Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

jja
1. mar 2010

🙂 🙂 Ahojte dievcence....den sa tu neukazem a aha ake novinky...babulky srdecne vam obom blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!😎 😅

Dahlia, tak si nakoniec ziskala tu 12 🙂 super...ze je tam uzastne byt sama a venovat sa malinkemu uplne v sukromi? 🙂 tesim sa s tebou 🙂 uzis si ho teaz co najviac, doma to uz nebude ono 😀

aktakk
1. mar 2010

Ahojte...

neviete mi povedat ako to chodi v TN nemocnici? Nastrihavaju tam zeny automaticky pri porode alebo sa snazia porodit babatka a pomahat im aj bez nastrihu a ked to uz inak nejdu, tak az potom pouziju noznice?

dahlia23
1. mar 2010

lulu, tá 12tka je nadštandard.
jja, je to fakt super. 🙂 Taký relax ako dovolenka. Teda pre mňa určite. 🙂

vierka82
1. mar 2010

caute,
Momentálne som v 31 tt a malého mám uloženého koncom panvovým. Neviete ako je to s pôrodom? Rodí sa v týchto prípadoch v Trenčíne klasicky alebo cisárskym?

aktakk
1. mar 2010

Vierka- ja myslim, ze uz volia v takomto pripade cisarky rez...

aktakk
1. mar 2010

A zaroven si myslim, ze babatko ma este cas sa otocit dole hlavickou.

klya1
1. mar 2010

vierka82 - zalezi od predpokladanej vahy babatka. Trencin uprednostnuje prirodzeny porod 😉

miriama24
1. mar 2010

baby prosím vás kolko je tých nadštandartiek vlastne a kolko sa za ne platí

aktakk
1. mar 2010

Miraima- momentalne jedna, ale ze sa robi aj druha...a plati sa po starom 500 Sk, takze asi 16,60€ na den.

evcam
1. mar 2010

ahojte dahlia rika blahozelam k cerstvym deticka hlavne vela zdravicka prajem. no babule ked mame tak priblizne stare deticky co tak hodit nejake stretko ked bude krasne teplucko. giza do juzanky to mam dost daleko z istebnika. a odtialto nejde ani bus auto mame bohuzial s pokazenymi brzdami musime ho dat opravit. ja uz sa tak tesim, ze bude vonku krasne uz ma to pocasie ubijalo. bebel a ty ako nejako casto nepises. bibka ma tiez reflux mava aj koliky je nervozna? lebo kajuske zistili teraz na gastre tak isto reflux len nas trapi aj brusko poriadne. babule nemate skusenosti s kvapkami infacol? nam dali len espumisan a sab simplex a ten nejako nezabera. papame aj bio gayu z tej krasne kakame, ale bursko nas stale boli. ja uz fakt neviem co by nam pomohlo.

jja
1. mar 2010

miriama24, plati sa 20€ za noc, a zatial je jedna, ale druha je uz coskoro na spadnutie 🙂 teda otvorenie 🙂

evcam, ja som za stretko, ale az ked bude viac teplejsie a deticky trosku zosilneju, co ty na to?

giza, tebe som zabudla odpisat, mne sa teraz moc este neda chodit prec z domu, lebo prerabame dom a amavme stale majstrov tak musim strazit 😖

evcam
1. mar 2010

jja jasnacka dufam, ye sa aj ostatne babulky pridaju

lila61
1. mar 2010

Ahojte babulky,
v prvom rade gratulujem vsetkym novopecenym maminkam a ich miminkam 🙂
Citam diskusiu o trencianskej porodnici uz dlhsie, nakolko som sa rozhodla, ze by som tu chcela rodit aj ja, tak zberam info.
Chcela by som sa vsak spytat - svojho lekara mam v Piestanoch, ale ako som hovorila, rada by som odrodila v Trencine u dr.Jankovskeho a moja otazka - kedy je vhodne ho kontaktovat a dat si s nim prve stretko? Momentalne som 28tt+1. Relativne mam este casu dost, ale kedze je maly v brusku trocha neposlusny, je mozne ze sa narodi skor, tak aby som vobec tu konzultaciu stihla 😅
Nebude to "blbe" kontaktovat ho uz teraz ? 😨

lulu723
1. mar 2010

dahlia no co si ja pametam tak to bola 2-lozkova izba,ale urcite by som ju chcela znova a platit som neplatila nic 😉

mia.
1. mar 2010

ahojte, dievcata,

aktakk- mna pri 2. pôrode nenastrihli, nechali to ísť prirodzene, čo bolo super, po pôrode som tým pádom nemala problémy so sedením a vôbec s hýbaním sa.... 🙂

bebel
1. mar 2010

Ahojte,
Rikarr a Dahlia gratulujem Vám 🙂

Evca: Biba má reflux,a má ho dosť silný. Často sa stáva, že aj napriek polohovaniu a podaniu Nutritonu na zahustenie do môjho odstriekaného mlieka sa zgrcia tak, že prúdom na 3 x a že jej aj cez nos ide grcka
😒 , ale ona si z toho nič nerobí..jej sa potom uľaví. Bruno ako bábo ručal ako tur.Ona je schopná v tej grcke zaspať.
Takže sa obe často prezliekame - už som nám rozšírila šatník....+ kúpila som asi 30 podbradníkov a 20 bambusových plienok , lebo tie sú prijemné na dotyk a super sajú a lepšie schnú.
Na gastro sme ani nešli, nemá to význam. Už viem, čo mi povedia ...s Brunom som si to absolvovala, tak to nepovažujem ja, ani naša pediatrička za podstatné mať ho sonom potvrdený.
Inak je to zlaté deco, ktoré spalo 3 týždne od narodenia v noci tak, že zalomila o 20,00 a zobudila sa o 1,00 a potom o 6,00 na kŕmenie. A teraz posledné 2 týždne zaspí o 21,00 a zobudí sa až o 5,00 ráno. Tak si odstriekavam mlieko, lebo by som explodovala v noci. 😉
A plače len kým si poriadne neodgrgne a nepogrcia sa...teda keď ju to tlačí v brušku po papaní.
Je to zatiaľ poklad. Musím si zaklopať.

Lila podľa mňa stačí prísť k nemu tak v 35-36 tt. A KP v tN preferujú rodiť prirodzene.A nenastrihávajú, kým to nie je nutné. A klystýr vôbec nedávajú. 😉

dahlia23
2. mar 2010

miriama, platí sa 20€ za noc. Zatiaľ je oficiálne otvorená iba 1 táto izba, ale aj v tej druhej už minulý tyzden bývala jedna pani. Tam sa dá ubytovať aj s manželom. Viem, že včera tam este dávali telku, inak neviem, ako je to ďaleko...
Ja som veľmi rada,že som na izbe sama. Najmä preto, že návštevy mozu chodiť za mnou sem, takže kamoška včera odchádzala o pol desiatej. 🙂 A aj preto, že mám kľud. Ja ako druhorodička to fakt oceňujem. Doma to už taký oddych nebude. 😅

giza
2. mar 2010

Ahojte babeny - aj nove cakatelky...

Lilia - nebude to blbe!!!! 😉 😀 😀 😀 ..sa coho obavas, je ustretovy a myslim si ze si mala ist uz skor ako teraz...ved to dieta je uz zivota schopne a keby sa ti ( nedajboze chran) prihodil teraz predcasny porod, tak v prvom rade ides do TN a odtial do BA (zalezi od tyzdna a vyzretosti dietata)...takze sup-sup za MUDr. Jankovskym...

Evcam a aj ostatne maminy co tak dat si zraz v CAFE VERDE??...kludne i s mensim dietatom ak mate pridite na spolocne stretko ( uz sa tu tak maminy jedny stratavali a ostalo im to do dnes aj ked su z roznych casti TN)...cas ci doobedie alebo poobedie tu uz bolo navrhnute, ze by to tu vyhovovalo po 17. hod, to je sice uz dost neskoro ale co vy na to??

TN porodnica je za normalny priebeh porodu ( pozor nemaju radi slovko PRIRODZENY - to je velmi otazne co je to prirodzeny a kedy uz nie)....co sa tyka cisarskych tak sa snazia nechat pokial je vsetko s mamickou i s dietatom v poriadku na normalny porod aj ked KP dietatko ( zalezi naozaj od okolnosti, vahy, velkosti, postupu porodu, atd..) - nastryh az ked vidia ze treba, klistyr sa pytaju ci chcete alebo vobec nepodaju...rovnako i holenie... 😉

Dahlia - veru osvetu by bolo treba s plienkovanim u personalu, zial do MC srdiecka asi nechodia na taketo diskusie 😖

lulu723
2. mar 2010

Ahojte 🙂 Giza chcem sa spytat ci si mozem dat na hrdlo stresils strasne ma boli a rano nemozem ani prehltat.ci tieto cmulajuce cukriky nijako neuskodia babatku 😕

evcam
2. mar 2010

ahojte giza diky zavolam neskor vcera som zacala davat ten infacol a noc bola o moc kludnejsia uvidime ci to bude zaberat ale zda sa, ze ano nechcem to zakriknut.
ja by som dala stretko az ked bude vonku teplucko mozme sediet niekde na terase urcite by som prisla s malou.
lila jankovsky je super a je ustretovy ja som ho tiez mala pri porode je to aj moj gynekolog. a urcite mu zavolaj teraz on ti povie co a jak. 😉

dahlia23
2. mar 2010

giza, veď kvôli tej osvete som vlastne tu 😀

Dnes som inak úplne hotová, po pôrode som bola ako rybička, ale ide to so mnou z kopca. ☹ Dve noci sme nespali, už snáď bude lepšie. Mliečko už máme, aj Juraj celkom dobre papa, tak snáď aj v noci to bude iné.

Este chcem povedať, že sú tu všetci neskutočne, ale naozaj neskutočne milí, zlatí, ochotní a ústretoví. Ja som príjemne prekvapená. Nie že by tu pri Lenke bol býval niekto protivný, ale toto je fakt že klobúk dolu...

Jaj, a dosť vyrazne ma boli to zavinovanie maternice. Až tak, že som si aj Ibalgin dala. A to teda lieky nejak nevyznávam. V Aurieli sa skoro kúpem, ale to mi prejde vždy iba na chvíľu, už ho mám skoro minutý. Dúfam, že to sa tiež rychlo zlepší.

evcam
2. mar 2010

dahlia drzim palce nech sa vyspite nuz dufam, ze to bude lepsie.
ja som tiez bola spokojna aky tam boli vsetci super az na par vynimiek na sestonedeli take dve stare sestricky tam boli brutalne neprijemne ale inak super. maternica bolela aj mna to bol pre mna druhy porod ale po troch dnoch akoby utal uz som nic necitila. ja som si na sitie davala doma repikove kupele aj asi po druhom uz to bolo super. sprchovala som sa po kazdom wecku.

dahlia23
2. mar 2010

evcam, mňa práve šitie neboli. Bolo to bez nástrihu, mám vsak 2 stehy. Len tá maternica ma boli. Tak snáď to bude, ako ty hovoríš. 🙂
Ja sa tiež umývam po každej toalete, už ani nejak nekrvacam, skôr taký ružový výtok. Tak si to natieram gelom na hojenie hrádze Mithra.

Vonku vyzerá byť tak pekne, máme otvorené okno, už je to akoby jar. Teším sa na prechádzky s kočíkom. 🙂

aktakk
2. mar 2010

Dakujem Vam za odpovede 🙂)))

Dahlia- na tej nadstandartke je aj WC a sprcha alebo musis chodit na spolocnu???

giza
2. mar 2010

Vonku je ozaj kraasne, oci to slniecko kole, tiez som neni "vredy" - hrdlo skraabe...Lulu treba si to precitat ci je to mozne, nakolko casto su lieky pre deti do 12-15 rokov nevhodne pre dojciacu mamicku, ale! ak nezaberaju vyplachy ( tantum verde, stopangin, a pod.) + calciovy sirup ( fuj 😝 ) ..tak treba ist za svojim lekarom sa poradit ako dalej ( este vitaminy nasad C+zinok)... 😉 toto vsetko mozes, ale strepsils nepouzivam a neviem poradit - precitaj letacik... 😉

Dahlia to si dobre na tom s tym krvacanim 😉 ..zelam skore vyspatie do ruzova! 😵 (mithra je dobra....)a osvetuj! mozno aj v Juzanceku by take uvitali ( neviem ci take maju ohladom plienkovania)... a moc tu nenakukaj a spinkaj vzdy ako sa ti da...doma uz nebudes moct 🙄

jja
2. mar 2010

baby, mam zvysenu teplotu 😢 ...co s tym? moze to nejako ovplyvnovat mliecko, lebo malinka je od vcera nejaka nepokojna...

giza
2. mar 2010

Jja, pekne dojci dalej, radim ti (ako laktacna poradkyna) aj keby si mala 40°C teploty - dojci! nebude nic lepsie, ak to budes zvladat ...Co by tvoje dieta ine mohlo tak dostat zdravsie?..daj si ci uz paralen alebo ibuprofen ak je to zle, to sa moze, a aj antibiotika (lekarovi/ke povedz ze dojcis - aby ti predpisal take lieky ktore je mozne uzivat) vsetko co treba si daj, ale neprestavaj dojcit... 😉 Mala z teba citi zmenu, to je vsetko logicke...no upravi sa to 😉

lulu723
2. mar 2010

Giza praveze letacik som niekde stratila,ale tusim nejake homeopatika mozem tak vyskusam dakujem 😉

aktakk
2. mar 2010

Nooo MOni, to mas pravdu. 2v1. Ale dufam, ze ked malicke vylezie tak uz ziadne chrapania a slintanie 😀 .

My sme furt nespokojne, ked na nam male vrtia sa jedujeme, ked su kludne sa jedujeme...je to hrozne s tymi babami, ze? 😉

zuzu_h
2. mar 2010

Ahojte,

tak ja som bola vcera 1x u dr. Jankovskeho na poradni. Musim vam dat za pravdu, ze je zlaty a mily...aj ked ma trochu prekvapilo, ze ho vobec nezaujimalo, kolke babo cakam...ale co som sa opytala, na to mi odpovedal...
Babo je ok, hlavickou dole, 2700g, po mojom prvom cisarskom mi prirodzeny porod zatial nevylucil, ale ze sa vyjadri v 38tt. Takze ak sa nic nezmeni, tak bud. pondelok idem znova 🙂

Kocky, viete mi poradit ako je to so zoznamom do porodnice v TN? Hlavne pre babo, ci tam poskytuju veci, alebo si treba doniest?
Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre