep 2011

@krovka9 chodili sa Ta pytat??? To ma prekvapuje, pretoze mna sa nikto na nic pytat nechodil, ale uz som to tu spominala, vacsinou ma prisli zbuzerovat....Naucili Ta kojit? Nuz taku sestricku by som tam rada stretla, pretoze mna nechali kojit ako prislo, neraz vykrutenu ako paragraf, sak maly sa nejak najest musi, ergo ked si clovek drobny, hompalaj nohamy z vysokej postele co uz - trp a ked som hovorila o bolesti bradaviek, nuz dajte si ho k druhemu prsniku dostala som odpoved...Sak ja sa to vraj casom naucim. Takze sa ucim, kedze mi ukazali 300 poloh pri kojeni a zatial som nenasla taku, ktora by mi vyhovovala a nebolela....

ewisam
18. sep 2011

A este jedna skusenost na zaver ked som jednu zo sestier poprosila leziac na pooperacnej izbe, aby mi s prilozenim dietata pomohla, dostala som odpoved, ze ona sa mi venovat nemoze, nema cas, musi sa ist venovat inym, ze uz na nu cakaju...ale ze pride, aby som si poradila ako viem... samozrejme viac neprisla... pre dieta prisla druha...
Takze som naozaj rada, som doma a desim sa pre buducnost, ani nie tak porodu,ten bol podla moznosti v pohode, ako povinnych 5 dni po nom s ustretovym pristupom 😢

anitab
18. sep 2011

ahojte, mozem prispiet aj sa svojou skusenostou, rodila som v TN pred skoro 4mesiacmi...nemam co velke vytknut personalu, nemala som komplikacie, rodila som spontanne a dost rychlo, ako druhorodicka som vedela, co ma caka 🙂 podla mna je to doba, kedy sa kazdej rodicky velmi dotyka pristup personalu, v bolestiach kazdy tuzi po ludskom a milom jednani a zaobchadzani podla mna je to prirodzene...utkveli mi v pamati dve nie velmi prijemne sceny - robila som v noci, nebola som sledovana, lebo pri prijme som nemala ziadne naznaky len odtecena voda...no porod sa spustil rychlo, sama som to predychvala...ked uz bolo zle, isla som za sestrou, lekar ma vysetril a hnal ma na porodnu salu....ked som tam dosla, chcela som sa aspon osprchovat, no schladila ma odpvoed sestry "pockajte si na manzela, ten pojde s vami do sprchy" hm, no sprcha nebola, lebo sme ju uz nstihli...druhykrat asi 20min pred vytlacenim som zvracala, 3 sestry na mna pozerali od dveri a 1 od stola, od ktorej som si vypytala pohar vody...pozerali a sami sa pytali, ze "co mi je" hm, citila som sa, akoby som mala lepru, potrebovala som len pohar vody a oporu, lebo som ledva stala....no ani vtedy som to nebrala nijako tragicky, ale myslim, ze prave preto, ze som druhorodicka, neriesila som nic, vedela som, co mam robit a co pride 🙂 osobne som si vybrala TN kvoli dostupnosti ale aj vybavenosti, v pripade, keby dietatko potrebovalo pomoc, tak TN je najlespie vybavena z okolitych nemocnic...celkovo pristup personalu je podla nalady 😉 na lekarov si nemozem stazovat, tam su vsetci velmi ustretovi..so sestrickami je to horsie, na niektorych bolo velmi vidno, ze ich praca nebavi 😒

krovka9
18. sep 2011

no neviem, ci ja som mala take stastie, ale lezali som v nemocnici tyzden lebo maly mal zltacku. ano, sestricky chodili sa pytat ci potrebujen nieco a ked som nieco nevedela, sla som na novorodenecke a tam mi vzdy ochotne pomohli. poprosila som, aby mi pomohli maleho prilozit, ochotne ukazali, otvorili pusinu a prilozili. na cokolvek som sa spytala, boli ochotne. a tiez na porodnej sale pomahali ci uz do sprchy, alebo na wecko. mala som aj partnera pri sebe, boli zlate snazili sa atmosferu uvolnit, kecali sme, zabavali ma, ked merali ctg a ja som mala kontrakcie. taktiez som prisla do nemocnice v noci, lebo mi odtiekla plodova voda, a chodii stale pocuvat ozvi srdiecka, takze sa mi nestalo, ze by nas nechali same na vzdycharni.

pluto33
18. sep 2011

@ewisam zajdi do mc srdiečko za pani Milkou pomôže

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre