Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

baby124
8. feb 2012

@babucika na den blaznov? 😀 no aj nam sa to uz blizi 🙂

veroni87
9. feb 2012

Ahojte, vedel by mi niekto povedať ako je to v trenčianskej pôrodnici, keď je dieťatko v polohe koncom panvovým ? Ako to riešia, či nútia rodiť prirodzene alebo skôr odporúčajú cisársky ? Majú tam na to nejaké podmienky - pohlavie dieťatka, váha, či je prvorodička ? Ďakujem za odpovede, veľmi by mi to pomohlo 🙂

miskadusko
9. feb 2012

@veroni87 preiprav sa na to, že ťa budú nútiť rodiť normálne- ale ak si budeš stáť za svojim že tak odmietaš rodiť nakoniec ti budú museť spraviť cisársky. hovorím zo svojej skúsenosti. či si prvorodička nemá žiadny vplyv na to, ale pohlavie dieťaťa áno. ak je to chlapec tak ten by mal byť cisárskym lebo sa mu môžu poškodiť semenníky a to všetko dole... pri dievčatku to neni také rizikovéé. a ak má dieťa pod 2500 g tak sa rodiť normálne nemôže aj keby bolo v normálnej polohe. to asi všetko. ak budeš trvať na svojom že chceš rodiť cis. tak ti ho budú museť spraviť. i ked primáár je záásadne proti. tak držím palce 😉 a stoj si za svojim. sú nejaké štúdie na ktorých sa ukázalo že deti rodené KP sa neskôr ( až okolo 4-5 roka života ) vyvíjajú zle a môžu mať nejaké vady ktoré sú spôsobené týmto ťažkým pôrodom... ☹

veroni87
9. feb 2012

@miskadusko ďakujem za odpoveď. čakám chlapčeka, takže by to hádam bol ten cisársky, lebo nechcem riskovať prirodzený pôrod, o tom som presvedčená. aj keď sa malý môže samozrejme ešte otočiť, keďže som len v 30tom týždni. ale snažím sa vybrať si pôrodnicu, kde by ma nenútili do toho prirodzeného, ak by zostal tak ako je, nechcem riskovať zdravie svojho dieťaťa. keď už budem mať bližšie k termínu tak sa tam plánujem ísť poradiť a uvidím, aký zaujmú k tomu postoj. ešte raz vďaka 🙂

miskadusko
10. feb 2012

@veroni87 ževraj v ilave s tým také problémy ako v trenčíne nerobia 😉

giza
13. feb 2012

Ahojte ak by ste mali zaujem, tak davam sem len info ohladom niecoho takehoto:

giza
13. feb 2012
bambibam
14. feb 2012

@veroni87 nič si stoho nerob,aj môj drobec v brušku robí divi ,už asi 3-4x sa otočil a posadil,potom bol priečne a nakoniec teraz nakoniec je dole hlavu ,čo však pri jeho vrtení ešte stále nieje stabilné. Tiež by som nerada rodila sekciou,tak som sa mu prihovárala,nech poslúcha 🙂 😉 ,že aj baby poslúchajú 😀 😀 😀 a ked bude behať -ponúkam mu cenu za poslúchanie 😀 😀 😀 😀 😀 loptu ,dres,a kopačky a denne bude mať nárok na 1 hod. neposlušnosti 😀 😀 😀 a to len doobeda.

mirka1308
15. feb 2012

ahoj bambibam 🙂 pozerám že máme rovnaký termín pôrodu, tak sa zrejme stretneme v pôrodnici
som prvorodička a tak som aj trochu nervózna bo neviem do čoho idem...ale už aby bol malý na svete
len dúfam, že to budem mať rýchlo za sebou a nebudú žiadne komplikácie 😉

ewisam
15. feb 2012

Dievcata, nechcem strasit, ale to co pocuvam posledne mesiace o porodoch v nemocnici, najblizsi zvazujem do Banoviec...STRUCNE: Prvorodicku rodiacu po vyvolavacke v bolestiach privital doktor krikom stylom co tu robite divadlo, ja sa koli vam zavriet nenecham....nezdrzujte a rodte!! Capal ju po nohach a bruchu...Nasledne sa celou vahou zvalil na velke brucho ( malemu sa nechcelo ist von ale musel- nemal termin este) Dalsia mamicka porod v pohode, rodila placentu a po troch hodinach vytahovania v neznesitelnej bolesti "slavnostne" zistili, ze placenta je zrastena s maternicou, preto doo potrebuje chirurgicky zakrok.... no nemam slov...

@veroni87 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a ak budes trvat na CR daj mi prosim vediet ako to dopadlo

gabika84
15. feb 2012

ja by som vsetkym tehulkam odporucila, aby skutocne nerobili z porodu dramu. treba sa nan dopredu pripravit- hlavne psychicky. podla mna psychicka pohoda a vyrovnanost je min. 3/4 uspesneho a bezproblemoveho porodu 🙂 a ano, da sa to aj pri prvorodickach 😉

ewisam
15. feb 2012

No a dalsi zazitok babo velke cez 4kg, nechceli robit cisarsky, vytahovali zvonom, dietatu zlomili obe klucne kosti a dnes ma 2 roky a este nechodi...vysvetli mi niekto, preco sa tak lipne na statistikach????

lebo5
16. feb 2012

@ewisam ktorý doktor ich rodil?

ewisam
16. feb 2012

@lebo5 a je to podstatne? Mne ani tak nejde o mena ako o blby postoj celej kliniky, nepoviem tam, kde maju na vyber nech vyberaju, ale kde je nie je ine riesenie naco spekuluju -ved sa hadam narodi....Logicky ak mam dovod na CR tak ho urobim a nespekulujem bez ohladu na nejaku statistiku...

mirka1308
17. feb 2012

hmmm ewisam, keď tak čítam tvoje príspevky, tak normálne mi z toho vychádza nerodiť vôbec!!!! 😕
ja som prvorodička, ale mala som pocit, že na týchto stránkach si ženy tak nejako poradia alebo sa aspom psychicky povzbudia...píšeš to tak ako keď jedna tetka povedala...Mala si ty sama nejaký zlý zážitok z trenčianskej nemocnice??
ja napríklad neviem aký bude môj pôrod, ale som presvedčená že to bude pre mňa po 9 mesiacoch úžasný pocit vziať si do náručia bábätko na ktoré sa tak dlhý čas teším!!! 🙂

ewisam
17. feb 2012

@mirka1308 Miri, nemam v umysle ludi odradzat...ale taktiez nebudem tahat niekomu medove motuzy pod nos ako sa vravi a tvrdit ake je vsetko tip- top a spievat ody na prirodzeny porod, tak ako to robia v nemocnici a len koli statistikam... Cele mi to akosi nesedi a preto to tu pisem, ze nie vzdy je to take ruzove ako sa z papierov zda, ved najnizsie percento CR je prave v tejto nemocnici tak hura. Su to realne pribehy, len napisat co kedy ako u koho, nema nejaky extra vyznam si myslim. A sama naozaj nemam najlepsi zazitok...

Ale zelam Ti vela stastia a radosti s maleho drobceka (uz sa ti to krati, ak uz aj nahodou nie si mamou) A budem rada ak sa ozves so svojimi skusenostami

miskadusko
17. feb 2012

@mirka1308 neboj sa, za to že tu niekto neni spokojný nemusia byť hned všetci. ja som rodila prvý krát normálne- za 3,5 hodiny som bola šťastnou mamičkou bez akýchkolvek problémov a komplikáácii a druhý krát CS a teiž v pohode. ja si sťažovať nemôžem a poznám vela žien ktoré spokojné boli... tak nemysli na to že čo všetko sa môže stať pretože nejaké riziko je tam vždy... hlavne si to nepripúšťať a tešiť sa na drobčeka 😉 a blbé príspevky radšej ani nečítať- keby sa to dalo, že ??? 🙂

ewisam
17. feb 2012

@mirka1308 ale zase treba uznat, ze napriek ich "hlupemu postoju" k CR ma klinika najlepsie vybavenie najma co sa tyka starostlivosti o novorodenca v okoli...Treba sa obrnit hrosou kozou, pripravit sa na vsetko, byt aj mierne drzy ked bude treba a vediet si aj dupnut a trvat na svojom (keby som to bola vedela pred porodom 😉 ) Ale ak vsetko v poriadku aj s tebou a drocom, nemas sa coho bat!!!

sonulka231
17. feb 2012

Ahojte dievčatá.Pred dvomi týždňami som rodila v tn nemocnici ako prvorodička a môžem každému len odporučiť tn pôrodnicu.Bola som veľmi spokojná,aj s prístupom personálu,hlavne na pôrodnej sále,mala som pri pôrode super pani doktorku,taký ľudský a milý prístup som v našom zdravotníctve dávno nezažila...A plne súhlasím s názorom,že pôrod sa odohráva predovšetkým v hlave.Mne sa to teda potvrdilo a na pôrod spomínam ako na čosi krásne.Bol to veľmi silný zážitok. A veľmi dôležité je počúvať čo vám hovoria na sále,je to síce ťažké,tá bolesť človeka prekvapí,ale keď sa sústredí tak to ide.Prajem všetkým mamičkám čakateľkám,aby mali z pôrodu len tie najkrajšie zážitky.

mnamko
17. feb 2012

@ewisam ja neviem,ale neverím tomu,no možno jeden doktor neviem jeho meno na H.robí aj sono,ale ináč čo som počula všetci sú fajn,ja som mala super doktora,momentálne si nespomeniem,ale ja som nemala tlaky áž do konečníka,len do hrude a ani slovo mi nepovedal,pomohol mi tak že mi stršil ruku do vnútra a malú vitiahol a druhou točil okolo pošvy aby ma nemusel nastrihovať,a cisársky pokial neni dôvod ja osobne by som nechcela ,tie bolesti po prebudení,možné zápaly jazvy,vedia sa aj potrhať,veru nie...

mnamko
17. feb 2012

už som si spomenula,rodil ma Dr.Sučanský/je to veľký fešáčisko/

frick
17. feb 2012

@veroni87 ak budeš trvať na sekcii tak si priprav pevné nervy lebo v tn nieje dôvod ani to že je chlapec KP. Ale ako písala
@miskadusko trvaj na svojom.primár ťa bude stále volať na konzultácie a presviedčať ťa ale pokial sa nenecháš tak ti spravia sekciu.Keď som bola ja tiež tam bola mladá kočka KP chlapec a 2x ju presviedčal či si to nerozmyslí.Nakoniec ma ešte predbehla. 🙂 Tiež som bola sekciou a druhý krát a dal si tú námahu aby ma prehováral niekoľko krát. 😉

ewisam
18. feb 2012

@mnamko ved ja netvrdim ze su zli a prave doktor Hlavacik ma nie velmi privetivy postoj, JA KRITIZUJEM ich postoj k CR. Pretoze namiesto toho aby robili vsetko preto, aby sa rodili zdrave deti, spekuluju, aby boli co najlepsie statistiky....

lutia
18. feb 2012

@ewisam to s tebou uplne súhlasim s doktorom, proste otras - tak neskutocne naladovy doktor....proste hroza...mi pripadal uplne nafukany, postoj uplne otrasny a co sa tyka - ked poviem tak aj bude (ako napr. ranajsia vizita - kedze som mala dieta na oddeleni kojeneckom z dovodu zltacky tak som musela chodit dieta nakrmit v case o 6.30 do 7.00 (bol to stanoveny cas na krmenie) a niekedy resp. maly bol z toho vsetkeho moc ospaly tak som krmenie niekdy troska predlzila aby spapal ako tak normu aby vydrzal dlhsie - 3hodky bez mliecka a ked som sa vracala na izbu tak jasne aj ked som sa ponahlala tak som si vypocula od spolubyvajucej ze ma tu hladal lebo vykonaval ranajsiu vizitu - po chvili sa dorutil do izby ako vychor, vrhol na mna zlostny pohlad, dole sa pozrel jednym okom a na sekundu (bola som v nemocnici viac ako 7dni) a velkymi recmi mi nadaval ze ked je ranajsia vizita od 6.30 do 7.00 tak mam byt na izbe....nakolko vedel a aj som mu povedala ze mam dieta na oddeleni a v tom istom case sa krmia tak nemozem byt na dvoch miestach sucastne a isto mi je maly dolezitejsi....no on si na to povedal svoje a ked sa to zas opakovalo na dalsi den tak zas bol prijemny ako krrrcccccc....a ked som odchadzala z nemocnice tak som musela maleho nechat plakat v postielke a ist na vystupnu kontrolu pretoze sestricky "POVEDALI" ze tam mame byt nastupene....a co pan doktorko? sedel si ako päť penazí u sestriciek a rehotal sa tam na cele kolo, ked mu nejaka sestricka nieco na jeho poznamku povedala tak zostal zas ofucany....a tak ked videli ze mi cakatelky cakame a pozerame na to divadlo tak zavrely dvere a este sme si pockali par minut nez konecne zacala vystupna kontrola kt trvala pre kazdu 30s....a co sa este tyka kontrol - sono ked som bola tehotna tak to bolo to iste.....a co sa tyka tej statistiky - je to pravda ja som zazila ze sa v tom case rodili tiez velke deticky a nakoniec aj jedno malo zlomenu klucnu kost alebo rucku :( hroza

ewisam
18. feb 2012

@lutia no ja som si ho uzila na sono a na sale CR...a dakujem za tvoj nazor uz som myslela, ze som tu za strasiaka 🙂

ewisam
19. feb 2012

Dievcence dr. Walenfels ci tak nejak sa volal uz v nemocnici nepracuje?? Kukam na oficialnej stranke ze tam je akosi viac doktoriek 🙂

frick
19. feb 2012

@ewisam no ja som rodila v júli a ešte tam robil Walenfels .a čo sa týka tých cekcíí je to presne tak.Naozaj prístup je super až na pár výnimiek 🙂 ale sekcie v Trenčíne neurobia ani za svet to už musí ozaj prihárať.primár je výlučne proti a nezaujíma ho nič.Ale pokial je to plánované zo strany gynekologičky tak pošle na konzultáciu ku primárovi a ten rozhodne a na základe toho už nieje problém.

tatanya
19. feb 2012

@ewisam Dr. Wallenfels uz nerobi v TN... ma ordinaciu v ZA.

babucika
20. feb 2012

@gabika84 suhlasim 😉

ewisam
20. feb 2012

@frick no ja som rodila v auguste a tiez tam este bol...a nie celkom suhlasim, ze po konzultacii uz nieje problem... I ked som za primarom nebola...ale to je dlhy pribeh babo sa nakoniec narodilo CR a zdrave, stalo ma to neskutocne nervy, do poslednej chvile som bola v strese.... Pre buducnost zvazujem, ak sa sit. nezmeni aj zmenu porodnice ak bude treba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre