Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

gabika84
26. máj 2011

moja ma sice este dost casu na otocenie, aj ked moj doktor mi povedal: "ved nebojte sa, ked su dobre podmienky, rodit sa da aj zadockom!" som si pomyslela: rod si zadockom sam, ty..! 😀 skutocnost je vsak taka, ze ked som bola na TN porodnici pred 1,5 mesiacom (v tom case zial iba hospitalizovana), robili velmi vela sekcii. po prevezeni z chirurgie som bola aj na izbe s jednou holkou, ktora uz mala termin a babo sa neotocilo, jedneho rana len prisli, povedali, ze ked sa neotocilo doteraz, uz to asi nespravi a odviezli ju na salu. odviezli ju 7:55, mala sa narodila 8:11 😕 😎 o porode zadockom som tam za ten tyzden nepocula.

doop78
27. máj 2011

ahojte, pridavam aj ja svoju nedavnu skusenost s TN a IL - pred 3 mesiacmi som rodila druhe dieta. Maly bol otoceny zadockom a aj ked to je moje druhe dieta, v ziadnom pripade som si netrufala na porod KP a velmi som sa toho bala. v TN som bola na konzultacii v 38 tyzdni, kde mi bolo primarom jasne vysvetlene, ze planovany cisarsky nepripada do uvahy, ze porod KP je uplne bezny a cisarsky sa robi len ak je dieta velke, prip. nastane nejaka komplikacia. Tak som sla do IL, kde mi bez problemov dali termin na cisarsky, mala som to bez stresov a vsetko prebehlo OK. Prvu dceru som rodila v TN, len ta bola otocena spravne a vtedy som si TN porodnicu aj lekarov nevedela vynachvalit.

miskadusko
27. máj 2011

@gabika84
@doop78 strašne ste ma potešili. ja som bola pri prvom pôrode s trenčínom stráááášne spokojná, stále som hovorila že ked druhé tehu tak určite do trenčína, ale ak by bolo KP tak trenčín obídem dalekým okruhom síce ma to bude mrzeť, lebo som bola spokojná aj s tými návštevnými hodinami to bolo super a aj doktory boli super aj sestričky ale ked "nemôžu" vyhovieť požiadavkam cisarskeho rezu tak pôjem inam. DOOP78 prosím ťa môžeš mi trochu priblížiť pobyt v ilave: návštevné hodiny, sprchy, nejaký pribl. zoznam čo si treba zobrať a proste niečo čo ťa napadne alebo ťa zaskočilo. dakujem a chcem sa spýtať či tam je Roomin in. (neviem či som to spraávne napísala 😀 ) a na kolký den ťa pustili po sekcii domov. teda Vás 😉

doop78
27. máj 2011

@miskadusko v IL je to v pohode, lekari aj sestricky su fajn (ja som k nim bola mila, takze aj oni boli mili ku mne). Navstevne hodiny su tusim od 15 do 17. Neni som si ista, lebo z pooperacnej izby sa mi podarilo ist na nadstandard izbu - maju tam 2, a tam za mnou mohli navstevy chodit kedykolvek, co bolo super. Na nadstandard izbe je aj kupelka, takze aj to som mala super. Inak su sprchy aj WC na chodbe. Bola som aj tam - a vsetko v pohode. Sprchy su tam tusim 4 ak si dobre pamätam, zatvaracie ako sprch. kut, takze aj vcelku sukromie. WC su tusim 2. Tie su neprerobene, takze nic moc, taky bezny nemocnicny standard. Co si treba vziat - co sa brava bezne, podlozky pod seba, toal. potreby, nic take ako teplomer, pribor... Pre babo - plienky, krem na ritku. Cely cas je babo v nemocnicnom oblecku a perinke, az na odchod domov vlastne. Rooming in tam je, babatka su s maminami - po cisarskom to zalezi na tebe, ako sa budes citit. Nas pustili na 5-ty den, teda o den dlhsie ako po normal porode. Ale vsetko zalezi na tom ako bude tebe a ci babo nema zltacku. 24 hod po sekcii sa musis postavit a "rozchodit" to. Neni to med lizat ale da sa 🙂 Co je tam ine ako v TN - kazde rano okolo 6 beru vsetky babatka na novorodenecke, kde ich okupu, osetria, prebalia, prezlecu do cisteho a porobia vysetrenia. Vracaju ich potom okolo 8-mej. Cize mas 2 hodky sama pre seba - dat sa do poriadku. Najprv som kukala, ze co je to za system, ale nakoniec sa mi to celkom lubilo, ze sa v klude umyjes, naranajkujes...

miskadusko
27. máj 2011

@doop78 dakujem ti moc pekne, vidím že je to fakt super keby sa aj mne podarila tá nadštandart izba bolo by super a čo sa mi páči sú tie "sprchové kúty" nie ako v TN iba také chlieviky 🙂 aj ten ranný klud bez bába je dobrýýý. dakujem ti, som kludnejšia 😀

doop78
27. máj 2011

@miskadusko neni zac, pamätam si dobre na ten stres na konci tehu, ked som nevedela co a ako bude 🙄 drzim palce,nech vsetko dobre dopadne

lubka8386
29. máj 2011

ked to tu tak citam tak stracam veskeru nadej vybavit si v Trencine sekciu ☹

miskadusko
29. máj 2011

@lubka8386 ja už som tu vieru stratila :(

miskadusko
29. máj 2011

@doop78 prosím ťa chcem sa ťa ešte spýtať ako to bolo s prvým stretnutím v Ilavskej nemocnici. to si išla priamo za primárom a dohodla si s nim termín cisárskeho alebo ako... musela si mu vopred zavolať a dohodnúť si nejaký termín??? zaujma ma to prvé stretnutie, lebo po dnešku som pochopila že trenčianska pôrodnica a cisarsky rez sa nedajú použiť v jednej vete čo mi je luto lebo som bola spokojná, no ale čo už ☹ a to si si v ktorom týždni išla dohodnúť to stretnutie na ten cisarsky. díky moc

miskadusko
29. máj 2011

@lubka8386 a ty si priamo z trenčína? kedy máš presný termín? ja 6.7. ešte aby sme sa v tej ilave nestretli 🙂))

ewisam
29. máj 2011

@miskadusko "nemozu vyhoviet poziadavkam CR" Mozem sa opytat co tym myslis? Ja si tam tu sekciu planujem, tak ma zaujima vsetko pre a proti, nieze ma tam nechaju na stole a ze dovi, vysivas, tak sa zasi 😀

miskadusko
29. máj 2011

@ewisam myslím to tak, že v trenčianskej pôrodnici musíš mať neviem aký velký dôvod na to aby ti spravili cisarsky. im sa do toho vôbec nechce a nechajú ťa rodiť normálne aj ked je trebars dieťatko otočené ritkou a nie hlavičkou ako by malo. tak neviem ale nesprávne otočenie bábätka neni pre nich dostačujúci dôvod na cisarsky. proste ti povedia: to vytlačíte. neviem z akého dôvodu si plánuješ sekciu ty, tak držím palce aby ti to dobre dopadlo.

ewisam
29. máj 2011

@miskadusko aha tak, no ja inak rodit ani nemozem, takze to maju potvrdene dvoma lekarmi - maju smolu....vobec ma nebude zaujimat, ze im sa do toho nechce, ale ked si nebudu chcet dat povedat, nuz nie su jedini...asi tak

ewisam
29. máj 2011

@miskadusko a pozram, ze teba to caka zachvilku, tak sa drzte 😉

miskadusko
29. máj 2011

veď práve nie sú jediní, tak preto zisťujem čo sa dá. a tá ilava mi zatial vyhráva. ale ty ked to máš potvrdené od dvoch doktorov tak si asi nedovolia špekulovať a riskovať. ale v mojom prípade sa to rieši že čo nemocnica to iný prístup, tak preto tá ilava...

ewisam
29. máj 2011

@miskadusko No tazko to posudim, ale vraj aj Banovce su fajn som pocula...

miskadusko
29. máj 2011

hej ja som sa rozhodovala medzi bánovcami a ilavou, zatial iba takto cez net ale viac sa priklánam k tej ilave, sama neviem prečo 😕 , pôjdem sa spýtať do ilavy a ked nepochodím tak sú na rade bánovce... zober rad radom celý kraj, je mi to jedno 😀 ...

miskadusko
29. máj 2011

@ewisam hej ja som sa rozhodovala medzi bánovcami a ilavou, zatial iba takto cez net ale viac sa priklánam k tej ilave, sama neviem prečo 😕 , pôjdem sa spýtať do ilavy a ked nepochodím tak sú na rade bánovce... zober rad radom celý kraj, je mi to jedno 😀 ...

miskadusko
29. máj 2011

@gabika84 jeden doktor povedal : po 34 týždni sa dieťatko fixuje takže je už malá pravdepodobnosť že by sa otočilo tak ako treba...

babula
29. máj 2011

kocky nestraste ma,ja som mala naposledy maleho otoceneho ritkou,utorok uvidime,ale rozhosne idem cisarskym ked bude KP a to dufam pochopi aj primar,kedze prveho som rodila hlavou a islo to tazko a maly skoncil v inkubatore,tazke neriskujem.nechcem rodit inde kvoli vybaveniu novorodeneckeho oddelenia

gabika84
29. máj 2011

@miskadusko a ako ste vlastne dosli k tym zaverom, ze v TN sa malo kedy rodi cisarom? @lubka8386 lubi a ty si nepamatas, ked sme tam teraz lezali, ze dost bab malo cisarsky? ty si naviac dvojickovsky pripad, snad by ta tak netrapili. nasla som statistiku za rok 2009 bolo v TN nieco cez 19% vsetkych porodov sekciou. to mi nepride ako malo...

lubka8386
29. máj 2011

@gabika84 vies co nepamatam sa veru ake boli tie porody ked som tam lezala 😒 len v poslednej dobe ine nepocuvam a aj nastavajuca svagrina mala skusenost ze ten cisarsky nechceli fakt robit , preto stresujem ☹ a veru nechavaju aj dvojicky normalne rodit, pokial su hlavickami dolu a ti moji drobci veru tak su ☹

lubka8386
29. máj 2011

@miskadusko presny termin mam 9.7. zatial ale pri dvojkach sa to vraj velmi lahko meni 🙂

gabika84
29. máj 2011

@lubka8386 tvoji su hlavickami dolu? no ved to je dobre!! ja som myslela, ze zadockom.. ved ked budu dobre otocene, preco chces silou mocou cisarsky? jasne, ze nechcu robit cisarsky len tak, predsa len je to operacia. a s kazdou operaciou mas mozne komplikacie. a po prirodzenom porode sa rychlejsie zotavis, uvidis. mne uz raz za toto tehu brucho parali a nechcem to zazit znovu. dufam, ze budem rodit prirodzene. aj ked malu mam zatial tiez KP, dufam, ze sa este otoci. jasne, ze radsej ako rodit KP by som chcela cisarsky, ale inac (za vhodnych podmienok) urcite nie.

lubka8386
30. máj 2011

@gabika84 vies ja chcem cisarsky lebo sa bojim dvojky rodit normalne kvoli kontrakciam.... vraj pri dvoch nezostavaju kontrakcie pre druhe dieta a to potom treba vytahovat a bojim sa aby mnu tymi kliestami alebo vakuom nieco neposkodili 😒 lebo sa to casto stava

babula
30. máj 2011

gabika my budeme mozno rodit aj naeaz a dufam,ze prirodzene,ja som mala prvy porod tazky ale na druhy den som nevedela,ze som rodila

janette4
30. máj 2011

@lubka8386 myslím,že sa nemusíš obávať.so mnou bola v pôrodnici kočka,ktorá porodila dvojky prirodzene a bez vyťahovanie.takže držím palce,aby si to ty aj bábätká krásne zvládli 😉

lubka8386
30. máj 2011

@janette4 to faaakt ??? no tak uvidime, ale nerada by som aby to nejak zle dopadlo 😒 lebo mam strach ☹

lienka55
30. máj 2011

@lubka8386 mam presne taku istu skusenost ako@janette4 ,bola so mnou na izbe mamicku s dojickami.

hori
30. máj 2011

@mariro a to ides na konzultaciu za primarom? a termin tej konzultacie si si vopred telefonicky dohodla, ci ti gynekolog vybavil?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre