Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

evulkatn
3. apr 2012

@lutia dakujem velmi pekne 🙂

babo28
4. apr 2012

@babucika Ahoj, tak nakoniec som rodila v PB, pretoze uz by som do TN ani nestihla dojst. Po porode mi maleho len ukazali a potom mi ho hned aj prilozili na 3 sekundy k prsniku (na moje poziadanie), ale samozrejme, ze sa neprisal tak rychlo. Potom sa uz s nim ponahlali na termolozko, lebo bol malinky a mal problemy s udrzanim teploty. No nabuduce by som rada isla skusit rodit niekam inam nez do PB, PB nesplnila celkom moje predstavy, ale mozno to bolo aj tym, ze maly mal zdravotne problemy, tak som ho nemohla mat hned pri sebe. Ale nabuduce by som rada videla, ci je mozne, aby porod a potom aj oddelenie sestonedelia boli ine ako to bolo v PB. Ale zasa si myslim, ze vsetci si robili svoju pracu dobre, teda co najlepsie, aby nic nezanedbali, to musim uznat.

zdena340
4. apr 2012

@giza ahoj no to tiež neviem co vsetko zobrat do porodnice mohla by si mi to napisat ???

babucika
4. apr 2012

@babo28 a to je to najdolezitejsie si myslim... aby si robili pracu co najlepsie 😉. vela zdravicka vam prajem 😵

giza
5. apr 2012

@zdena340 rada ale dve A4 sa sem nezmestia, posli mi mail na seba do IP alebo mi napis priamo na mail mikichleba@gmail.com

sandrika1986
6. apr 2012

Všetkým mamičkám a budúcim mamičkám, želám prijemné prežitie Veľkonočných sviatkov 🙂 Chcela som sa zároveň opýtať, sú tu budúce mamičky z Trenčína a okolia, ktoré majú termín v auguste 2012 a vybrali si pôrodnicu v TN ? Rada popíšem... 🙂

adela76
7. apr 2012

Ahojte.
Je tu holky niektora ktora ma termin okolo 18.4.?

giza
9. apr 2012

Uz tento stvrtok sa budem tesit na vsetky ktore mate otazky a radi by ste odpovede - vo Frani (na Mierovom namesti) o 17. hod 🙂 Stretnutia aj s inym tehulkami, ci maminami - volna diskusia - tento x zamerana na temu o tom co s dietatom po porode...
@adela76
@sandrika1986
@zdena340
@evulkatn

zuzujan
9. apr 2012

@adela76 ja mam 20.4. a planujem ist do TN porodnice 🙂

evulkatn
9. apr 2012

@adela76 ahoj ja mam termin 30.4 ale pan doktor povedal ze mala sa narodi skvor🙂

zdena340
11. apr 2012

@giza
ahoj rada by som tam zajtra prišla ale teraz som u mamy ktora byva pri Nitre ale idem zajtra do TN ,ale pridem až večer okolo 8 a to uz nebudem mat casu tak mozno inokedy inak pisala som to email ,

zdena340
11. apr 2012

ahojte môžem sa este spytat ze ked mam krivu chrbticu a ortoped mi aj odporucil cisar je tam aj razítko u od primara tak primar v TN nemocnici proste si moze povedat ze cisar nepotrebujem a pojdem normalne ??? ked mi on povie ze to nic nie je tak ja ho akoze vobec neprehovorím ????

miskadusko
11. apr 2012

@zdena340 Aj na základe odporúčania od odborného lekára si primár môže postaviť hlavu- a on to robí dosť často,takže sa nenechaj odbiť a trvaj na svojom. ja som s nim mala kôli tomuto tiež velké nezhody a problémy ale neustúpila som mu a nakoniec mi ten cisarsky spraviť musel. ale určite ťa bude prehovaárať tak sa obrn trpezlivosťou ...prajem vela šťastia 🙂

giza
12. apr 2012

@zdena340 odbpovedane na mail 😉 a co sa tyka sekcie a krivej chrbtice, tak ja by som dala na primara ak on zvazi, ze to ide aj normalne - je to ale iba moja predstava, nazor, postoj,moje presvedcenie a kriva chrbtica nema nijake vazne opodstatnenie pre cisar (ale nie som lekar 😉 a ortoped uz vobec nie)... z hladiska k telu (rekonvalescencia lepsia - od tej sa dost odvija, moznost po prirodzenom porode prilozit dieta a byt s nim stale, ) to je ovela lepsie nez cisar, zdoraznim pri prirodzenom ci inak- fyziologickom priebehu porodu!
Nic neni ani cierne ani biele...

zdena340
14. apr 2012

@miskadusko no ja to budem mat od ortopeda a mam tusim az od riaditela tak by mohol

miskadusko
14. apr 2012

@zdena340 mohol... budem ti držať palce aby ti to vyšlo. potom daj vedieť ako to dopadlo. Hlavne aby ste boli zdravííí. 😉

tinkiz
14. apr 2012

ahojte, chcela by som sa spytat ci mate niektora skusenost s porodom do vody, ja som tiez z Trencina, zatial tehotna nie som, aj ked sa o to pokusam, ale zaujimalo by ma to 🙂 dakujem

zdena340
15. apr 2012

@miskadusko dakujem velmi peknee ved to je najhlavnejsie

zdena340
18. apr 2012

je tu niekto zo sihote ????

miskadusko
18. apr 2012

@zdena340 Ty si zo Sihote ? no škoda donedávna som tam bývala 🙂 ale už sme sa presťahovali ...

zuzujan
19. apr 2012

ahojte, planujem rodit v trencine, tak ako som rodila aj prve babo.
Pri prvom som posledny mesiac chodila priamo do nemocnice na poradne, dole na gynekologicku prijmovu ambulanciu - hlavnym dovodom bolo to , ze moj gynekolog bol skoro 2 mesiace PN, tak som chcela byt pod kontrolou.
Termin porodu mam zajtra a v TN nemocnici som na poradni este nebola, moj doktor je vsak zas chory . Takze najblizsie planujem ist tam. Chcem len poprosit o informaciu, ci je jedno ktory den tam pridem? robia tie poradne kazdy den od 7.00 - 14.00?? Nerada by som tam cakala 2 hodiny zbytocne.
Dakujem za info.

dulkagabulka
19. apr 2012

Na otvorený list o nástrihoch, adresovaný MUDr. Cupaníkovi sa podpísalo viac ako 100 žien s dlhodobými problémami po nástrihu. Mnohe z nich nam poslali svoj pribeh. Nie je to radostne čitanie , ale je dôležité, aby sa táto téma odtabuizovala.Tu je vyber z reakcii :

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/12......

gwen29
19. apr 2012

ahojte neviete mi niektora poradit ako sa rodi v trencianskej porodnici ked je miminko otocene KP????

sasikas
19. apr 2012

@gwen29 pokial je to dievcatko tak pravdepodobne prirodzene budu chciet skusit...ale kamoska rodila cca pred rokom, mala bola KP a "'vydupala"' si cisarsky....pri chlapcekoch neviem ako to je....myslim ze to by malo ist sekciou....ja mam zatial tiez KP, ale tak my mame este casu na otocenie, takze uvidime.... 😎

gwen29
19. apr 2012

@sasikas aha dakujem za info... u nas v PB ked je aj dievcatko otocene KP robia len cisarske.... len u nas v nemocnici ze je nejaky stafilokok teda bol tam na pred 4 mesiacmi tak neviem ci to je stale tak...a ze zeny mali s tym problem tak mam obavu aby som zbytocne nedostala nejaku infekciu....

sasikas
19. apr 2012

@gwen29 myslim , ze pokial sa ti neotoci a budes trvat na sekcii, tak ti ju urobia....aj tu kamaratku najprv odhovarali od sekcie, ale ona sa strasne bala rodit KP,tak nakoniec ich ukecala.... 😅

gwen29
19. apr 2012

@sasikas no ze nasa sa uz neotoci, ze tam nema miesto na otocenie a ona tak je uz od 31tt otocena a vyzera, ze jej to takto vyhovuje 🙂.... no ja sa tiez bojim rodit normalne ked je otocena KP a u nas v nemocnici inak ako sekciou nerodia ked je KP.... len ako som ti pisala, ze zeny co rodili sekciou nejak pred 4 mesiacmi u nas tak ze dostali zlateho stafilokoka a ze ich museli zasa rezat a cistit im to tak nerada by som tak dopadla

tinkiz
19. apr 2012

@zdena340 ahoj, ja som zo Sihote 🙂

miskadusko
20. apr 2012

@gwen29 ja som mala KP a rodila som cisirskym. nechceli mi to robiť: že šak to porodím aj normálne, ale odmietla som na koniec mi spravili sekciu.ale dalo mi to práce kým som si to vydupala 😠

liviatn
20. apr 2012

Ahojte, aj ja sa chystam rodiť v TN. A som z trenčíne... zaujímalo by ma či nemá niekto zoznam veci, ktoré si tam mám zobrať. Ak by ste boli niektorá taká dobra, budem veľmi vďačna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre