Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

dahlia23
15. feb 2010

ja som nebola hrať, my sme boli fandiť. 😀 😀 😀 len tam býva dosť hlučná atmosféra, trochu lepší zážitok ako na futbale. ale malému sa v brušku zjavne páči. no čo, veď on najlepšie vie, kedy sa chce narodiť. 🙂

rikarr
16. feb 2010

no mne povedal v piatok na poradni že som trošku otvorená ..tak ja dufam,že sa to nebude dlho natahovať ...ešte také 2 tyždne možno vydržím 😀

giza
16. feb 2010

Dahlia, Rikarr....kazda vieme, ze si to nevyberieme ( i ked CR, ci vyvolavackou sa to da ovplyvnit) ....Veru vydrzat - "nist ine nezostava"...ale ste uz vo finisi...takze myslim na vas, apropo ako sa o vas dozvieme tu , ze to uz mate za sebou ???

dahlia23
16. feb 2010

ja by som sekciu nechcela ani za nič... akože nechápem, prečo si niektoré baby myslia, že je to nejaká výhra ☹
a na vyvolávačky mám rovnaký názor. ja som stará "konzerva". keď to má prísť, tak to príde. 🙂
ja som bola dneska v poradni u svojej doktorky, ale nejaká som skeptická, resp. už mi je to jedno. 😀 neskôr ako za 2 týždne to nebude, tak som v pohode. aj keď prognóza je, že by to do konca týždňa mohlo byť. uvidíme...
giza, veď na to, aby sme boli v kontakte so svetom, máme predsa internet v mobile 😀

pink_lady
16. feb 2010

caute s tou sekciou tiez nechapem preco si niektore myslia ze je to vyhra 😔 ja som mala zial tu "cest" lezanie 24 hod na tej uzassnej posteli nic moc a potom to postavenie a prve chodenie no hroza a dost dlhe zotavovanie, predsa len je to velka brusna operacia... 😖

dahlia23
16. feb 2010

pinky, to ti verím, mne robila parciálnu resekciu vaječníka klasickým spôsobom, nie laparoskopicky, jazva presne ako po sekcii. a tie bolestiiii.... ja mám za sebou toto a slepák a teda sekciu by som si dobrovoľne nevybrala, ani keby mi za ňu zaplatili 😅 ako hovoríš, je to operácia, a nie malá....

rikarr
16. feb 2010

ja sa sekcie bojim...preto dufam že toto krpaté pojde šupom von tak ako sa patri 😀

aj ked nemam nejaké obavy z porodu skor z toho čo narychlo bude s našou prvorodenou 😀 a ako to zvladne.

ja napišem sms tuto babam z mojej temy kam chodim a lulu to sem prinesie hadam 😀 😎

giza
16. feb 2010

no pekne - to som rada, ze o vas budem vediet co a ako 😵

na mobile je to predsa len dost na figu s iternetom,i ked da sa, ale nemam tam klavesnicu a tak sa mi velmo zle odpisuje... 😅 to je ako ked vytukavas dlllllhu smsku - obzvlast pri mojich siahodlhych prispevkoch 😀 😅 ...

Z cisarskym som na tom ako vy (ale proti gustu ziaden disputat) a aj s vyvolavanym porodom skusenost - neprajem nikomu to ani len riskovat co som si prezila pri vyvolavackach, ale ma to i pozitivnu/prinosnu cast (vyvolavacka) a to, ze niekedy to telo potrebuje v urcitych situaciach, takze pokial sa vsetko robi v tedy kedy je to nevyhnutne tak neni o com.... 😉
Rikarr, nevies co s malou ak to na teba pride? Mas niekoho v zalohe komu ju das?

jajka78
16. feb 2010

preco pisete ze vyvolavanie nechcete? ved ked treba hadam sa musi vyvolat. ja som prenasala 7 dni a to som mala na vyber? 😲
a CR tiez nepochopim ako si moze niekto vybrat pred prirodzenym sposobom. ale dnes je to asi v mode 😉

giza
17. feb 2010

Jajka a citas poriadne co piseme???? 🙂 😉
citujem sa ( a babeny to myslia i citia ako ja si myslim!!!):

" takze pokial sa vsetko robi v tedy kedy je to nevyhnutne tak neni o com.... !!! " 🙂 😉

Dufam, ze nam o sebe napises aj nieco viac (si v ocakavani alebo sa snazilkujes?)...ked uz si nam tu tak prispela...comu sa ale tesim, lebo kolko ludi tolko "chuti" - nazorov a skusenosti...apropo pozeraj aj na nase nicky a starsie prispevky i ked viem, ze ta odradzuje ich mnozstvo (aspon zopar letmo)....verim, ze by ti vela tiez dali...
Nepiseme tu nic co by bolo protizakonne, ci proti nejakym pravidlam v porodniciach...to si tu ani nedovolim z mojho postavenia, naviac by nas tu Martinano inak sfukla (dufam), keby sme si take dovolili... 😀 😀 😀

dahlia23
17. feb 2010

rikarr, presne ako ja....
tiež sa nebojím pôrodu, len čo s malou.
my okrem kamarátov v TN nemáme nikoho. moja rodina je HC - BA, manželova GA. takže minimálne 1,5 hodiny potrebujú na to, aby sa k nám dostali...
takže ja pevne verím tomu, že ma to nechytí zrazu a hlavne nie v noci 😀 😀 😀

jajka, samozrejme, ked´človek nemá ny výber, tak si nevyberie.... ale kopec báb si dáva pôrod vyvolávať, aby mali pekný dátum narodenia, resp. aby mohli rodiť u lekára, ktorého si vybrali a pod. a to je podľa mňa viac než scestné....

paulikaa
17. feb 2010

ahojte, pripájam sa aj ja k tomu pôrodu, ja som rodila oba razy normálne, ale druhý porod som mala KP, čo bolo náročnejšie ale dalo sa to zvládnuť. Chytilo ma to v noci, našťastie dcéra má 8 rokov,tak som sa ju nebála nechať samu, ale aj tak mama k nej ráno skoro prišla, aby nemala šok. Ešte, že tu mám blízko rodičov 🙂

dahlia23
17. feb 2010

pulika, no, tak ten KP nezávidím... my sme, našťastie, od 24 tt dolu hlavou (Lenka od 25 tt tiež bola), takže pôrodu sa fakt nebojím.
ja sa bojím, ako malá zareaguje, keď ma nenájde v noci doma. ona sa občas zobudí a chytí šajbu, že chce maminku, aj keď spáva s mm, lebo vždy v noci príde do spálne a to sa s ňou nedá, tak ja spím v detskej. 😀

paulikaa
17. feb 2010

dahlia, ja som si do poslednej chvile myslela, že sa malá otoči a nič, neotočila sa, priznám sa, o tom som ako budem naozaj rodiť som začala rozmýšlať až ked som bola v pôrodnici, dr. povedal, že ak by nastali komplikácie počas pôrodu tak urobia sekciu, čo som súhlasila, nebolo na výber, ale našťastie to dobre dopadlo 🙂

lulu723
17. feb 2010

Ahojte baby tak v julovkach pred 2 tyzdnami porodila jedna chlapceka a opysala tam porod a uz sa skoro vobec nebojim prirodzeneho a asi by som ho aj brala nech si prezijem to trapenie a potom nadherny stastny koniec 🙂 uz som v takej psychickej pohode tak uz to ani neriesim nech si zvolia doktori ako budem rodit a hotovo uz ma to nezaujima.

jajka a k tomu co si ty napisala ja som musela mat cisarsky to mi povedali doktori a ja som bola aj rada,lebo som sa obavala,ze ked bola mala KP a dost malicka,ze ostane pridusena a neviem ako by sa to skoncilo,kebyze rodim prirodzene a v tom case sa ani moc malej nechcelo ist ani von,lebo ako pisala giza jak som prisla do porodky tak tie akoze kontrakcie prestali a babatku sa nechcelo ist von.

dahlia23
17. feb 2010

ja by som pri KP asi tiež bola naklonená sekcii. neviem si to celkom dobre predstaviť... ale zas lekári vedia, čo robia, teda aspoň tu, u nás 🙂

rikarr
17. feb 2010

lulu vidiš -dobre že si prišla ...potom sem hodiš info ked sa rozdvojim 😀

giza ale mame ...svokra byva kusok od nas tak ked to na mna pride v noci ju zobudime a pride za malou sem -sice bude mat malinká šok ale čo už ...keby cez den tak ju hodime k nim - ona je na dochodku tak je furt doma pokial nieje nejaká omša v kostole ..... ale mala tam moc dlho nevydrží a hrabe sa domov odtial 🙄 keby bola u našich tak som najspokojnejšia lebo ich priam malá miluje a nepotrebuje ani mamu ani tata 😀 len moji rodičia ešte pracujú tak je to tažšie ....

ale nejako to bude

a ked je KP a je to chlapček aj tak sa rodi normálne?lebo som počula že pri chlapcovh hrozi poškodenie semenikov či čo

jja
17. feb 2010

Ahojte dievcence, tak sa vam hlasim, ze s malinkou sme uz domka a vsetko je v poriadku. mame sa super a zvykame si na novy zivot v neasej rodine. Je to uzastny pocit 🙂

v skraqtke vam napisem ako to u mna prebiehalo...v pondleok ma hospitalizovali, v utorok rano o pol 8 mi dali vyvolavacku, o 10 mi prepichli vodu a malinka sa narodila o 12.22. takze si myslim ze to slo celkom rychlo, nie? 🙂 Rodil ma Dr.Gajdosik, bol super....a sestricky takisto.
V pondelok pri prijme som si pytala izbu s mensim poctom lozok a mali vraj volnu iba nadstandardnu izbu. tak som bola rada, lebo ja som ju chcela aj tak. navstevy som mohla mat na izbe, to bolo super, nemussela som nikde vlacit malinku. a hlavne na izbe som mala sprhcu,t ak som sa mohla sprchovat kedy som chcela.

a teraz si uzivame maleho krpca doma 😅 je poslusna, papa vela, spinka stale a ja sa na nu neviem vynadivat...mam ju namiesto TV 🙂 🙂 🙂

dahlia23
17. feb 2010

jja, super, gratulujeme. 🙂
tak to si mala pekný pôrod, aj ja som tak nejak porodila Lenku 🙂
prosím ťa, koľko sa platilo za nadštandard? to je za počet dní alebo nocí alebo ako?
a tam si potom bola sama? alebo to je dvojka?
ďakujeeem

lulu723
17. feb 2010

jja to si mala super ten porod aj izbu a vsetko.aj ja som pozerala stale na malu ked som si ju doviezla z porodky a aj by som ju bola zadusila jak by som ju vystiskala 😀 a aj sa nieco plati za tu nadstandartnu izbu?

Erika jasne,ze sem hodim info 😀

dahlia23
17. feb 2010

lulu, ja som teraz pozerala stránku nemocnice, ten nadštandard píšu 16,60 € / deň
a tiež tam je, že sú 4 pôrodné boxy... keď sa narodila Lenka, boli 3 (aspoň myslím) - oranžový, modrý a žltý. kde je ďalší?
ten oranžový mal vlastnú sprchu + WC a tiež vaňu, tam som rodila. žltá + modrá mali WC a sprchu spoločnú.
ja by som rada zasa tú oranžovú, mne vyhovovalo to pôrodnícke kreslo... 🙂

giza
17. feb 2010

ale ste popisali...no idem po porade:

Gratulujem Jja 😵 😵 😵 😵 ...to je super, ze si to mala i s nadstandardom, viem ako si to chcela 😉 . V celku fajn porod na prvy raz 😉 😉 😉

Dahlia - 4. box je tam kde boli predtym boxi (v kute tusim v lavo?) nez to cele prerobili... 😉 ..aj ja by som uz len oranzovu, som jej fanusik 😉 ...

Rikarr to som rada, ze mas niekoho po ruke, Dahlia keby to bolo prilis rychle tak mi cinkni, kontakt tu na mna je ( vid moja webovka)....ale to by mala Lenka asi este vacsi sok ze je tam cudzi teta... 😨 😅 😕

Paulika takze si to zvladla ako dalsia mamina KP normalne??? ....malo zien si to mysli, ze to zvladne a pritom sa to vo svete deje bezne, ze to ide...a pod dohladom lekara, niet co riesit...treba to ozaj nechat tak ako pise LULU...nezaoberat sa tym co pride a ako bude...bude ako bude... 😉

giza
17. feb 2010

poopravim si ten koniec...jasne ze sa treba pytat, informovat atd...ale sa i vediet kvoli tomu zbytocne nestresovat, tak som to myslela, ze: "bude ako bude" 😎

martinano
17. feb 2010

baby 4box, je vedla novorodeckej miestnosti, kde sa osetruju babatka je cerveny

kolumbia
17. feb 2010

jja..gratulujem 🙂 ....ked vas tak vsetky citam a mate uz potom tak vam trosku zavidim ,ja som mala pri dcere velmi lahky pôrod a vtedy som povedala doktorovi Samelovi ze pridem este 5krat ,pri malom to bolo horsie,teraz ma caka genetika a obavam sa ze zase ma poslu na odber plodovej vody ...giza ja som na tie cipky celkom zabudla ked som bola na poradni ,taka som bola ulietana ze vobec ma to nenapadlo a nestihla som si ani pozriet tie letaciky

jja
17. feb 2010

baby za nadstandard sa plati 20€ za noc ale stoji to zato...si tam sama, mas sukromie... ja som bola od pondelka a v sobotu ma prepustali...spolu 5 noci...

giza
18. feb 2010

Martinano, ze sa i objavis 😵 ...no na to ze je cervena som i zabudla...ale opis sedi... 😉 (je to v tom kute v lavo za recpciou).. Ako dychas?

Kolumbia v pohode, poznam to, tiez ked sa po dvoch hodinach dostanem konecne dnu tak zabudnem aj cia som...este, ze je to tam prva vec na co sa ta doktor pyta 😀 😀 😀 😀 ....aj veci co odniest mam do nemocky ( vyter, krv a pod.) zabudnem tam, keby ma sestricka znovu neupozornila... 😉

paulikaa
18. feb 2010

giza, pôrod KP je iste náročnejší, ale veľa robí aj strach, ked som o tom čítala aký to má priebeh a aké to môže mať následky, ja som si hodne verila aj spolu s partnerom, ktorý bol pri pôrode/môžem len doporučiť, velmi to psychicky pomôže/, že to dopadne fajn. 😉

jajka28
18. feb 2010

Ahoj babenky!

občas si vás prečítam, hlavne názory na Dr. ma zaujímaju nakolko budem s najvačšou pravd. rodit v TN /dvojičky/ koli JIS-ke atd. /prvý porod som mala v IL/

no nie som spokojná s mojim Dr. nemám žiadne info, žiadna zvýšená sledovanosť, naposl. sono 25.1. a ďalšia poradňa 15.3. no na zbláznenoie čakanie....odber krvi len raz teraz v pondelok...obrázok zo sono nehrozí.....no neviem...

ale našla som si tiež tu kliniku v TN a chystam sa si zaplatit konzultácie a sono v 2.trim.

http://www.cegys.sk/objednavanie.html

toto je link a je tam aj cenník atď. tak sa teším.....

inak v IL sa dával klistír bez opýt. holenie nerobila stačilo to moje,..

nadštandard izba stála 420 sK a super vec! sama, telka, rádio, návštevy kedykolvek a vlastne WC prcha a rýchlovar. kanvica /čo využila celá chodba varili si kočky čaj na podpor. kojenia.../

lulu723
18. feb 2010

Ahojte ja som bola dnes v poradni a malinke je dost zive tak si tam kopka a aj z rucickami sibrinkuje no krasne to bolo.mam ist na skrinigove vysetrenie a na genetiku a budu mi brat krv a moc,ale teraz mam velku dilemu,lebo mi povedali,ze mam prist 22,ale nepovedali ci teraz v pondelok,alebo az v marci pondelok taka som bola vytesena z babetka,ze som sa zabudla opytat kedy mam teda prist a fon na nich nemam tak teraz neviem co a ako,ale sa mi cosi mari,ze az okolo toho 17tt co vy na to?

a drobatko ma len 4,1cm co je malinko na 12tt 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre