Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

janette4
29. apr 2014

@molka ,
@molka ja som druhé dieťa rodila v TN a až do termínu som chodila na poradňu k svojmu gynekologovi.v TN som sa mala hlásiť na poradňu iba v prípade, že by som do termínu neporodila. A lekár sa pri pôrode dá dohodnúť,mám viacero kamarátiek,ktoré lekára zaplateného mali.Neviem,či sa dajú všetci,ale niektorý určite áno.Len asi to neni oficiálne,iba na ich "dohode".

magduska12
29. apr 2014

@molka aj mne povedal môj lekár, že treba ísť do poradne do pôrodnice, v ktorej budem rodiť...

magduska12
29. apr 2014

@dasiacik áno, v Piešťanoch je pôrodnica... ale pokiaľ si nevybavím pôrodníka, tak tam nemám šancu chodiť do poradne a okrem toho, že budem mať cisársky, mám zistený aj 2 cievny pupočník, takže nechcem nič riskovať...

molka
29. apr 2014

@janette4 ja som rodila tretie dieťa tiež v TN a mesiac pred termínom sa môj gynekológ so mnou rozlúčil a odvtedy som sa už mala hlásiť v tej pôrodnici, kde som plánovala rodiť. Takže najnovšie je to takto, posledný mesiac treba chodiť tam, kde bude žena rodiť.
@magduska12 nie som z TN, ale chcela som tam rodiť. Normálne som si tam zavolala a hneď mi dala sestrička termín na poradňu.

janette4
29. apr 2014

@molka tak potom je to už inak,lebo pred 3rokmi to tak nebolo.Viem,že vo väčšine pôrodníc to tak fungovalo,aj tam,kde som rodila prvého syna,ale v TN vtedy ešte nie.Nooo,tak to ma čaká pomerne dosť cestovania

magduska12
29. apr 2014

@molka ďakujem... a nemáš náhodou kontakt priamo na poradňu? je tam veľa čísel 😒

molka
29. apr 2014

@magduska12 ja som volala na toto cislo: 032/6566240. Tam som len povedala, ze sa chcem objednat na poradnu a sestricka mi dala termin.

lebo5
29. apr 2014

@janette4 waaaa čo to vidííííím 😵 čakáš bábinko ???, supeeer, gratulujem moc moc 😀 plánovali ste tretie? juj normálne si mi vylepšila deň 😎 prajem ti dievčatko z celého srdiečka 😉

lostris1
29. apr 2014

ahoj baby som tu nova. chcela by som rodit v TN, ale mam dve kamosky co tam rodili a tlacili im na brucho. mam z toho strach. tak som sa chcela opytat ci sa to tam robi castejsie, alebo to je len nahodou ze poznam hned dve co im to urobili, dikec. a prijemne tehulkovanie

lussi2
29. apr 2014

@lostris1 ahoj ale to je individualne, tak mne vobec netalcili...to zalezi od porodu...a oni vedia co robia, si myslim. drzim place🙂

lostris1
29. apr 2014

@lussi2 no vies, len robia to aj v inych porodniciach a teda dost casto. je to metoda, ktora sa nema pouzivat, iba velmi vynimocne a ma ju robit skuseny doktor, a tam to robia sestricky! a ze vedia co robia? no dovolim si oponovat. keby vedeli co maju robit, tak by dali zenu do inej polohy aby dieta vytlacila miesto skakania na brucho 😒

janette4
30. apr 2014

@lostris1 mne to v TN nerobili,ale v inej pôrodnici áno,pretože som bola vyčerpaná a nevládala som ho vytlačiť . Ja som bola z TN max.spokojná

@lebo5 No veru čakáme. a neplánovali sme.ani nevieme,kedy sa nám to podarilo, ale zázrak prírody to asi nebude 😀 😀 😀 aa ďakujem za to dievčatko 🙂

lostris1
2. máj 2014

@janette4 no prave viac mojich kamosiek ma tu skusesnost, jasne nie je len v TN. a vsetky tiez hovorili ze nevladali tlacit. mna by zaujimalo cim sa to stane ze zena nevladze tlacit. ja sa nad tym zamyslam pretoze viem, ze dost zien rodi napr doma. minule som videla dokumnet o PA z CR a ta odrodila doma asi 500 deti. no a som presvedcena ze rodicke na brucho nikdy netlacila. tak ma zaujima ako je mozne ze tolko zien v nemocnic co pozam nevladalo tlacit. no aspon 10 kamosiek i to hovorilo,z e to tak mali. a ako je mozne ze zenam doma sa to nestava. pride mi to hrozne divne...az ma napada, ze chyba bude niekde inde ako v zene. a ak sa smiem opytat. kolko si tlacila predtym ako ti to urobili?

kiki68
2. máj 2014

to tlacenie na brucho je velmi bezne, poznam xy zien,co im to robili vratane mam mojich kamosiek,ale aj mladych maminiek...vychadza mi to na kazdu tretiu, co jej toto robili, aj v Ilave,ked bola porodnica aj v TN. Asi ide o nejaky blby komunisticky zvyk...asi to bude aj tym v akych polohach sa stale rodi. Kazdej tej zene sa 2 sestricky valali po bruchu...no pekna to vizitka... 😒

mnamko
2. máj 2014

mne tiež tlačila sestrička na brucho a práveže som bola rada,pretože mi tlaky vôbec nešli dole len po pluca a nič strašné to nebolo,a nazývať to skákaním po bruchu je hrozné

js8142
2. máj 2014

No neviem neviem dievcata, ale mne to teda pomohlo. Maly bol moc velky a neviem este ako dlho by som trpela, keby mi nepritlacia na brusko...nebolo to nic hrozne a babatko bolo a aj je v poriadku doteraz 🙂 A mimochodom neviem ako u inych, ale mne to spravili uz ked bol z polovice vonku. Tak sa mi zda, ze vsetko sa dnes nejako moc berie...

gugolina
2. máj 2014

Ahojte ;) chcela bu som sa spytat ako je to v TN s cisarskym rezom? Kef som mala prvy cisarsky a s druhym som otehotnela do roka a pol aka je sanca ze pojdem opat cisarskym? Pocula som ze do 2 rokov davaju CR automaticky. Je to tak aj v Tn? Dakujem za info ;)

daniela1983
2. máj 2014

@js8142 nejako moc berie???

Expresiu plodu podľa Kristellera už v roku 1952 vyhlásili za non lege artis, teda neodporúčanú a škodlivú. Ako možné negatívne dôsledky sa uvádzajú poranenie matky (ruptúra maternice, poranenie pošvy a hrádze) a poškodenie novorodenca (zvyšuje sa napríklad riziko poranenia brachiálneho plexu, teda jemných nervov medzi krkom a končatinami). Napriek tomu sa v rôznych formách tlak na fundus pri pôrode v našich pôrodniciach hojne využíva doteraz.

no mne to ako v pohode metoda nepride. nuz ale ked sa v porodniciach este nenaucili, ze matka nema co lezat na chrbte ani byt v polosede, ale ma zaujat polohu pre nu najvhodnejsiu, tak potom je jasne ze sa toto robi!

inak vsade s auvadza ze tento manever ma robit iba skuseny gynekolog, pokial viem bezne to robia sestricky. pise sa jasne ze sa to ma pouzivat vynimocne v specifickych pripadoch.hhhmmmm nejako vela je tych vynimocnych situacii v slovenskych porodniciach az sami nechce verit, ze ozaj boli take vynimocne. skratka rutina. nuz ale trosku riskantna.

daniela1983
2. máj 2014

@mnamko neviem ci si videla v televizii Ctyri v tom. tam teda sestricka naozaj tej matke na brucho doslova skocila a ak sa nemylim tak dokonca zo stolicky!

drobcek221
2. máj 2014

@gugolina no TN a cisárske moc dokopy nejdu, ale záleží od toho ako sa hojí rana po prvom cisárskom. kamarátka rodila po vyše dvoch rokoch, mala rodiť prirodzene, ale nemala peknú jazvu tak spravili zasa cisársky

gugolina
3. máj 2014

@drobcek221 Ďakujem krasne za info ;) no asi si budem musiet len pockat a dufat ze tak ci onak vsetko dobre dopadne ;)

js8142
3. máj 2014

@daniela1983 Tak potom naco do nemocnice? Ked uplne prirodzeny porod tak so vsetkym nie? Nasla som na nete video porodu pri nejakom potoku, za pritomnosti celej rodiny 😀 Fakt to neber osobne...pekny den

js8142
3. máj 2014

@daniela1983 zabudla som dopisat, ze mna skor trapil nie moc prijemny doktor, co ma rodil...vsetko ostatne by sa dalo vydrzat...ale aj tak pri pohlade na maleho som nad vsetkym mavla rukou. Asi tak 🙂

motiilik
3. máj 2014

Ja som v tn rodila pred siestimi rokmi a bola som maximalne spokojna...kedze mna tam prevazali s komplikaciami,som bola vydesena,ze pridem o babo,ci o seba,ale vtedy primar,uz neviem ako vola a dr.Kascak mi boli pri porode,takze ja neletujem nic..keby idem znovu rodit,tak si osobne zabezpecim rodenie v tn...starostlivost neviem ani vynachvalit..tiez mi tlacila sesetricka na brucho a bolo to super...rychly porod a ulava neskutocna... 😉

daniela1983
3. máj 2014

@js8142 doktor a nemocnica su na to, aby zakrocili v pripade problemu, ale casto tie problemy maju suvis s tym ze tam clovek je. dva z troch zakrokov boli pri mne zbytocne, a mohol za to lekar

daniela1983
3. máj 2014

@js8142 inak to video som videla aj ja. nuz na to odvahu nemam. ale verim ze ta zena z toho mala ovela lepsi a hlbsi zazitok ako mame my v nemocniciach

mandelina
15. máj 2014

26.4. som rodila v Trenčíne a bola som veľmi spokojná 🙂 Prístup sestričiek i lekárov na jednotku. Napriek tomu, že tam mali viac pôrodov naraz, nepocítila som od personálu žiadnu nervozitu alebo niečo podobné. Aj keď som o to nežiadala, rodila som bez nástrihu, čo bolo pre mňa veľmi veľké a veľmi milé prekvapenie 😵 . Manžel bol pri pôrode a prestrihol aj pupočnú šnúru. Malinkú mi hneď po pôrode položili na brucho, čo bol neuveriteľne krásny pocit. Keď ju zabalili doniesli mi ju opäť na sálu kde sme úspešne vyskúšali aj prvé prisatie 🙂
Pôrod to bol tretí a aj keď najbolestivejší, ale krátky cca 2 hod, bol to najkrajší zážitok pre mňa a manžela. Pre mňa bol veľmi dôležitý pocit mať dôveru v lekárov a sestričiek ( to som žiaľ pri predchádzajúcom pôrode namala). Lekár ma nie len odrodil, ale prišiel sa na mňa pozrieť aj počas ležania na sále po pôrode a bol veľmi milý. ( pri predchádzajúcich pôrodoch som ani poriadne nevedela kto ma odrodil 😒 )
Mala som šťastie a ušiel sa mi aj stredný nadštandard, ktorý som veľmi chcela a tiež som bola veľmi spokojná. Hlavne, keď manžel mohol ísť so mnou na izbu, vybalil mi veci, pomohol do sprchy a pod. Tie peniaze stoja za to 🙂 Ocenila som to aj keď prišla rodina na návštevu a mali sme svoje súkromie.
Na záver môžem povedať len toľko, že aj keď som mala veľký strach z pôrodu, dopadlo to nad očakávanie dobre, vďaka lekárom a sestričkám ktorí vedia robiť svoju prácu a pridajú naviac úsmev i pochopenie 😉

duratlicka
16. máj 2014

@mandelina Dakujem,ze si napisala svoju skusenost🙂Chystam sa ist rodit do Trencina,aj ked to pre mna s malym dietatom bude komplikovane chodit tam mesiac na poradnu,ale urcite to bude stat za to🙂

lanugo
18. máj 2014

Kocky, nie je vobec podmienka chodit posledny mesiac do nemicnice na poradnu.Zavolajte sestricke a spytajte sa jej.Ona Vam presne odpovie.Samozrejme, ze ked zavolate s tym ze sa chcete objednat, tak Vas okamzite objedna, ale nie je to povinne.Oni aj budu radi ked tam nepojdete lebo strasne vela tehuliek chodi k nim.Treba si zistovat informacie od kompetentnych.A este k tomu tlaku na brucho- mame niekde odborny clanok, ze sa koly tomuto hmatu stalo nieco zle s matkou ci dietatom? Preco sa navzajom strasite? Myslite, ze keby rizika prevysovali uzitok tak by to ti ludia robili.Viete, ze v druhej dobe porodnej musi byt plod vytlaceny co najskor, aby nedoslo k problemom? Ta ktora tu popisuje aky horor to bol ze jej asistentka "skakala" po bruchu, vysiel z toho nejaky nepriaznivy vysledok. Neurazajte sa kocky, ale nemozete hodnotit postup, ktory si zvoli porodnik, ked nie ste z fachu- ci? A neda mi este nereagovat na mudrosti ohladne ziskavania z netu.Skutocne su niektore z Vas presvedcene, ze ked si pozru video na youtube ako zena rodi pri potoku, ci doma pred dietatom v nafukovacom bazene ci stvornozky na deke tak podobne, je to o.k? Vsak sa poberte do lesa a mozete tam medzi vtakmi kludne porodit.Staci povedat ze ste nestihli porodnicu a nikto vas trestat nebude.Hlavne to natocte a prezentujte ako navrat k prirode.Fakt nechcem nikoho urazat ale hneva ma ked par mudrych matiek tu strasi prvorodicky a zneisti ich a hlavne naburava doveru k porodnikom.

cvoky8
18. máj 2014

Podte radšej rodiť na Myjavu. Trenčín je preplnený a tak sa nestíha a robí vela chýba...Myjava je rodinná, prístupná a všetci milí a ochotný... Takže to neváhajte skúsiť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre