Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

jezibab
27. apr 2011

@sasikas ahoj, detskú gynekológiu robí aj MUDr. Kubalová na Juhu, máva veľmi plno, ale je výborná aspoň nakoľko môžem posúdiť ja, čo k nej chodím. Len neviem, či zoberie ešte niekoho, čakacie doby sú dosť dlhé, takže pacientiek má veľa...

sasikas
27. apr 2011

@jezibab dakujem pekne....aj pediater mi ju odporucil...tak sa tam skusime objednat...uvidime ci nas este zoberie.... 😉

paula1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vieraj
27. apr 2011

kubalova fajn, velmmi dobra. bola som v cakarni, ked vysetrovala male dievcatko. velmi plakalo, ale ona bola vludna a spolu so sestrickou to zvladli. dieta plakalo asi kvoli strachu..

miskadusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskadusko
2. máj 2011

chcem sa spýtať aký je postup pri príjmaní do pôrodnice trebárs večer ked sa začína pôrod. Príjmu ma dole na príjme, potom ma prevezu hore asi na vzdycháren a ked sa začne pôrod na sálu. a zaujma ma či stále budem po tých "oddeleniach" pendlovať s tou obrovskou taškou v ktorej budem zbalená a izbu (postel) mi dajú až po pôrode ked si odležím dve hodinky? pýtam sa aby som vedela či sa môžem zbaliť do jednej velkej tašky alebo si mám spraviť nejakú takú príručnú ktorú budem potrebovať pri pôrode🙂

lienka55
2. máj 2011

@miskadusko myslim,ze vo vacsine pripadov je postup prijimania taky aky si napisala.Co sa tyka tych tasiek tak ja som pendlovala od izby c. 1. az na vzdycharen a potom na salu.Mala som co robit,taska tazka a nema ti ani kto pomoct,a nedaj Boze este ked mat bolesti. 😉

liviaf14
2. máj 2011

@miskadusko ja som mala príručnú s hygien. potrebami zbalenú zvlášť, tú som si brala na pôrodnú sálu....... ostatné veci som mala na izbe 😉 takto mi to povedala aj sestrička, čo ma brala na sálu 🙂

miskadusko
2. máj 2011

Kočky, díky tak si zbalím aj takú malú tašku keby náhodou aby som mala pri sebe nejaké tie hyg. potreby , foták a pod. díííky.

mata_murkova
5. máj 2011

@miskadusko ja som izbu popredu nedostala sice som mala tiez zbalene 2 tasky bolo mi to prd platne vzali ma na vzdycharen mala som porodne bolesti ale tasku som si musela niest sama az ked ma dali na salu mi ju pomohla sestricka odniest..tasku mi po porode nalozili na postel a odviezli ma spolu s nou na moju izbu

koga
6. máj 2011

ahojte, mohla by som vas poprosiť, keby mi niekto napíše zoznam vecí, ktoré si treba zbaliť do pôrodnice v TN,...pôvodne som mala isť do Martina...ale plány sa zmenili...tak aby mi v TN náhodou niečo nechýbalo, hlavne to,čo vyžadujú 😉 Ďakujem

marry26
7. máj 2011

vlozky-najlepsie z lekarne poporodne bez lepiek, teplomer, pribor -ak chces svoj, osusku, toaletny papier, sprchovy sampon, hygienicke potreby,prezuvky, zabky do sprchy, nocne kosele, zupan - niektore nosia erarne, ja som mala 3kosele svoje. Pre babo balik najmensich plienok, palicky na cistenie nosa, usiek, vlhcene obrusky, kremik na zadok, ja som vyuzila aj rukavicky, lebo sa skrabala, No a vodu na pitie

miskadusko
8. máj 2011

ja by som doplnila: ak pôjdeš do zdravotníckych potrieb tak tam kúpiš aj tie vložky a kúp si tam hned aj jednorázové nohavičky na čas po pôrode- sú také sieťkové a lepšie sa hoja rany. predavačky v tých zdravot. potrebách čo sú v keramoprojekte ti určte poradia 🙂 . a čo sa tíka vody na pitie - určite nesýtenú aby bábätko nenadúvalo ...

koga
8. máj 2011

Ďakujem veľmi pekne 😉 mám zbalené aj kojenecké podprsenky a vložky do nich..ale nemocnice sa v tomto asi líšia 😵

hori
11. máj 2011

@miskadusko ja som sa po TN nemocnici paradne napendlovala... 🙂 najprv som asi 3-krat obisla polku arealu, kym sme nasli spravne dvere, zacalo to v satni, kde mi zobrali oblecenie a dali mi prezliect sa do nemocnicneho, potom nas cez par chodieb zaviedli na prijem a nastastie v tam bola uz aj vzdycharen hend vedla... potialto mi batozinu nosil muz, na vzdycharni som uz bola sama, kedze nechcel byt pri porode... na porodnu salu to bolo len cez jednu chodbu, no a po porode ma na oddelenie sestonedielok viezli na voziku (zasa to bolo niekde uplne inde) a batozinu mi zobrala sestricka, ktora ma viezla... takze moja rada - zbalit sa nie do tasky, ale do KUFRA NA KOLIESKACH, presne takeho, ako keby si isla na letisko... len nie ten najvacsi, samozrejme... 😉 do predneho vacku si dat veci, ktore chces mat poruke... a ten kufor so mnou cestoval proste vsade, sestricky s tam nemali problem ho odviest...
s tymi postelami... uz na vzdycharni je postel, lebo nikto vopred v podstate nevie, ako dlho tam bude, na sale je porodny stol a aj postel... izbu som dopredu nevedela...

hori
11. máj 2011

chcela by som sa spytat vsetkych tych, ktori rodili s vopred planovanou epiduralkou... bolo ju treba zajednat vopred a absolovoat nejake pohovory s anesteziologom alebo stacilo povedat na prijme?
lebo ja som o nu ziadala az v porodnych bolestiach, ale nedali mi ju... teda priamo neodmietli, ale "akoze" to nestihli (mali na to 5 hodin!!!)... ale mam pocit, ze bud bola doktorka zaneprazdnena alebo mi ju v skutocnosti ani dat nechceli a schvalne to natahovali, doktorka stale hovorila, ze som otvorena len na 2 prsty a tu zrazu hop a ideme tlacit a mala bola na svete a ake uzasne, usetrili ste 100 eur! ... proste pri druhom porode by som chcela mat 100 % istotu, ze ju dostanem. da sa to? inak idem rodit inde...

miskadusko
13. máj 2011

baby myslíte si že ako druhorodičke mi bude stačiť ked sa do nemocky dopravím pri 5 min. kontrakciach?

shira_
14. máj 2011

@miskadusko ja som tak išla ako prvorodička a porodila som skoro až o tri dni tak si hovorím že s druhým isto nepojdem skôr...hehe dúfam že to potom stihnem, ale tiež ma to zaujíma, kedy je dobre ísť....

miskadusko
14. máj 2011

@shira_ no, lenže ja som pri prvom ležala tri dni v nemocke kým mi pôrod vyvolali a potom som bola rada že sa to začalo i ked na prvorodičku to bola štvorhodinová bleskovka. takže vôbec neviem ako to bude teraz.

stardust
14. máj 2011

@hori urcite treba zajednat dopredu...to iste, ale v inej nemocnici mi spravili, ale sama som si na vine, lebo som nepodpisala suhlas pred tym, ako mi nastupili kontrakcie..este stastie, ze to bolo pri druhom porode, ktory prebiehal este lahko v porovnani s prvym porodom. Vtedy tam rodila jedna zenska v susednej miestnosti, revala (slaby vyraz) ako prasa na cele oddelenie, ze chce epiduralku...holt, smola...mala to podpisat a neverit zvastom PA.

janette4
14. máj 2011

@miskadusko ja som išla pri 10min.kontrakciách,keĎ sme prišli do pôrodnice,boli 4minútové, hodinu na to bol malý na svete.,takže na 5min.kontrakcie by som nečakala

hori
15. máj 2011

@shira_ @miskadusko ja som sa zasa z prveho porodu poucila tak, ze nech budu kontrakcie akekolvek, idem do porodky rano, pokial to bude mozne... lebo pri prvom som cakala do vecera a aj tak sa mi to ktovieako nerozbehlo, v porodke mi aj tak dali vyvolavacku a potom mi uz nezostavalo nic ine len porodit v noci, a to bolo o drzku, odpadavala som od unavy, co sa mi chcelo spat, druhe by som teda chcela urcite porodit cez den... ak to bude co len trochu mozne...

@stardust aj som si myslela... len neviem kedy, lebo v TN sa do porodky vopred nechodi... alebo je taka moznost? alebo ze by som sa spytala dokiho, co k nemu pojdem na prietoky? mne papiere dali podpisat aj na sale, (vraj ze precitajte si poucenie, no ja som od bolesti ani nevidela, este aj okuliare som mala kdesi odlozene), len k samotnej epi uz nedoslo... 😠

miskadusko
15. máj 2011

@janette4 tak to si mala super rýchle🙂 Keby sa to aj mne tak podarilo, no uvidíme... 😅

janette4
15. máj 2011

@miskadusko no mne aj dr.kázal ísť do pôrodnice už pri 10min.kontrakciách,lebo že prvorodičky majú ísť až pri 5min. a druhorodičky pri 10min.,lebo pri druhom je ten priebeh rýchlejší a tie intervaly sa rýchlejšie skracujú,čo môžem aj potvrdiť,lebo zo 7min. mi to skočilo hneď na 4min.takže pokiaľ nie si priamo z TN,asi by som to doma dlho nenaťahovala

stardust
15. máj 2011

@hori ahoj, ja som sem skocila len nahodou, lebo pochadzam z Trencina...ale myslim, ze vsetko, co sa tyka porodu v nemocnici, by si mala riesit s nemocnicou. Ja som si tiez dodatocne podpisovala, PA mi este odoberala krv (no to si mohla odpustit) a aj som jej hovorila, ze som s tou PDA suhlasila uz pri predstavovani sa pred niekolkymi tyzdnami a ze teda vobec nepatrim ku tym zenam, co by odmietli este aj anestezu dolorozu ci drievko do ust 😠
Pozeram, ze budes mat porody kratko po sebe, takze by si to mala mat o dost lahsie ako prvy krat.

hori
15. máj 2011

@stardust jaaaj, no kiez by to bolo aspon o cosi lahsie ako prvykrat... ! 😉

miskadusko
15. máj 2011

@janette4 v útorok idem na poradnu tak sa na to spýtam , som zvedavá čo mi povie, ináč som priamo z trenčína zo sihote tak si myslím že za desať min. som v nemocke. keby niečo 😀

janette4
15. máj 2011

@hori neboj bude,máš dosť malý rozdiel,Lucka mu už "vyšlapala" cestičku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre