Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

fionika
23. sep 2010

@kaktusik007
@liviaf14
tak to je super, lebo som vazne nevedela kedy ich budem potrebovat

klara78
23. sep 2010

ahojte, ešte sa dostava pri prepuštaní z pôrodnice tá darčeková krabica?

hannah04
24. sep 2010

@klara78 ahoj v 04/2010 som krabicu dostala a ešte aj takú tašku tiež s podobným obsahom.

lulu723
24. sep 2010

@klara78 ano dostava sa a este dostanes taku modru tasku a tam mas tiez nejake letaky a vzorky 😉

moncika15
24. sep 2010

@lulu723 a co je v tej taske a klabici?

bubulka722
26. sep 2010

Ahojte kočky!!! Viem, že som mimo témy, ale chcela by som vás poprosiť o info kde je v TN dobrá predajňa tapiet. Potrebujem kúpiť tapetu do obývačky a bordúru do detskej a neviem kam najlepšie ísť. Je niečo aj v centre?

lulu723
26. sep 2010

@moncika15 tam mas nejake casopisy,letaky a vzorky 😉 ved uvidis ked porodis 😀

moncika15
26. sep 2010

@lulu723 len ma zaujima ci tam nie je ten trojuholnik do auta "baby on board) lebo vsetci mi hovoria ze to nemam kupovat ze v tom boxe to urcite bude 😒

bambibam
26. sep 2010

@moncika15 v tej krabici sme mali ten trojuholnik do auta "baby on board a kopec letákov. Len ma prekvapil v krabici domestos a detská výživa od 6 mesiaca ktorej končila záruka ,tak ju hned staršia dcéra zjedla. Ale aspoň krabica poslúžila na staré časopisy - ktoré sú dobré a škoda ich vyhodiť.

giza
27. sep 2010

@bambibam - mi v nej do dnes uchovavame vytvori deti zo skolky 🙂
pozdravovalo ta odo mna tvoje dietko starsie? 😀

3uholnik tam bol uz x rokov spat, ale je velmi neprakticky pri typoch aut ako mame my, kombi fabia ... zavadzia to tam akurat a pada dolu - lepive zase nic nevydrzia, rovnako ako aj lepka od mamaaja 😖 ...

kaktusik007
28. sep 2010

@moncika15 ja som kupovala baby on board, pretoze tie, co som mala gratis sa mi nepacili 😀 😀 😀

@bambibam a k tym zarukam... suhlasim, my sme tam mali aj lieky - volnopredajne na cistenie nosteka napr, take mini balenia, no a expiracia o dva mesiace..... 😠 a aj tie kasicky, detto..... no ale tak co uz 😉

moncika15
28. sep 2010

@kaktusik007 dufam ze to niesu normalne samolepky lebo to by ma muz zabil keby som mu zasrala cele okno 😅
a kde si kupovala?

kaktusik007
28. sep 2010

@moncika15 netusim 😀 sak to je uz tooooolkoooo mesiacov..... 😀 😀 😀

maculienka123
28. sep 2010

ahojte

chcem sa podelit o moju skusenost s porodnicou v TN.
ja som bola maximalne spokojna,co sa tyka cisteho porodu uplne super kolektiv,sestricky strasne ochotne,behali okolo mna jak splasene ako strarostlivost nadovsetko a doktori tiez uzasni.vsetko pekne spravene a cistucke.ja som mala aj muza pri porode,co mozem kazdemu odporucit,keby tam nebol,by som to velmi tazko zvladala a mozno aj preto boli ku mne vsetci ochotni,ze tam bol muz.dala som si epi,co mozem tiez odporucit,ked pojdem este rodit,jednoznacne s epi,nic to nieje,niet sa coho bat,len strasna ulava,ked uz neviete co robit od bolesti.anesteziologicka uplne super mlada a prijemna.novorodenecke oddelenie bolo tiez velmi prijemne,sice uz sa nesli tak potrhat ako pri samotnom porode ale nemozem si stazovat,vzdy ked sme len nieco potrebovali,ochotne poradili,dali.

moncika15
28. sep 2010

@kaktusik007 veru , ved uz skolo pol roka 😅

lulu723
29. sep 2010

@giza Ahoj chcem sa spytat,ze ked si odstrekujem rucne mliecko ci odstrekujem aj to zadne mlieko,alebo len predne? 😕

bambibam
30. sep 2010

lulu723 to teda fakt netuším ,ale ja odstrekujem pred kojením tak 30-40 a ked dokojím malej to ponúknem a scucneto ako by pri cecíku zabudla ťahať. Potom je spokojná ,a pekne spinká.

s.i.m.k.a1
30. sep 2010

@lulu723 a mas uz normalne mlieko?? skus odstrekovat az ked nakojis... 😉 teda ak nieco ostane 🙂

lulu723
30. sep 2010

@bambibam no praveze aj ja mu to takto davam,ale ked on spinka aj 3-4 hodinky a medzi tym sa mi aj 2x naleju tak odstriekam a potom ked sa mi zda,ze malinky by este cosi spapal tak mu rychlo zohrejem odstriekane mliecko a potom je spokojny 😉
@s.i.m.k.a1 no myslim,ze moc mi toho mlieka tam neostane.to az potom ked sa mi naleju mam dost mlieka 😉

bambibam
1. okt 2010

tak boli sme na preváženie - 5080g ,tak to sa niekomu priberá 😉 ,
lulu723 no mne ked sa nalejú ,tak málokedy čosi odložím , lebo ledva stíhajú pre tu moju. Má taký super apetít ,že sa vždy modlím aby sa tvorilo a stačilo.

alan1
2. okt 2010

@maculienka123 Maci, to nie je o slabosti ženy! Nepodceňuj sa. Je iná doba, a súhlasím s Tebou, prečo si niečo nezjednodušiť keď sa dá. A názor, že každá žena je stvorená pre prirodzený pôrod, ...... , nesúhlasím.
Maci, prajem všetko dobré. Držte sa. 😉

alan1
2. okt 2010

@lulu723 Ďakujeme, práve takéto informácie nám pomôžu. 🙂

demii
2. okt 2010

Aj aj mam super spomienky na porod v TN. Malal som komplikaciu s vrastenou placentou ale doktorka a doktor to zvladli na jednicku. Lekarkz na novorodeneckom su perfektne mile a ochotni takisto aj sestricky, kazdemu odporucujem ist rodit do TN.

miskadusko
3. okt 2010

ahojte kočky, chcem sa spýtať či niektorá chodíte k Dr.Sámelovi a či ste spokojné. Ja k nemu chodím už dlho, ale začínam uvažovať nad tým že by som od neho odišla, lebo mi vadí že nemá také vybavenie ako iní doktory, napr. Dr.Jankovský. neviem sa rozhodnúť či ostať alebo odísť. chceme druhé bábo a neviem... možno mi pomôžete pri rozhodovaní svojimi názormi. dakujem a nech sa Vám darí.

zuzkapu
3. okt 2010

@miskadusko ahoj, ja chodím k Dr. Sámelovi a som spokojná. Tiež si myslím, že by mohol trochu vylepšiť vybavenie ordinácie a aj tie lavice v čakárni by mohol vymeniť 😅 . Ale s jeho prístupom som veľmi spokojná, nemala som zatiaľ s ním žiadne problémy, ani čo sa týka odbornej stránky.

kaktusik007
4. okt 2010

@miskadusko ja som nedavno menila lekara prave za jankovskeho, avsak enbolo to z dovodu vybavenia jeho ordinacie 😀 - to som zistila potom ako prijemny bonus, a este aj to prostredie u jankovskeho je super.... ale ine som chcela... ja som mala jedneho uja, takeho zmatkara, pravidelne mi odmietal ukazovat vysledky mojich krvnych testov a vyterov, pravidelne zabudal ma posielat na odborne vysetrenia a potom sa takmer hadal ze preco som tam enbola, ze vsak cakacia lehota je 3 tyzdne a robi sa to v 20tt a ako to chcem stihnut..... no a potom som zistila, ze on si vsetky odporucacie papieriky vytlaci na zaciatku tehu, a necha v karte..... takze motak prvej triedy a to som este prosim pocas tehu mala komplikacie, raz som odmietla hospitalizaciu v tn a tak som mala od toho iba jeden papier, a ta hadka, ked som trvala na tom ze tento papier budem mat v tehu knizke a ze proste do karty to nedostane..... des.... 😠 😠 😠
takze toto bol dovod na zmenu lekara u mna, pokial je tvoj lekar dobry odbornik, po tej ludksej stranke si s nim spokojna, tak nevidim dovod ho menit..... len preto ze nema drahe sono a oranzove kozene gynekologicke kreslo???? 😉

giza
4. okt 2010

@lulu723 ahoj, nestihla som skor odpisat ( prepac) 😅

Predne a zadne mlieko...ktore to je? a kedy ide ktore? to sa predsa neda urcit, to je akoby si sa porovnavala so susedou co je tucna, ci jej pomlasie travy ako tebe, ako sa da nieco take povedat, zistit, ze teraz tecie take alebo take? Ako silno saje tvoje dieta, tak ako bambiina Stela ? (vsetko naj k meninam vcerajsim 🙂 😉 a boztek na nostek Stelke ) @bambibam

To su postkomunisticke dristy sestier, ktore sa nevzdelavali dalej a nemaju novsie poznatky a ja by som za taketo keci zatvarala - tak ma to vytaca 😠 😠 😠 .... aj teraz som mala taku maminu - tiez sa na mna pozerala, ze ved to je logicke...

Nezapodievat sa prednym a zadnym mliekom - co maju povedat take vyhladovane, podvizivene Africanky co dojcia aj viac ako 6 rokov?

Odstriekava sa iba maaalinko mliecka popredu (staci aj nahriat prsnik suchym uterakom horucim aby sa samovolne uvolnilo) ak je prsnik tak moc naliaty, zeby sa dieta malo problem prisat, alebo z nejakeho dovodu to dieta nemozete prilozit, tak sa odstriekava mlieko - taky dovod ale nepoznam, ak zena chce dojcit... 😉
Doodstriekvat mlieko po nadojceni dietata, sposobi ze sa vam zvysi este viac tvorba mlieka, ktoru dieta opat nespotrebuje...lebo dopyt=ponuka....kolko dieta vypije= tolko sa dotvori a ak bude dlhsie aj prisate, tak sa o to viac dotvori na dalsi x...
Ale toto tu nepisem nic nove, vsetko je na mamile sk 🙂

miskadusko
4. okt 2010

@kaktusik007
@zuzkapu
Kočky, dakujem za odpovede, asi to nechám tak, lebo máte pravdu že ako s človekom som s nim spokojná, vždy mi vyšiel v ústrety a jeho ludský prístup cítim pri každej návšteve. dakujem vám

shira_
4. okt 2010

ahojte, som z nm, tu sa nerodí, som v 30tt, ešte som nerodila, lekára mám v pn, pýtala som sa na jeho názor kam mám ísť rodiť. Odporučil mi trenčín. lenže... nepoznám tam ani nohu. neabsolvovala som nijakú predpôrodnú prípravu, nekomunikovala s nijakou pôr.asistentkou, nič nemám dohodnuté a do trenč. nemocnice ledva trafím. Na koho sa mám vlastne obrátiť, keby som si chcela dopredu dohodnúť nejaké veci ohľadom pôrodu?

bamarama82
4. okt 2010

@kaktusik007 ahoj ty si rodila sekciou v tn? kto ti ju robil pls?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre