Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bambibam
29. júl 2011

@paula1234 to fakt mám o pár rôčkov menej ,ale aj tých 34 je dosť. Bojím sa ,aby potom deti nemali robotu okolo mna miesto toho ,aby som ako babka strážila vnúčence. Ale už ma aj napadlo ,že ked si pôjdem hladať prácu a zistia že mám 3 maloleté deti či nebude všade predomnou "dvere zatvorené" a budem musieť doslova sa doprosovať. No nechám sa prekvapiť ,čas ukáže. Pozerám ,že už je Vás konečne doma viac,gratulujem 🙂 ,nech ste furt zdravý a pekne priberáte. No a toto tehotenstvo prišlo - ako prekvapenie,bonus za to všetko snaženie a zadarmo 😀 😀 😀

katslad
29. júl 2011

@akatka ahojky, no ty už mas bejby...to ti moc blahoželam, dufam že mala je zdrava a držíte sa....a že všetko prebiehalo v poriadku, ak budeš mat čas popiš ako si to zvladla

giza
1. aug 2011

@katslad pozri si starsie prispevky zien co tu pisali o epi a o pomoci lekarov ( ti su s tebou minimalne), skus sa spoliehat hlavne na svoje moznosti a schopnosti nie na druhych, nikto iny za teba rodit tvoje dieta nebude 😉 (okrem cisarskeho) - ak chces vediet co vsetko mozes urobit preto aby si si nemusela ziadat epidural staci prist...

vo stvrtok o 17. hod do Frani, rada poviem to co mam NIELEN nastudovane a tym usetrim vas cas - staci si nachystat otazky a prist, isto tam budu i ine zienky co vam povedia svoje skusenosti.

@bambibam neboj, ved ty to mas ako rychlovku 😉 😀... ak budes moct pridi aj so Stelou, dlho som vas nevidela

gabriel01
1. aug 2011

@bambibam Haha v tom případě doporučujubungee jumping - http://www.adrenalinove-darky.cz/cs/bungee-jump..., který nabízí adrenalinovedarky.cz :D :D :D Manžel už ho má vyzkoušenej, ale jak říkáš dost bylo morbidního humoru :D

betina1984
1. aug 2011

@giza môžem sa spýtať? Čakám dvojíčky, v prípade, že by som musela rodiť cisárskym, dávajú v TN len spinálnu anestéziu, či celkovú?

gabika84
1. aug 2011

@betina1984 v TN davaju spinal. 😉

akatka
1. aug 2011

@katslad
Ahoj, ano uz sme na svete 😵 Narodili sme sa 28.6. a 9.42h. V podstate o necele 4tyzdne skor.
Malinka je maly pokladik...
Z pondelka na utorok o 01.45hod. mi odtiekla voda. O 3.00hod. ma prijal Dr. Paskala, bola som otvorena na 3cm. O 6.00 zacali silnejsie kontrakcie, o 7.00 prisiel po vizite primar Kascak, uz som bola na 5cm. Mala sa narodila o 9.42 s mierami 3700g a 50cm. Rodila ma Dr. Zurvay (?) a pomahal aj Dr. Hlavacik ku koncu, vraj na prvorodicku som celkom rychlo porodila. Manzel bol od pol osmej pri mne, velmi mi to pomohlo 🙂
A ty ako? Este nemas miminko?

katslad
1. aug 2011

@akatka no tak to super, to blahoželam🙂 to je dobre ži si to takto zvladla...a mala si epidurálku? ja ešte ani nahodou, už mam po termíne a doktor mi dnes povedal že to tak rýchlo ani nebude, malemu sa tam asi pači....tak všetci len čakame a čakame🙂

akatka
2. aug 2011

@katslad
nie Kati, nemala som nic... predychala som to a prestiskala manzelovi ruku bez epi. Aj mi ponukali cosi od bolesti, ale nechcela som 😅 Strasne drzim palce Kati, tak potom daj vediet ako drobcek zahlasil prichod na svet 😉

juliagregor
2. aug 2011

@betina1984 daju ti vybrať aku chceš anesteziu ....

vrn
2. aug 2011

Ahojte, viem ze to tu uz bolo urcite stokrat popisane, ale nechce sa mi to hladat, poslete mi niekto zoznam co so sebou do porodnice? Do terminu mam necelych 5 tyzdnov, najvyssi cas balit tasku 😀
Som smutna ale na to stretko s Gizou vo stvrtok nepridem, este sme stale v Nitre...... nasi boli v TN chori tak sa mi pomenili plany...... a tak som sa tesila! No bohuzial asi dalsie uz nestiham, jedine ze by bolo este v auguste 😵

vrn
2. aug 2011

@gabika84 super, vdaka 🙂 idem este trosku pocvicit s epinom a hajde spat

gabika84
2. aug 2011

@vrn neni zac. mam podobny plan 🙂 k tomu zoznamu by som este dodala balzam na pery (pocas porodu) a hroznovy cukor (mal by dodat energiu, ked ti nic nedovolia jest) 😉

bombicka19
2. aug 2011

@peliroja ahojky tak vidim ze uz mas dievcatko čo ma vyše mesiac, tak aky bol porod? zvladla si to v poriadku?

giza
3. aug 2011

@betina1984 tak ako pise @gabika84 ale i @juliagregor - to znamena ze vsetko zavisi aj na tvojej volbe ale najma danej situacii - zvacsa skor ale ten spinal..

@vrn netrap sa, i ked tiez som smutna, ze sa neuvidime,ale ak chces poslem ti do mailu kompeltny zoznam (mam ho inak vo stvrtok so sebou tam), posielala som ho tu uz x krat roznym maminam (posli ale mail do IP) a obmienam ho podla informacii co sa kedy zmeni /daju zienky echo sem tam aj PA.

@akatka gratulko, naozaj krasny priebeh porodu na prvorodicku 😉 vela peknych dni prajem rodinke!

akatka
3. aug 2011

@giza dakujem pekne, potesilo velmi 🙂
par much sa na oddeleni naslo, ale ono clovek je aj sam precitliveny a prvorodicka je zo vsetkeho vylakana. Teraz uz to beriem s nadhladom, ale aj som si poplakala. Najviac som prezivala kojenie a z toho som aj mala vacsi strach ako z porodu. Nastastie sa vsetko vyriesilo, "problemiky" sa vyriesili a kojime uz 5tyzden. Dufam, ze nam to vydrzi co najdlhsie 😵

vrn
3. aug 2011

Prosim vas pekne, akurat balim tasku do porodnice - sobasny list treba original alebo staci kopia? 😨 Kto si to ma po 3 rokoch pamatat 🙂

macalau
3. aug 2011

ja som mala kopiu

juliagregor
3. aug 2011

@giza som ti chcela napísať, že ťa tu rada opäť vidím 😉 , inak keby náááááááááhodou rodím, tak ťa volám 😎

giza
4. aug 2011

@akatka - si silna zienka 😉 myslim si ze skoro kazda si "muchami" presla a slzu isto uronila (ja teda vela) 🙂 a vzdy je to na nieco dobre, potom aj ten nadhlad a casom to co nezabije iba posilni 😵

@vrn mala by stacit aj kopia - uz idem pozriet do IP

@juliagregor waw...este keby nahodou? 😀 mozes pocitat so mnou 😉 (teda ak sa i u mna nic vazne nezmeni)

majka88
5. aug 2011

ahojte ak nevadi pripojim sa k vam, mam uz jedno dieta ktore som porodila v Anglicku ale pre vela minusov som prisla na SVK porodit druhu dcerku.....ake mate skúsenosti s trencianskou nemocnicou, mozete si vybrat polohu pri porode, a co zo sebou tu do nemocnice..... 😉 😉 😉

peliroja
8. aug 2011

@bombicka19 ahoj, prepac, ze pisem az teraz, ale ked nemozem hned, tak potom vacsinou zabudnem :-/
k porodu: lekari boli za spontanny porod, no konecne slovo nechali na mna, tak som si povedala ze skusim. no ked som doma dostala pravidelne kontrakcie v 5-min intervaloch odrazu ma chytila panika, ze co ak sa babatku nieco stane ked pojde von zadockom, niekde za zasekne, hlavicka bude vnutri, fakt som dostala riadny strach, tak som povedala ze chcem CR. Bolo okolo pol druhej, lekarovi sa to sice nepacilo, ale vraj dobre, ze sa dohodne s primarom. Potom prisiel a oznamil mi, ze dobre bude sekcia, ale porodna cinnost este nie je celkom rozbehnuta, ze to potrva, tak ju spravia az rano. Tak potom mm urobil trocha rozruch, ze vsak hadam ma nenechaju cakat v bolestiach do rana, ked aj tak to bude sekcia. Takze navela navela pristali a o 03:08 sa nam narodila krasna dcerka. 😵 Sestry z porodnickeho uplne super starostlivost ( obrovska vdaka patri pani Duncovej), z novordeneckeho sa dalo celkom, no a lekari? Na kazdej vizite mi dali pocitit, ze som si vybrala CR.
☹ Co sa tyka starostlivosti o babatko a dojcenie, nic som tam neocakavala, takze ani ma nic nesklamalo. Pred porodom som chodila na laktacne poradenstvo takze som sa zariadila podla seba 😉

peliroja
8. aug 2011

@majka88 Ahoj majka, nie je to ziadny hotel, ale ak nemas prilis velke oci a si slusna, tak je to v pohode. Niektore sestry sice maju pocit, ze su viac ako vsetci doktori, ale ja som to brala s usmevom, vedela som, ze je to len na par dni, tak som sa nenechala vytocit, len som si pomyslela svoje. Ine ti neporadim, kedze som rodila sekciou...

majka88
8. aug 2011

@peliroja dakujem ti...ja ani necakam interhotel...v 8 milionovom meste kde som rodila Sarah v Birminghame to tiez nebolo zrovna najstylovejsie...tiež možno pôjdem rodiť sekciou ako aj prve dieta uvidime....vieš mi poradiť co vziat do nemocnice, dakujem ti velmi pekne uz dopredu 🙂 😉

peliroja
8. aug 2011

@majka88 tak potom drzim palceky 🙂 pre seba potrebujes zo dve kosele (ja som znosila jednu, lepsie sa mi nosili ich), papuce, slapky do sprchy, nejaky tenky zupan kvoli navstevam, podprdu na kojenie, uterak, osusku, teplomer, pribor, kozmetiku co pouzivas, vlozky a dobre su aj take sietkovane jednorazove nohavicky (maju v zdrav.potrebach oproti nemocnici) no a samozrejmostou su doklady, tehu knizka a kopia sobasneho listu, ak mas partnera a nie ste zosobaseni, tusim este treba nejaky papier z matriky, ze chces aby sa dietatko volalo po muzovi. Plus nabijacka na mobil, fotak. Ak budes rodit spontanne a partner bude pri tebe, tak aj pre neho papuce. Pre babatko potrebujes len plienky a vlhcene obrusky. Kremik na ritku ti daju, len si ho treba vypytat. Ak ta este nieco napadne, pytaj sa 🙂

majka88
8. aug 2011

@peliroja joj moja si zlata dakujem ti velmi pekne, a ako si bola spokojna s priebehom cisarskeho a starostlivosti po operacie, kolko si vlastne tu v nemocnici po cisarskom, tu nie je mozne mat aj pri cisarskom partnera....lebo pri mojom prvom bol somnou...ale iny kraj iny mrav mozno 😒

josie3331
8. aug 2011

ja by som odporucila svoje kosele....okrem toho prveho dna, vtedy sa dost krvaca.... ale potom som bola rada ze mam svoje, lebo v tych ich sa mi nepohodlne kojilo, boli strasne dlhe s obrovskym vystrihom

majka88
8. aug 2011

babule a ked tu odchadzate z nemocnice babo musi byt v autosedacke alebo staci aj prenosna vanicka z kocika 🙂

josie3331
8. aug 2011

@majka88 vanicka musi mat specialne pasy, musi byt prisposobena na jazdu autom, to vacsina nema, takze treba autosedacku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre