Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

miskadusko
16. mar 2011

@mnamko mne bola sestra pri pôrode a prezuvky si brala. povedali jej že všetko čo bude potrebovať- flašu s vodou, foťak a také základné veci, a aj niečo na jedenie. ale ak by manžel v tom zhone prezuvky zabudol (čo sa chlapom stáva často) tak mu tam dajú také erárne šlapky.

kucminka
16. mar 2011

ahojte.citam vase prispevky na trenciansku porodnicu.Ja som tam rodila pred 7rokmi,teraz cakam druhe babo,tak dufam,ze je to tam ovela lepsie ako v minulosti,pretoze to bolo otrasne nieco,porod bol v pohode,ale potom tie sestricky,pristup k vam,no hrozne cosi.zanechalo to na mne negativne skusenosti v tejto porodnici.Modlila som sa aby mala nedostala zltacku,aby som tam nemusela stravit ani minutku navyse.

chovancova27
16. mar 2011

@mnamko jasne

kaja1000
16. mar 2011

@mojkamirka
Bola som so sestrou pri pôrode v januári a v máji sa tam chystám s druhou sestrou. Myslím, nič podstatné sa tam nemenilo. K pôrodu netreba nosiť nič zvláštne. Aby si mala prezúvky, vodu na pitie. Veci pre bábätko stačí priniesť, keď pôjde pre teba manžel do pôrodnice.
Ak chceš napísať zoznam čo všetko do pôrodnice, môžem ti poslať mail.

giza
17. mar 2011

@mojkamirka najde sa taka dusa, posli mi mail 😉 do IP

Zaroven vam chcem vsetkym tu citovat co nam=latkacnym poradkyniam udeluje kodex a kedze som laktacnou poradkynou tiez, tak to sem vkladam (nie je podstatne ci s tym suhlasite alebo nie - proste to tak je) - podmienky tu na MK sa v tomto smere zmenili a tym aj nase fungovanie tu, co ma velmi mrzi (i ked ja som tu v tomto nepomahala az tak ako annag, ktora tu bola dlhorocnou laktacnou poradkynou v cisto rubrike pre laktacne poradenstvo, pomohla vela zenam a zial MK zatial nemenni taktiku a neziaduca reklama vedie)...

toto je stanovisko Mamily k nášmu pôsobeniu v médiách:
"Kodex (rozsiahly dokument, ktory najdete napriklad tu: http://whqlibdoc.who.int/publications/924154160...) sa tyka ochrany dojcenia vo vsetkych jeho aspektoch tak, aby jeho dlzka a vylucnost neboli znizovane. Cielom je zabranit smrti 1,4 miliona deti ročne a dalsim milionom chorych deti (to plati aj vo vyspelych statoch). Ide o najucinnejsi nastroj preventivnej mediciny, ktory znizuje detsku umrtnost a chorobnost. Jedna z oblasti, ktoru kodex pokryva, je reklama na umele mlieka, flasky, cumliky, ine nahrady materskeho mlieka, ktore vyznamne znizuju pocet dojcenych deti. Media (a hlavne reklama v nich) maju podla studii rozhodujuci vplyv na to, ci matka bude dojcit.
V studii http://www.biomedcentral.com/content/pdf/1746-4...), ktora porovnavala reklamu v casopisoch pre matky s poctom dojciacich matiek zistila, ze pocet dojciacich matiek sa znizuje umerne k tomu, ako sa zvysuje mnozstvo reklamy v casopisoch. Clanky o dojceni uverejnenovane v mediu, ktore zaroven uverejnuje reklamu na umele mlieko/flasky/cumliky atd., nielenze dojcenie nepodporuju (hoci by sme dufali, ze ano), ale zaroven su podporenim reklamy na umele mlieko. Firmy, ktore si tuto reklamu zadavaju, si ju nezadavaju s cielom podporit casopis - nie je mozne zatvarat oci pred tym, ze tato reklama funguje, znizuje pocet dojcenych deti a zvysuje pocet matiek, ktore prejdu na umelu vyzivu: ak by tato reklama nefungovala, tak by si ju firmy nezadavali. Navyse zasiahne matky vo velmi zranitelnom obdobi (ked napriklad maju problemy s dojcenim) a je na ne cielena - a prave
preto ich chce kodex chranit. Na svete je mnoho medii, ktore zacali kodex dodrziavat v plnom rozsahu a prispeli k zvyseniu poctu dojciacich matiek a zaroven dokonca ziskali inych inzerentov, ktori by predtym neinzerovali.
Pre poradkyne pri dojceni je kodex eticky zavazny. Nase clanky je teda mozne poskytnut za podmienky dodrzania kodexu (teda v pripade, ze v mediu nie je uverejnena ziadna reklama na vyrobky, ktore kodex zmienuje)."

Ak by nieco bolo treba tak piste na mikichleba@gmail.com
alebo dalsie info na
https://sites.google.com/site/mikidula/

giza
17. mar 2011

@kaja1000 vidim, ze som nedocitala vsetky prispevky 🙂 vitam ta tu - si prisle ked mame odist ... co ty na nas kodex ak si citala a prispela, tak idem este pozriet (ci som neprehliadla)... daj vediet ak este si nikde svoj nazor nezavesila - je to tu mimo temu...i ked i tu mam tie maminy, ktore ma potrebovali ako laktacnu.

kolumbia
17. mar 2011

Ahoj giza,po dlhej dobe som sa dostala sem a citala som si prispevok cim si presla ,uplne stebou suhlasim a aj ja uz davno premyslam nad zmenou gynekologa len zial som este nenabrala odvahu po tych vsetkych skusenostiach ...

bebel
17. mar 2011

@giza Ahoj, ja som pred 2 týždňami schytala parádnu chrípku a keď som po 4. dni domácej samoliečby prišla k mojej praktickej lekárke a oznámila jej, že ešte dojčím a že ma dusí kašeľ a som pritom zahlienená.
Tak mi bez zaváhania napísala OFLOXIN, ktorý sa obvykle predpisuje na zápal močového mechúra s pohŕdavým dodatkom, že nech okamžite prestanem kojiť, lebo je to nezlúčiteľné s daným liekom.
Tak som si obvolala 3 známych, lekárov a lekárnikov - žiaden z nich nechápal jej voľbu práve tohto liečiva na môj stav a tak som sa nakoniec preliečila cesnakovou pomazánkoum, cesnakovou polievkou, medovo citrónovým bylinným čajom a voľne dostupnými sirupmi a kvapkami.....a mením praktického lekára.
Rada by som už malú odstavila, ale postupne ....bohužiaľ príkrmy mi vytrvalo odmieta.
S chuťou sa pustí len do nezdravých vecí ako rezník, hranolky, pizza a pod. 😖 Proste moje deti sú extrémisti v oblasti jedla. 😅 A ja pritom normálne varím a jeme takmer všetko. 😠

shira_
18. mar 2011

@giza ok kontakty na teba mám, keby niečo 😉

petal
18. mar 2011

ahojte Trencanky, chcem sa vas opytat, nemate niekto skusenost s koznymi lekarmi v Dermatop ambulancii? Alebo viete mi poradit dobreho kozneho v TN?

lienka55
19. mar 2011

Ahojte dievcata,
chcem sa podelit s mojou druhou skusenostou v Tren. porodnici.Rodila som tam pred 5dnami,bolo super,opat mozem len odporucit,ci uz lekari,sestricky,personal,...
Ale cim som velmi sklamana,je novorodenec. oddelenie,neskutocne znechutena som bola.Mozno budem jedina,ale bohuzial je to tak,aj ked prva skusenost taka nebola.
@giza naozaj TN porodnica potrebuje nejaku laktacnu poradkynu,lebo ta ochota tych sestriciek,ach boze....... 😠 odpinkaju cloveka,len aby mali pokoj. 😠 😠 a to nehovorim o jednej neosobnej,nepripustnej mladej detskej lekarke,ktora mi zdvyhala krvny tlak. 😠

A moje najvacsie dakujem a velky obdiv patri dr. Jankovskemu. 🙂 🙂 🙂

lubka8386
19. mar 2011

ahojte , rodila ste niektorA v trencine dvojicky prirodzene ? ako to chodi s epiduralkou pri dvojkach ? dakujem

lila61
24. mar 2011

@lubka8386 ahoj ja som sice dvojky nerodila, ale ked som bola na sale, tak vedla akurat bola mamina ktorej sa dvojicky narodili - prirodzene. Najlepsie ti k sposobu porudu (prirodzene alebo sekcia) povie lekar, lebo zalezi na vela okolnostiach ako je poloha babatiek, proporcia panvy atd.
Co sa tyka epi - treba si ju pytat hned pri prijme, teda povedat lekarovi co ta bude prijimat ze chces epidural, vezmu ti krv - na vysledky sa caka cca 2 hodky a potom ak budes mat dobre vysledky zrazanlivosti, bude po ruke anesteziolog a budes spravne otvorena je epi daju. 🙂
Ja som tiez chcela epi chcela, aj som bola otvorena, aj anesteziolog bol, aj zrazanlivost som mala dobru ALE prekonala som pred cca 2 rkmi trombozu a pichala som si injekcie na riedenie krvi, takze nakoniec smola, isla som naostro 😉 ale v pohode, bolo to ok a druhy krat by som tiez isla bez epi.
Drzim palce 😉

lubka8386
24. mar 2011

@lila61 no ved ano, uvidime ake budu okolnosti a podla toho sa nejak zariadime...mozno porodim tak ze ani nebudem vediet alebo si to uzijem naplno 😝

sasetka
24. mar 2011

@mojkamirka
ahoj, ja som rodila v TN v lete 2010, ale niečo si pamätám.

-Určite ti treba teplomer (to bolo jedniné čo som nemala a potrebovala - ja som mala plán rodiť v Nitre, ale drobec sa rozhodol inak 😀 )
-prezúvky (+ šlapky do sprchy), uterák (+osušku), kefku, pasu, hrebeň, toaleťák, spodné prádlo, prsné vložky a kooopec obyč. vložiek, igelitku na špinavé veci, jednorázové podložky (neni s potrebné, ale ja som ich mala a používala prvé dni, kým som veľa krvácala), minerálku (alebo džús, poprípade čaj, lebo je tam rýchlovarná kanvica na chodbe, tak si môžeš spraviť čaj pre kojace maminy), časopisy a krížovky (ja som ich využila naplno, kedže som tam bola 8dní, lebo malý mal žltačku), nejakú sladkosť (ja som mala furt chuť na sladké), mobil, nabíjačku, foťák+baterky do foťáku, nočnú košeľu (ja som si jednu pre istotu zorala, aj ked ti tam každé ráno dájú, resp. si musíš zobrať sama - každé ráno ich dávajú na lavicu vedľa izby č.7,
pre bábo:
- plienky, vlhené obrúsky
- a ked budete odchádzať, tak nech ti manžel prinesie veci pre bábo (stačí nech o prinesie deň pred odchodom),
- oblečenie pre drobca počas pobytu v nemocnici nemusíš, majú tam kopec vecí k dispozícii)
- čistítka na ušká (voľaktoré sestry pri večernom kúpaní ich odmna pýtali)
............neviem či je to všetko, ale mňa napadlo len toto

sasetka
24. mar 2011

Názor na TN pôrodnicu? Rodila som koncom júna 2010
Na pôrodnej sále sestričky - supeeer 🙂
na šestonedelí - (až na nketoré sestričky) sa dalo 😒
na novorodeneckom sa tiež dalo 😒 ......(jedna sestrička, taká guľka s fúzami - dúfam, že sa neurazí, ale nevem ako sa volala a toto je jej taký poznávací znak - bola úplne úžasná, ked som sa na niečo opýtala, tak bez váhania a s veľkou ochotou odpovedala, poradila, keďže som bola prvorodička)

lebo5
25. mar 2011

@sasetka ano ano na tu sestričku mám aj ja dobré spomienky, najprv sa zdala nepríjemná ale suseda čo bola so mnou na izbe sa jej začala vypytovať a ta sestrička nás obe vlastne naučila správne kojiť, a potom za nami chodila často sa vypytovať či nám to už ide a aj 3x nám to povysvetlovala, zlatá žienka, keby boli všetky také..............

vinyan
28. mar 2011

Da sa v trencianskej porodnici dosiahnut mat pri sebe dieta hned, len aby si ho pomerali a potom uz stale s nim?

sasetka
28. mar 2011

@vinyan
no myslím, že skôr nie....ale zo skúsenosti si myslím, že budeš po pôrode rada, ak ti dieťatko prinesú neskôr . Ja som prvú noc prespala a nabrala tým kooopec síl a potom som mohla fungovať.A tiež mám aj pocit, že v ten prvý deň robia deťom rôzne vyšetrenia.

vrn
29. mar 2011

@vinyan je to BFH takze ked si za tym budes stat myslim ze ano. Ja som na malu tiez cakala kedy mi ju konecne donesu, nevedela som sa dockat, ale pravda je ze som az do vecera aj tak stale lietala na zachod cikat 🙂
Skor ma hnevalo ze ak som zrovna nebola na izbe a brali deti na vysetrenie, nevedela som kde ju zobrali a kedy donesu, ale to je asi rovnake vo vsetkych porodniciach.

vinyan
30. mar 2011

SOm z toho dost smutna, ze sa tak skor pomenej podporuje intenzivny vztah medzi mamou a dietatom hned od zaciatku.
Ja som rodila 1.cisarskym v BA na Kramaroch (tiez BFHI) a ked som si chcela zobrat babo o noc skor ako bezne davaju po CS, tak ma sestricky prehovarali, ze nie (a pritom sme mali problemy s kojenim a pritomnost to ulahcuje). Na vysetrenie chodili aj mamy vzdy alebo robili vysetrenia na izbe, to bolo fajn. Aj kupanie si obhospodarovali mamy same na novorodeneckom.
Dakujem za odpovede.

josie3331
30. mar 2011

@vinyan bola som teraz na takom "zoznameni" sa s porodnicou a novorodeneckym oddelenim a tam hovorili, ze noc po porode si beru babo k sebe na oddelenie, ale ak mamicka chce, mozu jej babo nechat... robia to hlavne kvoli tomu, aby si mamicky oddychli... neviem, co som tam bola, tak mi prislo, ze tie sestry vedia co robia, zalezi im na tych babatkach

shira_
31. mar 2011

@vinyan mňa sa pýtali, kedy mi ho majú priniesť, ako sa na to cítim... ale ja som zaspala už na sále po porode, nie úplne, ale stále som upadala do spánku (bola som predtým viac menej 3 noci hore) aj tak ma zobudili potom na izbe s príchodom malého, to bolo tak do 2 hodín 😀 ale na noc sa zase pýtali, či ho zobrať. ja som bola dosť unavená tak som bola radšej, ked ho mali pod kontrolou a druhú noc už spal somnou v posteli a sestričky nehovorili na to nič, to som bola rada. moja spolubývajúca mala bábatko pri sebe skoro hned a aj prvú noc, rodila cez den a rýchlo 😀

vinyan
1. apr 2011

Dakujem za dalsie odpovede, maminky🙂

jezibab
5. apr 2011

Ahojte,
takmer pred dvomi týždňami som druhýkrát rodila v tn a jednoznačne môžem len odporúčať. Rodila ma MUDr. Bašková a odrodila ma úplne skvele, bez nástrihu a jej vedenie pôrodu mi veľmi pomohlo k tomu, aby som aj z tohoto druhého pôrodu mala pozitívny zážitok. Mám šťastie, že oba moje pôrody prebehli veľmi rýchlo a bolesť znášam dobre, takže môj strach pramenil v podstate iba z možného nástrihu a z toho, či sa niečo neskomplikuje a či budeme s bábom v poriadku. Našťastie nástrih nebol potrebný a s bábätkom sme v poriadku.
Inak som tiež praxovala dva týždne na tomto oddelení a myslím si, že ide o pôrodnicu s vysokou úrovňou, nebála som sa, že by som k pôrodu natrafila na nejakého lekára, ktorý by nebol dostatočne profesionálne zdatný. Praxovala som aj v BA a to sa nedá porovnať - v BA je hazard nezazmluvniť si lekára, ale v TN naozaj nemusíte mať strach. V BA prebiehajú pôrody ako na bežiacom páse, úroveň pôrodných sál sa na TN nehrabe a vôbec atmosféra je v BA oveľa neosobnejšia, chladnejšia a pre mňa hrozivá...Okrem toho to, čo je v BA nadštandard na šestonedelí, je v TN vo väčšine prípadov viac-menej štandardom, t.j. zdarma- tým myslím najmä dvojposteľové izby (len škoda, že v TN sú spoločné záchody a sprchy). Mala som možnosť pobudnúť teraz na nadštandarde v TN a bolo to absolútne super. Manžel aj so synom mohli za mnou kedykoľvek prísť a mohli tam ostať aj spať, keby chceli. Mala som úplné pohodlie, vlastnú sprchu, WC, chladničku, TV a celé som to prežívala ako veľmi pekné dni, vďaka ľahkému pôrodu som sa aj rýchlo zotavila. Bábätko som mala od začiatku pri sebe, vynútila som si to už pri prvom pôrode, takže už som vedela, že aj tentoraz budem prehováraná na to, aby som si oddýchla - no v mojom prípade to naozaj našťastie nebolo nutné. Po prvom pôrode mi malého hneď nedoniesli, tak som to v noci bola dvakrát reklamovať a potom som sa dočkala - asi čakali, či nezaspím🙂 ale keď ma videli chodiť po chodbách, tak mi ho doniesli. Tentokrát mi malú doniesli načas, ako sľúbili- t.j. dve hodiny po pôrode bola s nami na sále, potom ju zobrali na dve hodiny a potom mi ju priniesli na izbu. Bola som naozaj maximálne spokojná a všetkým Trenčín odporúčam.

m.a.r.t.i.n.a
5. apr 2011

@jezibab 🙂 To sa tak pekne a dobre číta,že by som tam hneď išla rodiť znova 🙂 /ja tiež nedám na TN pôrodnicu dopustiť,ale na rozdiel od teba som mala pôrod komplikovaný/

lienka55
5. apr 2011

@jezibab fakt si to krasne opisala,porodnica Tn je na urovni,ja som tam rodila tiez druhy krat pred tromi tyzdnami a maximalna spokojnost. 🙂

jezibab
5. apr 2011

@m.a.r.t.i.n.a
@lienka55 to som veľmi rada, že nie som sama a že nás je viac. Ja prehováram všetky moje kamarátky, aby išli rodiť do TN,no žiaľ, majú to ďaleko...Ešte som zabudla napísať, že som mala aj strašne zlatú pôrodnú asistentku, takú drobnú tmavovlasú, neviem, ako sa volala, ale bola veľmi milá. Fakt radosť rodiť, ja som sa úprimne na pôrod tešila a našťastie som nebola sklamaná.

miskadusko
6. apr 2011

ja tiež ked som rodila pred skoro troma rokmi tak som bola velmi spokojná teraz ma to čaká v júli a uvidíme ako bude, ale myslím si že dobre lebo viem do čoho idem a chváli na našu nemocnicu sú stále tak asi nebudem sklamaná. a chcem sa spýtať či ste si z domu brali aj teplomer a príbor. lebo vtedy to bolo akože nepovinné ale tri roky mohli všeličo zmeniť. alebo keby sa niekomu chcelo napíšte mi veci ktoré ste si brali- také nezvyčajné (nie vložky a župan 😀 )

lienka55
6. apr 2011

@miskadusko ja som si pribor a teplomer brala,ale zbytocne,dostanes tam.co som pri prvom nemala so sebou a teraz som si brala a bolo to super tak prebalovacie podlozky pod seba ked krvacas,tearz si to uz vacsina mamiciek berie so sebou. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre