Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sivka
6. júl 2009

ahojte, no dnes sme mali opat narocny den, zas asi to pocasie, Matko spinkal malinko a dost plakal a stale pytal papa, ani prechadzka nezabrala, hucali sme skoro celu cestu, ludia uz po nas pozerali 😝 ako keby bolo nieco cudne na tom, ze babo place.... 😖
tak teraz lezime s muzom na gauci vystaveni pred telkou, kym sa ten nas poklad zas nezobudi.
zajtra ideme na poradnu k dokine doobeda.
lienka, myslim na vas, drzkajte sa v nemocke, urcite bude vsetko ok, potom sa hned ozvi.
ivell, mimi, gizka, ste super maminy a uz si prosim vas prestante robit akekolvek vycitky. ja si tiez niekedy myslim, ze by som nieco mala vediet robit lepsie, aby Matko menej plakal, ale robim to ako najlepsie viem 😕
co sa tyka tych novin, tak hej, hned som ich bezala dnes kupit a sme tam pekne opraveni 😉 no este ze som to nenechala tak a napisala im. sak nech si robia robotu poradno nie?
Ivell a ja som vas s Tobym hladala na fotecke a vas nikde....takze vas neprisli odfotit, taka skoda!!
pink, uvidis, babo bude v najlepsom poriadku 😉 ale tvoje obavy chapem, kazda mamca ich ma.
som zvedava, ako sa nam podari prist na 10,30 do tej poradne zajtra...doteraz sa vsetko casovo prisposobovalo matkovi, teraz sa musi aj on prisposobit doktorke 😅

sivka
6. júl 2009

ivell, mimi, chcem sa vas spytat, ked ste pisali, ze vase prve deticky vela plakali, mozete mi to popisat blizsie, kedy najviac plakali, ako dlho, kvoli comu, dokedy to placlive obdobie trvalo a tak...rada by som si to porovnala s matkom, ze ci sme s tym plakanim v ramci normalu alebo ako. dnes sa teda ozaj prekonaval, uz nas s muzom chytalo jemne zufalstvo z tej bezmocnosti, ked ho neslo utisit nijako inac iba na ciciku, aj ked papat nejako nepotreboval, len upokojit. dakujem vam za odpovede 😉

ivella
6. júl 2009

sivka,odomna radsej nechci odpoved 😀 😀 😀 lebo sa zhroziiiis ☹
moj krpcek plakal snad cely rok,aspon tak na to vsetci spominame,cez den,v kociku--tiez sme vypadali cudne,prereval aj celu cestu z mesta az domov,nic ho neutisilo..najhorsie casy boli vecer,ked sa okupal,napapal--clovek caka ze babo je najviac v pohode a on opacne-reval aj do polnoci,s muzom sme chodili jak matohy(pokial nezaspal-to ho neprebudilo nic--myslim chlapa)hrkalky,dudky,vsetky zarucene metody nasich starych mam(bla bla,toho som sa cosi napocuvala)-nic nezaberalo
ale pravda je ze nekakal--no dr.povedala ze kojene deti nemusia aj 10dni kakat ☹ masirovali sme ,teplomer strkali do ritky,kadejake cajiky-on aj ja..no hroza
potom sme cestovali k svokrovcom a cuduj sa svete,tam prespal vsetko,celu noc,cely den-ani nam nechceli verit co doma zazivame(teda skor ja,mmuz stale mimo)a odvtedy buval aj doma
ale bolo to tak ze trebars tyzden spinkal v noci pekne,potom prisla jedna zla noc a vedela som ze to potrva zase dlho,az kym nebola jedna dobra
odsleduj si ci kazdy den plakava v tu(alebo tie)iste hodiny-ci to ni je kolika
no a na poradnu sme prisli nacas len vtedy,ked sme sa vychystali aspon hodku popredu a boli sme na prechadzke..ale vy mate tusim dr.mimo ☹

lienka,co najryyychlejsi a bezbolestny pobyt vam prajeme,tesime sa na vas opat domka 😉

ivella
6. júl 2009

uz mi je blbe hovorit niekomu meno mojho babatka,kazdy na mna cumiiii 😠 ako ze to pocuju prvy krat v zivote--to je to fakt take hrozneee??????????a kde sme to nabrali,kto to vymyslel,ako ho budeme volat a ake je chudatko
zase si potrebujem na niekom vyliat nervy a nemam na kom
pink,inak tej tvojej susede som par krat uz zakyvala,lebo som videla ze furt kuka,no a potom zaliezla 😀 a kamoska sa ma pyta ci tu pani poznam 😀 😀,,,no ja nie,ale ona mna zato uz dost,odsledovala uz moje dve tehotenstva,kazdodenny vybeh so psom,s kocarom,vsetko---boze to aj my budeme take hrozne ked budeme stare?

sivka
6. júl 2009

ivell, vdaka za popis. no mne sa skor zda, ze ten nas je nejako extremne meteosenzitivny 😒 lebo vzdy ked je take pocko ako dnes, tak je nekludny. no a mozno ho aj koliky trapia, ale tazko povedat, skratka si kazdy den potrebuje aspon raz dobre porevat pred spanim. akoby sa potreboval nejakym sposobom unavit a potom odkvecnut. niekedy zas place pretoze by chcel uz spat, ale akosi nevie ako na to. aj ho motame do decky, aby nesibrinkoval s rucickami, to ho vie niekedy upokojit. a niekedy ma dni, kedy je uplne super, papa a spinka a len troska si poplace, ked je uz hladny a este ho treba predtym prebalit.
no dufam, ze nam to nebude trvat tak dlho a cim skor nas tie place prejdu...
ivell, to s tym menom si nevsimaj, Tobinko je krasne meno a nechapem, co sa ludom nezda....kasli na to 😉

ivella
6. júl 2009

no sivka,mozno je moc unavenucky,aj preto deti placu este viac--toto mi marek robi dodnes ked cez obed nespi,je vecer taky hotovy,ze nedokaze zabuvat a trapi sa..
ale ked ti nakoniec zabuva a potom dlho odfukuje,treba si povedat ze to stalo za to 😉
skus mu dat do postielky nieco tvoje pri tvaricku,nejaku satku,alebo aj tricko,aby ta citil--dufam ze to neznie uchylne 😀 ale deti to maju radi,mojmu zatim staci plienka,tu si da na ksichtik,ani dudku potom nemoze vyplut a to pomaha---no nasi susedia este ani netusia,ze som doma z porodky---nikto nas este nepocul 🙂jednoducho naaaadhera,fakt si ho zatial len uzivam 😅(ale len jeho 😀)
no,ked poviem tobinko,tak si myslia ze tominko a je mi to fuk-co ma po kom,nikdy mi nejak moc nezalezalo na tom,co si myslia druhi--len tie reci ma otravuju dokolecka 😒

pink_lady
7. júl 2009

bre ranko maminy 🙂 🙂
sivka je mi to luto s Maťkom, keby tak viem ti nejak pomoct ☹ ☹ ☹ ale co viem isto je ze si pre neho ta najlepsia mamina na svete 😉
ivella to co sa ludom nepaci? Tobinko? ved to je uplne krasne meno 😅 Ostatni asi len zavidia ze oni take pekne nemaju a volaju sa Jozo/Fero,......... 😀

zuzujan
7. júl 2009

dobre ranko, ale ste toho napisali maminky.............aspon si mozem vopred nastudovat, ake problemy alebo radosti ma s babatkom cakaju 🙂 🙂 je to velmi zaujimave citanie
sama som zvedava, aka bude nasa mala, ci bude mat tiez zo zaciatku placlive obdobie alebo naopak.....
kazde babo je fakt ine, drzim vam palce, aby ste co najrychlejsie mali svoj rezim a uzivali si matersku.

este jedna otazocka:
vedel by mi niekto poradit ako su ordinacne hodiny na poradni v nemocnici??? Mam od tohto tyzdna chodit na poradnu do TN nemocnice, ale neviem kedy rano zacinaju a kedy koncia. Ja som z PB, tak aby som sa zbytocne neprehnala. A pomohla by mi aj rada, kedy tam je najviac ludi, aby som sa tomu vyhla 🙂 🙂 🙂

zuzujan
7. júl 2009

ahoj pinky, presne ako pises mne sa tiez hrozne paci Tobias .....
ja som naposledy povedali dvom "kamoskam" ze budeme mat dceru Nelku a ma vysmiali, ze poznaju dvoch psov co sa tak volaju...........no nemam slov, niektory ludia su uplne vymlety

pinky tiez som citala ze mas obavy o babatko, viem co citis, my sme dlhe roky pracovali spolu s doktormi na nasom mimi a podarilo, len sa teraz tiez bojim aby sa narodilo zdrave........ale treba mysliet pozitivne a tesit sa, nech to nase malicke pekne rastie a aj tak ho budeme lubit, aj keby nieviem co.... 😉

agatkag
7. júl 2009

ahoj zuzujan, no vidím že by sme sa mohli aj na pôrodnici stretnúť vďaka tvojmu dátumu pôrodu....o tej poradni som nevedela, to budem musieť posledný mesiac asi aj ja chodiť do nemocnice, zajtra idem na kontrolu, som zvedavá, čo mi doktorka povie, ak niečo zistím, dám ti vedieť..
K tým menám, mne sa strašne páči Agátka, len ja mám zajka, ktorý sa tak volá.....tak kvôli tomu si to nemôžem dať. Nela je krásne a aj Tobias, moja známa si teraz dala Maximiliána, mne sa to páči, len moje postaršie tety krútia hlavou....Ja by som chcela chlapca Mateja a ak by bolo dievčatko tak Natašu, tiež niektorí pozerajú na mňa, že prečo ruské, veľmi sa mi to meno páči, ale zase niekomu nie.Druhé meno pre dievčatko mám Gréta, no tak to už ma všetci odpísali.

julianka99
7. júl 2009

Ahojte kočky...
No ten zoznam ani nemám v hlave.... ved je to všade vycapené... myslím že p. Duncová nám to aj dávala na tehu cvičeniach... ale prízvukovala nám tá sestrička že kelímiky na tú rybaciu mastičku si máme dosniesť.... nejaké tie plienky bavlnené...aj pampersky ak chceme dávať... a špáratká do úší... a ešte dalšie veci... hovorila tiež že si nemáme brať vecičky pre mimi so sebou do pôrodnice, že oni dajú svoje luxusné modely.... :DD Ale inak si myslím že o nič ste neprišli... bolo tam hrozné dusno.... ☹
Takže tak v skratke.. 😉
Dúfam že dnes znova poprší.... nedá sa dýchať.... 😒

sivka
7. júl 2009

ahojte, tak uz mame poradnu za sebou. sme ju prerevali, dokine ocikali vahu a bolo 😝 ale inak vsetko ok, pekne priberame, od porodky sme nabrali pol kilecka a narastli o 3,5 cm...takze fajn 😵
tie place pani doktorka povedala, ze to je jasne brusko...takze musime sa obrnit trpezlivostou a masirovat, cvicit a tak... ☹
na ocko, co mu stale tecie nam predpisala Pamycon, tak uvidime. ze ak to do 6.tyzdna neprejde, budeme musiet ist na ocne ☹ to by som velmi nerada dat mu preplachovat slzne kanaliky 😨 ved to tam umrem, ked uvidim ako ho tam trapia ☹
ale hlavne som rada, ze ten selestik na srdiecku co mal, tak ze uz je to ok. dnes uz bol len velmi slabulinky, tak to vyzera, ze sa to da uplne do richtiku 😵
pink, dakujem, dufam, ze to aj matko tak citi, ze robim vsetko pre to, aby mu bolo dobre. teda my obaja aj s tatikom samozrejme 😵
juli, ma sa ochladit, tak snad sa ti bude zajtra uz lepsie dychat 😉
dnes uz sa mi nechce varit, objednali sme si pizzu, mnam!! dobru chut k obedu dievcence 🙂

mmonna
7. júl 2009

Ahojte..July,to si pisala o tom,co si zobrat do porodky?No zbohom...ja som uz zbalena,ale podla toho,tam mam veci,ktore nemusim,a co musim,to nemam..nevies mi prosim napisat,co to teda ma byt?Hlavne pre babo do nemocky...nie pri odchode....Ja ked som bola pri prvej dcere,vsetko mali..takto to vyzera,ze si tam mam brat tusim celu kozmetiku

julianka99
7. júl 2009

Jáááj Mmonna tak ja som si to popravde nezapisovala.... lebo tých zoznamov je kopec na nete, aj niekde tu sami zdá 😉 Na oblečenie pre bábo vraj nič, oni nám dajú iba pri odchode z nemocky vecičky... a to podla počasia... Ty teraz v lete nebudeš potrebovať nič extra teplé.... a z kozmetiky, no plienky, vlchčené obrúsky, špáratká do ušiek, pampersky, vložky pre seba, nohavičky do pôrodnice... a vraj aj nejaké lieky od bolesti pre seba, nemajú ich moc nazvyš... 😒 tak asi tak.... neviem možno som aj čosi zabudla.... 😖

ivella
7. júl 2009

ahojte...
sivka,pekne priberate 😅 ,poctivo davaj malinkemu kvapky ci masticku alebo co to je,,,snad zaberu..sestrinmu malemu nezabralo nic tri mesiace a potom konecne na ocnom zistili jacmen,museli mu to rezat a to len boli kriky,segra plakala na chodbe aj zanho--no ale nebudem strasit,vy mate urcite len prievanik chyteny 😉
zuzujan,kedy tam prides,je jedno...rano radsej nie,to bud chodi dr.na vizity,prepustaju pacosky a je tam stale frmol,my sme chodili okolo 9.30-10.00,niekedy tam nikto nebol,najhorsie ked tesne pred tebou vezmu maminu na monitor,ty mas ist tiez,tak si musis na chodbe vypocut ako jej malemu bije srdiecko--prinajlepsom 20minut.
inak to tam ide dost rychlo(alebo som mala stastie)a veeeelmi mile sestricky 😀
a ktory doktor je otcom 😉 😉 (to len tak,milo to vypadalo,ked si napisala,ze ste pracovali s doktormi na babatku 😀 )trpezlivost ruze prinasa....teda ja som zakazdym otehotnela na prvy pokus,ani vlastne sme nestihli povedat ze to bude pokus a uz to bolo 😅

ivella
7. júl 2009

zuz,aj my sme rozmyslali nad nelinkou,vobec ma pritom nenapadlo,ze sestra ma havina nelly 😀 noaco,kamoska ma zase odhovarala ze ich suseda ma psa menom tobi..vazne by som si potom nemohla uz nic vybrat.. 😕

julianka99
7. júl 2009

Ty kokšo teraz som si kukla fotečky Sivkine.... WAU.... Sivka a Ty takto vyzeráš po pôrode ??? 😲 😲 😲 Tak to klobúk dole, ved vyzeráš ako keby si ani nerodila alebo ako keby si rodila tak pred rokom 😀 😀 No postavička ako lusk.... 🙂))) Supiš !!!

martinano
7. júl 2009

sovka super rastiete 😵
s tym ockom sa netrap matkovi to preplachovali doktorka co to robi je velmi sikovna, fakt dobra zamerana je len na tieto malinke deticky a nic nevidis malinkeho si nechaju v ambulancii teba poslu von, nas mal chvilku ticho potom si poplakal ja som nervozne kruzila po cakarni, boli sme tam este raz a vsetko ok 😵
to len na povzbudenie,keby nahadou bolo treba,ale nebude, ocko sa zahoji 😉

martinano
7. júl 2009

sivka prepac som ta premenovala

pink_lady
7. júl 2009

sakra mala som napisany prispevok a omylom som daco stlacila a bolo po prispevku 🙄 😲

inak: ahojte 🙂

sivka super ze priberate a tesim sa ze malickemu prechadza selestik 😵 brusko urcite prejde, a ocka ☹ 😢 to mi je luto ale bratovi poradili na ocnom - ich malinka to mala take ze jej zelene z ociek tieklo od narodenia az do jedneho roku a pol 😢 - vraj ocka neumyvat obycajnou vodou ale borovou, davat pozor aby nebolo babo v prievane, na prechadze mat kocik natoceny tak aby "neisiel" vietor pod vanicku - teda babu do tvaricky ...viem ze jej aj preplachovali kanaliky ale to nepomohlo...teda tym nechcem povedat ze aj u vas sa to rozvinie do takej formy, 😕 to urcite nie len ze treba davat pozor pre vetrom...

julianka - vies ako na mna vsetci zazeraju ked poviem ze chcem aby zaprsalo? 😀 😀 😀 ALeked potom sa tak uuuzasne dycha 😵 ozaj mas aj ty problem ze v noci si spotena stale ako mys aj ked spis odokryta? 😕

zuzu viem ake to je ked bocian nie a nie sa prihlasit ☹ ale ked uz sa prihlasil urcite budu ti nasi drobcovia zdravi a basta 😠 😀

ivell idem sa nakrmit a pisem IP 😀

inak baby...pink dnes kupila kocik 😵 😵 😵 isla poslat balik na postu ...a dosla s kocikom 😀 😀 😀 ale je čačanýýýý 😵

martinano
7. júl 2009

pink hod foto kocika 😉

pink_lady
7. júl 2009

uz som hodila - ale len hlbokej verzie sportovu a autosedackovu cast som este nerozbalila 😀

sivka
7. júl 2009

ahojte babule, dakujem vsetkym za to ako nam drzime palceky 😵 kvapky kvapkame, tak snad sa ocko vylieci.
no co sa tyka bruska, tusim sa to stale zhorsuje, dnes sme opat vela plackali, no ale musime nejako vydrzat, dufam, ze to prejde cim skor, lebo pocuvat to a nemat ako pomoct tomu malemu chrobacikovi, no to je des ☹ ale asi s tym ma problem vela babatiek a rodicov.
juli, dik za pochvalu, no aj ja som bola prekvapena, ako vsetko zislo rychlo prec - teda tie tehu kila. ani neviem sama ako, najskor je to kojenim. aj ked som nemala vela navyse, takze zas tolko som zhadzovat nemusela.
pink, krasny kocik, zelam, nech sa vam krasne kocikuje a nech je v nom Maximilianko spokojnucky 😵
a kde ste vsetky cely den vlastne???

martinano
7. júl 2009

ahojte ja len na skok mam robotu potom sa tu zastavim a musim vybavit nejake spravy
pink krasny kocik mame rovnaky vkus farebny aj so sivkou aj my sme mali tak farebne ladeny kocik 😵

ivella
7. júl 2009

idem sa vyplakat,aj ked je to stale ta ista pesnicka,ale nemam to komu povedat
uz som zrela na psychinu z mareka..dve hodiny doma hucal,on sa ma boji,aj babatka,mam ho odniest do nemocnice,nedovolil mi dat mu papat,ten uz vrieskal od hladu,ja vrieskala po krpatom,,,vonku stal v strede cesty,ja nevedela co mam prve robit,do vytahu som ho tahala po zemi,k tomu kocik aj bicyk,jedlo mi vykydol do kosa,do dzusu strkal cele ruky,potom si ich utrel o gauc-naschval..zbalila som mu ruksak,nech si ide hladat druhu maminku,ktoru bude lubit--no mam dost,teraz som ich oboch konecne ukludnila,malemu cicik na 5krat,potom 5rozpravok...urcite sa mu bude v noci snivat a bude revat,uz teraz sa pripavujem 😢 😢

sivka
7. júl 2009

ivik, bozinku, chudatko nase, mas to ty trapenie...teda marecek sa prekonava, co je schopne take deco sposobit je az neuveritelne...mrzi ma to, to si ozaj nezasluzis moja.
posielam ti aspon takto na dialku troska energie, co este mam nazvys, nech to zvladnes s tymi svojimi drobcami.
a pis hocikedy potrebujes sa vyzalovat, nech sa ti aspon trolinka ulavi.
myslim na teba zlato, vela vela sil ti zelam. musis uz byt vycerpana...hned by som ti pomohla keby som vedela ako.
to sa s nim asi neda rozpravat, asi este nedokaze pochopit co sa vlastne deje a ze sa nemusi bat, ze kvoli babatku by ste ho prestali mat radi....uf, asi ozaj ostanem pri tom jednom....aj to mi dava zabrat 😅
mas moj obdiv, ze to dokazes zvladat sama, ked mas muzika cely tyzden out. a ked je on doma, je to lepsie, alebo aj vtedy je krpcek jedovity?

martinano
7. júl 2009

kocenky rano sa stretneme tu, kedze uz sa tu bavime o vsetkom moznom aby tuto nezamkli,tak mame novu otvorenu,kde si pokecame 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ivella
7. júl 2009

😉 😉 😉

julianka99
8. júl 2009

Pinky veru krááásnučky kočárik... aj mne sa taký farebne páči... 🙂 ale nakoniec zvíťazila iná... 🙂) a s tým počkom máš pravdu... všetci aj na mňa gánia ked chcem aby už konečne zapršalo a lepšie sa nám dýchalo 😅 no ale ved ako inak.... 🙂
Ivell jáááj veru máte to ťažké....držím Ti palčeky aby sa Marek čím skôr unormálnil.. 😀 a mohli ste si spolu užívať nového človiečika... 😉

lulu723
8. júl 2009

Ahojte baby 😉 tak ako sa maju babetka?dufam,ze su zdravucke a maju sa k svetu.

pink,julianka a vase babetka?tiez kopcuju? 😀

juuuj normalne vam trosku zavidim,ze budete mat mimi mne to niekedy este teraz chyba lebo mi nema kto v brusku kopkat 😀 ale asi sa na to vys.... a nejako na jesen si spravime druhe babo a bude.

inac ten kocik je paradny ja som mala po druhych zn.TAKO bolo moc velky a tazky,ale dobre sa snim chodilo po snehu 😉

ja ked som minuly rok rodila /cisarskym/ tak to zrovna v tych velkych horucavach a to som tam bola 11 dni islo ma tam vykotit.som si myslela,ze rez sa mi bude zle hojit,ale nastastie vsetko je oki. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre