Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sandrika1986
21. nov 2012

som sa pomýlila .... na prvú noc zobrali 😉

soldi
21. nov 2012

@sandrika1986 ja by som sa prave chcela vyhnut aj tym 20tim minutam. aby mi ho proste vobec nebrali. nevies, ci sa to da? vsak vazenie, meranie, cistenie, to vsetko moze pockat.

sandrika1986
21. nov 2012

@ soldi : Neviem ti povedať, nestretla som sa s tým, mne ju zobrali a potom doniesli po vyšetrení a pod.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adel22
21. nov 2012

@alenah31 Po 8 hodinách??? No to neznie moc dobre......

soldi
21. nov 2012

@alenah31 a akceptuju tam porodny plan, nevies? 🙂 jankovskeho by si odporucala, alebo ktory je taky naj? 🙂 cesta z ilavy do tn bola v pohode? ja som z pb, tak to mam kusok dalej. od nas chodia dost do ilavy rodit, ale tam ist nechcem urcite 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskadusko
21. nov 2012

Baby, ale Jankovský už v nemocnic nerobí....aspon čo som počula. má svoju ordináciu a má tam aj jednodňovú chirurgiu a že je iba tam. tak neviem... 😒 Asi by to všetko nestíhal...

martina.an
21. nov 2012

@miskadusko Jankovský robí aj v nemocnici,ale len jeden deň v týždni - v stredu

babybubble
21. nov 2012

@soldi no k tomu sa ja nemôžem vyjadriť, lebo s mojimi hneď utekali do inkubátorov...

martina.an
21. nov 2012

@soldi ahoj,všetci pôrodníci sú tam dobrí a chvália si ich,aj ja...To tvoje prianie,pochybujem,že Ti splnia vôbec v nejakej pôrodnici,to by si asi nikto nezobral na zodpovednosť,veď o to ide,že musia drobcovi skontrolovať všetky životne dôležité funkcie,hlavne AP skóre,okrem toho že musí byť v teple,ošetrení pupočník,skontrolované všetky orgány,kvapkajú sa kvapky do očiek,podáva injekcia(vit K) ....a ak nie je niečo v poriadku,konajú ďalej,ja by som to moc neriskovala,tak ako to chceš Ty,hlavne kvôli bábätku

lussi2
21. nov 2012

@soldi mňe ju tiež zobrali asi cca 20 min. Ja si myslím, že to nepočká to si dr.nezoberie na zodpovednosť keby sa babu niečo stalo, musia ho vyšetriť. veď uvidíš čo Ti povedia.

lussi2
21. nov 2012

@lussi2 zabudla som na chvilu mi ju dali na brucho hneď ako sa narodila 🙂

lussi2
21. nov 2012

@soldi zabudla som dodoať, že mi ju dali na brucho na chvíločku hneď ako sa narodia 🙂

molka
21. nov 2012

Možno odveci otázka, ale keď vám dali deti na brucho, to ste rodili nahé? Alebo vás potom vyzliekli?

skarabeus1111
21. nov 2012

@molka nie, mna isto nevyzliekali, mala som velmi vysoko vyhrnutu erarnu kosielku 😉

molka
21. nov 2012

@skarabeus1111 jasné, mohlo ma to napadnúť. 😅

soldi
21. nov 2012

@martina.an skontrolovanie apgar skore zaberie par sekund 🙂 kde je viac teplo nez na maminkinom tele a pod dekou???
pupocnik by som chcela nechat dotepat, nie hned rezat.
kvapky do oci aj vit. K mozu kludne dve hodiny pockat 🙂
vsade vo svete sa takto normalne da rodit, len u nas je to problem 🙄

@alenah31 a v com ma ilava lepsie recenzie? mne ide hlavne o moznost sukromia po porode a o momenty po porode, aby mi dietatko nechali na mne, aby sa mohlo prisat atd 😵 🙂

skarabeus1111
21. nov 2012

@molka tak rychlo a zbezne som citala.... moja skusenost v TN.... Prvy porod bol sup sup, rodila som normalne, syncek bol KP. Sestricky na novorodeneckom mi ho na prvu noc zobrali, rano som ho mala uz u seba..... co sa tyka kojenia, ukazali mi, poradili, aj co sa prebalovania tykalo... skratka vsetko... o 6,5 roka neskor som tam isla znova... manzel bol so mnou od zaciatku - do konca... v sprche, na vzdycharni, pri samotnom porode.... ked mi dali maleho na brusko, manzel mu prestrihol pupocnu snuru, ked brali maleho vedla, manzel isiel s nimi.... Manzel mi aj obed stihol spapkat / bol neskutocne hladny /, lebo nestihol chudiatko ani ranajky :D..... mna sa teda nepytal, ci som hladna, ale po porode by som do seba nic nedostala :D..... pytala som si nadstandartnu izbu - kym som porodila, bola volna. Bolo tam super, navstevy som mala povolene na tejto izbe od rana od pol 10 do vecera do pol 10..... nemusela som nikam chodit s malym, cez cely pavilon na jednu alebo na druhu stranu, skratka, kazdy, kto ma chcel pozriet, prisiel za mnou 🙂.... Bola tam sprcha, tak ked niekto prisiel, v klude som sa mohla ešte aj vecer osprchovat, dali mi pozor na maleho , akurat wc - ko bolo na chodbe, ale bolo zamknute - cisto patrilo len ku tej izbe. Mala som tam telku, vezu, ladnicku... skratka, sukromie ako domka 🙂.... teraz ma to caka znova, a bola by som rada, keby to prebiehalo tak ako vtedy, pred 3,5 rokmi 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dulkagabulka
22. nov 2012

ako Veronika porodila prirodzene po sekcii:
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

veľmi pekný príbeh 😉

evabednar
23. nov 2012

ahojte, ja som sa vratila vcera z trencianskej porodnice, ktoru som si vybrala ako prvorodicka na zaklade doporuceni znamych a cestovala som tam z povazskej. musim vyjadrit maximalnu spokojnost. velmi mi zalezalo na tom mat malicku hned a stale pri sebe. ked som sa na to opytala v povazskej, ci by to bolo mozne, bolo mi povedane doslova: ked sa niektora mamicka nechce prisposobit nasmu zabehnutemu systemu, dieta jej nechame a nech si s nim uz robi co chce. porod som mala vyvolavany, kazdy so mnou jednal velmi slusne, sestricky boli mile. po porode som asi po 5 minutach povedala, ze o rok pridem znova🙂 partnera som vystuchala z domu vraj velmi skoro, potom som ho poslala do kauflandu a nakoniec mi sestricka podavala mobil nech volam, lebo dostaneme poza usi ak to nestihne. malicku mi dali na brusko, na chvilu ju zobrali na vysetrenie, kam s nou isiel partner a o chvilu mi ju uz niesol do naruce. prisla sestricka z novorodeneckeho a malicka sa hned prisala. dcerku mi priniesli ani nie 2 hodiny po prevezeni na izbu a uz so mnou zostala do konca. laktacia sa mi rozbehla hned na druhy den po porode a verim, ze aj vdaka tomu, ze som bola tak v pohode. niekto sa stazuje na neochotu sestier ale ja so spoluleziacou co sme sa opytali, sme sa dozvedeli, sestricky boli velmi ochotne opakovane radit s dojcenim, pomohli pri odstrekovani mlieka, treba sa len pytat a komunikovat. toto boli veci na ktorych mi zalezalo, mat malu pri sebe a dojcit a trencin to splnil na maximum (aj bez porodnych planov a neviem akej priprave). ja som si odtial odniesla iba porodnu radost a nie bolest 🙂

hela_tn
23. nov 2012

@molka ja som rodila pred mesiacom, mala som planovany cisarsky kvoli zlej polohe malej (bola otocena hlavou hore). Mala som nadstandard ten najvyssi a cely cas bol so mnou v nemocnici manzel a staral sa o mna aj o malu. Takze ak chces, moze byt s tebou na izbe hoci kto, trebarz aj mama, ale to len na tejto jednej, lebo zvysne dve izby su len pre jedneho..izba je velka, zariadena vsetkym potrebnym, vlastne wc a sprcha..sestricky z novorodeneckeho chodia kupat babo priamo do izby a na izbu mozu chodit navstevy, su tam dve kresla a stolik ako aj dve stolicky a stol na jedenie..ja za seba vrelo odporucam, bola som nadmieru spokojna..hlavne pritomnostou a pomocou manzela, vlastnym wc a polohovatelnou postelou..inac personal strasne mily a ochotny..

molka
23. nov 2012

@hela_tn ja by som chcela nadstandard prave kvoli tomu, aby pri mne mohol byt manzel. Mam za sebou 2 cisarske a tie prve dni v porodnici bez pomoci boli hrozne. Je sanca, ze porodim normalne, vtedy by som nadstandard nevyzadovala, ale ak bude zase cisarsky, velmi by mi to pomohlo. Ako casto sa tam deti kupu? A kupu ich len sestricky?

mnamko
23. nov 2012

@soldi musia ti ju vziať pretože mne muž hovoril,že jej ťahali z pluc vodu,ked sa pýtal že prečo tak že to musia každému babatku,lebo tam po pôrode ostáa trocha vody a tá musí ísť preč,lebo by sa zadusilo.po pôrode aj tak ešte pôjde von placenta,možno ťa budu zašívať,ja som napr.malú len rukami omatala lebo som nevedela otvoriť oči,mňa rodil Sučanský neskutočne perfektný doktor,ja som počula vraj je už lepší ako Jankovský

sandrika1986
24. nov 2012

@molka : Každý večer bábätká kúpali sestričky 🙂

hela_tn
26. nov 2012

@molka deti sa kupu kazdy den, zhruba okolo piatej a kupe sestricka, v pripade, ze ti to nevyhovuje, tak sestricky su ochotne a pridu okupat aj neskor. Ja som napr. vtedy kojila, tak prisla az o siedmej..teda na tej nadstandardnej kupe sestricka pod tockou v umyvadle🙂je to strasne smiesne, nasa mala to mala strasne rada, drzala jak hluchy dvere🙂))
kamoska co bola na normalnej izbe, tak ona chodila kupat babo na novorodenecke, ale neviem, ci ho kupala sama alebo tiez sestricka kupala..

sandrika1986
26. nov 2012

My sme mali normálnu izbu a tam chodili o 17h alebo o 18h sestričky kúpať detičky, ale my sme ich neumývali,lebo ich automaticky umývali sestričky z novorodeneckého pod točkou v umývadle 😉

silvianm
8. jan 2013

Ahojte maminky 🙂 hladam nejaku maminu cakatelku z TN /aj z juhu/ co ma termin v juni '13.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre